Νέα

Σαμαράς-Ν.Δ... Τί να πείς;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kosamf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 21K
  • Εμφανίσεις 387K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Πόσα χρόνια θα μείνει αντιπολίτευση η ΝΔ του Σαμαρά;

  • 1-2

    Ψήφοι: 18 25,0%
  • 3-6

    Ψήφοι: 4 5,6%
  • 7-10

    Ψήφοι: 5 6,9%
  • 10+ όπως μετά το 93

    Ψήφοι: 45 62,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    72

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.469
Like
200
Πόντοι
866
Το βιογραφικο του Τσιπρα ας πουμε, ΓΑΜΩ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟΣ Ο ΚΑΜΙΝΗΣ, τι περιεχει?
καταληψιας και προεδρος 15μελους
αυγα στην αμερικανικη πρεσβεια
τι αλλο χρειαζεται για να εισαι προεδρος του συριζα δηλαδη?
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
1.390

Συνημμένα

  • samαλβανοί.jpg
    samαλβανοί.jpg
    28,3 KB · Εμφανίσεις: 19
  • ΣΑΜΑΡΑΣ-ΠΙΤΣΕΣ.jpg
    ΣΑΜΑΡΑΣ-ΠΙΤΣΕΣ.jpg
    53,8 KB · Εμφανίσεις: 28

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
μαν, επειδη δεν εισαι προκατειλημενος, τσεκαρε:

Από το Φλεβάρη του 2000 είμαι διπλωματούχος Πολιτικός Μηχανικός του ΕΜΠ και από τον Ιούνη του ίδιου χρόνου μέλος του ΤΕΕ, έχοντας άδεια ασκήσεως επαγγέλματος. Από το 2000 ανήκω στην ολοένα και διευρυνόμενη κατηγορία των μηχανικών με μπλοκάκι, δηλαδή με δελτίο παροχής υπηρεσιών σε περισσότερους του ενός εργοδότη. Παράλληλα το 2003 ολοκλήρωσα τις σπουδές μου στη πολεοδομία και χωροταξία, σε διατμηματικό μεταπτυχιακό πρόγραμμα του ΕΜΠ. Το 2006 έχοντας κλείσει πενταετία και πληρώντας την απαιτούμενη από το νόμο τεχνική εμπειρία, έκανα αίτηση εγγραφής στο μητρώο ΜΕΚ του ΥΠΕΧΩΔΕ. Η αίτηση εγκρίθηκε και απέκτησα πτυχίο β’ τάξης. Το Φλεβάρη του 2006 κατέθεσα το πτυχίο μου στη στελέχωση τεχνικής εταιρίας από κοινού με τον ξάδελφο μου και μηχανολόγο μηχανικό Γ. Τσίπρα, συστήνοντας ομόρρυθμη τεχνική εταιρία. Η εν λόγω ομόρρυθμη εταιρία από το Φλεβάρη του 2006 ως σήμερα δεν έχει να επιδείξει σημαντικό απολογισμό. Σας παραθέτω τα επίσημα στοιχεία από το Ε9 της εφορείας που δείχνουν για το 2006 κέρδη 7091,63 ευρώ και για το 2007 ζημία 3534,07 ευρώ. Αντιστοίχως το ατομικό μου εισόδημα από την έναρξη της εταιρίας ως σήμερα βρίσκεται στα ίδια χαμηλά επίπεδα, γεγονός που αποδεικνύεται από τις σχετικές φορολογικές μου δηλώσεις. Πιο συγκεκριμένα το 2006 είχα εισόδημα 9500 ευρώ και το 2007, 11174,60 ευρώ. Αντιλαμβάνεστε λοιπόν ότι οποιαδήποτε σκέψη για ευνοϊκή επιρροή της αναγνωρισιμότητάς μου στην επαγγελματική μου δραστηριότητα ως πολιτικού μηχανικού, δεν επιβεβαιώνεται από κανένα στοιχείο και δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα. Σε ότι αφορά το σκέλος του ερωτήματός σας για το ασυμβίβαστο ή μη της συμμετοχής μου σε τεχνική εταιρία, όντας πρόεδρος του ΣΥΝ, σας ενημερώνω ότι από την ανάληψη των καθηκόντων μου, δεν έχω δυνατότητα να ασκώ επαγγελματική δραστηριότητα, όχι λόγω νομικού ή ηθικού κολλήματος, αλλά λόγω έλλειψης χρόνου. Για το λόγο αυτό έχω κινήσει τη διαδικασία και της τυπικής αντικατάστασής μου στη στελέχωση της εταιρίας, δίνοντας ένα εύλογο χρονικό περιθώριο στην εταιρεία να βρει άλλο συνάδελφο-συνεργάτη έτσι ώστε να προχωρήσουμε και στην τυπική τροποποίηση και αντικατάσταση. Είμαι ιδιαίτερα ευτυχής που δεν υπήρξα ποτέ ανεπάγγελτος ή κρατικοδίαιτος ή εισοδηματίας από τη περιουσία της οικογένειά μου. Σε συνθήκες ιδιαίτερα σκληρές για ένα νέο μηχανικό προσπάθησα να ασκήσω το επάγγελμα μου, στο οποίο και σκοπεύω να επιστρέψω όταν ‘ξεμπερδέψω’ με τα δημόσια αξιώματα. Αλέξης Τσίπρας Πηγή: ]

Ο Τσιπρας νομιζω ειναι γεννημενος το 1974.
Δηλαδη πηρε πτυχιο στα 26?
8 χρονια να βγαλει το ΕΜΠ?
Παλι καλα.
 

Expanding Mindfuck

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2010
Μηνύματα
1.491
Like
0
Πόντοι
16
καταληψιας και προεδρος 15μελους
αυγα στην αμερικανικη πρεσβεια
τι αλλο χρειαζεται για να εισαι προεδρος του συριζα δηλαδη?

μαν, επειδη δεν εισαι προκατειλημενος, τσεκαρε:

Από το Φλεβάρη του 2000 είμαι διπλωματούχος Πολιτικός Μηχανικός του ΕΜΠ και από τον Ιούνη του ίδιου χρόνου μέλος του ΤΕΕ, έχοντας άδεια ασκήσεως επαγγέλματος. Από το 2000 ανήκω στην ολοένα και διευρυνόμενη κατηγορία των μηχανικών με μπλοκάκι, δηλαδή με δελτίο παροχής υπηρεσιών σε περισσότερους του ενός εργοδότη. Παράλληλα το 2003 ολοκλήρωσα τις σπουδές μου στη πολεοδομία και χωροταξία, σε διατμηματικό μεταπτυχιακό πρόγραμμα του ΕΜΠ. Το 2006 έχοντας κλείσει πενταετία και πληρώντας την απαιτούμενη από το νόμο τεχνική εμπειρία, έκανα αίτηση εγγραφής στο μητρώο ΜΕΚ του ΥΠΕΧΩΔΕ. Η αίτηση εγκρίθηκε και απέκτησα πτυχίο β’ τάξης. Το Φλεβάρη του 2006 κατέθεσα το πτυχίο μου στη στελέχωση τεχνικής εταιρίας από κοινού με τον ξάδελφο μου και μηχανολόγο μηχανικό Γ. Τσίπρα, συστήνοντας ομόρρυθμη τεχνική εταιρία. Η εν λόγω ομόρρυθμη εταιρία από το Φλεβάρη του 2006 ως σήμερα δεν έχει να επιδείξει σημαντικό απολογισμό. Σας παραθέτω τα επίσημα στοιχεία από το Ε9 της εφορείας που δείχνουν για το 2006 κέρδη 7091,63 ευρώ και για το 2007 ζημία 3534,07 ευρώ. Αντιστοίχως το ατομικό μου εισόδημα από την έναρξη της εταιρίας ως σήμερα βρίσκεται στα ίδια χαμηλά επίπεδα, γεγονός που αποδεικνύεται από τις σχετικές φορολογικές μου δηλώσεις. Πιο συγκεκριμένα το 2006 είχα εισόδημα 9500 ευρώ και το 2007, 11174,60 ευρώ. Αντιλαμβάνεστε λοιπόν ότι οποιαδήποτε σκέψη για ευνοϊκή επιρροή της αναγνωρισιμότητάς μου στην επαγγελματική μου δραστηριότητα ως πολιτικού μηχανικού, δεν επιβεβαιώνεται από κανένα στοιχείο και δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα. Σε ότι αφορά το σκέλος του ερωτήματός σας για το ασυμβίβαστο ή μη της συμμετοχής μου σε τεχνική εταιρία, όντας πρόεδρος του ΣΥΝ, σας ενημερώνω ότι από την ανάληψη των καθηκόντων μου, δεν έχω δυνατότητα να ασκώ επαγγελματική δραστηριότητα, όχι λόγω νομικού ή ηθικού κολλήματος, αλλά λόγω έλλειψης χρόνου. Για το λόγο αυτό έχω κινήσει τη διαδικασία και της τυπικής αντικατάστασής μου στη στελέχωση της εταιρίας, δίνοντας ένα εύλογο χρονικό περιθώριο στην εταιρεία να βρει άλλο συνάδελφο-συνεργάτη έτσι ώστε να προχωρήσουμε και στην τυπική τροποποίηση και αντικατάσταση. Είμαι ιδιαίτερα ευτυχής που δεν υπήρξα ποτέ ανεπάγγελτος ή κρατικοδίαιτος ή εισοδηματίας από τη περιουσία της οικογένειά μου. Σε συνθήκες ιδιαίτερα σκληρές για ένα νέο μηχανικό προσπάθησα να ασκήσω το επάγγελμα μου, στο οποίο και σκοπεύω να επιστρέψω όταν ‘ξεμπερδέψω’ με τα δημόσια αξιώματα. Αλέξης Τσίπρας Πηγή: ]
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.469
Like
200
Πόντοι
866
μαν, επειδη δεν εισαι προκατειλημενος, τσεκαρε:

Από το Φλεβάρη του 2000 είμαι διπλωματούχος Πολιτικός Μηχανικός του ΕΜΠ και από τον Ιούνη του ίδιου χρόνου μέλος του ΤΕΕ, έχοντας άδεια ασκήσεως επαγγέλματος. Από το 2000 ανήκω στην ολοένα και διευρυνόμενη κατηγορία των μηχανικών με μπλοκάκι, δηλαδή με δελτίο παροχής υπηρεσιών σε περισσότερους του ενός εργοδότη. Παράλληλα το 2003 ολοκλήρωσα τις σπουδές μου στη πολεοδομία και χωροταξία, σε διατμηματικό μεταπτυχιακό πρόγραμμα του ΕΜΠ. Το 2006 έχοντας κλείσει πενταετία και πληρώντας την απαιτούμενη από το νόμο τεχνική εμπειρία, έκανα αίτηση εγγραφής στο μητρώο ΜΕΚ του ΥΠΕΧΩΔΕ. Η αίτηση εγκρίθηκε και απέκτησα πτυχίο β’ τάξης. Το Φλεβάρη του 2006 κατέθεσα το πτυχίο μου στη στελέχωση τεχνικής εταιρίας από κοινού με τον ξάδελφο μου και μηχανολόγο μηχανικό Γ. Τσίπρα, συστήνοντας ομόρρυθμη τεχνική εταιρία. Η εν λόγω ομόρρυθμη εταιρία από το Φλεβάρη του 2006 ως σήμερα δεν έχει να επιδείξει σημαντικό απολογισμό. Σας παραθέτω τα επίσημα στοιχεία από το Ε9 της εφορείας που δείχνουν για το 2006 κέρδη 7091,63 ευρώ και για το 2007 ζημία 3534,07 ευρώ. Αντιστοίχως το ατομικό μου εισόδημα από την έναρξη της εταιρίας ως σήμερα βρίσκεται στα ίδια χαμηλά επίπεδα, γεγονός που αποδεικνύεται από τις σχετικές φορολογικές μου δηλώσεις. Πιο συγκεκριμένα το 2006 είχα εισόδημα 9500 ευρώ και το 2007, 11174,60 ευρώ. Αντιλαμβάνεστε λοιπόν ότι οποιαδήποτε σκέψη για ευνοϊκή επιρροή της αναγνωρισιμότητάς μου στην επαγγελματική μου δραστηριότητα ως πολιτικού μηχανικού, δεν επιβεβαιώνεται από κανένα στοιχείο και δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα. Σε ότι αφορά το σκέλος του ερωτήματός σας για το ασυμβίβαστο ή μη της συμμετοχής μου σε τεχνική εταιρία, όντας πρόεδρος του ΣΥΝ, σας ενημερώνω ότι από την ανάληψη των καθηκόντων μου, δεν έχω δυνατότητα να ασκώ επαγγελματική δραστηριότητα, όχι λόγω νομικού ή ηθικού κολλήματος, αλλά λόγω έλλειψης χρόνου. Για το λόγο αυτό έχω κινήσει τη διαδικασία και της τυπικής αντικατάστασής μου στη στελέχωση της εταιρίας, δίνοντας ένα εύλογο χρονικό περιθώριο στην εταιρεία να βρει άλλο συνάδελφο-συνεργάτη έτσι ώστε να προχωρήσουμε και στην τυπική τροποποίηση και αντικατάσταση. Είμαι ιδιαίτερα ευτυχής που δεν υπήρξα ποτέ ανεπάγγελτος ή κρατικοδίαιτος ή εισοδηματίας από τη περιουσία της οικογένειά μου. Σε συνθήκες ιδιαίτερα σκληρές για ένα νέο μηχανικό προσπάθησα να ασκήσω το επάγγελμα μου, στο οποίο και σκοπεύω να επιστρέψω όταν ‘ξεμπερδέψω’ με τα δημόσια αξιώματα. Αλέξης Τσίπρας Πηγή: ]
αν εισαι αριστερος το εμπ το τελειωνεις για πλακα τυπε
σιγα

μονο ο λακης εχει πραγματικο βιογραφικο
σιδερας
ιατρικη 12 χρονια
ουκας
σκοπευτης
κτηματομεσιτης
:rockon:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Ο Τσιπρας νομιζω ειναι γεννημενος το 1974.
Δηλαδη πηρε πτυχιο στα 26?
8 χρονια να βγαλει το ΕΜΠ?
Παλι καλα.

Ναι, αλλά πέρασε με την πρώτη τις εξετάσεις του ΤΕΕ.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Αν καταλαβαινω καλα αυτα που γραφει ο Τσιπρας, περιπου δηλαδη καμαρωνει κιολας οτι δεν δουλεψε ποτέ του, επειδη "αν ειχε επιτυχει επαγγελματικα, τοτε η πολιτικη του αναγνωρισιμοτητα θα προερχοταν απο αυτο". Ενω εκεινος ηθελε προφανως να ειναι αναγνωρισιμος μονο ως κοινωνικος αγωνιστης. Μιλαμε για παρανοια.
 

Expanding Mindfuck

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2010
Μηνύματα
1.491
Like
0
Πόντοι
16
αν εισαι αριστερος το εμπ το τελειωνεις για πλακα τυπε
σιγα

μονο ο λακης εχει πραγματικο βιογραφικο
σιδερας
ιατρικη 12 χρονια
ουκας
σκοπευτης
κτηματομεσιτης
:rockon:

O Λακης ειναι εκτος συναγωνισμου τυπε.
Εχει μπρατσα Ηφαιστου.
Εδω μιλαμε για κοινους θνητους.
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.991
Κριτικές
10
Like
96
Πόντοι
376
Αν καταλαβαινω καλα αυτα που γραφει ο Τσιπρας, περιπου δηλαδη καμαρωνει κιολας οτι δεν δουλεψε ποτέ του, επειδη "αν ειχε επιτυχει επαγγελματικα, τοτε η πολιτικη του αναγνωρισιμοτητα θα προερχοταν απο αυτο". Ενω εκεινος ηθελε προφανως να ειναι αναγνωρισιμος μονο ως κοινωνικος αγωνιστης. Μιλαμε για παρανοια.
Τις τελευταίες μέρες πολύ με τον Τσίπρα ασχολείται ο Σαμαράς,ρε λες;
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Nαι αλλα εγινε αρχηγος κομματος τυπε.
Το οποιο συντομα θα καταλαβει την εξουσια.
Εσυ μπορει να τελειωσες τη σχολη σου στα 4 χρονια, αλλα απλα γλειφεις αδιακοπα τον αρχηγο σου σε ενα μπουρδελοφορουμ.
jelly much?

Καλά.

Άμα δεν έκανε το λάθος ο Αλαβάνος.....
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.254
Κριτικές
1
Like
38
Πόντοι
366
Αν καταλαβαινω καλα αυτα που γραφει ο Τσιπρας, περιπου δηλαδη καμαρωνει κιολας οτι δεν δουλεψε ποτέ του, επειδη "αν ειχε επιτυχει επαγγελματικα, τοτε η πολιτικη του αναγνωρισιμοτητα θα προερχοταν απο αυτο". Ενω εκεινος ηθελε προφανως να ειναι αναγνωρισιμος μονο ως κοινωνικος αγωνιστης. Μιλαμε για παρανοια.
Κατσε αυτο για εσενα πρεπει να θετικο μιας και οι τελευταιοι 3-4 αρχηγοι της καταστροφικης νδ ηταν ανεπαγγελτοι.μονο ο εβερτ ειχε δουλεψει αν δεν κανω λαθος.καλα για τον κωστακη δεν το συζηταμε.
 

Expanding Mindfuck

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2010
Μηνύματα
1.491
Like
0
Πόντοι
16
Ο Τσιπρας νομιζω ειναι γεννημενος το 1974.
Δηλαδη πηρε πτυχιο στα 26?
8 χρονια να βγαλει το ΕΜΠ?
Παλι καλα.

Nαι αλλα εγινε αρχηγος κομματος τυπε.
Το οποιο συντομα θα καταλαβει την εξουσια.
Εσυ μπορει να τελειωσες τη σχολη σου στα 4 χρονια, αλλα απλα γλειφεις αδιακοπα τον αρχηγο σου σε ενα μπουρδελοφορουμ.
jelly much?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom