Νέα

Σαμαράς-Ν.Δ... Τί να πείς;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kosamf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 21K
  • Εμφανίσεις 387K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Πόσα χρόνια θα μείνει αντιπολίτευση η ΝΔ του Σαμαρά;

  • 1-2

    Ψήφοι: 18 25,0%
  • 3-6

    Ψήφοι: 4 5,6%
  • 7-10

    Ψήφοι: 5 6,9%
  • 10+ όπως μετά το 93

    Ψήφοι: 45 62,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    72

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Μαλλον ηταν λιγα τα 4 χρονια μνημονιο για να βαλουν καποιοι μυαλο.

ο Αλέκος Παπαδόπουλος είχε πεί προφητικά "αν δεν υπήρχε το Μάαστριχτ έπρεπε να έχουμε βρεί ένα δικό μας"

δυστυχώς τα αυτονόητα που έλεγε το μημόνιο αντί να τα κάνουμε μόνοι μας αφήσαμε να μας τα επιβάλλουνε.. και τώρα σκούζουμε..

ΔΝΤ και ξερό ψωμί ρε μουνιά !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Για τα δανεια τον κομματον δεν πηρα απαντηση

σου δώσαμε και οι δύο... εφόσον είναι εξυπηρετούμενα δεν μας πέφτει λόγος..
σου δώσαμε και οι δύο... εφόσον είναι εξυπηρετούμενα δεν μας πέφτει λόγος..

και που είσαι.. μάθε ορθογραφία γιατί θα πάθουν τα μάτια μας (πέρα από το μυαλό μας με τις μαλακίες που αμολάς)

θα μας πείς τώρα εσύ γιαυτούς που χρωστάνε ΙΚΑ, ΦΜΥ, ΦΠΑ και λοιπούς παρακρατούμενους φόρους ?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Κοίτα, και αυτός το είδε να ρχεται αλλά είχε ήδη πατήσει το "Αποστολή" και δεν πρόλαβε να το ακυρώσει.
Δεν καταλαβα ρε αριστερε, εισαι υπερ της καταργησης της μονιμοτητας?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Κατσε γιατι θα τρελαθω τωρα.
Εγω ο δεξιος ειμαι υπερ της διατηρησης της μονιμοτητας στο Δημοσιο, και μου την λενε οι αριστεροι επειδη θελουν να αρθει?
Το μπου ειναι μαγικο.
 

Επισκέπτης
Κατσε γιατι θα τρελαθω τωρα.
Εγω ο δεξιος ειμαι υπερ της διατηρησης της μονιμοτητας στο Δημοσιο, και μου την λενε οι αριστεροι επειδη θελουν να αρθει?
Το μπου ειναι μαγικο.
Όπως λέει και ο θείος μου ο πασόκος: οι δεξιοί θέλετε δημόσιο για να διορίζετε τους δικούς σας. :grin:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Πως εξυπηρετουνται??????? απο που ακριβως ?

από τους πόρους των κομμάτων... όποιοι και αν είναι αυτοί (κρατική επιχορήγηση, εισφορές βουλευτών, εισφορές μελών κλπ)

εκτός αν γουστάρεις να κοπεί η κρατική επιχορηγηση οπότε τότε δεν θα γκρινιάξεις αν οι χρηματοδότες των κομμάτων είναι βιομήχνοι...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Ενω τωρα δεν ειναι δλδ?

δεν ξέρω αν είναι... αλλά αν είναι φανεροί χρηματοδότες (γιατί έτσι θα γίνει αν δεν υπάρχει η κρατική χρηματοδότηση) τότε θα έχουν και το δικαίωμα επίσημα να επιβαλλουν την άποψη τους...
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
από τους πόρους των κομμάτων... όποιοι και αν είναι αυτοί (κρατική επιχορήγηση, εισφορές βουλευτών, εισφορές μελών κλπ)

εκτός αν γουστάρεις να κοπεί η κρατική επιχορηγηση οπότε τότε δεν θα γκρινιάξεις αν οι χρηματοδότες των κομμάτων είναι βιομήχνοι...
Ενω τωρα δεν ειναι δλδ?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Το θέμα δεν είναι τί είμαι εγώ (άλλωστε δεν έχω εκφέρει γνώμη επ' αυτού, μόνος σου τα λές), αλλά το ότι η λογική σου μπάζει από παντού.

Το επιχείρημα που πεταξες για τη μη κατάργηση της μονιμότητας στέκει αυτούσιο και για τις ιδιωτικοποιήσεις. Αλλά εκεί είσαι φιλελές... όπου φυσάει ο άνεμος.
Κανενα επιχειρημα υπερ της μη καταργησης δεν ανεφερα. Να με διαβαζεις καλυτερα.
Αν θελεις επιχειρηματα υπερ της μη καταργησης μπορω να αναφερω τωρα.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
δεν ξέρω αν είναι... αλλά αν είναι φανεροί χρηματοδότες (γιατί έτσι θα γίνει αν δεν υπάρχει η κρατική χρηματοδότηση) τότε θα έχουν και το δικαίωμα επίσημα να επιβαλλουν την άποψη τους...
Ενω τωρα την κανουν ανεπισημα χαχαχααχ σωστος
 

Mexikanos_

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.929
Like
7
Πόντοι
16
Δεν καταλαβα ρε αριστερε, εισαι υπερ της καταργησης της μονιμοτητας?

Το θέμα δεν είναι τί είμαι εγώ (άλλωστε δεν έχω εκφέρει γνώμη επ' αυτού, μόνος σου τα λές), αλλά το ότι η λογική σου μπάζει από παντού.

Το επιχείρημα που πεταξες για τη μη κατάργηση της μονιμότητας στέκει αυτούσιο και για τις ιδιωτικοποιήσεις. Αλλά εκεί είσαι φιλελές... όπου φυσάει ο άνεμος.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Ενω τωρα δεν ειναι δλδ?

και για να σε ξαναγυρίσω στο θέμα των δανείων.. εφόσον αυτά εξυπηρετούνται (πληρώνονται οι τοκοχρεωλυτικές δόσεις) δεν πέφτει λόγος σε κανέναν για τα δάνεια αυτά..

αν θα πάψουν να εξυπηρετούνται είναι θέμα των τραπεζών να δουν τι θα κάνουν (όπως με τα χιλιάδες στεγαστικά και καταναλωτικά που κάποιοι δεν τα εξυπηρετούν)...

και για να ξέρεις υπάρχει και η λογική του "συνεργάσιμου" οφειλέτη στον οποίο ο δανειστής μπορεί να κάνει και κάποιες διευκολύνσεις... για παράδειγμα η δόση είναι 500 ευρώ τον μήνα και επειδή κάποιος δεν έχει δίνει 100 κάθε μήνα..η τράπεζα ΔΕΝ του καταγγέλει την σύμβαση γιατί σκέφτεται απλά ότι ο τύπος αυτός δίνει κάτι άρα έχει την πρόθεση να πληρώσει όταν τα πράγματα γυρίσουνε...

βέβαια ο τύπος μπορεί να μην βάζει πιάτο στο οικογενειακό τραπέζι δυό φορές την βδομάδα επειδή θέλει να έχει το κούτελο του καθαρό και να μην είναι μπαταχτσής σε αντίθεση με άλλους που προτιμάνε το ανάποδο και σκούζουνε για τις κακές τράπεζες..
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Το θέμα δεν είναι τί είμαι εγώ (άλλωστε δεν έχω εκφέρει γνώμη επ' αυτού, μόνος σου τα λές), αλλά το ότι η λογική σου μπάζει από παντού.

Το επιχείρημα που πεταξες για τη μη κατάργηση της μονιμότητας στέκει αυτούσιο και για τις ιδιωτικοποιήσεις. Αλλά εκεί είσαι φιλελές... όπου φυσάει ο άνεμος.

λάθος... το επιχείρημα για την μη κατάργηση της μονιμότητας δεν έχει καμμιά σχέση με τις επιχειρηματικές δραστηριότητες...

το κράτος δεν μπορεί να είναι επιχειρηματίας και να ανταγωνίζεται αυτούς που καλείται να υπηρετεί.. δεν μπορεί να έχει ξενοδοχεία (τα οποία μπαίνουν μέσα με τα τσαρούχια κάθε χρόνο) και να ανταγωνίζεται αυτούς που καλεί να επενδύσουν με άνισους όρους...

το κράτος δεν είναι σκουπιδιάρης, ούτε τηλεπαρουσιαστής, ούτε δάσκαλος...

το κράτος είναι ελεγκτής, διαχειριστής και ο θέτων τους κανόνες και επιβλέπων την τήρηση του από όλους...

 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Aδικα σκουζουν οι κακκοι μπαχτατσιδες....που τους ζεις εκει στην Αγγλια  :fuck2: :fuck2: :fuck2: :fuck2: :fuck2: :fuck2:

στην Αγγλία παίκτη μου ο μπαταχτσής πληρώνει με την όποια περιουσία του... και μάλιστα με συνοπτικές διαδικασίες..

στην Ελλάδα μάθαμε όλοι τον ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ και το ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΙ ΑΓΑΘΟ (που σημαινει κάποιο μαλάκες θα το πληρώσουνε και εγώ θα το έχω στο τζάμπα επειδή φωνάζω)...

για παράδειγμα αυτοί που δεν πληρώνουν τις εισφορές στον ΟΑΕΕ και μετά από χρόνια ζητάνε να πάρουνε συνταξη.. αρχίδια να πάρουνε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom