Νέα

Σαμαράς-Ν.Δ... Τί να πείς;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kosamf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 21K
  • Εμφανίσεις 387K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πόσα χρόνια θα μείνει αντιπολίτευση η ΝΔ του Σαμαρά;

  • 1-2

    Ψήφοι: 18 25,0%
  • 3-6

    Ψήφοι: 4 5,6%
  • 7-10

    Ψήφοι: 5 6,9%
  • 10+ όπως μετά το 93

    Ψήφοι: 45 62,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    72

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
Όσους ξέρω πάντως συνεχίζουν να τσεπώνουν μαύρο χρήμα αβέρτα και μετά παραπονιούνται ότι ...οι δουλειές δεν πάνε καλά!

ο αλεξ φιλε εβγαλε περσυ 100 χιλιαρικα ...και θα σου κλαφτει για τα 500 ευρω τελη επιτηδευματια .....τι ψαχνεις να βρεις ??? ζει το ονειρο του ο τυπος !!!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
απαντηση εχεις να δωσεις ??? τις αμπελομαλακιες αλλου !!!δε σε παιρνει!!!
Ναι. εχω. Η δουλεια των δικηγορων ειναι 50% κατω και οι εισπραξεις 80% κατω. Ικανοποιηθηκες?
Ολα τα άλλα ειναι στη σφαιρα της φαντασιας.
Εδω δεν φτανουν τα λεφτα του πελατη να πληρωσει τα τελη και τα γραμματια, και εσυ ονειρευεσαι οτι θα πληρωσει και...μαύρα. Καλα. Κοιμισου αγγελούδι μου.
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
Ναι. εχω. Η δουλεια των δικηγορων ειναι 50% κατω και οι εισπραξεις 80% κατω. Ικανοποιηθηκες?
Ολα τα άλλα ειναι στη σφαιρα της φαντασιας.
Εδω δεν φτανουν τα λεφτα του πελατη να πληρωσει τα τελη και τα γραμματια, και εσυ ονειρευεσαι οτι θα πληρωσει και...μαύρα. Καλα. Κοιμισου αγγελούδι μου.

εμενα δικηγορος γυναικα μου εκανε εξηγηση.....σε υποθεση που εχω ....απο την τιμη θα μου αφαιρεσει το ΦΠΑ ,συν και τον φορο που θα κληθει να πληρωσει ,40% μου ειπε ,ετσι δεν ειναι ??? ...αρκει να μην κοψει τιποτα.....ικανοποιηθηκες ??? μαυρα ακομη και καλυτερα !!!!
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.511
Like
2.738
Πόντοι
1.306
μην το ψαχνετε τα 3 δ

δικηγοροι

δημοσιογραφοι

δημαρχοι
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.511
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Αντίθετα, εξαιρούνται από τη χορήγηση του κοινωνικού μερίσματος:



Τα φυσικά πρόσωπα, τα οποία δηλώνουν στη Δήλωση Φορολογίας Εισοδήματος Φυσικών Προσώπων ότι φιλοξενούνται.


Αιτήσεις με πρόσωπα που διαθέτουν Ε.Ι.Χ. αυτοκίνητα άνω των τριών χιλιάδων (3.000) κυβικών εκατοστών ή σκάφη άνω των οκτώ (8) μέτρων ή αεροσκάφη ή δεξαμενές κολύμβησης, όπως αυτά δηλώνονται στη Δήλωση Φορολογίας Εισοδήματος.


η μεγαλη κοροιδια
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
Αντίθετα, εξαιρούνται από τη χορήγηση του κοινωνικού μερίσματος:



Τα φυσικά πρόσωπα, τα οποία δηλώνουν στη Δήλωση Φορολογίας Εισοδήματος Φυσικών Προσώπων ότι φιλοξενούνται.


Αιτήσεις με πρόσωπα που διαθέτουν Ε.Ι.Χ. αυτοκίνητα άνω των τριών χιλιάδων (3.000) κυβικών εκατοστών ή σκάφη άνω των οκτώ (8) μέτρων ή αεροσκάφη ή δεξαμενές κολύμβησης, όπως αυτά δηλώνονται στη Δήλωση Φορολογίας Εισοδήματος.


η μεγαλη κοροιδια

αρα ενας δικηγορος ,με τζιπ 2,7 λιτρα ,ενα σκαφος 7,5 μετρων και μια αδηλωτη πισινα καπου σε καποιο δασος χωμενο......με δηλωση εισοδηματος 10 χιλιαδων ευρω...ειναι περκετι !!!στο ταμειο για εισπραξεις !!!! :2funny: :2funny: ΝΔ και ξερο ψωμι !!!αυτα ειναι ......
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.511
Like
2.738
Πόντοι
1.306
αλεξ για εξηγα το δικιο που κατεχεις;

ενας ανεργος που φιλοξενειται στο σπιτι των γονιων του δεν θα παρει απο το περιβοητο πλεονασμα και η απο πανω περπτωση θα παρει;

η να περιμενουμε παλι καμμια εγκυκλιο;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Για εργασίες μακριά από δικαστήριο (παρουσία σε συμβόλαια, εκπροσωπήσεις κτλ) πάω στοίχημα ότι και εσύ δεν έχεις κόψει μισή απόδειξη.
Α προφανως δεν γνωριζεις οτι πλεον καταργηθηκε η υποχρεωτικη παρασταση σε συμβολαια.
Οι "εκπροσωπήσεις" τι ειναι ακριβως?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
αλεξ για εξηγα το δικιο που κατεχεις;

ενας ανεργος που φιλοξενειται στο σπιτι των γονιων του δεν θα παρει απο το περιβοητο πλεονασμα και η απο πανω περπτωση θα παρει;

η να περιμενουμε παλι καμμια εγκυκλιο;
Εγκύκλιο.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Για το σκάνδαλο στο ΑΠΕ συνέχισε τις γαργάρες βλακέντιε. Δε σας έδωσαν ακόμη γραμμή από τη Συγγρού;  
Ειπα και πριν οτι δεν ξερω το θεμα.
Τι να κανουμε τωρα δηλαδη?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
εμενα δικηγορος γυναικα μου εκανε εξηγηση.....σε υποθεση που εχω ....απο την τιμη θα μου αφαιρεσει το ΦΠΑ ,συν και τον φορο που θα κληθει να πληρωσει ,40% μου ειπε ,ετσι δεν ειναι ??? ...αρκει να μην κοψει τιποτα.....ικανοποιηθηκες ??? μαυρα ακομη και καλυτερα !!!!
Τι λες βρε πανασχετε.
Πώς δεν θα κοψει τιποτα?
Παρασταση δεν θα κανει? Γραμματιο δεν θα κοψει? Ε ρε ό,τι ναναι...
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
Τι λες βρε πανασχετε.
Πώς δεν θα κοψει τιποτα?
Παρασταση δεν θα κανει? Γραμματιο δεν θα κοψει? Ε ρε ό,τι ναναι...

οταν γινει το δικαστηριο....τωρα ειμαστε σε φαση εκτος δικης....ειναι τα "εργατικα" που ζηταει για την ολη φαση !!!! σε περιμενα πιο εξυπνο !!!ειναι αυτο που ειπες ο αλλος πριν...εργασιες περαν της αιθουσας .....και ωσπου να φτασεις στην αιθουσα!!!μεχρι τοτε ,ολα μαυρα εγινε εξηγηση !!!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Εγώ δεν ανήκω σε κανένα κόμμα ζωντόβολο. Έχω ψηφίσει 5-6 διαφορετικά στη ζωή μου. Εσύ άντε τώρα να φιλήσεις την κατουρημένη ποδιά κανενός πολιτευτή μπας και σου πετάξουν κάνα κόκκαλο να λιγδώσεις τ'άντερο σου.

Κοίτα κάτι συμπτώσεις. Τα ξέρεις όλα εκτός από αυτά που δε συμφέρουν το κόμμα σου.
5-6 κομματα διαφορετικα εχω ψηφισει κι εγω. Λοιπον?

Ε ρε ενας γκαιλές με το ΑΠΕ. Ωραια, θα το ψαξω και θα σου πω. Ησυχασε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom