Νέα

Σαμαράς-Ν.Δ... Τί να πείς;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kosamf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 21K
  • Εμφανίσεις 387K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Πόσα χρόνια θα μείνει αντιπολίτευση η ΝΔ του Σαμαρά;

  • 1-2

    Ψήφοι: 18 25,0%
  • 3-6

    Ψήφοι: 4 5,6%
  • 7-10

    Ψήφοι: 5 6,9%
  • 10+ όπως μετά το 93

    Ψήφοι: 45 62,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    72

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
ακούω για αρκετούς που ειναι μέσα για χρέη. Γιατι να μην τα χάσουν;;; Έτσι δεν λέει ο νόμος;; Κατάσχεση περιουσίας εαν χρωστας
Εχω ξαναπει οτι αν μου πειτε ΕΝΑΝ που να ειναι φυλακη για πλημμεληματικα χρεη θα αυτοδιαγραφω.
Ουτε ΕΝΑΣ.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
και από κεί και πάνω δώσε παραπάνω να πάρεις παραπάνω... δούλεψε περισσότερα χρόνια να πάρεις παραπάνω..

όχι σαν την Ελλάδα που έχουν ισοπεδωθεί τα πάντα και άνθρωποι με 4.500 μεροκάματα βασικού μισθού απαιτούν την ίδια σύνταξη με έναν που έχει πληρώσει για 35 χρόνια την μάνα του και τον πατέρα του στο ΙΚΑ...
μονο το ΙΚΑ ειναι;; ΟΑΕΕ; Ταμείο νομικών δεν έκοψαν;; Κάθε χρόνο δεν έκαναν κάνουν αυξήσεις στα ασφάλιστρα;; 340 ξεκίνησα 570 πληρώνω και εχω ακόμα μελλον.ο πατέρας μου 37χρονια ΟΑΕΕ την υψηλότερη κλίμακα και του έκοψαν τα μισά. Η φορολογία κ τα χαράτσια τα έξοδα τα ίδια όμως έτσι μην ξεχνιομαστε
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Εχω ξαναπει οτι αν μου πειτε ΕΝΑΝ που να ειναι φυλακη για πλημμεληματικα χρεη θα αυτοδιαγραφω.
Ουτε ΕΝΑΣ.
γιατι δεν λες γενικότερα χρέη;;; Και γιατι δεν τους έπιασαν πριν φτάσουν τα μυρια ;;; Γαβαλάς πχ.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.932
Κριτικές
16
Like
14.865
Πόντοι
6.515
Το κράτος δουλεύει και φροντίζει πάνω από όλα τον πολίτη!!! Εδώ και μέρες, βοά η κοινωνία της Κορίνθου, πως ο εργολάβος έχει ήδη μπει στο στρατόπεδο της Κορίνθου και ετοιμάζει τον χώρο για να υποδεχθεί τους πρώτους “οικονομικούς εγκληματίες”. Δηλαδή, την γιαγιά που απεβίωσε ο άντρας της και της άφησε χρέος στο ΦΠΑ, εσένα κι εμένα που χρωστάμε μια δυο δόσεις από τον φόρο εισοδήματος προηγουμένων ετών, είτε γιατί στην πορεία μας απέλυσαν ελέω success story...
είτε γιατί η μείωση του 40% του μισθού μας, πάντα λόγω sucess story, δεν μας δίνει περιθώρια να ανταπεξέλθουμε. Το σχέδιο το είχε αποκαλύψει τότε ο πρώην υπουργός δικαιοσύνης Ρουπακιώτης, που έλεγε το 2013 πως αναζητείται χώρος και συγκεκριμένα στρατόπεδο στην Αττική για κράτηση κρατουμένων για οικονομικά αδικήματα. Ο άνθρωπος τότε έδινε και μνμ γιατί τόνιζε πως “αυτό είναι κάτι που θα γίνει άμεσα, δεν είναι κάτι που το λέμε για να το πούμε”. Το έχει επιβεβαιώσει και ο νυν υφυπουργός Καραγκούνης, αλλά τα παπαγαλάκια των Μεγαλοεργολάβων δεν άφησαν να ακουστεί τίποτα μην τυχόν και υπάρξουν αντιδράσεις. Ενώ από τότε μεσολάβησαν πολλά φαιδρά! Ήρθε η “ανάπτυξη”, ήρθε η έξοδος στις αγορές κ.λ.π.
τι να φοβηθούμε πλεον από το συριζα?  :think:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Το κράτος δουλεύει και φροντίζει πάνω από όλα τον πολίτη!!! Εδώ και μέρες, βοά η κοινωνία της Κορίνθου, πως ο εργολάβος έχει ήδη μπει στο στρατόπεδο της Κορίνθου και ετοιμάζει τον χώρο για να υποδεχθεί τους πρώτους “οικονομικούς εγκληματίες”. Δηλαδή, την γιαγιά που απεβίωσε ο άντρας της και της άφησε χρέος στο ΦΠΑ, εσένα κι εμένα που χρωστάμε μια δυο δόσεις από τον φόρο εισοδήματος προηγουμένων ετών, είτε γιατί στην πορεία μας απέλυσαν ελέω success story...
είτε γιατί η μείωση του 40% του μισθού μας, πάντα λόγω sucess story, δεν μας δίνει περιθώρια να ανταπεξέλθουμε. Το σχέδιο το είχε αποκαλύψει τότε ο πρώην υπουργός δικαιοσύνης Ρουπακιώτης, που έλεγε το 2013 πως αναζητείται χώρος και συγκεκριμένα στρατόπεδο στην Αττική για κράτηση κρατουμένων για οικονομικά αδικήματα. Ο άνθρωπος τότε έδινε και μνμ γιατί τόνιζε πως “αυτό είναι κάτι που θα γίνει άμεσα, δεν είναι κάτι που το λέμε για να το πούμε”. Το έχει επιβεβαιώσει και ο νυν υφυπουργός Καραγκούνης, αλλά τα παπαγαλάκια των Μεγαλοεργολάβων δεν άφησαν να ακουστεί τίποτα μην τυχόν και υπάρξουν αντιδράσεις. Ενώ από τότε μεσολάβησαν πολλά φαιδρά! Ήρθε η “ανάπτυξη”, ήρθε η έξοδος στις αγορές κ.λ.π.
τι να φοβηθούμε πλεον από το συριζα?  :think:

Η γιαγια με το χρεος του αντρα της και εγω κι εσυ με τις δυο δοσεις απο το φορο εισοδηματος...


Η Μαρθα Βουρτση σε νεες περιπετειες.
Ειπαμε. Ούτε ενας δεν ειναι φυλακη για πηλμμεληματικα χρεη. Συγνωμη που σας χαλαω το κλάμα αλλά ετσι ειναι. Σοβαρευτειτε.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Το κράτος δουλεύει και φροντίζει πάνω από όλα τον πολίτη!!! Εδώ και μέρες, βοά η κοινωνία της Κορίνθου, πως ο εργολάβος έχει ήδη μπει στο στρατόπεδο της Κορίνθου και ετοιμάζει τον χώρο για να υποδεχθεί τους πρώτους “οικονομικούς εγκληματίες”. Δηλαδή, την γιαγιά που απεβίωσε ο άντρας της και της άφησε χρέος στο ΦΠΑ, εσένα κι εμένα που χρωστάμε μια δυο δόσεις από τον φόρο εισοδήματος προηγουμένων ετών, είτε γιατί στην πορεία μας απέλυσαν ελέω success story...
είτε γιατί η μείωση του 40% του μισθού μας, πάντα λόγω sucess story, δεν μας δίνει περιθώρια να ανταπεξέλθουμε. Το σχέδιο το είχε αποκαλύψει τότε ο πρώην υπουργός δικαιοσύνης Ρουπακιώτης, που έλεγε το 2013 πως αναζητείται χώρος και συγκεκριμένα στρατόπεδο στην Αττική για κράτηση κρατουμένων για οικονομικά αδικήματα. Ο άνθρωπος τότε έδινε και μνμ γιατί τόνιζε πως “αυτό είναι κάτι που θα γίνει άμεσα, δεν είναι κάτι που το λέμε για να το πούμε”. Το έχει επιβεβαιώσει και ο νυν υφυπουργός Καραγκούνης, αλλά τα παπαγαλάκια των Μεγαλοεργολάβων δεν άφησαν να ακουστεί τίποτα μην τυχόν και υπάρξουν αντιδράσεις. Ενώ από τότε μεσολάβησαν πολλά φαιδρά! Ήρθε η “ανάπτυξη”, ήρθε η έξοδος στις αγορές κ.λ.π.
τι να φοβηθούμε πλεον από το συριζα?  :think:
Ίσως μονο αυτός να σταματήσει την κατρακύλα πιάσαμε πάτο σζεδον
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Α, και οικονομικο αδικημα δεν ειναι τα χρεη στην Εφορια, να πεις στους ασχετους του μπλογκ που ανεβασες...
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Α, και οικονομικο αδικημα δεν ειναι τα χρεη στην Εφορια, να πεις στους ασχετους του μπλογκ που ανεβασες...
Υπόγραψε μου ένα χαρτί πως εαν με βάλουν μέσα επειδή δεν θα πληρώσω το τέλος επιτιδευματος 650 ευρώ θα με βγάλεις κ θα αναλάβεις ολα τα έξοδα κ τότε εγώ θα σε πιστεψω
 

FABOULOS

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
3.791
Like
6
Πόντοι
16
Ίσως μονο αυτός να σταματήσει την κατρακύλα πιάσαμε πάτο σζεδον
Τα ίδια είναι και αυτός με τους υπόλοιπους...Μην πιστεύεις κανέναν.Δες τους πως μιλάνε και μη ξεχνάς ότι όλοι τους έχουν πει ψέματα...Δυστυχώς έχουμε πολλά να δούμε ακόμα...

 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Τα ίδια είναι και αυτός με τους υπόλοιπους...Μην πιστεύεις κανέναν.Δες τους πως μιλάνε και μη ξεχνάς ότι όλοι τους έχουν πει ψέματα...Δυστυχώς έχουμε πολλά να δούμε ακόμα...
ισως αλλα ας δούμε κ κάποιον άλλον! Τόσο πόλεμο ούτε νδ ΠΑΣΟΚ πριν γίνουν φιλαρακια
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Θελεις να σου υπογραψω χαρτι οτι δεν θα πας μεσα για 650 ευρω?
όποτε θελεις.
για χρέος 650 ευρώ βεβαιωμένες οφειλές ως προς το δημόσιο με οποίες προσαυξησεις
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Υπόγραψε μου ένα χαρτί πως εαν με βάλουν μέσα επειδή δεν θα πληρώσω το τέλος επιτιδευματος 650 ευρώ θα με βγάλεις κ θα αναλάβεις ολα τα έξοδα κ τότε εγώ θα σε πιστεψω
Θελεις να σου υπογραψω χαρτι οτι δεν θα πας μεσα για 650 ευρω?
όποτε θελεις.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom