Νέα

Σαμαράς-Ν.Δ... Τί να πείς;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kosamf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 21K
  • Εμφανίσεις 387K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Πόσα χρόνια θα μείνει αντιπολίτευση η ΝΔ του Σαμαρά;

  • 1-2

    Ψήφοι: 18 25,0%
  • 3-6

    Ψήφοι: 4 5,6%
  • 7-10

    Ψήφοι: 5 6,9%
  • 10+ όπως μετά το 93

    Ψήφοι: 45 62,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    72

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.255
Κριτικές
3
Like
1.435
Πόντοι
566
Μαλακιες,μια χαρα μπορουσε να γινει,και σε περιπτωση που συζητιοταν κατι τετοιο θα δινοταν εντολη να μην βγαλει κανεις λεφτα.Ακραια λυση αλλα σιγουρα δεν θα ειχαμε την καταντια που εχουμε τωρα.Επισης θα μπορουσαν οι πολιτικοι που εφτασαν τον τοπο μεχρι εδω να εδιναν λιγα πισω.Ειχε ανοιξει λογαριασμος υπερ δημοσιου και οι μονοι που εκαναν καταθεσεις ηταν οι πολιτες...

Δλδ τα ΑΤΜ κλειστά, το ίδιο και οι τράπεζες... :uglystupid:
 

asia_fun

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2009
Μηνύματα
3.888
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
ο τρελαντωνης μας ειπε χτες στη μεγαλειωδη συγκεντρωση  :2funny: :2funny:
στο συνταγμα οτι
"εγω εσκισα τα μνημονια"
"εγω (εμεις) μειωσαμε τη φορολογια"
ο τυπος η ειναι τρελος η περνει ναρκωτικα  :idiot:
 

Επισκέπτης
.

 

Συνημμένα

  • san458poi.jpg
    san458poi.jpg
    46,4 KB · Εμφανίσεις: 13

Επισκέπτης
Ο τρελαντωνης και οι ψηφοφοροι του.

 

Συνημμένα

  • dfasad.jpg
    dfasad.jpg
    66 KB · Εμφανίσεις: 11

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.255
Κριτικές
3
Like
1.435
Πόντοι
566
Τα εχουμε ξαναπει,κουρεμα καταθεσεων ανω των 100 χιλ.ευρω.Ανωδυνο για ολους αλλα πιο πολυ για τον απλο λαο
που τωρα υποφερει.

Και πόσα θα μαζευες έτσι τύπε?  

Με το κουρεμα καταθεσεων ανω των 100 χιλ.ευρω οι εταιρειες τι κεφαλαιο κίνησης θα είχαν?  

Πως θα πληρωναν μισθούς, δάνεια, υποχρεώσεις γενικά?

Ποσες εταιρείες θα εκλειναν αμέσως?

Με το κουρεμα καταθεσεων ανω των 100 χιλ.ευρω, πόσα θα εχαναν τα ασφαλιστικά ταμεία?



 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.255
Κριτικές
3
Like
1.435
Πόντοι
566
Ακου. Τωρα πλεον ξερουμε οτι ΙΣΩΣ πραγματι να ηταν μια λυση τοτε (οπως καποιοι λενε πλεον οτι το κουρεμα του δημοσιου χρεους επρεπε να γινει εξ αρχης).
Πολυ φοβαμαι ομως οτι ο κοσμος δεν ηταν ετοιμος για τετοιες "βιαιες" λυσεις και δεν ξερω τι συνεπειες θα ειχε.

Αλλο πράγμα το κουρεμα των καταθέσεων και άλλο το κουρεμα του δημοσιου χρεους.

Μην βαζουμε στο ίδιο καλάθι Ελλάδα και Κύπρο...
 

mounta

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2014
Μηνύματα
530
Like
0
Πόντοι
6
Ακου. Τωρα πλεον ξερουμε οτι ΙΣΩΣ πραγματι να ηταν μια λυση τοτε (οπως καποιοι λενε πλεον οτι το κουρεμα του δημοσιου χρεους επρεπε να γινει εξ αρχης).
Πολυ φοβαμαι ομως οτι ο κοσμος δεν ηταν ετοιμος για τετοιες "βιαιες" λυσεις και δεν ξερω τι συνεπειες θα ειχε.
αλεξ,απλα μια ερωτηση.πιστευεις ειλικρινα πως ηταν θεμα συγκυριων που φτασαμε εδω που φτασαμε και δεν ηταν σχεδιασμενο εξ αρχης το πουλημα της χωρας?πες μου εσυ, ξερεις εαν υπαρχει περιπτωση το να εισαι πρωθυπουργος  και ενας τυπος ερθει ενα ωραιο πρωι του '90 και  σου πει,η περνεις αυτα,και υπογραφεις αυτα η σου τελειωνουμε την οικογενεια?πες μου,ο τυπος που κατεβηκε απο το αεροπλανο στο ελληνικο ηταν σωτηρας η μιλημενος για το τωρινο αποτελεσμα και ενδεχομενος χειροτερο?η το βλεπεις επιστημονικη φαντασια? πες μου δεν ηταν εξ αρχης νδ πασοκ απο τον ιδιο ανθρωπο βαλτοι ουτος ωστε ειτε βγει ο  ενας η ο αλλος να διοικει  ουσιαστικα ο ιδιος ανθρωπος?πες μου,εαν οντως δεν πληρωνεσαι απο τη νδ,τα θεωρεις μπαρουφες ολκης αυτα που σου γραφω ?για να ξερω αν εχει νοημα να γραφω εδω η απλα ειστε καποιοι ανθρωποι εδω μεσα που σας πληρωνουν για  να  βλεπετε το μαυρο ασπρο.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.269
Πόντοι
8.006
αλεξ,απλα μια ερωτηση.πιστευεις ειλικρινα πως ηταν θεμα συγκυριων που φτασαμε εδω που φτασαμε και δεν ηταν σχεδιασμενο εξ αρχης το πουλημα της χωρας?πες μου εσυ, ξερεις εαν υπαρχει περιπτωση το να εισαι πρωθυπουργος  και ενας τυπος ερθει ενα ωραιο πρωι του '90 και  σου πει,η περνεις αυτα,και υπογραφεις αυτα η σου τελειωνουμε την οικογενεια?πες μου,ο τυπος που κατεβηκε απο το αεροπλανο στο ελληνικο ηταν σωτηρας η μιλημενος για το τωρινο αποτελεσμα και ενδεχομενος χειροτερο?η το βλεπεις επιστημονικη φαντασια? πες μου δεν ηταν εξ αρχης νδ πασοκ απο τον ιδιο ανθρωπο βαλτοι ουτος ωστε ειτε βγει ο  ενας η ο αλλος να διοικει  ουσιαστικα ο ιδιος ανθρωπος?πες μου,εαν οντως δεν πληρωνεσαι απο τη νδ,τα θεωρεις μπαρουφες ολκης αυτα που σου γραφω ?για να ξερω αν εχει νοημα να γραφω εδω η απλα ειστε καποιοι ανθρωποι εδω μεσα που σας πληρωνουν για  να  βλεπετε το μαυρο ασπρο.
Τι να απαντησω σε εικασιες και συνωμοσιολογιες?
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.254
Κριτικές
1
Like
38
Πόντοι
366
Και πόσα θα μαζευες έτσι τύπε?  

Με το κουρεμα καταθεσεων ανω των 100 χιλ.ευρω οι εταιρειες τι κεφαλαιο κίνησης θα είχαν?  

Πως θα πληρωναν μισθούς, δάνεια, υποχρεώσεις γενικά?

Ποσες εταιρείες θα εκλειναν αμέσως?

Με το κουρεμα καταθεσεων ανω των 100 χιλ.ευρω, πόσα θα εχαναν τα ασφαλιστικά ταμεία?
Προφανως κανεις πλακα τωρα ετσι;Εσυ πιστευεις οτι το κουρεμα καταθεσεων ειναι οτι τους παιρνουν ολα τα λεφτα;
:2funny:
 

Επισκέπτης
αλεξ,απλα μια ερωτηση.πιστευεις ειλικρινα πως ηταν θεμα συγκυριων που φτασαμε εδω που φτασαμε και δεν ηταν σχεδιασμενο εξ αρχης το πουλημα της χωρας?πες μου εσυ, ξερεις εαν υπαρχει περιπτωση το να εισαι πρωθυπουργος  και ενας τυπος ερθει ενα ωραιο πρωι του '90 και  σου πει,η περνεις αυτα,και υπογραφεις αυτα η σου τελειωνουμε την οικογενεια?πες μου,ο τυπος που κατεβηκε απο το αεροπλανο στο ελληνικο ηταν σωτηρας η μιλημενος για το τωρινο αποτελεσμα και ενδεχομενος χειροτερο?η το βλεπεις επιστημονικη φαντασια? πες μου δεν ηταν εξ αρχης νδ πασοκ απο τον ιδιο ανθρωπο βαλτοι ουτος ωστε ειτε βγει ο  ενας η ο αλλος να διοικει  ουσιαστικα ο ιδιος ανθρωπος?πες μου,εαν οντως δεν πληρωνεσαι απο τη νδ,τα θεωρεις μπαρουφες ολκης αυτα που σου γραφω ?για να ξερω αν εχει νοημα να γραφω εδω η απλα ειστε καποιοι ανθρωποι εδω μεσα που σας πληρωνουν για  να  βλεπετε το μαυρο ασπρο.

Φιλε, αυτοι που θελουν τη χωρα υποτελη και τον ελληνικο λαο σκλαβωμενο, το 2009 οταν βγηκε ο Γιωργακης ανοιγαν σαμπανιες. Το ιδιο εκαναν και το 2012. Ηρθε ο καιρος να τους "τη σπασουμε". Ψηφιζουμε ΣΥΡΙΖΑ και ζηταμε αμεσα εθνικες εκλογες για να παρουμε την πατριδα μας πισω. Θελουμε η Ελλαδα να ανηκει στους Ελληνες κι οχι στους δανειστες και θα το καταφερουμε.
 

asia_fun

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2009
Μηνύματα
3.888
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
αλεξ,απλα μια ερωτηση.πιστευεις ειλικρινα πως ηταν θεμα συγκυριων που φτασαμε εδω που φτασαμε και δεν ηταν σχεδιασμενο εξ αρχης το πουλημα της χωρας?πες μου εσυ, ξερεις εαν υπαρχει περιπτωση το να εισαι πρωθυπουργος  και ενας τυπος ερθει ενα ωραιο πρωι του '90 και  σου πει,η περνεις αυτα,και υπογραφεις αυτα η σου τελειωνουμε την οικογενεια?πες μου,ο τυπος που κατεβηκε απο το αεροπλανο στο ελληνικο ηταν σωτηρας η μιλημενος για το τωρινο αποτελεσμα και ενδεχομενος χειροτερο?η το βλεπεις επιστημονικη φαντασια? πες μου δεν ηταν εξ αρχης νδ πασοκ απο τον ιδιο ανθρωπο βαλτοι ουτος ωστε ειτε βγει ο  ενας η ο αλλος να διοικει  ουσιαστικα ο ιδιος ανθρωπος?πες μου,εαν οντως δεν πληρωνεσαι απο τη νδ,τα θεωρεις μπαρουφες ολκης αυτα που σου γραφω ?για να ξερω αν εχει νοημα να γραφω εδω η απλα ειστε καποιοι ανθρωποι εδω μεσα που σας πληρωνουν για  να  βλεπετε το μαυρο ασπρο.
κοψε τα ληγμενα, η χωρα χρεωκοπησε γιατι κατασπαταλουσαν το δανεικο χρημα οι δικοι μας πολιτικοι γιατι διοριζαν για να ειχαν ψηφοφορους γιατι περναν μιζες γιατι γιατι γιατι
κανενα διεθνες σχεδιο συνωμοσιας απο εβραιους, ελ (λιακοπουλου) η εξωγηινους
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.255
Κριτικές
3
Like
1.435
Πόντοι
566
Προφανως κανεις πλακα τωρα ετσι;Εσυ πιστευεις οτι το κουρεμα καταθεσεων ειναι οτι τους παιρνουν ολα τα λεφτα;
:2funny:

Ξερω καλά τι είναι, εσύ ξέρεις? Αντιλαμβάνεσαι τις παρενεργειες μιας τετοιας πράξης?

Σου ξαναλέω μη βλέπεις την Κυπρο....
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.255
Κριτικές
3
Like
1.435
Πόντοι
566
Φιλε, αυτοι που θελουν τη χωρα υποτελη και τον ελληνικο λαο σκλαβωμενο, το 2009 οταν βγηκε ο Γιωργακης ανοιγαν σαμπανιες. Το ιδιο εκαναν και το 2012. Ηρθε ο καιρος να τους "τη σπασουμε". Ψηφιζουμε ΣΥΡΙΖΑ και ζηταμε αμεσα εθνικες εκλογες για να παρουμε την πατριδα μας πισω. Θελουμε η Ελλαδα να ανηκει στους Ελληνες κι οχι στους δανειστες και θα το καταφερουμε.

Μηπως να το ρίξουμε τοτε στο ΚΚΕ?  :2funny: :2funny: :2funny:
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.254
Κριτικές
1
Like
38
Πόντοι
366
Ξερω καλά τι είναι, εσύ ξέρεις? Αντιλαμβάνεσαι τις παρενεργειες μιας τετοιας πράξης?

Σου ξαναλέω μη βλέπεις την Κυπρο....
Τι παρενεργειες θα ειχε μια τετοια πραξη;χειροτερες απο οτι εχουμε τωρα;Με τιποτα.
Εχεις εσυ 1000 ευρω στην τσεπη.Ερχομαι εγω και σου παιρνω 50 ευρω.Θα το καταλαβεις;
Οχι,στο λεω εγω.
 

Hirayama

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2011
Μηνύματα
3.258
Like
3
Πόντοι
16
Οταν ανελαβε ο καταστροφεας ηταν στο 20.7 μετα τα λουκετα και τις αυτοκτονιες που προκαλεσε η πολιτικη του,εχει εκτοξευτει στο 30% ψοφο ο πουστης να παθει.να παθει καρδιακη προσβολη σημερα κιολας.


Φίλε καλημέρα !

Σε παρακαλώ, το αδικείς το παληκάρι !

Εφ' όσον οι Έλληνες συνεχίζουν να ψηφίζουν μνημόνια και ψευτες - κλέφτες, η θεια δίκη της Τρόικας θα οδηγήσει στο θάνατο μεσοαστούς χρεοκοπημενους επιχειρηματίες και συνταξιούχους ΔΥ, το βασικό πυρήνα ψηφοφορων  κέντρου - δεξιάς.

Οι εναπομείναντες Έλληνες, θα έχουν αρκετό χρόνο και χώρο ( η χωρα αναμενεται να πλησιασει τα 7.5 εκατομμυρια πληθυσμό, αν υπολογισεις και τη μεταναστευση) για ν' αναποφασισουν τι θέλουν.
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.255
Κριτικές
3
Like
1.435
Πόντοι
566
Τι παρενεργειες θα ειχε μια τετοια πραξη;χειροτερες απο οτι εχουμε τωρα;Με τιποτα.
Εχεις εσυ 1000 ευρω στην τσεπη.Ερχομαι εγω και σου παιρνω 50 ευρω.Θα το καταλαβεις;
Οχι,στο λεω εγω.

Οι καταθεσεις ήταν στην αρχή της κρίσης 170 δις ευρώ και το χρέος κοντα στα 400 δις.

Με το κουρεμα πόσα θα μαζευες? 20? 40? 50?

Και μετά τι θα εκανες? Τι παρενεργειες δεν τις αντιλαμβάνεσαι σε εμπόριο, επιχειρήσεις, τραπεζες (bank run) κλπ....

Στο παραδειγμά σου το 5% θα ελεινε το πρόβλημα του χρέους μας?

Μηπως κάποιοι δεν εχουν αντίληψη των σχετικών μεγεθών?  
 

Hirayama

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2011
Μηνύματα
3.258
Like
3
Πόντοι
16
Ξερω καλά τι είναι, εσύ ξέρεις? Αντιλαμβάνεσαι τις παρενεργειες μιας τετοιας πράξης?

Σου ξαναλέω μη βλέπεις την Κυπρο....

Μη βλεπεις την Κυπρο, την Πορτογαλια, την Ισπανια
την Ισλανδια
την Αργεντινη
τον Ισημερινο


μη βλεπεις τιποτα !

βαλε το κεφαλι στην άμμο και ψηφιζε μνημονιο, ευρω και Σαχλαμαρα !
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom