Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.312
Κριτικές
8
Like
2.198
Πόντοι
506

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.156
Κριτικές
491
Like
37.597
Πόντοι
41.447
ναι ναι πάει σούπερ η οικονομία της. στείλε και κανένα σοβαρό λινκ για όσα γράφεις.

έχει απομονωθεί πλήρως από τον δυτικό κόσμο και σε διπλωματικό και σε οικονομικό τομέα. αν θεωρείς κέρδος και διπλωματική νίκη να κάνει συμφωνίες με την Ινδία ή αφρικάνικες (χαχαχα σοβαρά τώρα;) χώρες και να προσπαθεί να προσεγγίσει εχθρούς των ΗΠΑ τι να σου πω...

επίσης περιμένω σοβαρό λινκ για 'πρεζάκια ζελένσκι', μέχρι τότε κράτα επιφυλάξεις για το ποιος κάνει μπεεε.
έβαλα χθες αλλά μάλλον χαζεύεις τις παπαριές που διαβάζεις στο Τουίτερ



σχετικά με τον ζελενσκι δεν έχω καποια φωτό να σνιφαρει. θα έρθει και αυτό στο φως κάποια στιγμή.

γιατί είσαι μεροληπτικός και σνομπαρεις όλο τον κόσμο πλην της Δύσης???? Πχ την Κένυα την Ιορδανία την Αργεντινή την Ουρουγουάη την Ινδία κτλ
μπερδεμενα μας τα λες κύριε δικαιωματιστη Ξύδη.

επίσης για να μορφωθω στείλε μου κάνα λινκ από τα δικά σου πως τώρα στην Ρωσία υποφέρουν δεν έχουν να φάνε Μακ ντοναλτς και να ψωνίσουν Πραντα και λακοστ να ξεστραβωθω
 

JOHN-PLAYER-SPECIAL

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.799
Κριτικές
23
Like
8.904
Πόντοι
3.446
έχει ξεφύγει η κατάσταση με τις πυρκαγιές φέτος. κάθε χρόνο έχουν αλλά τις υπόλοιπες χρονιές είχαν βοήθεια και από άλλες χώρες, πχ πέρυσι τους είχε βοηθήσει πολύ η Πολωνία με εξοπλισμό και επίγειες δυνάμεις. φέτος κανείς δεν τους βοηθάει...

και μιας που ήρθε η συζήτηση στις φωτιές να πούμε για άλλο ένα τεράστιο ψέμα της ρωσικής προπαγάνδας ότι δήθεν βοήθησε την Ελλάδα στις πυρκαγιές: όταν άλλες ευρωπαϊκές χώρες έστελναν βοήθεια αφιλοκερδώς, η Ρωσία ζήτησε (και πήρε) ενοίκιο για όσα μέσα έστειλε...
αλλά η ρωσική πρεσβεία και προπαγάνδα ξεχνάει να αναφέρεται σε λεπτομέρειες.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


όταν ποστάρεις μαλακίες του Κασιδιάρη ή χρυσαυγίτης είσαι ή χαζός (μπορεί και τα δύο)

έλα και πολύ ασχοληθήκαμε με την περίπτωσή σου.
Ακριβως αυτο μην ασχολείσαι μαζι μου κουλομαχε
 

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.312
Κριτικές
8
Like
2.198
Πόντοι
506
έβαλα χθες αλλά μάλλον χαζεύεις τις παπαριές που διαβάζεις στο Τουίτερ



σχετικά με τον ζελενσκι δεν έχω καποια φωτό να σνιφαρει. θα έρθει και αυτό στο φως κάποια στιγμή.

γιατί είσαι μεροληπτικός και σνομπαρεις όλο τον κόσμο πλην της Δύσης???? Πχ την Κένυα την Ιορδανία την Αργεντινή την Ουρουγουάη την Ινδία κτλ
μπερδεμενα μας τα λες κύριε δικαιωματιστη Ξύδη.

επίσης για να μορφωθω στείλε μου κάνα λινκ από τα δικά σου πως τώρα στην Ρωσία υποφέρουν δεν έχουν να φάνε Μακ ντοναλτς και να ψωνίσουν Πραντα και λακοστ να ξεστραβωθω
Στην Ρωσία ανέκαθεν το μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού ζει κάτω από τα όρια της φτώχιας. 5-6 μεγάλες πόλεις παρουσιάζουν ανάπτυξη
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
ποια απομόνωση ρε. ψάξε λίγο παραπάνω και μην τρως αμασητο το σανό που σου σερβίρουν


το σύνολο των αφρικανικών αραβικών ασιατικών και λατινοαμερικάνικο να κρατών έχουν πάρει αποστάσεις από τη Δύση.
μια χαρά πουλάει ο Πούτιν αέριο και πετρέλαιο με ντισκσουντ σε Ινδία και Κίνα
το ρούβλι έχει την καλύτερη ισοτιμία εδώ και χρόνια
το εμπορικό ισοζύγιο της Ρωσίας επίσης εξαιρετικο.

πανηγύρισε εσύ που πληρώνεις την βενζίνη 2.20 και για το αέριο η το ηλεκτρικό θα πρέπει να βγεις βάρδια στην Συγγρού με πληθωρισμό στην Ευρώπη που πλησιάζει το 10%.


μπεεεεεεεε
Период, когда экономика может жить на запасах, конечен

1652011550425.png
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.340
Κριτικές
9
Like
4.696
Πόντοι
1.830
έβαλα χθες αλλά μάλλον χαζεύεις τις παπαριές που διαβάζεις στο Τουίτερ



σχετικά με τον ζελενσκι δεν έχω καποια φωτό να σνιφαρει. θα έρθει και αυτό στο φως κάποια στιγμή.

γιατί είσαι μεροληπτικός και σνομπαρεις όλο τον κόσμο πλην της Δύσης???? Πχ την Κένυα την Ιορδανία την Αργεντινή την Ουρουγουάη την Ινδία κτλ
μπερδεμενα μας τα λες κύριε δικαιωματιστη Ξύδη.

επίσης για να μορφωθω στείλε μου κάνα λινκ από τα δικά σου πως τώρα στην Ρωσία υποφέρουν δεν έχουν να φάνε Μακ ντοναλτς και να ψωνίσουν Πραντα και λακοστ να ξεστραβωθω

χαχαχα έλα στείλε σοβαρό λινκ με 'πρεζάκια ζελένσκι' σε εκλιπαρώ!!! θα περιμένω όσο θέλω... επειδή προκάλεσες με το 'μπεεεε' θα στο λέω συνέχεια και θα περιμένω μέχρι να βάλεις. μέχρι τότε, απλά παπαγαλίζεις κάτι που άκουσες κάπου κάποτε χωρίς να ξέρεις καν αν ισχύει.

(το άρθρο του economist το διάβασες όσο; κατάλαβες ότι η οικονομία της ρωσίας αναπτύσσεται ή άντεξε τον πανικό του πρώτου καιρού και κάπως ανακάμπτει/σταθεροποιείται;)
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.156
Κριτικές
491
Like
37.597
Πόντοι
41.447
спасибо мои друг волтэро
δεν τα παρουσιάζει και τραγικά η μαντάμ...
σε κάθε περίπτωση εδώ θα είμαστε να κάνουμε τον απολογισμό μας στο μέλλον. ο αγώνας όπως φαίνεται θα είναι μαραθώνιος και όχι σπριντ .

до свидания
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.156
Κριτικές
491
Like
37.597
Πόντοι
41.447
χαχαχα έλα στείλε σοβαρό λινκ με 'πρεζάκια ζελένσκι' σε εκλιπαρώ!!! θα περιμένω όσο θέλω... επειδή προκάλεσες με το 'μπεεεε' θα στο λέω συνέχεια και θα περιμένω μέχρι να βάλεις. μέχρι τότε, απλά παπαγαλίζεις κάτι που άκουσες κάπου κάποτε χωρίς να ξέρεις καν αν ισχύει.

(το άρθρο του economist το διάβασες όσο; κατάλαβες ότι η οικονομία της ρωσίας αναπτύσσεται ή άντεξε τον πανικό του πρώτου καιρού και κάπως ανακάμπτει/σταθεροποιείται;)
το είχες ανάγκη το μπεεε έτσι???
σου άφησε ψυχικό τραύμα βλέπω
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.958
Like
4.311
Πόντοι
506
έβαλα χθες αλλά μάλλον χαζεύεις τις παπαριές που διαβάζεις στο Τουίτερ



σχετικά με τον ζελενσκι δεν έχω καποια φωτό να σνιφαρει. θα έρθει και αυτό στο φως κάποια στιγμή.

γιατί είσαι μεροληπτικός και σνομπαρεις όλο τον κόσμο πλην της Δύσης???? Πχ την Κένυα την Ιορδανία την Αργεντινή την Ουρουγουάη την Ινδία κτλ
μπερδεμενα μας τα λες κύριε δικαιωματιστη Ξύδη.

επίσης για να μορφωθω στείλε μου κάνα λινκ από τα δικά σου πως τώρα στην Ρωσία υποφέρουν δεν έχουν να φάνε Μακ ντοναλτς και να ψωνίσουν Πραντα και λακοστ να ξεστραβωθω
Mην ξεχνας πως στο πλευρο των Ρωσων τάσσεται και ο Αραβικός κοσμος που γύρισε την πλάτη στον Biden αγνοώντας χαρακτηριστικα τις εκκλήσεις του για αυξηση παραγωγής του αργού πετρέλαιου
 
Τελευταία τροποποίηση:

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
δηλώνω συντετριμμένος.......
Αυτή την στιγμή έχει ζωντανή συνέντευξη τύπου από το Αζοφστάλ μέσω Zoom.

Μια χαρά ζωντανός είναι:

FSO7K6_X0AA8RUu


Άλλωστε είναι φανερό ότι η είδηση ήταν μούφα γιατί ούτε Ουκρανικά τανκς υπάρχουν στο Άζοφσταλ ούτε κανένα πράσινο έχει απομείνει πλέον.
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.340
Κριτικές
9
Like
4.696
Πόντοι
1.830
το είχες ανάγκη το μπεεε έτσι???
σου άφησε ψυχικό τραύμα βλέπω
ναι δεν θα το ξεπεράσω ποτέ. βάλε λινκ τώρα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αυτή την στιγμή έχει ζωντανή συνέντευξη τύπου από το Αζοφστάλ μέσω Zoom.

Μια χαρά ζωντανός είναι:

FSO7K6_X0AA8RUu


Άλλωστε είναι φανερό ότι η είδηση ήταν μούφα γιατί ούτε Ουκρανικά τανκς υπάρχουν στο Άζοφσταλ ούτε κανένα πράσινο έχει απομείνει πλέον.


έβαλε fake news ο Zero;;;;
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.156
Κριτικές
491
Like
37.597
Πόντοι
41.447
ναι δεν θα το ξεπεράσω ποτέ. βάλε λινκ τώρα.

ναι το βλέπω δεν θα το ξεπεράσεις αρχίζω να έχω τύψεις ότι σου έκανα ζημιά. έπαθες και εσύ εμμονή μαζί μου αχαχαχα. οκ δεν είσαι ο μόνος υπάρχει προϊστορία .
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.156
Κριτικές
491
Like
37.597
Πόντοι
41.447
Αυτή την στιγμή έχει ζωντανή συνέντευξη τύπου από το Αζοφστάλ μέσω Zoom.

Μια χαρά ζωντανός είναι:

FSO7K6_X0AA8RUu


Άλλωστε είναι φανερό ότι η είδηση ήταν μούφα γιατί ούτε Ουκρανικά τανκς υπάρχουν στο Άζοφσταλ ούτε κανένα πράσινο έχει απομείνει πλέον.

τι???..
ζει ακόμα αυτή η ελέηνη κατσαρίδα της κολάσεως???????
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.066
Κριτικές
7
Like
9.894
Πόντοι
1.686
Αν δεν ήταν πράκτορας των ΗΠΑ ο Ζελένσκι
θα είχε υπογράψει ΕΙΡΗΝΗ.

Το 1941 η Γαλλία συνθηκολόγησε με τη Γερμανία
για να μην καταστραφεί ( η Γαλλία) . Το ΄ίδιο
και η Ελλάδα το 1941.

Ακόμα και η Ιαπωνία συνθηκολόγησε, για να
μην καταστραφεί από τις ΗΠΑ.
Βέβαια , δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι οι μεγαλύτεροι
εγκληματίες όλων των εποχών είναι οι ΗΠΑ
που έριξαν ατομικές βόμβες στη Χιροσίμαστο και το Ναγκασάκι
στις 6 και 8 Αυγούστου 1945.
Τι νόημα έχει να συνεχίζουν τον πόλεμο οι Ουκρανοί ;
Θα καταστραφεί η χώρα τους περισσότερο.
Είναι Ου-κρανοί, χωρίς κρανίο , άμυαλοι.
ΤΙΠΟΤΑ δεν έχουν να κερδίσουν αν συνεχίζουν τον πόλεμο.
ΜΟΝΟ οι ΗΠΑ κερδίζει, η ΕΕ χάνει.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.952
Κριτικές
16
Like
14.894
Πόντοι
6.515
Mην ξεχνας πως στο πλευρο των Ρωσων τάσσεται και ο Αραβικός κοσμος που γύρισε την πλάτη στον Biden αγνοώντας χαρακτηριστικα τις εκκλήσεις του για αυξηση παραγωγής του αργού πετρέλαιου
οι αραβες ουτε το τηλεφωνο δεν σηκωνουν στο ραμολι

μονο οι κουληδες κατουριουνται επανω τους να τον συναντησουν :undecided:
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.952
Κριτικές
16
Like
14.894
Πόντοι
6.515
ποτε ειναι η παρελαση? θα την δειξουν τα κουλο- καναλα ?
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.114
Κριτικές
184
Like
44.853
Πόντοι
22.266
Μεσημεριάτικο συνέδριο πουτινόλαγνων είχε εδώ; :confused:

Δεν έχω σχέση με τον τουριστικό κλάδο, αλλά μπορώ να κάνω μερικές προτάσεις:



12_n.jpg
Σε άκουσα μια φορά βρε κ τόση γκσντεμισ του Κούλη που σε ακολουθεί κ ήταν κλειστό

IMG_20220507_161513.jpg


Αλλά ανταμοιβή στο έπακρον με rojas

Viva la revolution που είναι ο Βολταίρος να μου πει για τα ισπανικά;;;;;;;:confused:

Κάποιοι αγόρασαν ρωσικό πετρέλαιο κ πληρώνουν 0,50 του ευρώ την βενζινα ενώ κάποιοι Ουρουγουανός επιμένουν αμερικανικές ψωλες κ πληρώνουν 1,90
Λεπτομέρειες θα μου πείτε είμαστε στη σωστή μεριά της ιστορίας κ του καπιταλισμού κ ας έχουμε μισθούς Κούβας:confused:


Aκολουθει

Food challenge χεχλε
 

Συνημμένα

  • IMG_20220507_164057.jpg
    IMG_20220507_164057.jpg
    3,4 MB · Εμφανίσεις: 19

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.343
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Σε άκουσα μια φορά βρε κ ήταν κλειστό


Τηλέφωνο για κράτηση παίρνει οι κόσμος ρε τύπε, δεν πας για γύρο στο Μοναστηράκι! :confused:


τόση γκσντεμισ του Κούλη


Λες να ήταν κλειστό λόγω φτώχιας του λαού;

Κι εδώ σε χρεωκοπία μας πάει ο Κούλης, 4 κατοστάρικα για δείπνο χθες, στον Θεό έχουν πάει τις τιμές, θερίζει η ακρίβεια… :confused:



Screenshot_20.jpg
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom