Νέα

Σαμαράς-Ν.Δ... Τί να πείς;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kosamf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 21K
  • Εμφανίσεις 386K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Πόσα χρόνια θα μείνει αντιπολίτευση η ΝΔ του Σαμαρά;

  • 1-2

    Ψήφοι: 18 25,0%
  • 3-6

    Ψήφοι: 4 5,6%
  • 7-10

    Ψήφοι: 5 6,9%
  • 10+ όπως μετά το 93

    Ψήφοι: 45 62,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    72

Ζμπούτσαμ

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.772
Like
3
Πόντοι
16
Ας βγάλουν και οι αριστεροί δακρύβρεχτοι ανθρωπιστές κανένα ευρουλάκι για όσους χτύπησε η κρίση. Πάλι μόνοι τους έμειναν οι χριστιανοταλιμπάν να μοιράζουν φαί και ρούχα.


Ναι,αφού τα λέει ο σκάι έτσι θα'ναι..
Λες και υπήρχε περίπτωση ποτέ ν'αναφέρει τόσες δράσεις σε όλη τη χώρα..
 

madoka

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.154
Like
0
Πόντοι
16
Ωραία δε διαφωνώ.Το είπε όμως? Γιατί να το πετάμε στην φωτιά μαζί με τα παραμύθια για τις παρθένες? Αυτό λέω.
Καταρχήν δεν έχεις διαβάσει ούτε παλαιά,ούτε καινή διαθήκη...γνωρίζεις για την θρησκεία σου απλά ότι αυτή είναι και πρέπει να πιστεύουμε σε αυτή=δογματισμός.

Οπότε περισσότερη συζήτηση είναι ανούσια...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306

Αἱ μάζαι οὐδέποτε ἐδίψασαν δι’ ἀληθείας. Ἀποστρέφονται τὰ πασιφανῆ γεγονότα, πού τὰς δυσαρεστοῦν καὶ προτιμοῦν νὰ θεοποιοῦν τὴν πλάνην, ἂν αὕτη τὰς γοητεύει. Ἐκεῖνος ὅστις γνωρίζει νὰ προκαλῆ εἰς αὐτάς αὐταπάτας γίνεται εὐκόλως ὁ κύριός των καὶ ἐκεῖνος ὁ ὁποῖος προσπαθεῖ νὰ τὰς λυτρώση ἀπὸ τὰς αὐταπάτας εἶναι πάντοτε τὸ θῦμα των. Οἱ νόμοι τῆς ὀρθολογιστικῆς λογικῆς οὐδεμίαν ἐπιρροὴν ἔχουν εἰς αὐτάς. Ὁ μέγας παράγων ἐξελίξεως τῶν λαῶν οὐδέποτε ἦτο ἡ ἀλήθεια ἀλλὰ ἡ πλάνη. Καὶ ἂν σήμερον (τῷ 1895) αὐξάνεται ἡ δὺναμις τοῦ σοσιαλισμοῦ, τοῦτο ὀφείλεται εἰς τὸ γεγονός, ὅτι οὗτος ἀποτελεῖ ἀκόμη τὴν μόνην ζῶσαν αὐταπάτην
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Άντε και γαμήσου ρε τσόλι που θα πιάσεις στο στόμα σου τον παπαντώνη.
Λες κι έχεις εσύ καμιά σχέση με τις αξίες και τα ιδανικά του..

αει σύρε και γαμίσου μαλάκα...

ο άνθρωπος θαυμάζει τους ανθρώπους που δεν μπορεί να φτάσει ... εσύ σαν ζώον τους βρίζεις..
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Καταρχήν δεν έχεις διαβάσει ούτε παλαιά,ούτε καινή διαθήκη...γνωρίζεις για την θρησκεία σου απλά ότι αυτή είναι και πρέπει να πιστεύουμε σε αυτή=δογματισμός.

Οπότε περισσότερη συζήτηση είναι ανούσια...
Και ποιος σου είπε ότι είναι η Θρησκεία μου? Το τι πιστεύω εγώ είναι θέμα καθαρά εσωτερικό μου.Αυτό που λες στο τέλος είναι γενίκευση και αυθαίρετο συμπέρασμα.Μάλλον δεν κατάλαβες τίποτα από όλα όσα είπα μαν. Την απάντηση που μου έδωσες την έχω ακούσει copy paste από άλλα 10 άτομα που ''μάχονται τις θρησκείες''.Εγώ είπα ότι πρέπει να κρατάμε τα σωστά ''διδάγματα'' από μία θρησκεία και εσύ έβγαλες συμπέρασμα για το τι πιστεύω εγώ σαν άτομο ενώ κάναμε διάλογο πρώτη φορά.....σήμερα.Πουθενά δεν είπα αν είναι ή όχι η σωστότερη θρησκεία ούτε ότι πρέπει να την ακολουθείς επειδή έτσι είναι.Σε όλα μου τα ποστ είπα να κρατάς μόνο τις καλές ιδέες και να τις προσαρμόζεις ανάλογα.
Όντος δεν έχει ουσία η περισσότερη συζήτηση αφού δεν καταλαβαινόμαστε. :S
 

madoka

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.154
Like
0
Πόντοι
16

Ζμπούτσαμ

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.772
Like
3
Πόντοι
16
αει σύρε και γαμίσου μαλάκα...

ο άνθρωπος θαυμάζει τους ανθρώπους που δεν μπορεί να φτάσει ... εσύ σαν ζώον τους βρίζεις..

αααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχα
Εσύ είσαι ο άνθρωπος που δε μπορώ να φτάσω??

Και ποιος είναι αυτός τον οποίον δε μπορεί να ξεπεράσει ο παπαντώνης ρε τροκάνι? ο στιβ τζομπς??
 

madoka

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.154
Like
0
Πόντοι
16
Και ποιος σου είπε ότι είναι η Θρησκεία μου? Το τι πιστεύω εγώ είναι θέμα καθαρά εσωτερικό μου.Αυτό που λες στο τέλος είναι γενίκευση και αυθαίρετο συμπέρασμα.Μάλλον δεν κατάλαβες τίποτα από όλα όσα είπα μαν. Την απάντηση που μου έδωσες την έχω ακούσει copy paste από άλλα 10 άτομα που ''μάχονται τις θρησκείες''.Εγώ είπα ότι πρέπει να κρατάμε τα σωστά ''διδάγματα'' από μία θρησκεία και εσύ έβγαλες συμπέρασμα για το τι πιστεύω εγώ σαν άτομο ενώ κάναμε διάλογο πρώτη φορά.....σήμερα.Πουθενά δεν είπα αν είναι ή όχι η σωστότερη θρησκεία ούτε ότι πρέπει να την ακολουθείς επειδή έτσι είναι.Σε όλα μου τα ποστ είπα να κρατάς μόνο τις καλές ιδέες και να τις προσαρμόζεις ανάλογα.
Όντος δεν έχει ουσία η περισσότερη συζήτηση αφού δεν καταλαβαινόμαστε. :S
Γιατί να κρατάμε κάτι από κάτι που στο σύνολο του είναι άχρηστο;

explain it...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom