Νέα

Σαμαράς-Ν.Δ... Τί να πείς;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kosamf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 21K
  • Εμφανίσεις 387K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Πόσα χρόνια θα μείνει αντιπολίτευση η ΝΔ του Σαμαρά;

  • 1-2

    Ψήφοι: 18 25,0%
  • 3-6

    Ψήφοι: 4 5,6%
  • 7-10

    Ψήφοι: 5 6,9%
  • 10+ όπως μετά το 93

    Ψήφοι: 45 62,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    72

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
5
Πόντοι
26
Για ρώτα τις βουλγάρες καθαρίστριες που είναι άνω των 50 ετπων
και έχουν ζήσει τον κομμουνισμό
την γνώμη τους ,πότε ήταν καλύτερα ...

Οι πλούσιοι Βουλγαροι βέβαια θα σου πόυν άλλα...
δεν καταλαβες.
επι κομμουνισμου ΟΛΟΙ οι βουλγαροι ηταν χειροτερα απο ΟΛΟΥΣ τους Ελληνες.
ΤΟΤΕ ΟΛΟΙ ΣΤΟΝ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟ ΗΤΑΝ ΦΤΩΧΟΙ ΜΟΝΟ ΤΟ 1% ΤΩΝ ΗΨΗΛΟΒΑΘΜΩΝ ΣΤΕΛΕΧΩΝ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΤΟΝ ΜΕΣΟ ΕΛΛΗΝΑ,
σημερα οι 30% φτωχοι που λες ειναι με κοιλιες ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΒΑΝΟΥΣ ΤΟΥ 1990
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
5
Πόντοι
26
ελληνας αστεγος του 30% των φτωχων
 

Συνημμένα

  • ελληνας αστεγος.jpg
    ελληνας αστεγος.jpg
    82,3 KB · Εμφανίσεις: 18

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
5
Πόντοι
26
αλβανοι του 1990 απο τον κομμουνισμο 99% φτωχοι
 

Συνημμένα

  • αλβανοι.jpg
    αλβανοι.jpg
    34,8 KB · Εμφανίσεις: 24

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.066
Κριτικές
7
Like
9.843
Πόντοι
1.686
δεν καταλαβες.
επι κομμουνισμου ΟΛΟΙ οι βουλγαροι ηταν χειροτερα απο ΟΛΟΥΣ τους Ελληνες.
ΤΟΤΕ ΟΛΟΙ ΣΤΟΝ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟ ΗΤΑΝ ΦΤΩΧΟΙ ΜΟΝΟ ΤΟ 1% ΤΩΝ ΗΨΗΛΟΒΑΘΜΩΝ ΣΤΕΛΕΧΩΝ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΤΟΝ ΜΕΣΟ ΕΛΛΗΝΑ,
σημερα οι 30% φτωχοι που λες ειναι με κοιλιες ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΒΑΝΟΥΣ ΤΟΥ 1990

Επειδή έχω πάει στην Βουλγαρία επί κομμουνισμού ,
η απάντηση είναι ότι αυτά που λες ,τα λες χωρίς
να έχεις προσωπική άποψη.

Τότε δεν υπήρχαν άστεγοι και πάμφτωχοι .Τα βασικά τα είχαν .
Τώρα υπάρχει τρομακτική φτώχεια .
Πήγαινε να τα πεις σε βουλγάρες καθαρίστριες +50 ετών
να σου φέρουν στο κεφάλι το σκουπόξυλο !  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
σημερα οι 30% φτωχοι που λες ειναι με κοιλιες ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΒΑΝΟΥΣ ΤΟΥ 1990

Το ενδεχομενο οι κοιλιες των φτωχων να ειναι απο κακη διατροφη, σουβλακια του 1€ μες τα λιπη ας πουμε, ουτε σαν σκεψη...
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
5
Πόντοι
26
Επειδή έχω πάει στην Βουλγαρία επί κομμουνισμού ,
η απάντηση είναι ότι αυτά που λες ,τα λες χωρίς
να έχεις προσωπική άποψη.

Τότε δεν υπήρχαν άστεγοι και πάμφτωχοι .Τα βασικά τα είχαν .
Τώρα υπάρχει τρομακτική φτώχεια .
Πήγαινε να τα πεις σε βουλγάρες καθαρίστριες +50 ετών
να σου φέρουν στο κεφάλι το σκουπόξυλο !  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
βουλγαρια εχουν παει οι δικοι μου τοτε. με βουλγαρους εχω μιλησει. ελευθεροι ειναι να ψηφισουν κομμουνισμο γιατι δεν το κανουν οι τοσες πολλες καθαριστριες των 50+ να επιστρεψουν στην παλια καλη κατασταση?  :2funny:
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
5
Πόντοι
26
Το ενδεχομενο οι κοιλιες των φτωχων να ειναι απο κακη διατροφη, σουβλακια του 1€ μες τα λιπη ας πουμε, ουτε σαν σκεψη...
εσυ προτιμας δηλαδη την υγειινη διαιτα των αλβανων μεχρι 1990 για να μην εχεις καρδιακα?  :idiot:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Εχεις τα διαβατήρια με τις σφραγίδες ;
Δεν λέω να τα ποστάρεις ,απλά αν τα έχεις ...

έχω δυο από τα παλιά τα μπλέ... το ένα το κράτησα γιατί ήταν το πρώτο που έβγαλα και το άλλο γιατί έχει βίζα για τις ΗΠΑ (πολλαπλών εισόδων business ανεξάρτητα από το ότι την έχω χρησιμοποιήσει μία μόνο φορά) ...

τότε επειδή δεν είχα πάει φαντάρος βγάζανε διαβατήρια με ισχύ για ένα χρόνο...  ;)
 

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
ελευθεροι ειναι να ψηφισουν κομμουνισμο γιατι δεν το κανουν οι τοσες πολλες καθαριστριες των 50+ να επιστρεψουν στην παλια καλη κατασταση?  :2funny:

Αν οι κομμουνιστες πολιτικοι τους ειναι ανεπαρκεις και πιο ξυλινοι απο τον Πινοκιο, οπως οι δικοι μας καλη ωρα, τι να ψηφισουν...
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
5
Πόντοι
26
Εγω λεω οτι η ευμεγεθης κοιλια δεν ειναι αποδειξη καλοπερασης.
εγω λεω οτι οταν βλεπεις οτι ο παμφτωχος ανεργος του 30% στην ελλαδα ειναι 130 κιλα

και ο μεσος αλβανος του 99% ειναι 40 κιλα
ε μαλλον ειναι καλυτερα στην καπιταλιστικη ελλαδα απο οτι ηταν στην κομμουνιστικη αλβανια
και παλι αν διαφωνεις δες τα ποσοστα των κομμουνιστικων κομματων σε ολες αυτες τις χωρες (αλλα για σενα ειπαμε οι εξυπνες καθαριστριες των 50+ ξερουν καλυτερα μονο που ειναι ευτυχως για τους υπολοιπους ΜΕΙΟΨΗΦΙΑ και στις πραγματικες δημοκρατιες δεν κυβερνα η ΜΕΙΟΨΗΦΙΑ)
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Το ενδεχομενο οι κοιλιες των φτωχων να ειναι απο κακη διατροφη, σουβλακια του 1€ μες τα λιπη ας πουμε, ουτε σαν σκεψη...

αφού παίκτη μου έχει 3-4 ευρώ για να φάει σουβλάκια (γιατί με ένα σκέτο δεν φτιάχνει τέτοιες μπάκες) μπορεί να δώσει τα ίδια και να αγοράσει πχ μισό κοτόπουλο και να το μαγειρέψει ή μισό κιλά φασολάκια και να τα μαγειρέψει…

 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
5
Πόντοι
26
Αν οι κομμουνιστες πολιτικοι τους ειναι ανεπαρκεις και πιο ξυλινοι απο τον Πινοκιο, οπως οι δικοι μας καλη ωρα, τι να ψηφισουν...
να βγαλουν αλλους κομμουνιστες ηγετες. αν αγαπανε τοσοι χιλιαδες τοσα εκατομυρια τον καλο κομμουνισμο  :2funny: :2funny: δεν μπορουν να βρουν εναν ικανο μεσα σε αυτους??????
το δοκιμασανε 50-100 χρονια τον ΕΦΙΑΛΤΗ δεν τους πειθει κανενας κομμουνιστης με τους λογους του
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306

πιπης___

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.462
Like
1
Πόντοι
16
δεν είναι και απόδειξη ότι κακοπερνάει όμως… γιατί αν πράγματι πεινούσε δεν θα είχε μπάκα…

Kαι τα παιδακια στην Αιθιοπια που πεινανε και τους βγηκανε τα κοκκαλα απο την πετσα... μπακα εχουνε απο το πρηξιμο της πεινας !!!
Ολο μαλακιες λες ρε Παππου...
 

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
δεν είναι και απόδειξη ότι κακοπερνάει όμως… γιατί αν πράγματι πεινούσε δεν θα είχε μπάκα…

www.sigmalive.com/lifestyle/health/130220]Εξάπλωση της παχυσαρκίας λόγω κρίσης[/url]

Ωπ τι εχουμε εδω; Εκθεση του ΟΟΣΑ; Τι λεει; "μείωση των δαπανών για τη διατροφή και αυξανόμενη κατανάλωση προϊόντων, που προσφέρονται σε τιμή με έκπτωση και προϊόντων που έχουν πολύ περισσότερες θερμίδες."
Μπααα... Μαλλον δακτυλος του γκαμιαριτς θα ειναι...
 

piderof

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.020
Κριτικές
2
Like
37
Πόντοι
66
Επειδή έχω πάει στην Βουλγαρία επί κομμουνισμού ,
η απάντηση είναι ότι αυτά που λες ,τα λες χωρίς
να έχεις προσωπική άποψη.

Τότε δεν υπήρχαν άστεγοι και πάμφτωχοι .Τα βασικά τα είχαν .
Τώρα υπάρχει τρομακτική φτώχεια .
Πήγαινε να τα πεις σε βουλγάρες καθαρίστριες +50 ετών
να σου φέρουν στο κεφάλι το σκουπόξυλο !  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Την έλλειψη σε καταναλωτικά είδη στις χώρες του πρώην ανύπαρκτου την έχει παραδεχτεί και το ίδιο το ΚΚΕ αποδίδοντάς τη σε ατέλειες του συστήματος. Οι άνθρωποι του ανατολικού μπλοκ ζούσαν στερημένα τις καλές χρονιές και λιμοκτονούσαν τις κακές. Όσοι σου λένε ότι ήταν καλύτερα επί κομμουνισμού, ήταν άνθρωποι του κόμματος που φυσικά ζούσαν πλουσιοπάροχα. Εγώ είχα ρωτήσει τη Γεωργιανή που πρόσεχε παλιά τη γιαγιά μου πότε ήταν καλύτερα στην πατρίδα της και μου είπε χωρίς να το σκεφτεί "Επί κομμουνισμού". Μετά από καιρό μας ξέρασε ότι ο άντρας της ήταν μεγαλοστέλεχος του ΚΚΣΕ και στην KGB. Αλλά ξέρεις αυτοί οδηγούσαν λιμουζίνες Zil και τα καλοκαίρια τους τα περνούσαν σε ντάτσες στη Μαύρη Θάλασσα. Γιατί ναι μεν στον κομμουνισμό είναι όλοι ίσοι, απλά κάποιοι είναι πιο ίσοι από τους άλλους. Ο πατέρας μου κι η μάνα μου είχαν πάει το '80 εκδρομή με πούλμαν στην Ουγγαρία και πέρασαν μέσα από τη Γιουγκοσλαβία. Στα Σκόπια και στη Σερβία τους έγδερναν τα χέρια σε κάτι χωριά όταν τους έβγαζαν από τα παράθυρα καμιά φρυγανιά ή κανένα μπισκότο.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Kαι τα παιδακια στην Αιθιοπια που πεινανε και τους βγηκανε τα κοκκαλα απο την πετσα... μπακα εχουνε απο το πρηξιμο της πεινας !!!
Ολο μαλακιες λες ρε Παππου...

σου δείχνει αυτός για σκελετωμένος με μπάκα ασιτίας ???

index.php
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
5
Πόντοι
26
για να τελειωνουμε οσοι περασαν κομμουνισμο ξερουν τι σκατα ηταν και δεν ψηφιζουν πανω απο 5-10% κομμουνισμο
οσοι δεν περασαν κομμουνισμο επειδη ειδαν την καταντια των κομμουνιστων παλι δεν ψηφιζουν πανω απο 5-10% κομμουνισμο
ο λογος που ο συριζα εμεινε κολλημενος στο 20% και δεν πηρε το 40% του παλιου ΠΑΣΟΚ
ειναι οτι ολοι ξερουν οτι οι κυριοτερες συνιστωσες του ειναι κομμουνιστες και φοβουνται να μπλεξουν με τα αποτυχημενα πειραματα της ανατολικης ευρωπης, της κουβας, της κινας, της βορειου κορεας...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom