Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 14 άτομα (2 μέλη και 12 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.813
Like
14.610
Πόντοι
3.656
Δεν ξερω αγαπητε μου, εγω ειδα σφυροδρεπανα στην παρελαση.
Θα μπουμε σε αυτη τη λογικη τωρα? Και οι οπαδοι της Χρυσης Αυγης το ιδιο επιχειρημα λενε, οτι τα εμβληματα δεν εχουν σημασια, και οτι οι εποχες ειναι διαφορετικες.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Ρε ανθρωπε...
ένας άνθρωπος σαν κι εσένα ΣΙΓΟΥΡΑ γνωρίζει ότι το αυτοονομαζόμενο Σοσιαλιστικό Μπλοκ έπεσε εδώ και τρεις δεκαετίες, λόγω της ασύμφορης Οικονομικής Παραγωγής. Δεν παρήγαγε το προιόν που παρήγαγε ο Καπιταλισμός, τελεία. Όσο για την υποτιθέμενη εξουσία στο Λαό, και μόνο τον Τσαουσέσκου και τον Ζίβκωφ να αναφέρω, αρκούν. Αν ο ένας γιός του Στάλιν δεν ήταν Αλκοολικός και ο άλλος δεν πέθαινε στο Στρατόπεδο Συγκέντρωσης, όπου είχε συλληφθεί από τους Γερμανούς, ίσως είχαμε κι εκεί δυναστεία. Δεν είμαι Ρωσόφιλος, όπως δεν είμαι Αγγλόφιλος, Γαλλόφιλος ή οτιδήποτε άλλο. Την πραγματικότητα αναφέρω. Ότι το ΝΑΤΟ βρίσκεται σε επίθεση δια Ουκρανού αντιπροσώπου, η Ουκρανία καταστρέφεται όλο και περισσότερο, οι Ουκρανοί και οι Ρώσοι θα πληρώσουν με αίμα και φτώχεια, και οι Ευρωπαίοι θα πληρώσουν με φτώχεια αυτόν τον Πόλεμο. Τάδε Έφη Μπόκολος
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Οι χειρότεροι φασίστες ψηφίζουν αριστερά...
μήπως αντί για αυτό το τσιτάτο να μου έδινες λινκ για τη δήλωση που ζήτησα;
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.813
Like
14.610
Πόντοι
3.656
Μπόκολη, δες καλά τον σκύλο.






Για να καταλάβεις την βλακεία που σε δέρνει.. εσύ είσαι πιο χαζός…
Η σύνδεσή σας με Κάιρο ήταν επιτυχής
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Δηλαδη ρε Γιαννη εσυ went black and you won't go back? :2funny::2funny::2funny::2funny:
Ετσι έλεγε και ο Ρομπερτ Ντε Νίρο, οταν παντρευτηκε την μαύρη τραβελομούρα, και τωρα πληρωνει 300 χιλιαδες δολαρια διατροφη το μηνα
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.957
Like
4.304
Πόντοι
506
Kαλα ποσο μαλακας εισαι? Μας βαζεις σαν αντικειμενικη αληθεια τον αρθρο ενος τουρκου (Ragip Soylu) για να μας πεις οτι "ΟΙ Αγγλοι μας πουλησαν αρα και οι Αμερικανοι"?

Μιχαλη, οταν κανεις προπαγανδα φερνεις στο Διαλογο ποιο αντικειμενικες πηγες....

Ξερεις ποσο σουρεαλιστικο φαινεται οταν ενας Ελλην Ακροδεξιος (με ιδιαιτερη αγαπη στον Μεγα Κωστα Πλευρη) βαζει ως πηγη εναν Τουρκο? ΑΠΛΑ ΓΕΛΟΙΟ!!!!!

Παμε τωρα στην ουσια? Ειπε ο τουρκος οτι θα παρουν Τyphoon? Oxi..... Eιπε οτι ΘΑΑΑΑ τους δωσουν μηχανη για τα TFX......

ΕΡΩΤΗΣΗ.... ΕΣΥ ο Μισελ ΚΑΘΗΣΕ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΓΚΛΑΒΑ / ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ και να σκεφτεις "Ρε αδερφε ο κινητηρας της BAE, μπορει να μηνταιριαζει με αεροδυναμικη του TFX"

AΛΛΗ ΜΙΑ Ερωτηση .... εαν ακομα ειναι αληθεια και καποια απαρτια που ειχαν μπλοκαρει οι Αγγλοι στους τουρκους, αρχισουν να παραδιδονται....... ειναι πιο σημαντικα τα ΜΠΑΙΡΑΚΤΑΡ απο F35?

EΛΕΟΣ......
Θα μας σωσει ο Μenentez αρχιδια Mentez
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.813
Like
14.610
Πόντοι
3.656
Δηλαδη ρε Γιαννη εσυ went black and you won't go back? :2funny::2funny::2funny::2funny:

Me σοκαρεις λιγο....
Είμαι ένας τρομακτικός φαταούλας. Γουστάρω ΚΑΙ τα θεικά κορμιά και πρόσωπα των Σλάβων. Και τις σκίννυ πρεζούδες. Και την γλυκιά θηλυκή παθητικότητα που έχουν οι Κινέζες. Και τα εκπληκτικά κορμιά των Γαζελών, με το εκρηκτικό Ταπεραμέντο. Αχ, τι μου θύμησες. Τη Μασάι με ύψος πάνω από 1,80 με την οποία παραλίγο να χύσω σε 5 δευτερόλεπτα. Τη Νιγηριανή με την οποία πέτυχα squirting και ήθελε να κάνει παιδί μαζί μου. Αυτήν από την Γκάνα η οποία μου έκανε τελετή αντικατάστασης με το αγόρι της στην Αφρική. Έζησα στο έπακρο αυτή την εποχή, κι είμαι περήφανος. Τα χάσαμε τα κορμιά πατριώτη. Μόνο η Κασσάνδρα από το Καμερούν έμεινε, όλες οι άλλες είναι φόλες
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Σε φτύνουν μωρή σαφρακιασμένη κωλόγρια, δε βρέχει.
Γειωθήκατε με Ισημερινό
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
από που συμπεραίνει πως είμαι Ρωσόφιλος; Και αν είναι μάστορες σε κάτι οι Φασίστες, είναι στην Προπαγάνδα, το έχουν αποδείξει άλλωστε. Δείξε μου δήλωση του Κουτσούμπα, ή έστω της Κεντρικής Επιτροπής, ή οποία να βλέπει θετικά τη Ρωσική Εισβολή στην Ουκρανία, και συζητάμε
Οταν εξισωνεις το θυμα με το θυτη τοτε εισαι με το θυτη ασχετα εαν το κανεις απο εναν εντονα αντικαπιταλισμο ή αντιδυκισμο


Φυσικα υπαρχει και αυτο rizospastis.gr - Σχετικά με τον ιμπεριαλιστικό πόλεμο στην Ουκρανία και τη στάση του ΚΚΡΟ

Αλλα μην μου πεις οτι οι αντιπολεμικες συγκεντρωσεις με αφορμη την ουκρανιας δεν ειναι μηδαμινες σε σχεση με αυτες υπερ της Σερβιας το 1999....

Γιαννη, οποιος μιλαει με κουκουεδες στην πραξη βλεπει εναν "φιλορωσιμος" που οφειλετε και συναισθηματικους λογους Όταν η ελληνική αριστερά αγάπησε τον Πούτιν | Λεωνίδας Καστανάς
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.813
Like
14.610
Πόντοι
3.656
Οταν εξισωνεις το θυμα με το θυτη τοτε εισαι με το θυτη ασχετα εαν το κανεις απο εναν εντονα αντικαπιταλισμο ή αντιδυκισμο


Φυσικα υπαρχει και αυτο rizospastis.gr - Σχετικά με τον ιμπεριαλιστικό πόλεμο στην Ουκρανία και τη στάση του ΚΚΡΟ

Αλλα μην μου πεις οτι οι αντιπολεμικες συγκεντρωσεις με αφορμη την ουκρανιας δεν ειναι μηδαμινες σε σχεση με αυτες υπερ της Σερβιας το 1999....

Γιαννη, οποιος μιλαει με κουκουεδες στην πραξη βλεπει εναν "φιλορωσιμος" που οφειλετε και συναισθηματικους λογους Όταν η ελληνική αριστερά αγάπησε τον Πούτιν | Λεωνίδας Καστανάς
Εγώ αυτό γνωρίζω τύπε.

ΚΚΕ για Ουκρανία: Απαράδεκτη η εισβολή της Ρωσίας- «Όχι» στον ιμπεριαλιστικό πόλεμο​

«Η απαράδεκτη στρατιωτική επέμβαση και εισβολή της Ρωσίας στην Ουκρανία είναι η τυπική έναρξη ενός πολέμου, που έχει προετοιμαστεί όλα τα προηγούμενα χρόνια και αφορά στον ανταγωνισμό δύο ιμπεριαλιστικών στρατοπέδων - από την μία οι ΗΠΑ-ΝΑΤΟ-ΕΕ και από την άλλη η Ρωσία - για τα κέρδη, για το μοίρασμα αγορών, εδαφών», τονίζει σε ανακοίνωσή του το ΚΚΕ.
πηγή ΚΚΕ για Ουκρανία: Απαράδεκτη η εισβολή της Ρωσίας- «Όχι» στον ιμπεριαλιστικό πόλεμο
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.643
Κριτικές
57
Like
6.877
Πόντοι
6.030
Οι ιδιοι οι ναζι δυτικο-ουκρανοι τα λεγανε στο associated press πριν τρια χρονια ...

"ποτε δεν στοχευουμε ανθρωπους αλλα τα μικρα πρασινα ανθρωπακια του Ντονεσκ δεν ειναι ανθρωποι αυτοι μπορει λοιπον να ειναι στοχοι"

Δεν μπορεις να πεις κατι τωρα , ετσι για να μην υπαρχει καμια αμφιβολια :confused:
Σου παραθετω βιντεο με εκλεγμενα στη βουλη απο τον ελληνικο λαο ,μουνοπανα.
Αυτο τι σημαινει? Οτι ολοι οι αλοδαποι στην Ελλαδα εχουν προβλημα?
Μηπως πρεπει να ερθει και σ εμας ο Πουτιν να μας αποναζιστηκοποιησει?
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Εγώ αυτό γνωρίζω τύπε.

ΚΚΕ για Ουκρανία: Απαράδεκτη η εισβολή της Ρωσίας- «Όχι» στον ιμπεριαλιστικό πόλεμο​

«Η απαράδεκτη στρατιωτική επέμβαση και εισβολή της Ρωσίας στην Ουκρανία είναι η τυπική έναρξη ενός πολέμου, που έχει προετοιμαστεί όλα τα προηγούμενα χρόνια και αφορά στον ανταγωνισμό δύο ιμπεριαλιστικών στρατοπέδων - από την μία οι ΗΠΑ-ΝΑΤΟ-ΕΕ και από την άλλη η Ρωσία - για τα κέρδη, για το μοίρασμα αγορών, εδαφών», τονίζει σε ανακοίνωσή του το ΚΚΕ.
πηγή ΚΚΕ για Ουκρανία: Απαράδεκτη η εισβολή της Ρωσίας- «Όχι» στον ιμπεριαλιστικό πόλεμο
Ναι αλλα πιστευω οτι καταλαβαινεις οτι υπαρχει ενα ΑΛΛΑ


Λεει οτι ειναι εναντια στο Ιμπεριαλισμο του Πουτιν αλλα "Παράλληλα, έκανε λόγο για «ελληνική εμπλοκή στον ιμπεριαλιστικό πόλεμο» που διεξάγεται στην Ουκρανία, στηλιτεύοντας τις ενέργειες της κυβέρνησης Μητσοτάκη."


Οταν εισαι σε μια συμμαχια, η παθητικοτητα του καθε μελους πριμοδοτει την επιθετικοτητα του αντιπαλου.....

Η μη εμπλοκη της ελλαδας στην ουκρανιας κατα το ΚΚΕ οφειλεται σε ιστορικους και συναισθηματικους λογους και οχι τοσο σε ιδεολογικους....

 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.452
Like
7.983
Πόντοι
2.356
Σου παραθετω βιντεο με εκλεγμενα στη βουλη απο τον ελληνικο λαο ,μουνοπανα.
Αυτο τι σημαινει? Οτι ολοι οι αλοδαποι στην Ελλαδα εχουν προβλημα?
Μηπως πρεπει να ερθει και σ εμας ο Πουτιν να μας αποναζιστηκοποιησει?
Οχι φυσικα ...
απλα εγραψες οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα σε ρωσοφωνους της Ουκρανιας και σου εβαλα βιντεο που εκπαιδευουν ακομη και μικρα παιδια για να τους σκοτωνουν.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.813
Like
14.610
Πόντοι
3.656
Ναι αλλα πιστευω οτι καταλαβαινεις οτι υπαρχει ενα ΑΛΛΑ


Λεει οτι ειναι εναντια στο Ιμπεριαλισμο του Πουτιν αλλα "Παράλληλα, έκανε λόγο για «ελληνική εμπλοκή στον ιμπεριαλιστικό πόλεμο» που διεξάγεται στην Ουκρανία, στηλιτεύοντας τις ενέργειες της κυβέρνησης Μητσοτάκη."


Οταν εισαι σε μια συμμαχια, η παθητικοτητα του καθε μελους πριμοδοτει την επιθετικοτητα του αντιπαλου.....

Η μη εμπλοκη της ελλαδας στην ουκρανιας κατα το ΚΚΕ οφειλεται σε ιστορικους και συναισθηματικους λογους και οχι τοσο σε ιδεολογικους....

..Λεει οτι ειναι εναντια στο Ιμπεριαλισμο του Πουτιν..... δηλαδή τι άλλο θέλεις τύπε; είναι σαφές, ότι ο Κουτσούμπας, όχι σαν άτομο, αλλά σαν Στέλεχος του ΚΚΕ, ότι θεωρεί τον Πούτιν Ιμπεριαλιστή. Μόνο κάποιος κολλημένος στο παρελθόν θα συνέχιζε να νομίζει ότι η σημερινή Ρωσία έχει κάποια, μικρή έστω ,σχέση με το Σοσιαλιστικό μοντέλο Παραγωγής. Το ανέκδοτο της υπόθεσης είναι ότι στην Κίνα συνεχίζουν να αυτοονομάζονται Κομμουνιστές, ενώ λειτουργούν με τις περισσότερο σκληρές Καπιταλιστικές συνθήκες που υπάρχουν στον Κόσμο. Ποιος είναι ο λόγος που ορισμένα άτομα (συμπεριλαμβανομένου του Πούτιν) χρησιμοποιούν τις παλιές εικόνες, μόνο να φανταστώ μπορώ
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.957
Like
4.304
Πόντοι
506
Πως ηθελες να σου απαντησω.....? Εσυ μας εβαλες αρθρο τουρκου για να μας πεισεις οτι η Αμερικη δεν αγαπαει την Ελλαδα :2funny::2funny::2funny::2funny:
To εννοω οτι έδωσες σοβαρή απαντηση
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: yrret

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.343
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Είμαι ένας τρομακτικός φαταούλας.



Screenshot_3.jpg
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.762
Like
11.789
Πόντοι
2.406
Καλα οκ.
Εισαι τραβελι και σ αρεσει να γυαλιζεις ψωλες.
Ομως τη λογικη πενταχρονου κοτζαμ τραβελος που εισαι δεν θα τη δεχτω.
Τα συμπερασματα και η λογικη σου δειχνουν ποσο χαμηλης νοημοσυνης ειστε ολοι οι Πουτινοφιλοι.
Δεν υπάρχουν λογικές
Υπαρχει πραξη
Εδω εχω τα εκλογικα αποτελεσματα της ουκρανιας το 2019, μπορεις να μου υποδειξεις ποια απο αυτα τα κομματα τα κρινεις σαν ναζιστικα?


Επισης βρηκα εαν αρθρο που αναλυει τις στενες σχεσεις ουκρανων και ρωσων ακροδεξιων μεχρι το 2014

Τα κομματα είναι fassade. Όλοι όσοι εκλέγονται λουτσκ λβιβ ιβανοφρανκισφσκ τερνοπιλ ζιτομιρ είναι από τις τάξεις των σβομποντα πραβι. σεκτορ. Επίσης πολλοί που εκλέγονται σε τσερναβτσι βινιτσα τσερνιχιβ και ένα κομμάτι 25% από αυτούς που βγαίνουν στο Κίεβο. Επίσης είναι διάσπαρτοι στις μεικτές περιοχές πχ ντιπροπτετροφσκ και επηρεάζουν καταστάσεις. Ο φόβος είναι παντού αφού τα κλειδιά της χώρας τα χουν αυτοί. Και κρατικά αλλά κ σαν παρακρατοςν
Μην συζητάμε μλκιες. Παντού εκτός της ρωσοφωνες περιοχές ήταν γεμάτο από αρχιδια τέτοια από 18 έως 68 ετών...
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Καλό
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.762
Like
11.789
Πόντοι
2.406
Μήπως δημιουργούσαν προβλήματα στη ρωσική και λοιπές μειονότητες της Ουκρανίας; Μην κάνεις άσχετους παραλληλισμούς. Είπαμε το τάγμα Αζόφ έκανε σφαγές αμάχων και άλλα εγκλήματα πολέμου. Τάγμα Αζόφ: Mια ακροδεξιά νεοναζιστική πολιτοφυλακή που αγκαλιάστηκε από τις ουκρανικές αρχές - ΤΑ ΝΕΑ
Δεν είναι μόνο το αζοφ
Αυτό έγινε διάσημο λόγω ότι δρούσε κ εκτελούσε στα ρωσσοφωνα μέρη. Από εκεί να καταλάβετε τι μουνόπανα είναι οι Ουκρανοί συλλήβδην. Πάντως τα πιο ισχυρό είναι το πραβι σεκτορ. Λείπει και ο ΟΥΚας καναπε που έχει φάει ξύλο απ όλους κ τα ξέρει καλύτερα
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.762
Like
11.789
Πόντοι
2.406
Έχω κουραστεί να διαβάζω αναλύσεις, η ουσία ειναι μια. Όσο πιο πολύ γαμησι φαν οι Ουκρανοί τόσο καλυτετο για την Ευρώπη. Αν τυχόν και, χλωμό το βλέπω, κερδίσουν έδαφος, την γαμισε η Ευρώπη. Θα μας μπλέξουν σε πυρηνικό πόλεμο αυτά τα μουνόπανα με τον πισογλεντη ουρακοταγκο επικεφαλής. Πιο σιχαμένο γλειωδες άτομο από τον Ζελένσκι δεν υπάρχει....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom