Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 24 άτομα (0 μέλη και 24 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.740
Like
24.568
Πόντοι
6.256
Ααα του Σταθάκη; Επιτελούς πήραμε απάντηση μετά από 2 ώρες.

Αφού λοιπόν το φάγατε το αγγούρι και δεν κάνατε κιχ τότε που εν μια νυκτί ανέβηκαν οι τιμές των καυσίμων χωρίς να συντρέχουν λόγοι ενεργειακής κρίσης, βγάλτε τον σκασμό τώρα γιατί το πρόβλημα είναι παγκόσμιο.

Να επαναλάβουμε λοιπόν πως αυτή η κυβέρνηση είναι η μόνη μεταπολιτευτικά που δεν αύξησε ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ φόρο.

Μόνο μειώνει, και προφανώς αυτό γίνεται έτσι ώστε να βγαίνει και ο προϋπολογισμός του κράτους. Οπότε μην ζητάτε μείωση του ΕΦΚ εδώ και τώρα, χωρίς να υπάρχουν ισοδύναμα έσοδα. Με μια τέτοια απόφαση θα εκτοξευτούν τα spreads και θα ανέβει το κόστος δανεισμού.

Οπότε λίγη υπομονή 20 χρόνια να αναλάβει ο Αλέξης που έχει και το νταούλι να χορέψει τις αγορές κι όλα θα στρώσουν.
Ωραιο το κομματικο δελτιο τυπε για τη μονη κυβερνηση που μειωνει φορους μπλα μπλα....στην ουσια του πραγματος σε αυτο που σε ρωταει ο Στοκας ομως γαργαρα.

Μειωνετε φορους αλλα αυτον για τα καυσιμα που ειναι μακραν ο υψηλοτερος στην Ευρωπη κανετε τους μαλακες ακομα και τωρα που εχει φτασει η τιμη πανω απο τα 2 ευρω.Τρια χρονια κυβερνηση ειστε και σε κανα μηνα θα κανετε εκλογες για να ειστε για αλλα 4 και ακομα για τις ανικανοτητες και τις αστοχιες σας λετε για τους προηγουμενους.

Κλασσικη πολιτικαντικη λογικη.....
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.121
Κριτικές
10
Like
1.566
Πόντοι
506
Καλησπερα Madrach.....πηγε γιος γειτονισσας για εργασια με 5-10 πτυχια...τρελλο διαβασμα απο οτι λεει η ιδια...και καπου εκανε συνεντευξη και του ειπανε να παει σαν εξειδικευμενος Εργατης....χαχαχαχχαχα....εφυγε τρεχοντας....και η πλακα ειναι οτι κορδωνοτανε....ο γιος μου με τα πτυχια...κλπ...καλα να περνας.....
αυτο που γραφεις ειναι υπερβολη , ε, οχι και 10 πτυχια. Αλλα ακομε και 2 να τους εδειξε, χωρις να εχει επαγγελματικη εμπειρια τους σαστισε. Γενικα, πρεπει να πας στοχευμενα. Εαν τους παρουσιασεις διαφορετικες κατευθυνσεις δειχνεις οτι δεν ξερεις τι θελεις, δεν εχει προσανατολισμο, ασε που οι περισσοτεροι δινουν συνεντευξεις σε γταφεια που οι ιδιοκτητες τους ειναι αποφοιτοι τεχν λυκειου. Καλα, εαν ειναι να γραψω για Γερμανια και τις εμπειριες μου θα πεσει πολυ γελοιο. Το τι ψεμα μεταφερεται κατω δεν λεγεται.

Εχω ξεναγραψει. Χαιρι μονο Ελλαδα, η Γερμανια ομως ειναι καλη να ξεκινησει καποιος απο χαμηλα για να αποκτησει επιτελους επαγγελματικη εμπειρια. Εγω αν και πτυχ πανεπ σε τεχνικη ειδικοτητα ξεκινισα απο χαμηλα. Αλλα ειχα τυχη επειδη μικρος δουλευα τσιρακι σε τεχνιτες
 

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.942
Like
6.944
Πόντοι
1.056
Τυπε αν κοιταξεις καλα στο κουκλοσπιτο στο δωματιο κατω δεξια ειμαι μεσα και περιμενω να τελειωσει η φωτογραφηση.
Ναι ξερω μικρο μεγεθος κλπ αλλα ετσι μπορω να μπαινω παντου…
κατσε εσυ να μας λες πως θα ειναι αν το φερει η μοιρα.:confused::confused:

Καλησπερα Φιλε μου....χωρις τα γυαλια μου δυστυχως δεν μπορω να δω λεπτομεριες.....αν και ο διαολος κρυβεται εκει....αλλα κανενας Φιλος δεν αναρωτηθηκε ποιος της εκανε δωρο τις "Μπιτζαμουλες"?????και δεν ειπα οτι περιμενω την καλη μοιρα να μας ενωσει......ειπα "Βουνο με Βουνο δεν σμιγει".....
 

ditis13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2018
Μηνύματα
1.228
Like
3.746
Πόντοι
456
Σςςςς μόκο.

Λυπούμαστε πολύ που ο Κούλης δεν αναγνώρισε την αξία σου και τα γράφεις εδώ και άλλοι ταξιδεύουν, αλλά τι να σου πω κι εγώ, κουράγιο… :embarrased: σνιφ, σνιφ :cry:… σε συμπαραστέκομαι…


Screenshot_5.jpg

Screenshot_7.jpg

Προτείνω επιστροφή στα μαλλιοτραβήγματα με ψέκια τύπε, δεν είσαι για παραπάνω...Έφερες όμως μια εσάνς Μπαρμπαγύφτουλα με αυτό σου το post οπότε έχεις την εκτίμησή μου :hi:
 

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.942
Like
6.944
Πόντοι
1.056
αυτο που γραφεις ειναι υπερβολη , ε, οχι και 10 πτυχια. Αλλα ακομε και 2 να τους εδειξε, χωρις να εχει επαγγελματικη εμπειρια τους σαστισε. Γενικα, πρεπει να πας στοχευμενα. Εαν τους παρουσιασεις διαφορετικες κατευθυνσεις δειχνεις οτι δεν ξερεις τι θελεις, δεν εχει προσανατολισμο, ασε που οι περισσοτεροι δινουν συνεντευξεις σε γταφεια που οι ιδιοκτητες τους ειναι αποφοιτοι τεχν λυκειου. Καλα, εαν ειναι να γραψω για Γερμανια και τις εμπειριες μου θα πεσει πολυ γελοιο. Το τι ψεμα μεταφερεται κατω δεν λεγεται.

Εχω ξεναγραψει. Χαιρι μονο Ελλαδα, η Γερμανια ομως ειναι καλη να ξεκινησει καποιος απο χαμηλα για να αποκτησει επιτελους επαγγελματικη εμπειρια. Εγω αν και πτυχ πανεπ σε τεχνικη ειδικοτητα ξεκινισα απο χαμηλα. Αλλα ειχα τυχη επειδη μικρος δουλευα τσιρακι σε τεχνιτες
Φιλε μου εκεινη ελεγε για τα πτυχια του γιου της.....ετσι οπως μου τα περιεγραφε εχει γεμισει το σπιτι πτυχια....
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.080
Πόντοι
3.556
Προτείνω επιστροφή στα μαλλιοτραβήγματα με ψέκια τύπε, δεν είσαι για παραπάνω...Έφερες όμως μια εσάνς Μπαρμπαγύφτουλα με αυτό σου το post οπότε έχεις την εκτίμησή μου :hi:
Μπερδεψε τα φάρμακα που έδινε στον μπαρμπαγυφτουλα και τα πήρε ο ίδιος.
 

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.942
Like
6.944
Πόντοι
1.056
αυτο που γραφεις ειναι υπερβολη , ε, οχι και 10 πτυχια. Αλλα ακομε και 2 να τους εδειξε, χωρις να εχει επαγγελματικη εμπειρια τους σαστισε. Γενικα, πρεπει να πας στοχευμενα. Εαν τους παρουσιασεις διαφορετικες κατευθυνσεις δειχνεις οτι δεν ξερεις τι θελεις, δεν εχει προσανατολισμο, ασε που οι περισσοτεροι δινουν συνεντευξεις σε γταφεια που οι ιδιοκτητες τους ειναι αποφοιτοι τεχν λυκειου. Καλα, εαν ειναι να γραψω για Γερμανια και τις εμπειριες μου θα πεσει πολυ γελοιο. Το τι ψεμα μεταφερεται κατω δεν λεγεται.

Εχω ξεναγραψει. Χαιρι μονο Ελλαδα, η Γερμανια ομως ειναι καλη να ξεκινησει καποιος απο χαμηλα για να αποκτησει επιτελους επαγγελματικη εμπειρια. Εγω αν και πτυχ πανεπ σε τεχνικη ειδικοτητα ξεκινισα απο χαμηλα. Αλλα ειχα τυχη επειδη μικρος δουλευα τσιρακι σε τεχνιτες
Καταλαβαινω σε τι αναφερεσε...πανω κατω....και εγω στο τεχνικο τομεα αλλα εμπειρικος...χωρις πτυχια....καλα να περνας....
υσ.θα συμφωνησω στο ,αν παρουσιασεις διαφορετικες κατευθυνσεις,το ιδιο της ειπα.....πουθενα δεν κατασταλαξε???και μου ειπε οτι οι εταιριες ζητανε ανθρωπους με κατευθυνσεις για να εχουν εμπειριες.....
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.351
Κριτικές
1
Like
35.430
Πόντοι
6.256
Ο ανεμελος σε νεες γκαφες
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2022-03-13-21-47-45-837.jpg
    Screenshot_2022-03-13-21-47-45-837.jpg
    341,2 KB · Εμφανίσεις: 19
  • Χαχα
Αντιδράσεις: fil69

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.507
Κριτικές
1
Like
7.554
Πόντοι
2.306
Καλησπερα Φιλε μου....χωρις τα γυαλια μου δυστυχως δεν μπορω να δω λεπτομεριες.....αν και ο διαολος κρυβεται εκει....αλλα κανενας Φιλος δεν αναρωτηθηκε ποιος της εκανε δωρο τις "Μπιτζαμουλες"?????και δεν ειπα οτι περιμενω την καλη μοιρα να μας ενωσει......ειπα "Βουνο με Βουνο δεν σμιγει".....
Τυποι μας προλαβε ολους ο Μελομακαρουνος….τι να πεις….ατιμη τυχη!

On 7 November 2005, Zakharova married Andrei Makarov at the Russian Consulate in New York City.They have a daughter Maryana,born in August 2010.
 

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.942
Like
6.944
Πόντοι
1.056
Φιλε μου.... εδω οι φυλακισμενοι παιζουν ταβλι και ο ενας πιανει την "μαμα"και ο αλλος εξακολουθει και ριχνει ζαρια....η ελπιδα πεθαινει τελευταια σου λεει....δεν θα εχουμε εμεις ελπιδα???
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.507
Κριτικές
1
Like
7.554
Πόντοι
2.306
Παρε εδω φωτογραφια με το δικο μας αστερι την Ψα(ε)κι.
την ζητησαν για center οι Ρωσσοι αλλα δεν τη δινουν οι Αμερικανοι, δεν θα εχουν καποιον να μαρκαρει τον Αντετοκουμπο:confused:
 

Συνημμένα

  • D9FA9E40-0DAA-41A8-B287-140416EB5C5E.jpeg
    D9FA9E40-0DAA-41A8-B287-140416EB5C5E.jpeg
    482,6 KB · Εμφανίσεις: 20

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.371
Κριτικές
49
Like
22.764
Πόντοι
24.596
Νατοικα σκυλια γαυγιζουν ασφαλη πισω απο τον μαντροτοιχο στη Ρωσια.
και καλα ενα εκατοστο νατοικης χωρας να βληθει θα αναλαβουν δραση:jerking:
ετσι,η Λιβυη και η Γιουγκοσλαβια ηταν νατοικα εδαφη ρε πουθεναδες:jerking2:
αλλα εκει τα ισοπεδωσατε ολα απο αερα και διαμελισατε τις χωρες.
εδω δεν ειναι Κανταφι που ειχε 5 ανεμοπτερα και καμια 10αρια ψεκαστικα για τα κουνουπια,εδω εχει πουτσα και καλα κανετε και λουφαζετε πισω απο την Ουκρανια:takethis:
:confused::confused::confused:
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356


Screenshot_8.jpg



Σε παραθέτουν λοιπόν σε δική σου φράση, (δεν ήταν ενσωματωμένη σε δηλώσεις) και το γυρνάς στον Άδωνι, κάνοντας πως δεν καταλαβαίνεις ενώ εσύ λαΐκιζες με τις δηλώσεις Γέλεν, ξέροντας πως άλλο ΗΠΑ κι άλλο Ελλάδα, δεν είναι μεγέθη προς σύγκριση.



Screenshot_4.jpg



Screenshot_2.jpg



Σου διευκρινίζουν λοιπόν πως σε εσένα αναφερόταν για το σοβαρός που λαϊκίζει και σου επισημαίνουν ταυτόχρονα ότι η δημοσιονομική πολίτικη των ΗΠΑ είναι τελείως διαφορετική από εμάς που προσπαθούμε να ισοσκελίσουμε τον προϋπολογισμό.

Αποφεύγεις με μια τρίπλα μισής σειράς το κυρίως θέμα για να μας πεις για τον Άδωνι. Και να λαϊκίζει ο Άδωνις αυτή είναι η δουλειά του. Το παρελθόν έχει δείξει ότι στον λαό αυτό δουλεύει. Και αφού λαϊκίζει η αντιπολίτευση απαντάν και οι άλλοι ανάλογα.

(Σου θυμίζω επίσης πως έγραψα ότι κακώς «μάλωσε» με εσένα. Χάθηκε ένας theioulis, ένας poppop, ένας mounoxalastis;)

Αλλά εξαιρώντας τα παράσιτα, εδώ δεν κάνουνε πολιτική.

Καταργήστε τον ΕΦΚ, μειώστε τον ΦΠΑ, καταργήστε τον ΕΝΦΙΑ, σκίστε τα μνημόνια….

Το έργο έχει ξαναπαίξει, οι λύσεις πρέπει να είναι εφικτές, όχι προγράμματα Θεσσαλονίκης.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.998
Πόντοι
2.606
Παντως πρεπει οι Ρωσοι να φαγανε πολλους ξενους με την επιθεση στο Λβιφ.Εχουν σιγουρα κατασκοπους παντου.Μην πω οτι μερικοι ξενοι μισθοφοροι δουλευουν για τους Ρωσους.Θα γινει μακελειο.
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.883
Like
4.196
Πόντοι
506
Παντως πρεπει οι Ρωσοι να φαγανε πολλους ξενους με την επιθεση στο Λβιφ.Εχουν σιγουρα κατασκοπους παντου.Μην πω οτι μερικοι ξενοι μισθοφοροι δουλευουν για τους Ρωσους.Θα γινει μακελειο.
Eντεινονται οι συνολιμιες αλλα χοντραίνει και το παιχνίδι
Επόμενος στόχος πιθανώς οι νηομπομπες εφοδιασμου των ουκρανων
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Screenshot_8.jpg



Σε παραθέτουν λοιπόν σε δική σου φράση, (δεν ήταν ενσωματωμένη σε δηλώσεις) και το γυρνάς στον Άδωνι, κάνοντας πως δεν καταλαβαίνεις ενώ εσύ λαΐκιζες με τις δηλώσεις Γέλεν, ξέροντας πως άλλο ΗΠΑ κι άλλο Ελλάδα, δεν είναι μεγέθη προς σύγκριση.



Screenshot_4.jpg



Screenshot_2.jpg



Σου διευκρινίζουν λοιπόν πως σε εσένα αναφερόταν για το σοβαρός που λαϊκίζει και σου επισημαίνουν ταυτόχρονα ότι η δημοσιονομική πολίτικη των ΗΠΑ είναι τελείως διαφορετική από εμάς που προσπαθούμε να ισοσκελίσουμε τον προϋπολογισμό.

Αποφεύγεις με μια τρίπλα μισής σειράς το κυρίως θέμα για να μας πεις για τον Άδωνι. Και να λαϊκίζει ο Άδωνις αυτή είναι η δουλειά του. Το παρελθόν έχει δείξει ότι στον λαό αυτό δουλεύει. Και αφού λαϊκίζει η αντιπολίτευση απαντάν και οι άλλοι ανάλογα.

(Σου θυμίζω επίσης πως έγραψα ότι κακώς «μάλωσε» με εσένα. Χάθηκε ένας theioulis, ένας poppop, ένας mounoxalastis;)

Αλλά εξαιρώντας τα παράσιτα, εδώ δεν κάνουνε πολιτική.

Καταργήστε τον ΕΦΚ, μειώστε τον ΦΠΑ, καταργήστε τον ΕΝΦΙΑ, σκίστε τα μνημόνια….

Το έργο έχει ξαναπαίξει, οι λύσεις πρέπει να είναι εφικτές, όχι προγράμματα Θεσσαλονίκης.
Αρα ανοϊκέ παραδέχεσαι ότι εγώ έκανα ένα σχόλιο για τον Άδωνι, δεν απευθυνόμουν σε κανέναν και δε συνομιλούσα με κανέναν. Και δε γύρισα καμία κουβέντα στον Άδωνι. Αφού αυτόν έκραζα από την αρχή. Με παραθέτουν λοιπόν. Οπότε η παπαριά σου δεν ισχύει. Και είσαι απλά ένας ανάρχιδος που δεν το παραδέχεται και γράφει για ώρες ανοησίες. Και δεν έχει καμία σχέση η δημοσιονομική πολιτική με κάποιον που ισχυρίζεται ότι η μείωση του ΕΦΚ ευνοεί μόνον όσους έχουν Καγιεν. Όπως άλλοι δύο ηλίθιοι πριν από αυτόν, ο Πάγκαλος και ο Πολεμαρχάκης μας έλεγαν πως γέμισε ο αγροτικός κόσμος Καγιέν, σε μια προσπάθεια να δυσφημίσουν έναν προνομιακό για τη ΝΔ επαγγελματικό τομέα. Και όταν αποδείχθηκε ότι έλεγαν ηλιθιότητες το έριχναν ο ένας στον άλλον.
Διάλογος και επιχειρήματα για ηλίθιους είναι αυτά και όχι, ο λαός δεν είναι ένας εσμός ηλιθίων. Μια θλιβερή μειονότητα είναι οσοι αρέσκονται σε τέτοιου είδους αντιπαράθεση.
Η Γέλεν σκέφτεται το μέσο Αμερικάνο και το δηλώνει, ο Σταϊκούρας σκέφτεται τη μέση ελληνική οικογένεια και το δηλώνει, ο Οικονόμου μετά τις αντιδράσεις δηλώνει και αυτός οτι η τιμή των καυσίμων αφορά όλους. Μόνον οι δύο καραγκιόζηδες, ο Άδωνις και ο Σκυλακάκης, διαφωνούν.
Τα προγράμματα της Θεσσαλονίκης και τις λοιπές πίπες πέστα σε κανέναν άλλον. Σε αντίθεση με ότι πιστεύεις το κόμμα της ΝΔ έχει σοβαρο κόσμο που δουλεύει, παράγει και προβληματίζεται για την καθημερινότητα. Δεν είναι όλοι κομματικές γλίτσες.
Είμαστε η μόνη χώρα που στην τιμή καυσίμων και στην τιμή ρεύματος πληρώνουμε ΔΕΤΕ.
Ξέρεις τι είναι το ΔΕΤΕ;
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.415
Κριτικές
512
Like
69.419
Πόντοι
41.129
Eντεινονται οι συνολιμιες αλλα χοντραίνει και το παιχνίδι
Επόμενος στόχος πιθανώς οι νηομπομπες εφοδιασμου των ουκρανων
Ο τσάρος τοσες μέρες έδειχνε ελεημοσυνη στον εχθρο και μετρουσε τις αντιδράσεις των συμμάχων του ΝΑΤΟ .Τωρα θα
βγαλει το δρεπανι και θερισει σα χαρος !
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.060
Κριτικές
10
Like
13.064
Πόντοι
3.846
διαβάζεις κόντρα Στοκαδούρα - Λεκλέρκ και κόντα poppop - px75. Η διαφορά επιπέδου είναι τεράστια.
 

Βασιλοφρων13

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.724
Like
6.164
Πόντοι
1.406

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.099
Κριτικές
9
Like
13.667
Πόντοι
2.606
Νατοικα σκυλια γαυγιζουν ασφαλη πισω απο τον μαντροτοιχο στη Ρωσια.
και καλα ενα εκατοστο νατοικης χωρας να βληθει θα αναλαβουν δραση:jerking:
ετσι,η Λιβυη και η Γιουγκοσλαβια ηταν νατοικα εδαφη ρε πουθεναδες:jerking2:
αλλα εκει τα ισοπεδωσατε ολα απο αερα και διαμελισατε τις χωρες.
εδω δεν ειναι Κανταφι που ειχε 5 ανεμοπτερα και καμια 10αρια ψεκαστικα για τα κουνουπια,εδω εχει πουτσα και καλα κανετε και λουφαζετε πισω απο την Ουκρανια:takethis:
:confused::confused::confused:
Τυπε θα την είχανε ισοπεδώσει την Ρωσία τώρα αν δεν είχε πυρηνικά , αλλά τους έχει φτάσει το σκατό στον κώλο :confused: :confused: :confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom