Νέα

Σαμαράς-Ν.Δ... Τί να πείς;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kosamf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 21K
  • Εμφανίσεις 386K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πόσα χρόνια θα μείνει αντιπολίτευση η ΝΔ του Σαμαρά;

  • 1-2

    Ψήφοι: 18 25,0%
  • 3-6

    Ψήφοι: 4 5,6%
  • 7-10

    Ψήφοι: 5 6,9%
  • 10+ όπως μετά το 93

    Ψήφοι: 45 62,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    72

paris2000

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουν 2007
Μηνύματα
463
Like
1
Πόντοι
1
Εσεις ειστε οι πωρωμένοι, που θεωρείτε ότι η κυβερνηση εχει χασει 8 μοναδες σε τρεις μηνες. Δημοσκοπησεις Αυγουστο δεν γινονται.
Εσυ από πού αντλεις ολη αυτή την αισιοδοξια? Από καφενεία και πρεσβείες κι εσυ, σαν κατι αλλους εδώ μεσα, που μετα δεν πληρωνανε και τα στοιχήματα?

Λίγη επανάληψη στην πρόσθεση και στην  αφαίρεση δεν βλάπτει! Άκου 32%!!!! Το 8 μονάδες πώς βγαίνει;
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115

Συνημμένα

  • GPO-Anatropi_9-4-12.jpg
    GPO-Anatropi_9-4-12.jpg
    47 KB · Εμφανίσεις: 32

paris2000

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουν 2007
Μηνύματα
463
Like
1
Πόντοι
1
Ελεγες 1ο κομμα η ΝΔ με μικρη διαφορα απο Συριζα..!Κ εχασες με 4% διαφορα υπερ Συριζα. ΠΡΟΣΕΧΕ ΝΔ λεω οχι ΝΔ-ΠΑΣΟΚ στο συνολο..
Η αισιοδοξία μας πηγάζει από την αισιοδοξία του κόμματός σου. Ήταν τόσο μεγάλο το χαστούκι που φάγατε στις ευρωεκλογές που η κυβέρνηση υπολειτουργεί. Γιατί άραγε δεν προκηρύσσει πρόωρες;
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Η αισιοδοξία μας πηγάζει από την αισιοδοξία του κόμματός σου. Ήταν τόσο μεγάλο το χαστούκι που φάγατε στις ευρωεκλογές που η κυβέρνηση υπολειτουργεί. Γιατί άραγε δεν προκηρύσσει πρόωρες;
Τυπε εγω δεν πιστευω οτι ο τσιπρας θα κανει οσα λεει...ΑΛΛΑ η καουρα εντος κ εκτος Ελλαδας κ ο πολεμος που δεχεται θα τον ψηφισω. Επισης δεν εχει κυβερνησει ΠΟΤΕ δεν ειναι δουλος κ υποταγμενος οπως ο σαμαροβενιζελος. Δεν περιμενω να κανει θαυματα περιμενω να σταματησει αυτη η κατρακυλα...κατα τον αλεξ σωτηρια της χωρας.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Τι νταξ; Πάλι καλά δηλαδή που δε λες το κλισέ σου: 'Το βου είναι μαγικό!'
Λεει κ αλλα ομορφα. Σε βαρεθηκα...σε λαικισμους 15χρονου δεν απανταω...σκετο οχι..!Ισως να συμφωνουσα καπου μαζι του εαν δεν ηταν τοσο κομματοσκυλο...δεν βρισκει ουτε ενα λαθος σε αυτη την κυβερνηση. Ξεχναει βεβαια που ελεγε με το πασοκ ουτε νεκρος κ αλλα τετοια ωραια ο αντωνακης..αλλλα οκ
 

paris2000

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουν 2007
Μηνύματα
463
Like
1
Πόντοι
1
Τυπε εγω δεν πιστευω οτι ο τσιπρας θα κανει οσα λεει...ΑΛΛΑ η καουρα εντος κ εκτος Ελλαδας κ ο πολεμος που δεχεται θα τον ψηφισω. Επισης δεν εχει κυβερνησει ΠΟΤΕ δεν ειναι δουλος κ υποταγμενος οπως ο σαμαροβενιζελος. Δεν περιμενω να κανει θαυματα περιμενω να σταματησει αυτη η κατρακυλα...κατα τον αλεξ σωτηρια της χωρας.
Οι ψεύτοαριστεροί μου φέρνουν αναγούλα (πρώην δεξιός). Αλλά εννοείται πως θα ψηφίσω ΣΥΡΙΖΑ. Νιώθω 2 χρόνια (που μου φάνηκαν αιώνες) σαν να αιωρούμαι στο κενό και κρατιέμαι από ένα πυρακτωμένο σίδερο και δίπλα υπάρχει ένα κλαδί. Ε θα το πιάσω το κλαδί μήπως και γλιτώσω και ας είναι και σάπιο.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Οι ψεύτοαριστεροί μου φέρνουν αναγούλα (πρώην δεξιός). Αλλά εννοείται πως θα ψηφίσω ΣΥΡΙΖΑ. Νιώθω 2 χρόνια (που μου φάνηκαν αιώνες) σαν να αιωρούμαι στο κενό και κρατιέμαι από ένα πυρακτωμένο σίδερο και δίπλα υπάρχει ένα κλαδί. Ε θα το πιάσω το κλαδί μήπως και γλιτώσω και ας είναι και σάπιο.
Και πέφτοντας θα σου μπει και στον κωλο.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Και πέφτοντας θα σου μπει και στον κωλο.
Ας του μπει αριστερο κλαδι αντι για το σαμαροβενιζελοκλαδο.......! Εαν δεν του αρεσει σε 4 χρονια εχει παλι την ευκαρια του να διαλεξει ποιο κλαδι ταιριαζει στον κολο του καθενως. Προς το παρων δεν του αρεσει κ ας ειναι δεξιος. Εδω ο πατερας σου ειπες ο ιδιος θα ψηφισει Χ.Α γιατι ο πουστης ο καλαματιανος του εκοψε την συνταξη....τωρα τι καθεσαι κ μας τσαμπουνας καθε μερα παπαριες για την ΝΔ δεν το εχω καταλαβει..
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.255
Κριτικές
3
Like
1.435
Πόντοι
566
Για πες μας μαλάκα μου και τι μισθούς έχουν στις χώρες αυτές...

και τι μισθούς έχουμε εμείς.

Αλλο πραγμα η ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ άλλο πραγμα η ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ που μπαινει στην ακίνητη περιουσία.

Είναι εντελώς διαφορετική η φιλοσοφία των δύο φόρων.

 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.255
Κριτικές
3
Like
1.435
Πόντοι
566
Κλάαααααααααψτε.

Σε όλο τον κόσμο η ακίνητη περιουσία πληρώνει φόρο.

Από την Σιγκαπούρη μέρχι την Καλιφόρνια και από την Γαλλία μέχρι την Σουηδία.

Φόρο πληρώνουν και τα ΚΕΝΑ ακίνητα. Και όποιος δεν πληρώνει το χάνει.

Σιγκαπούρη:

Property tax is a wealth tax levied on property ownership. It is not a tax on rental income. It is thus levied on the ownership of properties, irrespective of whether the property is occupied or vacant



Καλιφόρνια:

While you are not collecting rent and may not even have any near-term plans to generate income from your property, you will still be levied property taxes. Furthermore, just as with any other type of property, not paying those taxes could result in you losing it.



Στη δε σοσιαλιστική Γαλλία:

Vacant Housing Tax in France for 2013

Modified for the tax year 2013, the taxe sur les logements vacants (TLV)*, or the Vacant Housing Tax in France, concerns owners of rental property that is left vacant under specific conditions.

The new rate is based on the rental value of the property.
For 2013, it has been raised to:
12,5% for the first tax year
25% for each following year


25% της αξίας αν το ακίνητο μείνει κενό πάνω από ένα χρόνο!


Κλάααααααψψψψψψττττττεεεεεεε.


Δεν νομίζω πως καποιος λογικος ανθρωπος λέει πως πρεπει να μην υπάρχει φόρος στην ακίνητη περιουσία.

Ο ΕΝΦΙΑ εφαρμόζεται για πρωτη φορά και εγιναν κάποια λάθη που πανω σε αυτά γίνεται πολιτικό παιχνίδι.

Ακόμα και ο ΣΥΡΙΖΑ που λέει ότι θα καταργίσει τον ΕΝΦΙΑ θα βάλει εναν άλλο φόρο στα ακίνητα, χωρις να μας πει πως θα είναι αυτός ο φόρος και πόσα θα εισπράξουν....
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.255
Κριτικές
3
Like
1.435
Πόντοι
566
Οι ψεύτοαριστεροί μου φέρνουν αναγούλα (πρώην δεξιός). Αλλά εννοείται πως θα ψηφίσω ΣΥΡΙΖΑ. Νιώθω 2 χρόνια (που μου φάνηκαν αιώνες) σαν να αιωρούμαι στο κενό και κρατιέμαι από ένα πυρακτωμένο σίδερο και δίπλα υπάρχει ένα κλαδί. Ε θα το πιάσω το κλαδί μήπως και γλιτώσω και ας είναι και σάπιο.

Και θες τον ΣΥΡΙΖΑ για να δοκιμασεις και τον πάτο της αβύσσου.... :jerking:
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.255
Κριτικές
3
Like
1.435
Πόντοι
566
Τυπε εγω δεν πιστευω οτι ο τσιπρας θα κανει οσα λεει...ΑΛΛΑ η καουρα εντος κ εκτος Ελλαδας κ ο πολεμος που δεχεται θα τον ψηφισω. Επισης δεν εχει κυβερνησει ΠΟΤΕ δεν ειναι δουλος κ υποταγμενος οπως ο σαμαροβενιζελος. Δεν περιμενω να κανει θαυματα περιμενω να σταματησει αυτη η κατρακυλα...κατα τον αλεξ σωτηρια της χωρας.

Είναι υποταγμένος στο παλαιό ΠΑΣΟΚ, στην συνδικαλιστική και συντεχνιακή νομεκλατουρα που μετακόμισε στον ΣΥΡΙΖΑ.

Θα ξεριζώσει ο ΣΥΡΙΖΑ τους πρωην πρασινοφρουρούς από το δημόσιο?  :uglystupid:

Τον είδες τον αθεο Αλέξη που μεχρι και στο Αγιο Ορος πήγε για προσευχή?  :uglystupid:
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
5
Πόντοι
26
Κλάαααααααααψτε.

Σε όλο τον κόσμο η ακίνητη περιουσία πληρώνει φόρο.

Από την Σιγκαπούρη μέρχι την Καλιφόρνια και από την Γαλλία μέχρι την Σουηδία.

Φόρο πληρώνουν και τα ΚΕΝΑ ακίνητα. Και όποιος δεν πληρώνει το χάνει.

Σιγκαπούρη:

Property tax is a wealth tax levied on property ownership. It is not a tax on rental income. It is thus levied on the ownership of properties, irrespective of whether the property is occupied or vacant



Καλιφόρνια:

While you are not collecting rent and may not even have any near-term plans to generate income from your property, you will still be levied property taxes. Furthermore, just as with any other type of property, not paying those taxes could result in you losing it.



Στη δε σοσιαλιστική Γαλλία:

Vacant Housing Tax in France for 2013

Modified for the tax year 2013, the taxe sur les logements vacants (TLV)*, or the Vacant Housing Tax in France, concerns owners of rental property that is left vacant under specific conditions.

The new rate is based on the rental value of the property.
For 2013, it has been raised to:
12,5% for the first tax year
25% for each following year


25% της αξίας αν το ακίνητο μείνει κενό πάνω από ένα χρόνο!


Κλάααααααψψψψψψττττττεεεεεεε.
και η δουλεία ηταν καποτε παγκοσμια νομιμη.
το οτι υπαρχει ενας αδικος φορος που δημιουργει αστεγους και μειωνει την ιδιοκατοικηση παγκοσμιως δεν σημαινει οτι πρεπει να τον εχουμε και εμεις, αλλα να καταργηθει και απο τους αλλους.
σημερα εχουμε εν μεσω κρισης τα χαμηλοτερα ποσοστα αστεγων και τα υψηλοτερα ποσοστα ιδιοκατοικησης στον δυτικο κοσμο ακριβως γιατι τοσα χρονια δεν ειχαμε αυτον τον αδικο παγκοσμιο φορο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom