Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

JOHN-PLAYER-SPECIAL

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.799
Κριτικές
23
Like
8.904
Πόντοι
3.446
0949D64A-7AB5-4ACB-896C-83C59D351E57.jpeg
Μπαιντενοπουλα ο Μπαμπάς σας
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Ναι αλλα εσυ επικεντρωνεσαι στις οποιες Μαλακιες του Κυριακου και κανεις το κινεζο στα οποια καλα του Κυριακου.....

Εβαλα σε 2-3 σελιδες πιο πισω 6 εταιριες που επενδυσαν επι ΝΔ στην Ελλαδα, δεν πεταχτηκε καποιος να πει "Μπραβο Κυριακο, αλλα φερε αλλες 20" .... ολα μαυρα.... δεν ειναι ετσι μεγαλες.... παλι εγω εβαλα αλλα εξι λινκ μερικες σελιδες πιο πισω με μεγαλα εξοπλιστικα προγραμματα που εχει προωθησει η ΝΔ και κανεις Εθνικιστης δεν ειπε ενα Μπραβο αλλα μια συνεχη αρνηση μηπως και ο Ηλιας μπει στη Βουλη.....

Τελικα ο Αλεξ ειναι Κομματοσκυλο?
Προφανως τύπε. Ειμαι κομματοσκυλο επειδη ζυγιζω περισσοτερο το ψηφιακο κρατος, τα εξοπλιστικα, τις επενδυσεις, την προστασια του Εβρου, την οικονομικη στηριξη που ελαβε ενα σωρο κοσμος επι πανδημιας, τις αυξησεις των καταθεσεων, την αναπτυξη, τον σχεδιασμο ενος αψογου συστηματος εμβολιασμων, και ενα σωρο αλλα πραγματα, σε συγκριση με τις...μασκες αερόστατα, το κλεισιμο της Αττικης Οδού και τον Ινδαρέ. Α ξεχασα, ειναι και η ποδηλαταδα στην Παρνηθα
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.130
Like
2.078
Πόντοι
396
Ναι αλλα εσυ επικεντρωνεσαι στις οποιες Μαλακιες του Κυριακου και κανεις το κινεζο στα οποια καλα του Κυριακου.....

Εβαλα σε 2-3 σελιδες πιο πισω 6 εταιριες που επενδυσαν επι ΝΔ στην Ελλαδα, δεν πεταχτηκε καποιος να πει "Μπραβο Κυριακο, αλλα φερε αλλες 20" .... ολα μαυρα.... δεν ειναι ετσι μεγαλες.... παλι εγω εβαλα αλλα εξι λινκ μερικες σελιδες πιο πισω με μεγαλα εξοπλιστικα προγραμματα που εχει προωθησει η ΝΔ και κανεις Εθνικιστης δεν ειπε ενα Μπραβο αλλα μια συνεχη αρνηση μηπως και ο Ηλιας μπει στη Βουλη.....

Τελικα ο Αλεξ ειναι Κομματοσκυλο?
Φιλε επειδη εγω ειμαι αντικειμενικος θα σου πω οτι το μονο καλο που πηγε να κανει ο κουλης και ακομα δεν ειναι σιγουρο αν θα το κανει και αυτο ειναι η αστυνομευση μεσα στα πανεπιστημια.Οτιδηποτε αλλο εκανε η πηγε να κανει ηταν και ειναι μαλακια.Ποιες πολυεθνικες ηρθανε?Τα clouds?Παράρτηματα ειναι οι περισσοτερες και απασχολουν πολυ μικρο προσωπικο.Απο τον κουλη περιμεναμε να ριξει τους φορους το κυριοτερο και ουτε αυτο δεν εκανε....
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Φιλε επειδη εγω ειμαι αντικειμενικος

Καπου εδω σταματαμε να διαβαζουμε
περιμεναμε να ριξει τους φορους το κυριοτερο και ουτε αυτο δεν εκανε....
Και καπου εδω κραταμε την κοιλια μας απο τα γελια
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Παπάρας ειναι ο πατερας σου.Εχω ψηφισει απο ΝΔ,Χρυση Αυγη,Βελοπουλο και στις επομενες εκλογες δαγκωτο Ελληνες για την Πατριδα.
Εμ δεν τα ειπα? Αλλος ηταν οννεδιτης μικρος...

Υ.Γ. Πατεραδες και μαναδες τους αφηνουμε απ' εξω, ενταξει ειμαστε?
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.130
Like
2.078
Πόντοι
396
Καπου εδω σταματαμε να διαβαζουμε

Και καπου εδω κραταμε την κοιλια μας απο τα γελια
Για πες μας εξυπνακια τους φορους που εριξε ο κουλης να πεθανουμε απο τα γελια :tooth::tooth::tooth:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Φιλε επειδη εγω ειμαι αντικειμενικος θα σου πω οτι το μονο καλο που πηγε να κανει ο κουλης και ακομα δεν ειναι σιγουρο αν θα το κανει και αυτο ειναι η αστυνομευση μεσα στα πανεπιστημια.Οτιδηποτε αλλο εκανε η πηγε να κανει ηταν και ειναι μαλακια.Ποιες πολυεθνικες ηρθανε?Τα clouds?Παράρτηματα ειναι οι περισσοτερες και απασχολουν πολυ μικρο προσωπικο.Απο τον κουλη περιμεναμε να ριξει τους φορους το κυριοτερο και ουτε αυτο δεν εκανε....
Ο Κυριάκουλας έριξε από 28 στο 24% την φορολογία στις επιχειρήσεις...:wanker::wanker::wanker:

Να τα λέμε κι αυτά....
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Φιλε επειδη εγω ειμαι αντικειμενικος θα σου πω οτι το μονο καλο που πηγε να κανει ο κουλης και ακομα δεν ειναι σιγουρο αν θα το κανει και αυτο ειναι η αστυνομευση μεσα στα πανεπιστημια.Οτιδηποτε αλλο εκανε η πηγε να κανει ηταν και ειναι μαλακια.Ποιες πολυεθνικες ηρθανε?Τα clouds?Παράρτηματα ειναι οι περισσοτερες και απασχολουν πολυ μικρο προσωπικο.Απο τον κουλη περιμεναμε να ριξει τους φορους το κυριοτερο και ουτε αυτο δεν εκανε....
Εαν ενα παραρτημα απασχολει 100 ατομα που ειναι το κακο? Θες να εφευγαν στο εξωτερικο? Δες τη προηγουμενες σελιδες που αναφερω 6 μεγαλες εταιριες και αρκετα πισω ολα τα εξοπλιστικα του Παναγιωτοπουλου...
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Παπάρας ειναι ο πατερας σου.Εχω ψηφισει απο ΝΔ,Χρυση Αυγη,Βελοπουλο και στις επομενες εκλογες δαγκωτο Ελληνες για την Πατριδα.
Άντε γαμήσου ρε μουνόπανο.

Γαμώ τη Χρυσή Αυγή σου, φασιστόμουτρο.

Καλοί οι γίγαντες στη φυλακή; :2funny:
 
  • Like
Αντιδράσεις: px75

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.130
Like
2.078
Πόντοι
396
Ο Κυριάκουλας έριξε από 28 στο 24% την φορολογία στις επιχειρήσεις...:wanker::wanker::wanker:

Να τα λέμε κι αυτά....
Ναι και σου τα παιρνει ολα πισω απο τους φορους στα τροφιμα και στα καυσιμα.Ριχνει φορους απο καπου και σου τα παιρνει παλι πισω απο κατι αλλο...γνωστο το εργο της ψευτοφιλελε δεξιας χρονια τωρα...
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Ο Κυριάκουλας έριξε από 28 στο 24% την φορολογία στις επιχειρήσεις...:wanker::wanker::wanker:

Να τα λέμε κι αυτά....
Καταργησε την εισφορα αλληλεγγυης.... νομιζω οτι μειωσε την φορολογηση και στους ιδιωτες....θα σου πω σε λιγες μερες. για αυτο..... καταργησε το φορο κληρονομιας και μειωσε το ΕΝΦΙΑ....
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Ναι και σου τα παιρνει ολα πισω απο τους φορους στα τροφιμα και στα καυσιμα.Ριχνει φορους απο καπου και σου τα παιρνει παλι πισω απο κατι αλλο...γνωστο το εργο της ψευτοφιλελε δεξιας χρονια τωρα...
Νταξει ρε τυπε δεν ειχε σχεδιασει το πολεμο στην ουκρανια ουτε τον κοβιντ με σκοπο να σου βαλει φορους.... ας αφησουμε τις υπερβολες.... αν και ξερω οτι ποναει η τσεπη ολων μας
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Για πες μας εξυπνακια τους φορους που εριξε ο κουλης να πεθανουμε απο τα γελια :tooth::tooth::tooth:
Μείωση του φορολογικού συντελεστή για τα νομικά πρόσωπα και τις νομικές οντότητες από το 24% στο 22% σε μόνιμη βάση.
Υπενθυμίζεται ότι η κυβέρνηση του Κυριάκου Μητσοτάκη παρέλαβε τον συντελεστή φορολόγησης των νομικών προσώπων και των νομικών οντοτήτων στο 28%, τον μείωσε αρχικά το 2019 στο 24% και τώρα προχωρά σε νέα μείωση, στο 22%.
Πρακτικά, ένα νομικό πρόσωπο με κέρδη 20.000 ευρώ έπρεπε να καταβάλει επί ΣΥΡΙΖΑ φόρο 5.600 ευρώ.
Με τις διαδοχικές μειώσεις του φορολογικού συντελεστή από την κυβέρνησή μας θα καταβάλει πλέον μειωμένο φόρο κατά 1.200 ευρώ.
■ Επέκταση της απαλλαγής από την ειδική εισφορά αλληλεγγύης και για το 2022.
Η μόνιμη μείωση του συντελεστή ΦΠΑ για τις ζωοτροφές που προορίζονται για ζωική παραγωγή από το 13% στον υπερμειωμένο συντελεστή ΦΠΑ 6%.
■ Η παράταση της ισχύος του μειωμένου συντελεστή ΦΠΑ 13% στις μεταφορές, στον καφέ, στα μη αλκοολούχα ποτά, στα εισιτήρια των κινηματογράφων και στο τουριστικό πακέτο
■ Η μείωση του συντελεστή ΦΠΑ στα γυμναστήρια και τις σχολές χορού από 24% σε 13%, από τον Οκτώβριο του 2021 μέχρι τον Ιούνιο του 2022.
■ Η κατάργηση από την 1η Ιανουαρίου του 2022 του τέλους συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας για τους νέους έως 29 ετών και η μείωσή του για όλους τους άλλους πολίτες στο 10% από 12% έως 20%, όπου κυμαινόταν μέχρι σήμερα ανάλογα με το ύψος του μηνιαίου λογαριασμού.
■ Η αναστολή πληρωμής έως τον Ιούνιο του 2022 του τέλους συνδρομητικής τηλεόρασης το οποίο ανέρχεται στο 10% του μηνιαίου λογαριασμού.
■ Η αύξηση κατά 20% του ποσού ενίσχυσης για το επίδομα θέρμανσης
■ Η μείωση του φόρου συγκέντρωσης κεφαλαίου κατά 50% από την 1η Οκτωβρίου του 2021.
Πρόκειται για ένα οριζόντιο μέτρο που αφορά όλες τις επιχειρήσεις.
■ Η προσαύξηση της έκπτωσης έως 100% από τα ακαθάριστα έσοδα των μικρομεσαίων επιχειρήσεων των δαπανών που συνδέονται με την πράσινη οικονομία, την ενέργεια και την ψηφιοποίηση.
■ Η έκπτωση φόρου της τάξης του 30% σε ετήσια βάση για τρία χρόνια για τις επιχειρήσεις που συγχωνεύονται.


Αυτα προχείρως. Συν την μειωση του ΕΝΦΙΑ. Να βρω κι άλλα ή γελασες αρκετα?
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.130
Like
2.078
Πόντοι
396
Νταξει ρε τυπε δεν ειχε σχεδιασει το πολεμο στην ουκρανια ουτε τον κοβιντ με σκοπο να σου βαλει φορους.... ας αφησουμε τις υπερβολες.... αν και ξερω οτι ποναει η τσεπη ολων μας
Παλικαρε επειδη εσυ εισαι σοβαρος και δεν λαικιζεις οπως ο χασοδικης.Μπορεις να αντιληφθεις οτι της νουδου εχουν στησει καρτελ μαζι με τους φιλους τους...τους ολιγαρχες στο ενεργειακο η μπα?Παντου ριχνουν φορους ο κουλης σου κανει τον κινεζο....
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Ναι και σου τα παιρνει ολα πισω απο τους φορους στα τροφιμα και στα καυσιμα.Ριχνει φορους απο καπου και σου τα παιρνει παλι πισω απο κατι αλλο...γνωστο το εργο της ψευτοφιλελε δεξιας χρονια τωρα...
Τύπε εμένα μου γλύτωσε 20Κ από φόρους το χρόνο και 13Κ από ασφαλιστικές εισφορές, με 33Κ συν το χρόνο δεν με νοιάζει για βενζίνη και τρόφιμα.
Αντίθετα με ενοχλεί η αύξηση στο ρεύμα όπου μου πήρε τους τελευταίους 6 μήνες 15Κ παραπάνω αλλά στα 3 χρόνια που είναι κυβέρνηση είμαι πολύ στο συν.

Τώρα εσένα αν σε πονάει το ψωμί και το γάλα....συγγνώμη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom