Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (2 μέλη και 10 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.813
Like
14.610
Πόντοι
3.656
να σου πω την αλήθεια περισσότερο το θυμαμαι που το είχες γραψει επειδή είχα την απορία τι τους βρήκες και πήγες μαζί τους :think:
χωρις διάθεση να κρίνω, απλά από τις φωτό δεν έβλεπα κατι το ελκυστικό (εκτός και αν έπεσαν σε κακό φωτογραφο :grin: )
πολύ θερμό σεξ τύπε
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.813
Like
14.610
Πόντοι
3.656
Προσκύνα μωρή γλίτσα… :vomit:



63f.jpg
έλα, μολόγα το. Είσαι φανατικός σε σημείο τύφλωσης, ή κάτι άλλο; κι ο Ερντογάν απέδειξε ότι είναι βασικός παίχτης. Όλοι προσπαθούν να τα έχουν καλά μαζί του
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.813
Like
14.610
Πόντοι
3.656
Δεν ειναι μονο ο Ορμπαν, Αυστριακοι και Ιταλοι ανοιξαν λογαριασμους στην gazprombank ωστε να πληρωνουν με τους ρωσσικους ορους, ισως και αλλοι
Μα ναι. Ο Μανωλιός με λόγια χτίζει Ανώγεια και Κατώγεια. Οι Κυρώσεις θα χτυπήσουν πολύ άσχημα την ίδια την Ευρώπη. Ακόμα κι αν πτωχεύσει η Ρωσία, το αγγούρι θα μπει πολύ βαθιά στον κώλο του Ευρωπαίου, ειδικά του πιο φτωχού.

Σχεδόν οι μισοί από τους 54 πελάτες του ρωσικού κολοσσού φυσικού αερίου Gazprom έχουν ανοίξει λογαριασμούς στην Gazprombank, δήλωσε σήμερα ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης Αλεξάντερ Νόβακ, καθώς η Μόσχα προσπαθεί να εξαναγκάσει τους πελάτες της να πληρώσουν σε ρούβλια το αέριο που τους πουλάει.
πηγή Ρωσία: «Οι μισοί πελάτες της Gazprom έχουν ανοίξει λογαριασμούς στην Gazprombank»

Τέσσερις ευρωπαϊκές εταιρείες φυσικού αερίου έχουν ήδη πληρώσει για τις προμήθειες σε ρούβλια, σύμφωνα με την απαίτηση της Μόσχας, αναφέρει το Bloomberg, που επικαλείται πηγές που πρόσκεινται στην Bloomberg.
Επισημαίνει ακόμα ότι δέκα ευρωπαϊκές εταιρείες έχουν ήδη ανοίξει λογαριασμούς στην Gazprombank.
ΠΗΓΉ Επιασαν τόπο οι ρωσικές απειλές; Ευρωπαϊκές εταιρείες πληρώνουν σε ρούβλια – 10 άνοιξαν λογαριασμό στην Gazprombank | ΤΑ ΝΕΑ
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.813
Like
14.610
Πόντοι
3.656
Εγω θα ηθελα να μαθω την κομματικη τοποθετηση ολων σας.... οχι οτι εχει σημασια απλα απο περιεργια

Οι οπαδοι του Νικου δινουν ρεσιταλ αντιναζισμου? Αναφερομαι σε Μιδας, Τζεομαν, κοντολαγνος, Μποκολης.....

1653237172366.png
Αν αναφέρεσαι σε μένα, έχω δύο θείες νεκρές από πείνα στην Κατοχή. Το φέρετρο της μίας είχε μήκος μισό μέτρο. Έζησε 40 μέρες, και πέθανε από ασιτία, η Γιαγιά δεν κατέβασε ποτέ γάλα. Ο Πατέρας μου κι ο παππούς μου γλύτωσαν το θάνατο από την πείνα, επειδή ήταν πολύ επινοητικοί κι έκαναν αμέτρητες δουλειές, τελικά επιβίωσαν. Με χωρίζει αίμα με τους Φασίστες και τους Ντόπιους Συνεργάτες τους, οκ;
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.813
Like
14.610
Πόντοι
3.656
Πάλι κλαις επειδή ο Λεκλέρκ σου κανε τον πάτο σαν τιμόνι τριαξονικού ρε ρωσόδουλε ξεκούτη;
ποιον είδες να κλαίει; ίσα - ίσα τον ευγνωμονώ, αφού αποκάλυψε Δημόσια με το γραπτό του ότι υπάρχει ομάδα που ανταλλάσσει πληροφορίες για τα μέλη που έχουν άλλη άποψη και τους επιτίθεται συστηματικά με βρισιές, κατηγόριες και άλλα ευτράπελα
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Αν αναφέρεσαι σε μένα, έχω δύο θείες νεκρές από πείνα στην Κατοχή. Το φέρετρο της μίας είχε μήκος μισό μέτρο. Έζησε 40 μέρες, και πέθανε από ασιτία, η Γιαγιά δεν κατέβασε ποτέ γάλα. Ο Πατέρας μου κι ο παππούς μου γλύτωσαν το θάνατο από την πείνα, επειδή ήταν πολύ επινοητικοί κι έκαναν αμέτρητες δουλειές, τελικά επιβίωσαν. Με χωρίζει αίμα με τους Φασίστες και τους Ντόπιους Συνεργάτες τους, οκ;
Σε εσενα αναφερομαι.... Ευχαριστω για τις διευκρινησεις......δεν ηθελα να ειμαι προσβλητικος..... απλα οπως καταλαβαινεις ρωσοφιλια ισον κασιδιαρης, βαρουφακης και κουτσουμπας
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.952
Κριτικές
16
Like
14.891
Πόντοι
6.515
Ρε τύπε ελεος δηλαδη.
Εχουμε εναν τρελο εδω στη γειτονια, που γυριζει στους δρομους και φωναζει οτι συνομιλει με τον Θεο.
Να ποσταρω κι εγω τις δικες του αποψεις, για να εχουμε "σφαιρικη" ενημερωση, επειδη λεει ψεματα ο...Αλαφουζος? Τι συγκρινεις?
ομως λενε απο μικρο κι απο τρελλο μαθαινεις την αληθεια :think:
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.813
Like
14.610
Πόντοι
3.656
Μεγαλο παθος λοιπον υπερ των ρωσων απο οσους εχουν "εκτελεσθεντα συγγενη απο τους ναζι". Υποθετω αναλογο παθος πρεπει να εχουν και οσοι εχουν εκτελεσθεντες συγγενεις απο το σφυροδρεπανο του ΚΚΕ. Ξερετε, εκεινο το σφυροδρεπανο, που εβγαλε ο Πουτιν απο τη ναφθαλινη και μας το μοστραρισε στην φιεστα που εκανε στις 9 Μάη.
Τώρα πραγματικά πιστεύεις ότι η σημερινή Ρωσία, μαζί κι ο Πούτιν, είναι ένα Κράτος που λειτουργεί με Σοσιαλιστικό Τρόπο, δηλ. όπως λέει η θεωρία για τα Μέσα Παραγωγής;
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Εγω παντως ειμαι διαθετημενος να καταγγειλω το Πιξι στο πειθαρχικο :2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Επειδή διάφοροι ανιστόρητοι προσπαθούν να παραπληροφορήσουν για τις σχέσεις της Ρωσίας με την Τουρκία.

Στο Μνημείο της Πολιτείας, στην πλατεία Ταξίμ της Πόλης, υπάρχει ένα σύμπλεγμα που στην μία πλευρά τους δείχνει τον Κεμάλ Αττατούρκ μαζί με φίλους της Τουρκίας. Στην πρώτη σειρά, δίπλα στον Κεμάλ είναι ο Ινονού και ο Τσακμάκ.

ExMKUIAU8AIJj__


Στην αμέσως πίσω σειρά υπάρχουν 2 αγάλματα που λίγοι ξέρουν ποίοι είναι. Οι Ρώσοι Μιχαήλ Φρούνζε και ο Κλίμεντ Βοροσίλοφ.

Ο πρώτος ήταν ένας πολύ γνωστός μπολσεβίκος, στενός συνεργάτης του Λένιν, στον στενό κύκλο της κομμουνιστικής ηγεσίας και ο οποίος στάλθηκε το 1921 ως πρέσβυς της Ουκρανίας στην Άγκυρα. Ο Κεμάλ τον θεωρούσε στενό του φίλο γιατί είχε κύριο ρόλο στην υποστήριξη της Τουρκίας από τους Σοβιετικούς.

Η υποοτήριξη αυτη μεταφράστηκε σε 11 εκατομμύρια χρυσά τσαρικά ρούβλια και στρατιωτικό εξοπλισμό που στήριξαν το κεμαλικό κράτος και χρησιμοποιήθηκαν στον πόλεμο της Μκρασίας.

Ο δε Βοροσίλοφ είναι ο γνωστός μέγας στρατάρχης της Σοβιετικής Ρωσίας ο οποίος υπήρξε σύμβουλος του Κεμάλ κατά τον πόλεμο της Μικρασίας εναντίον των Ελλήνων.


1653239970223.png


1653240104404.png
 
  • Like
Αντιδράσεις: redsus
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.813
Like
14.610
Πόντοι
3.656
Σε εσενα αναφερομαι.... Ευχαριστω για τις διευκρινησεις......δεν ηθελα να ειμαι προσβλητικος..... απλα οπως καταλαβαινεις ρωσοφιλια ισον κασιδιαρης, βαρουφακης και κουτσουμπας
από που συμπεραίνει πως είμαι Ρωσόφιλος; Και αν είναι μάστορες σε κάτι οι Φασίστες, είναι στην Προπαγάνδα, το έχουν αποδείξει άλλωστε. Δείξε μου δήλωση του Κουτσούμπα, ή έστω της Κεντρικής Επιτροπής, ή οποία να βλέπει θετικά τη Ρωσική Εισβολή στην Ουκρανία, και συζητάμε
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.452
Like
7.983
Πόντοι
2.356
Παπαρια. Κανενα προβλημα σε ρωσοφονους της Ουκρανιας. Ολα ψεματα και προπαγανδα του μπασταρδου Πουτιν
Οι ιδιοι οι ναζι δυτικο-ουκρανοι τα λεγανε στο associated press πριν τρια χρονια ...

"ποτε δεν στοχευουμε ανθρωπους αλλα τα μικρα πρασινα ανθρωπακια του Ντονεσκ δεν ειναι ανθρωποι αυτοι μπορει λοιπον να ειναι στοχοι"

Δεν μπορεις να πεις κατι τωρα , ετσι για να μην υπαρχει καμια αμφιβολια :confused:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.526
Κριτικές
1
Like
35.728
Πόντοι
6.256
Τρέχουν και δεν προλαβαινουν οι κλώνοι
 

Συνημμένα

  • m15.gif
    m15.gif
    6,2 MB · Εμφανίσεις: 25

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Τώρα πραγματικά πιστεύεις ότι η σημερινή Ρωσία, μαζί κι ο Πούτιν, είναι ένα Κράτος που λειτουργεί με Σοσιαλιστικό Τρόπο, δηλ. όπως λέει η θεωρία για τα Μέσα Παραγωγής;
Δεν ξερω αγαπητε μου, εγω ειδα σφυροδρεπανα στην παρελαση.
Θα μπουμε σε αυτη τη λογικη τωρα? Και οι οπαδοι της Χρυσης Αυγης το ιδιο επιχειρημα λενε, οτι τα εμβληματα δεν εχουν σημασια, και οτι οι εποχες ειναι διαφορετικες.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

από που συμπεραίνει πως είμαι Ρωσόφιλος;
Ρε ανθρωπε...
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.937
Κριτικές
30
Like
20.474
Πόντοι
8.846
από που συμπεραίνει πως είμαι Ρωσόφιλος; Και αν είναι μάστορες σε κάτι οι Φασίστες, είναι στην Προπαγάνδα, το έχουν αποδείξει άλλωστε. Δείξε μου δήλωση του Κουτσούμπα, ή έστω της Κεντρικής Επιτροπής, ή οποία να βλέπει θετικά τη Ρωσική Εισβολή στην Ουκρανία, και συζητάμε
Οι χειρότεροι φασίστες ψηφίζουν αριστερά...
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.343
Like
9.457
Πόντοι
2.356
ποια θέση είπαμε έχεις στην ομάδα την οποία αποκάλυψε πως λειτουργεί εδώ μέσα ο Λεκλέρκ;


Μπόκολη, δες καλά τον σκύλο.






Για να καταλάβεις την βλακεία που σε δέρνει.. εσύ είσαι πιο χαζός…
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom