Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Τι σημασια εχουν οι υπογραφες της υποψηφιοτητας με το αν ειναι αποδεκτος απο τους ψηφοφορους? Αν το καταστατικο της ΝΔ επετρεπε συλλογη υπογραφων απο ψηφοφορους, θα δυσκολευοταν να τις βρει δηλαδη?
Αν είχε την αποδοχή που ισχυρίζεσαι γιατί να μη ταυτιστούν δίπλα του 50 κομματικοί; Και αυτοί όφελος θα είχαν σε περίπτωση εκλογής του.
Με τη δήλωση για τις Καγιέν συμφωνείς;
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.406
Κριτικές
2
Like
19.163
Πόντοι
3.656
Eνταξει τύπε, το εχω καταλαβει οτι για μερικους απο εσας, αποδειξη "δεξιας ιδεολογιας" ειναι να βριζει καποιος τη ΝΔ. Ειναι οι γνωστοι "δεξιοι ιδεολογοι" που δεν ψηφιζουν ποτέ ΝΔ επειδη δεν ειναι αρκετα δεξιά για τα γουστα τους, αλλά ανεχονται να κυβερναει η αριστερα με την συνενοχή τους.
Οχι δεν ειμαι μελος κανενός κομματος.
Προσωπικά οφελη, δεν καταλαβαινω τι εννοεις.
Αλλά ειπαμε, στο μυαλο το δικο σας, οποιος στηριζει τη ΝΔ α) δεν ειναι δεξιος και β) για να το κανει, καποιο οφελος εχει. Ναι, ολη η αγνη ιδεολογια πηγε σε εσας και δεν περισσεψε τιποτα για κανεναν αλλον. Ασε μας ρε φιλε
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Οχι, προτιμαω να σηκωθουν να φυγουν και να πανε στη χωρα τους
έχεις σούρτα φέρτα με ότι κόμμα κυκλοφορεί στη πιάτσα
και θα γίνεις κριτής των δεξιών που βλέπουν την κατρακύλα ?
εσύ άνετα θα την ξανακάνεις για κανά συνασπισμό ή ποτάμι, τι ακριβώς ψήφιζες ? για ξαναλάλατα :grin:
 
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
2.107
Κριτικές
6
Like
814
Πόντοι
96
Τι σημασια εχουν οι υπογραφες της υποψηφιοτητας με το αν ειναι αποδεκτος απο τους ψηφοφορους? Αν το καταστατικο της ΝΔ επετρεπε συλλογη υπογραφων απο ψηφοφορους, θα δυσκολευοταν να τις βρει δηλαδη?
Καλα ρε ΧΑΣΟΔΙΚΗ ,
Εισαι απο αυτούς που λενε οτι ο Αδωνις εκανε εργο ;
Το επιπεδο σου ειναι πολυ χαμηλό
//
Μπορεί ο Άδωνης Γεωργιάδης να θέλει να βαφτίσει το κρέας ψάρι αλλά παραδέχεται on camera ότι του αφαιρέθηκαν οι σημαντικότατες αρμοδιότητες, δηλαδή οι στρατηγικές επενδύσεις και τα ΣΔΙΤ (Συμπράξεις Δημοσίου – Ιδιωτικού Τομέα ).

Παράλληλα επισημαίνει πως πηγαίνουν στον Νίκο Παπαθανάση γιατί «θέλουν να επιταχύνουν την απορρόφηση».

Με απλά λόγια, το σημαντικότερο τμήμα του χαρτοφυλακίου του πηγαίνει σε άλλον γιατί προφανώς ο πρωθυπουργός δεν τον θεώρησε «κατάλληλο» γι αυτό.//
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
Αν είχε την αποδοχή που ισχυρίζεσαι γιατί να μη ταυτιστούν δίπλα του 50 κομματικοί; Και αυτοί όφελος θα είχαν σε περίπτωση εκλογής του.
Με τη δήλωση για τις Καγιέν συμφωνείς;
1) Γιατι δεν ηταν η σειρα του για αρχηγος.
2) Οχι.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.914
Like
17.929
Πόντοι
3.656
Αλλά ειπαμε, στο μυαλο το δικο σας, οποιος στηριζει τη ΝΔ α) δεν ειναι δεξιος και β) για να το κανει, καποιο οφελος εχει.

Όποιος έμεινε πλέον να στηρίζει οποιοδήποτε κόμμα,μόνο για προσωπικό όφελος το κάνει.Δεν πιστεύω ότι υπάρχει πλέον κανένας να πιστεύει σε ιδεολογίες πέρα από κάτι γραφικούς
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
Καλα ρε ΧΑΣΟΔΙΚΗ ,
Εισαι απο αυτούς που λενε οτι ο Αδωνις εκανε εργο ;
Το επιπεδο σου ειναι πολυ χαμηλό
Εσυ τύπε ασχολήσου με τον Παναθηναικο, μεχρι εκει εισαι, ασε τα επιπεδα και τα παραλληλογραμμα των αλλων
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.740
Like
24.568
Πόντοι
6.256
Εγω ενα εχω να πω. Ο Φαντομ εχει απολυτο δικιο.
Τον τελευταιο καιρο εχεις απογοητευσει παρα πολυ κοσμο, που σε ειχε καταταξει στα σοβαρα μελη. Δεν ξερω γιατι συνεβη αυτο. Σε τελικη αναλυση δεν ξερω ποιος σε διορισε κριτη των επιλογων των ψηφοφορων της ΝΔ, και ειδικα οσον αφορα τον Αδωνη, ο οποιος παρηγαγε εργο σε οποιο υπουργειο κι αν βρεθηκε. Και ειδικα αυτο το "το αν τον εχουν αποδεχθει οι ψηφοφοροι της ΝΔ αφησε με να το ξερω καλυτερα απο σενα" ομολογω δεν το καταλαβα, 70.000 σταυρους εχει ο Αδωνης, στους ποσους θεωρεις οτι θα τον εχουν αποδεχθει?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Ουτε μια μερα δεν θα το αντεχατε
Στα αρχιδια μας και εσύ και τα υπόλοιπα κομματόσκυλα που απογοητεύτηκατε..Μια χαρά τα λέει ο Στόκας και πάντα με επιχειρήματα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
Όποιος έμεινε πλέον να στηρίζει οποιοδήποτε κόμμα,μόνο για προσωπικό όφελος το κάνει.Δεν πιστεύω ότι υπάρχει πλέον κανένας να πιστεύει σε ιδεολογίες πέρα από κάτι γραφικούς
Για να το λες εσυ, ετσι θα ειναι
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Στα αρχιδια μας και εσύ και τα υπόλοιπα κομματόσκυλα που απογοητεύτηκατε..Μια χαρά τα λέει ο Στόκας και πάντα με επιχειρήματα.
Μιλησε ο αντικειμενικος
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
Α και κατι αλλο τύποι, εγω οσον αφορα τον στοκαδουρα, ειπα ουσιαστικα οτι συμφωνω με τον Φαντομ και πεταχτηκατε σαν τα ζομπι να με φατε

Στον Φαντομ ειπατε τιποτα ή εχει χεζεστε πανω σας, που τον ειπε μεχρι και σκουπιδι?
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.740
Like
24.568
Πόντοι
6.256
Α και κατι αλλο τύποι, εγω οσον αφορα τον στοκαδουρα, ειπα ουσιαστικα οτι συμφωνω με τον Φαντομ και πεταχτηκατε σαν τα ζομπι να με φατε

Στον Φαντομ ειπατε τιποτα ή εχει χεζεστε πανω σας, που τον ειπε μεχρι και σκουπιδι?
Στα αρχιδια μας και ο Φαντομ τυπε...τι ειναι δηλαδη ο Μπαμπουλας;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
Στα αρχιδια μας και ο Φαντομ τυπε...τι ειναι δηλαδη ο Μπαμπουλας;
Δεν ξερω, εσεις θα μου πειτε.

Εγω εχω την εξηγηση οτι απλως ειστε κομπλεξικοι μαζι μου και σας νοιαζει κατι μονο αν το λεω εγω, ανεξαρτητως αν το ειπαν και αλλοι.

Δωσε εσυ αλλη εξηγηση.
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.415
Κριτικές
512
Like
69.419
Πόντοι
41.129
Ο τεραστιος απαγαγει δημαρχους και τους αντικαθιστα με δικους του σε οποια πολη καταλαμβανει, ούτε οι γερμανοι στην κατοχη δεν το εκαναν αυτο, μπορουμε να εκφρασουμε την αηδια μας για το γεγονος, ή θα πεταχθουν παλι τα πουτινάκια να μας πουν οτι "ναι αλλά και οι αμερικανοι βομβαρδισαν την Σερβια"?
Οταν οι Αμερικάνοι βομβάρδιζαν τη Σερβία εσύ έκανες γαργαρες και κοίταζες το ταβάνι.
Καλα καμει ο τσάρος και αλλάζει δημάρχους μόνος του με το έτσι θελω, διδάσκει σύγχρονες πολιτικές επιστήμες.
Ο Κούλης πάντα θα κάνει οτι κανουν οι άλλοι ο άβουλος μιμος κακοχρονο ναχει ο ατάλαντος.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.740
Like
24.568
Πόντοι
6.256
Δεν ξερω, εσεις θα μου πειτε.
Οταν γραφεις εδω μεσα οποιος και να νομιζεις οτι εισαι θα σχολιαστεις....σε τελικη αναλυση οταν βλεπεις καποιον να μιλαει με επιχειρηματα και οι αλλοι να του απαντανε με βρισιες καταλαβαινεις ποιος εχει δικιο και ποιος οχι.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
Οταν οι Αμερικάνοι βομβάρδιζαν τη Σερβία εσύ έκανες γαργαρες και κοίταζες το ταβάνι.
Καλα καμει ο τσάρος και αλλάζει δημάρχους μόνος του με το έτσι θελω, διδάσκει σύγχρονες πολιτικές επιστήμες.
Ο Κούλης πάντα θα κάνει οτι κανουν οι άλλοι ο άβουλος μιμος κακοχρονο ναχει ο ατάλαντος.
Ολα αχταρμα. Σερβίες, Κούληδες, τσάροι. Τρια πουλακια καθονταν
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.573
Like
21.928
Πόντοι
5.006
Δεν ξερω, εσεις θα μου πειτε.

Εγω εχω την εξηγηση οτι απλως ειστε κομπλεξικοι μαζι μου και σας νοιαζει κατι μονο αν το λεω εγω, ανεξαρτητως αν το ειπαν και αλλοι.

Δωσε εσυ αλλη εξηγηση.

καλα του ειπες...εχει παραγινει το κακο
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.469
Κριτικές
36
Like
38.126
Πόντοι
18.565
Αν είχε την αποδοχή που ισχυρίζεσαι γιατί να μη ταυτιστούν δίπλα του 50 κομματικοί; Και αυτοί όφελος θα είχαν σε περίπτωση εκλογής του.
Με τη δήλωση για τις Καγιέν συμφωνείς;
Επειδη ειδα κατι για μη αυξηση φορων και κατι για τελωνειο που ποσταρατε προηγουμενως. Μεχρι πριν απο 3 χρονια εφερνα απο ΝΑ Ασια μια βαλιτσα με εμπορευματα, τα παρεδιδα στο τελωνειο του αεροδρομιου και την αλλη ημερα ο εκτελωνιστης μου εκανε τον εκτελωνισμο. Το 2020, οταν πηγα να παραδωσω την βαλιτσα, ο τελωνιακος προισταμενος μου εκανε φασαρια που πηγα να παραδωσω την βαλιτσα, ισχυριζομενος οτι επρεπε να ξερω οτι οι κανονισμοι αλλαξανε και οτι επρεπε να στειλω την βαλιτσα με το ταχυδρομειο η, με κουριερ, αλλιως αμα την παρεδιδα αυτοπροσωπος επρεπε να πληρωσω επιπλεον 300 ευρω, πραγμα που αναγκαστικα εκανα. Οταν διαμαρτυρηθηκα μια κοπελα τελωνιακος ψυθιρισε οτι αυτο το εχουνε επιβαλλει οι μεγαλοεισαγωγεις, γιατι ολοι μαθανε και πανε εξω και κανουν εισαγωγες.
Αυτα τα 300 ευρω, δεν ειναι φορος;
Φυσικα πλεον, προτιμω να στελνω τα πραγματα με Φεντεξ η, DHL, πληρωνοντας το 300αρι για εξοδα αποστολης και να μην βλεπω και τα ξυνα δημοσιουπαλληλικα μουτρα τους.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.573
Like
21.928
Πόντοι
5.006
Οταν γραφεις εδω μεσα οποιος και να νομιζεις οτι εισαι θα σχολιαστεις....σε τελικη αναλυση οταν βλεπεις καποιον να μιλαει με επιχειρηματα και οι αλλοι να του απαντανε με βρισιες καταλαβαινεις ποιος εχει δικιο και ποιος οχι.
αφου ειναι μουνοπανο ο τυπος...τζαμπα ασχολεισαι.....
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.406
Κριτικές
2
Like
19.163
Πόντοι
3.656
Α και κατι αλλο τύποι, εγω οσον αφορα τον στοκαδουρα, ειπα ουσιαστικα οτι συμφωνω με τον Φαντομ και πεταχτηκατε σαν τα ζομπι να με φατε

Στον Φαντομ ειπατε τιποτα ή εχει χεζεστε πανω σας, που τον ειπε μεχρι και σκουπιδι?
επειδή δεν του απαντήσαμε έβγαλες το συμπέρασμα ότι χεζόμαστε ? :confused:

τσακμάκι...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom