Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 22 άτομα (0 μέλη και 22 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.351
Κριτικές
1
Like
35.430
Πόντοι
6.256
Νατοικα σκυλια γαυγιζουν ασφαλη πισω απο τον μαντροτοιχο στη Ρωσια.
και καλα ενα εκατοστο νατοικης χωρας να βληθει θα αναλαβουν δραση:jerking:
ετσι,η Λιβυη και η Γιουγκοσλαβια ηταν νατοικα εδαφη ρε πουθεναδες:jerking2:
αλλα εκει τα ισοπεδωσατε ολα απο αερα και διαμελισατε τις χωρες.
εδω δεν ειναι Κανταφι που ειχε 5 ανεμοπτερα και καμια 10αρια ψεκαστικα για τα κουνουπια,εδω εχει πουτσα και καλα κανετε και λουφαζετε πισω απο την Ουκρανια:takethis:
:confused::confused::confused:
Το μονο που νοιαζει τους δυτικους ειναι που θα πουλησουν οπλα στο νατο που δεν ειναι πια εγκεφαλικα νεκρο
 
Τελευταία τροποποίηση:

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356


Πάλι σκούζεις ρε παρανοϊκέ τενεκέ, σίχαμα έχεις καταντήσει, μπλα, μπλα, μπλα, όλο αηδίες είσαι πιά.


Ξέρεις τι είναι το ΔΕΤΕ;


Ρε τύπε, μια και τα ξέρεις όλα, λόγω το αγωγών Venturi που χρησιμοποιούνται από εφέτος στο πάτωμα των μονοθεσίων, υπάρχει έντονο το φαινόμενο porpoising στις ευθείες.

Όπως φάνηκε στις δοκιμές του Μπαχρέιν οι ομάδες το υποτίμησαν και την Κυριακή τρέχω.

Μήπως έχεις κάποια λύση να προτείνεις; :confused:
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Πάλι σκούζεις ρε παρανοϊκέ τενεκέ, σίχαμα έχεις καταντήσει, μπλα, μπλα, μπλα, όλο αηδίες είσαι πιά.





Ρε τύπε, μια και τα ξέρεις όλα, λόγω το αγωγών Venturi που χρησιμοποιούνται από εφέτος στο πάτωμα των μονοθεσίων, υπάρχει έντονο το φαινόμενο porpoising στις ευθείες.

Όπως φάνηκε στις δοκιμές του Μπαχρέιν οι ομάδες το υποτίμησαν και την Κυριακή τρέχω.

Μήπως έχεις κάποια λύση να προτείνεις; :confused:
Κατάλαβα. Ούτε για το ΔΕΤΕ θα πάρουμε απάντηση.
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.099
Κριτικές
9
Like
13.667
Πόντοι
2.606
Οι Ουκρανοί κάνανε ένα βιντεάκι που δείχνει ρωσικά μαχητικά να βομβαρδίζουν το παρισι, η Ρωσία έκανε ένα δικό της να δείξει πως θα γίνει πραγματικά η επίθεση αν εμπλακεί το ΝΑΤΟ :confused: :confused: :confused:
HO0ytw.gif

 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Κατάλαβα. Ούτε για το ΔΕΤΕ θα πάρουμε απάντηση.


Θα απαντήσεις ρε νούμερο;

Εδώ ο κόσμος καίγεται εσύ το ΔΕΤΕ σκέφτεσαι.

Όταν αναλάβεις εσύ δεν θα το πληρώνουμε. Παραδέχομαι δημοσίως ότι εσύ και μόνο εσύ έχεις την λύση για όλα. Ο Κούλης δεν μπορεί. Νταξ;

Απάντησε επί του θέματος τώρα, άντε…
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
Εσύ χασοδίκη έχεις μόνο εικόνα από Αρσακειάδες, Ουρσουλίνες και Αμερικανικά Κολλέγια που πάει η αφρόκρεμα της οποία είσαι πιστός συνήγορος και είμαι βέβαιος πως στέλνεις τα παιδιά σου. Για κόπιασε να δεις τι γίνεται σε άλλα δημοσία σχολεία στην Αθήνα. Και το κακό δεν είναι ότι υπάρχουν ξένοι. Είναι ότι έχει πέσει στα Τάρτατα το επίπεδο μάθησης και γνώσης. Κανείς πια δεν ενδιαφέρεται. Η νέα γενιά ηλιθίων του Ντοστογιέφσκι εκκολάπτεται.
Μεσα σε ολα επεσες τύπε
Παιδια δεν εχω αρα δεν τα στελνω πουθενα
Εγω ο ιδιος ημουν μονο σε δημοσια σχολεια

Οσο για το επιπεδο μαθησης και γνωσης, ασε ρε τύπε, μην θυμηθω τι παπαριές επιπεδο ειχαμε στο δημοσιο σχολειο την δεκαετια του 1980, μια χαρα ειναι τα πραγματα τωρα, δεν ξερω τι ακριβως ζητατε πια απο τα δημοσια σχολεια.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.351
Κριτικές
1
Like
35.430
Πόντοι
6.256
Μεσα σε ολα επεσες τύπε
Παιδια δεν εχω αρα δεν τα στελνω πουθενα
Εγω ο ιδιος ημουν μονο σε δημοσια σχολεια

Οσο για το επιπεδο μαθησης και γνωσης, ασε ρε τύπε, μην θυμηθω τι παπαριές επιπεδο ειχαμε στο δημοσιο σχολειο την δεκαετια του 1980, μια χαρα ειναι τα πραγματα τωρα, δεν ξερω τι ακριβως ζητατε πια απο τα δημοσια σχολεια.
Θελουμε να ειναι σαν τα ευρωπαικα,
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
Στις ΗΠΑ η τιμή της βενζίνης είναι ενα πολύ σοβαρό κριτήριο για το εκλογικό σώμα. Οπότε αντιμετωπιζεται ανάλογα.

Λαϊκιστής και ΜΑΛΑΚΑΣ είναι όποιος ισχυρίζεται ότι δε μειώνει τον ΕΦΚ γιατί οι φτωχοί δεν έχουν αυτοκίνητο ή η μείωση ευνοεί όσους εχουν Καγιέν.
Είναι εξίσου λαϊκιστής και ΜΑΛΑΚΑΣ με αυτόν που δήλωσε ότι ο Κάμπος γέμισε Καγιέν, λόγω και καλα φοροκλοπης των αγροτών, που έκανε το BBC να ασχοληθεί και να απευθυνθεί στην Πόρσε, όπου ο εκπρόσωπός της ξεκαθάρισε ότι είναι ανυπόστατες κουταμαρες.
Και μπράβο στον Σταϊκούρα, που βγήκε και δήλωσε, αμέσως μετά το Σκυλακάκη, οτι και οι λαϊκές οικογένειες έχουν αυτοκίνητο. Γιατί γνωρίζει άριστα οτι χιλιάδες απο αυτές αποτελούν τμήμα της Νέας Δημοκρατίας. Και δηλώσεις σαν αυτες τις προσβάλλουν βάναυσα.
Ο Αδωνις είναι ενα σκουπίδι. Με καθε πιθανή και απίθανη σημασία της λέξης. Γυρολόγος της πολιτικής που γλείφει εκεί που έφτυνε για να επιβιώσει και να ανελιχθεί πολιτικά.
Είναι μία κηλίδα στη ΝΔ, παρόμοια με αυτες που έχει καθε κόμμα, που κανείς δεν ασχολείται να ξεπλύνει. Τα τον έχουν αποδεχτεί οι ψηφοφόροι της ΝΔ άφηαε να τα ξέρω καλύτερα απο σενα. Έχει ενα συγκεκριμένο ακροατήριο κατιμαδων, που είναι στον πατο του εκλογικού σώματος. Για ένα κόμμα με κυβερνητικό προορισμό κι αυτοί καλό είναι να μένουν στο μαντρί. Οπότε του ψαλιδιζει τις αρμοδιότητες ο Κυριάκος και τον αφήνει να παριστάνει τον καραγκιόζη στα παράθυρα, για να ικανοποιεί το κοινό του.
Εγω ενα εχω να πω. Ο Φαντομ εχει απολυτο δικιο.
Τον τελευταιο καιρο εχεις απογοητευσει παρα πολυ κοσμο, που σε ειχε καταταξει στα σοβαρα μελη. Δεν ξερω γιατι συνεβη αυτο. Σε τελικη αναλυση δεν ξερω ποιος σε διορισε κριτη των επιλογων των ψηφοφορων της ΝΔ, και ειδικα οσον αφορα τον Αδωνη, ο οποιος παρηγαγε εργο σε οποιο υπουργειο κι αν βρεθηκε. Και ειδικα αυτο το "το αν τον εχουν αποδεχθει οι ψηφοφοροι της ΝΔ αφησε με να το ξερω καλυτερα απο σενα" ομολογω δεν το καταλαβα, 70.000 σταυρους εχει ο Αδωνης, στους ποσους θεωρεις οτι θα τον εχουν αποδεχθει?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Θελουμε να ειναι σαν τα ευρωπαικα,
Ουτε μια μερα δεν θα το αντεχατε
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Ο τσάρος τοσες μέρες έδειχνε ελεημοσυνη στον εχθρο και μετρουσε τις αντιδράσεις των συμμάχων του ΝΑΤΟ .Τωρα θα
βγαλει το δρεπανι και θερισει σα χαρος !
Τυπε ο Πουτιν διοριζει δημαρχους αβερτα σε πολεις και χωρια που καταλαμβανει. Λες να ανοιξει καμια θεση δημαρχου να διοριστεις;
 

Βασιλοφρων13

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.724
Like
6.164
Πόντοι
1.406
Εσύ χασοδίκη έχεις μόνο εικόνα από Αρσακειάδες, Ουρσουλίνες και Αμερικανικά Κολλέγια που πάει η αφρόκρεμα της οποία είσαι πιστός συνήγορος και είμαι βέβαιος πως στέλνεις τα παιδιά σου. Για κόπιασε να δεις τι γίνεται σε άλλα δημοσία σχολεία στην Αθήνα. Και το κακό δεν είναι ότι υπάρχουν ξένοι. Είναι ότι έχει πέσει στα Τάρτατα το επίπεδο μάθησης και γνώσης. Κανείς πια δεν ενδιαφέρεται. Η νέα γενιά ηλιθίων του Ντοστογιέφσκι εκκολάπτεται.
By the way ο ο Πριγκηπας Μυσκιν ηταν ενας καλος και αδολος ανθρωπος που η κοινωνια λογω του οτι αδυνατουσε να κατανοησει την αγνη φυση του ,θεωρουσε οτι στερουταν ευφυιας και επιγνωσης και τον χαρακτηριζε ηλιθιο
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
Ο τεραστιος απαγαγει δημαρχους και τους αντικαθιστα με δικους του σε οποια πολη καταλαμβανει, ούτε οι γερμανοι στην κατοχη δεν το εκαναν αυτο, μπορουμε να εκφρασουμε την αηδια μας για το γεγονος, ή θα πεταχθουν παλι τα πουτινάκια να μας πουν οτι "ναι αλλά και οι αμερικανοι βομβαρδισαν την Σερβια"?
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.406
Κριτικές
2
Like
19.169
Πόντοι
3.656
πως γίνεται ένας που έχει ψηφίσει σχεδόν ότι κυκλοφορεί στη πιάτσα ,ένας γυρολόγος δηλαδή,

να κρίνει έναν ιδεολόγο της δεξιάς παράταξης ? :think:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
πως γίνεται ένας που έχει ψηφίσει σχεδόν ότι κυκλοφορεί στη πιάτσα ,ένας γυρολόγος δηλαδή,

να κρίνει έναν ιδεολόγο της δεξιάς παράταξης ? :think:
Πρεπει καποια στιγμη να αποφασισετε αν ειμαι κομματοσκυλο ή γυρολογος
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.406
Κριτικές
2
Like
19.169
Πόντοι
3.656
Πρεπει καποια στιγμη να αποφασισετε αν ειμαι κομματοσκυλο ή γυρολογος
το γυρολόγος σύμφωνα με όσα μόνος σου έχεις δηλώσει
δεν αναιρεί ότι μπορεί να είσαι κομματόσκυλο για οφέλη προσωπικά .
Ο άλλος όμως είναι ιδεολόγος .
Το κόμμα το σημερινό σου το ενισχύεις ? ταυτότητα έβγαλες ?
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.147
Like
4.688
Πόντοι
1.756
Νατοικα σκυλια γαυγιζουν ασφαλη πισω απο τον μαντροτοιχο στη Ρωσια.
και καλα ενα εκατοστο νατοικης χωρας να βληθει θα αναλαβουν δραση:jerking:
ετσι,η Λιβυη και η Γιουγκοσλαβια ηταν νατοικα εδαφη ρε πουθεναδες:jerking2:
αλλα εκει τα ισοπεδωσατε ολα απο αερα και διαμελισατε τις χωρες.
εδω δεν ειναι Κανταφι που ειχε 5 ανεμοπτερα και καμια 10αρια ψεκαστικα για τα κουνουπια,εδω εχει πουτσα και καλα κανετε και λουφαζετε πισω απο την Ουκρανια:takethis:
:confused::confused::confused:
Το ποστ σου μου θυμισε αυτο το βιντεο.....

 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.147
Like
4.688
Πόντοι
1.756
Ο τεραστιος απαγαγει δημαρχους και τους αντικαθιστα με δικους του σε οποια πολη καταλαμβανει, ούτε οι γερμανοι στην κατοχη δεν το εκαναν αυτο, μπορουμε να εκφρασουμε την αηδια μας για το γεγονος, ή θα πεταχθουν παλι τα πουτινάκια να μας πουν οτι "ναι αλλά και οι αμερικανοι βομβαρδισαν την Σερβια"?
οι Γερμανοι ειχαν αλλες μεθοδους....δεν χρειαζοταν να βαλουν δικους τους.... οποιος δεν εκανε οτι του λεγανε,σφαιρα στο κεφαλι!!!
προτιμας αυτο???
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
το γυρολόγος σύμφωνα με όσα μόνος σου έχεις δηλώσει
δεν αναιρεί ότι μπορεί να είσαι κομματόσκυλο για οφέλη προσωπικά .
Ο άλλος όμως είναι ιδεολόγος .
Το κόμμα το σημερινό σου το ενισχύεις ? ταυτότητα έβγαλες ?
Eνταξει τύπε, το εχω καταλαβει οτι για μερικους απο εσας, αποδειξη "δεξιας ιδεολογιας" ειναι να βριζει καποιος τη ΝΔ. Ειναι οι γνωστοι "δεξιοι ιδεολογοι" που δεν ψηφιζουν ποτέ ΝΔ επειδη δεν ειναι αρκετα δεξιά για τα γουστα τους, αλλά ανεχονται να κυβερναει η αριστερα με την συνενοχή τους.
Οχι δεν ειμαι μελος κανενός κομματος.
Προσωπικά οφελη, δεν καταλαβαινω τι εννοεις.
Αλλά ειπαμε, στο μυαλο το δικο σας, οποιος στηριζει τη ΝΔ α) δεν ειναι δεξιος και β) για να το κανει, καποιο οφελος εχει. Ναι, ολη η αγνη ιδεολογια πηγε σε εσας και δεν περισσεψε τιποτα για κανεναν αλλον. Ασε μας ρε φιλε
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

οι Γερμανοι ειχαν αλλες μεθοδους....δεν χρειαζοταν να βαλουν δικους τους.... οποιος δεν εκανε οτι του λεγανε,σφαιρα στο κεφαλι!!!
προτιμας αυτο???
Οχι, προτιμαω να σηκωθουν να φυγουν και να πανε στη χωρα τους
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Εγω ενα εχω να πω. Ο Φαντομ εχει απολυτο δικιο.
Τον τελευταιο καιρο εχεις απογοητευσει παρα πολυ κοσμο, που σε ειχε καταταξει στα σοβαρα μελη. Δεν ξερω γιατι συνεβη αυτο. Σε τελικη αναλυση δεν ξερω ποιος σε διορισε κριτη των επιλογων των ψηφοφορων της ΝΔ, και ειδικα οσον αφορα τον Αδωνη, ο οποιος παρηγαγε εργο σε οποιο υπουργειο κι αν βρεθηκε. Και ειδικα αυτο το "το αν τον εχουν αποδεχθει οι ψηφοφοροι της ΝΔ αφησε με να το ξερω καλυτερα απο σενα" ομολογω δεν το καταλαβα, 70.000 σταυρους εχει ο Αδωνης, στους ποσους θεωρεις οτι θα τον εχουν αποδεχθει?
Αν η γνώμη κάποιων για μένα έχει αλλάξει είναι κάτι που μπορώ να το δεχθώ. Δεν πρόκειται να "καμουφλάρω" την άποψή μου για να είμαι αρεστός. Εσείς μπορείτε να έχετε την άποψη ότι ο Άδωνις είναι αποδεκτός απο τους ψηφοφόρους της ΝΔ, εγώ δε μπορώ να έχω την αντίθετη; Οι 70.000 σταυροί ειναι και κριτήριο της γνώμης των 2.250.000; Είναι τέτοια η αποδοχή του που δε μπορούσε να μαζέψει τις 50 υπογραφές για να είναι υποψήφιος. Τον λυπήθηκε ο Τοκάκης και έβαλε τη μία που του έλειπε μισή ώρα πριν λήξει η προθεσμία. Το δήλωσε κιόλας, πως δεν τον στηρίζει αφού διαφωνεί με τις πολιτικές του θέσεις, απλά υπέγραψε γιατί δε μπορούσε να βρει αυτή τη μία υπογραφή. Ήταν και εκπρόθεσμος και έγινε και θέμα όπου παρενέβη δημόσια και ο Μητσοτάκης να δεχθούν την αίτησή του. Βγήκε τελευταίος, πιο κάτω και απο το Τζιτζικώστα, που όλοι γνώριζαν ότι είχε κώλυμα εκλογής μέχρι το 2019. Δείγμα της αποδοχής που έχει.
Απορία. Εσύ συμφωνείς με τη δήλωση για τις Καγιεν;
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.194
Κριτικές
13
Like
4.591
Πόντοι
4.765
Οι Ουκρανοί κάνανε ένα βιντεάκι που δείχνει ρωσικά μαχητικά να βομβαρδίζουν το παρισι, η Ρωσία έκανε ένα δικό της να δείξει πως θα γίνει πραγματικά η επίθεση αν εμπλακεί το ΝΑΤΟ :confused: :confused: :confused:
τυπε ομορφα και ευγενικα του εξηγησε η Εμμανουελα οτι δε μπαινεις ρε μουνοπανο ΕΕ,αυτος εκει να συνεχιζει να προκαλει ως τσουτσεκι των Αμερικανων,βλεπω στο τελος να τα καταφερνει και να τα σηκωνει τα γαλλικα αεροπλανα μονο που θα ειναι για να βομβαρδισουν τον ιδιο και οτι εχει αφησει ο Βλαδιμηρος αβομβαρδιστο :tooth:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
Αν η γνώμη κάποιων για μένα έχει αλλάξει είναι κάτι που μπορώ να το δεχθώ. Δεν πρόκειται να "καμουφλάρω" την άποψή μου για να είμαι αρεστός. Εσείς μπορείτε να έχετε την άποψη ότι ο Άδωνις είναι αποδεκτός απο τους ψηφοφόρους της ΝΔ, εγώ δε μπορώ να έχω την αντίθετη; Οι 70.000 σταυροί ειναι και κριτήριο της γνώμης των 2.250.000; Είναι τέτοια η αποδοχή του που δε μπορούσε να μαζέψει τις 50 υπογραφές για να είναι υποψήφιος. Τον λυπήθηκε ο Τοκάκης και έβαλε τη μία που του έλειπε μισή ώρα πριν λήξει η προθεσμία. Το δήλωσε κιόλας, πως δεν τον στηρίζει αφού διαφωνεί με τις πολιτικές του θέσεις, απλά υπέγραψε γιατί δε μπορούσε να βρει αυτή τη μία υπογραφή. Ήταν και εκπρόθεσμος και έγινε και θέμα όπου παρενέβη δημόσια και ο Μητσοτάκης να δεχθούν την αίτησή του. Βγήκε τελευταίος, πιο κάτω και απο το Τζιτζικώστα, που όλοι γνώριζαν ότι είχε κώλυμα εκλογής μέχρι το 2019. Δείγμα της αποδοχής που έχει.
Απορία. Εσύ συμφωνείς με τη δήλωση για τις Καγιεν;
Τι σημασια εχουν οι υπογραφες της υποψηφιοτητας με το αν ειναι αποδεκτος απο τους ψηφοφορους? Αν το καταστατικο της ΝΔ επετρεπε συλλογη υπογραφων απο ψηφοφορους, θα δυσκολευοταν να τις βρει δηλαδη?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom