Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.148
Like
4.690
Πόντοι
1.756
κάτσε γιατί σας έχασα...

@Tony xx
@matzafasoula
@mazo1979

λίγες απαντήσεις παιδιά για να γνωριζόμαστε κιόλας
α. είναι οι ρώσοι οι επιτιθέμενοι που προκάλεσαν έναν πόλεμο και παραβιάζουν το διεθνές δίκαιο?
β. είναι οι ρώσοι που πέρα από κάθε λογική απειλούν τον κόσμο ολόκληρο ακόμα και με χρήση πυρηνικών?
γ. με ποιους είστε εσείς, με τους επιτθέμενους (ρώσους) ή αυτούς που υπερασπίζονται την πατρίδα τους (ουκρανούς)?
δ. αν εσείς βρισκόσασταν στη μαριούπολη και προκειμένου να υπερασπίσετε την πατρίδα σας θα μπαίνατε στο τάγμα αζόφ (που είναι το μονο που πολεμάει αυτή τη στιγμή), ή θα κάνατε την πάπια από τον καναπέ και θα ψελίζατε αριστερές αερολογίες αντί να πολεμάτε?
ε. είναι πάνω από όλα η πατρίδα?

παρακαλώ για την τοποθέτησή σας. συγκεκριμένα πράγματα - ξαναλέω - για να γνωριζόμαστε
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


προδοσία και μόνο προδοσία λέγεται αυτό. ντροπή
θα σου πω εγω για μενα....αν και ετσι φαινεται ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΡΩΣΣΟΥΣ...(αν κ τρολαρω λιγο τον πιεξ)
Δεν ειμαι υπερ των Ρωσσων....ειμαι ΚΑΤΑ της παπατζας που τρως απο τα μεσα ενημερωσης...
Ολη μερα με τα δηθεν εγκληματα των Ρωσσων.....Νεκροι απο τους Ρωσσους, με ασπρα περιβραχιονια.... "Οι Ρωσσοι σκοτωσαν αμαχους με Τοτσκα"...που δεν εχουν πλεον τετοιους πυραυλους.... Αλλα οταν βγηκε το βιντεο με τους Ουκρανους να πυροβολουν αιχμαλωτους στα ποδια... "θα ερευνηθει" ειπαν.....ΟΧΙ ρε τυπε δεν θα φαω το παπατζιλικι,ουτε θα φαω την παραμυθα "οι Ρωσσοι εισεβαλαν"....οι Ρωσσοι εισεβαλαν γτ παραβιαστηκαν οι συμφωνιες του Μινσκ, οτι το ΝΑΤΟ δεν θα επεκταθει....και αυτος ειναι ο λογος που γινονται οι συμφωνιες,η αποφυγη του πολεμου.
Το παπατζιλικι του διεθνους δικαιου το θυμηθηκαν οι Αμερικανοι αφου βομβαρδισαν τον μισο πλανητη??? 11.000.000 θυματα και τωρα μαθαμε "διεθνες δικαιο"....
ΜΑΛΑΚΕΣ...Η ΒΑΝΔΗ ΕΧΕΙ ΠΕΤΑΞΕΙ ΤΟΝ ΒΥΖΟ ΕΞΩ....(ασχετο)
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.099
Κριτικές
9
Like
13.667
Πόντοι
2.606
αν μεινει μια γυναικα εγκυος θελει να περασουν 2 μηνες για να σιγουρευτει, αλλα αν σε βιασουν στην ουκρανια το ξερεις οτι εμεινες εγκυος σε 10 ημερες :confused: :confused: :confused:

εχουνε βιασει οι ρωσοι κατα τον Σκαι σκυλους. 14χρονες, 10χρονους. 80χρονες, 40χρονους , γατες, φυτα ψαρια ατιμος στρατος.
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.939
Κριτικές
30
Like
20.467
Πόντοι
8.846
θα σου πω εγω για μενα....αν και ετσι φαινεται ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΡΩΣΣΟΥΣ...(αν κ τρολαρω λιγο τον πιεξ)
Δεν ειμαι υπερ των Ρωσσων....ειμαι ΚΑΤΑ της παπατζας που τρως απο τα μεσα ενημερωσης...
Ολη μερα με τα δηθεν εγκληματα των Ρωσσων.....Νεκροι απο τους Ρωσσους, με ασπρα περιβραχιονια.... "Οι Ρωσσοι σκοτωσαν αμαχους με Τοτσκα"...που δεν εχουν πλεον τετοιους πυραυλους.... Αλλα οταν βγηκε το βιντεο με τους Ουκρανους να πυροβολουν αιχμαλωτους στα ποδια... "θα ερευνηθει" ειπαν.....ΟΧΙ ρε τυπε δεν θα φαω το παπατζιλικι,ουτε θα φαω την παραμυθα "οι Ρωσσοι εισεβαλαν"....οι Ρωσσοι εισεβαλαν γτ παραβιαστηκαν οι συμφωνιες του Μινσκ, οτι το ΝΑΤΟ δεν θα επεκταθει....και αυτος ειναι ο λογος που γινονται οι συμφωνιες,η αποφυγη του πολεμου.
Το παπατζιλικι του διεθνους δικαιου το θυμηθηκαν οι Αμερικανοι αφου βομβαρδισαν τον μισο πλανητη??? 11.000.000 θυματα και τωρα μαθαμε "διεθνες δικαιο"....
ΜΑΛΑΚΕΣ...Η ΒΑΝΔΗ ΕΧΕΙ ΠΕΤΑΞΕΙ ΤΟΝ ΒΥΖΟ ΕΞΩ....(ασχετο)
φίλε έκανα 5 ερωτήσεις που έχουν απάντηση μια σειρά η καθεμία το πολύ.
απάντησες ίσως στη μια, κι αυτό με επιφύλαξη.
αν θες σε παρακαλώ με α, β,γ κλπ κανονικές απαντήσεις γιατί είμαι και λίγο ηλίθιος και τα μπερδεύω...
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.889
Κριτικές
16
Like
14.746
Πόντοι
6.515
Εννοείται ότι δεν μας παιρνει και γι αυτό δεν κάνουμε τα 12 μίλια απέναντι σε μια χώρα με 10πλασιο νέο πληθυσμο, άξιους πολιτικους και οικονομία που παραγει τα παντα
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.148
Like
4.690
Πόντοι
1.756
καλο......
να μην πουλαμε μαγκιες στους Τουρκους γιατι θα εχουμε την τυχη της Ουκρανιας

Οι υποστηρικτες του Πουτιν ειναι οι πεμπτη φαλαγγα στην Ελλαδα και οχι οι μεταναστες που θέλετε σκοπιμως να παρουσιασετε
οι Τουρκοι ειναι υπερδυναμη κ δεν το ηξερα??? Σοβαρα???? και 2ον αυτοι μας πουλανε μαγκιες,οχι εμεις.....
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.059
Κριτικές
10
Like
13.056
Πόντοι
3.846
εντωμεταξυ μεχρι και εμεις που ημασταν στα αρχιδια μας για την ουκρανια και λεγαμε οτι ειναι πολυ νορμαλ ο πολεμος που κανει η ρωσια γιατι ειναι στα συνορα της και δεν γουσταρει παιχνιδια του νατο διπλα της, κοντευουν να μας κανουν ολους ουκρανους ναπουμε, με τοσες μαλακιες που ακουμε απο την εσωτερικη φιλορωσικη 5η φαλαγγα!!!!!!!!!!!

μην βγει ειδηση οτι σκοτωθηκαν αμαχοι, αμεσως "αποκλειεται να το εκανε ο πουτιν"....ευτυχως φτασαμε στο 2022 για να δουμε για πρωτη φορα στην παγκοσμια ιστορια επεκτατικο πολεμο χωρις δολοφονιες αμαχων...το καταφερε και αυτο ο πουτιν και η 5η φαλαγγα..δεν σκοτωνουν αμαχους, δεν βιαζουν, δεν κανουν τιποτα...ειναι ολα προβοκατσια των ουκρανων...βασικα ουτε ουκρανους στρατιωτες δεν σκοτωνουν οι ρωσοι, μονοι τους αυτοκτονουν οι ουκρανοι...ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥΤΙΝ!!!! :confused:

επιση νουμερο 1 στα τσαρτς τον τελευταιο καιρο ειναι και το ναζιστικο ταγμα του αζοφ...επι 2 μηνες προσπαθει ολη η 5η φαλαγγα του σαββιδη, του βελοπουλου και του πουτιν να μας πεισει οτι το προβλημα ειναι ενα ταγμα μετρημενων ναζιστων...σηκωθηκε ολοκληρη ρωσια να κατατροπωσει τα 1000 ατομα που ειναι ναζιστες του αζοφ!!!! :confused:
εξαλλου ο πουτιν φημιζεται για το ποσο ανθρωπιστης ειναι, δεν ανεχεται ναζιστες και φασιστες...νταξει το οτι εδω και δεκαετιες στην ρωσια υπαρχουν απο τις πιο σκληρες ακροδεξιες ομαδες στον κοσμο που κατακρεουργουν κατι μαυριδερους απο κιργισταν, τατζικισταν και τα λοιπα -σταν, δεν μετραει...οι ρωσοι σεβονται τις μειονοτητες...αυτοι και οι λουξεμβουργιανοι τετοιο πολιτισμο.... :confused:
Όταν είσαι Έλληνας:

- Οι Ρώσοι έχουν πάντα δίκιο
- Οι Σέρβοι έχουν πάντα δίκιο
- Οι Παλαιστίνιοι έχουν πάντα δίκιο
- Οι Αμερικάνοι έχουν πάντα άδικο
- Οι Εβραίοι έχουν πάντα άδικο
- Οι Γερμανοί έχουν πάντα άδικο

όλα τα άλλα ,κάτι κοινή λογική, κάτι δομημένη σκέψη, κάτι πολιτική ανάλυση, κάτι γνώση της ιστορίας ,αυτά είναι για τους φλώρους τους δυτικούς που έτρωγαν βελανίδια όταν εμείς είχαμε χοληστερίνη. Ο Έλληνας δεν είναι ανάγκη να διαβάσει γιατί βγαίνει πανεπιστήμονας από τις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Ο Έλληνας ξέρει, για αυτό τον πολεμάνε. Και αν θες και να ξέρεις οι Ουκρανοί την Ελλάδα ήθελαν να καταλάβουν και ήρθε ο Πούτιν και μας έσωσε. Και όταν του είπε ο Λαφαζάνης να μας δανείσει χρήματα ήθελε να μας δώσει το χρέος και 500 δις ευρώ ακόμη για να έχουμε να κινούμαστε αλλά μπήκαν οι Γερμανοί στη μέση και χακάρανε το σύστημα της τράπεζας και δε μπορούσε ο Τσίπρας να κάνει ανάληψη. Και ο Πούτιν θα σώσει όλο τον πλανήτη απο τους Ναζί, και θα μας δώσει και την Κωνσταντινούπολη. Χωρίς Ναζί, έτσι θα μας τη δώσει. Και αυτό που δε σου λένε είναι ότι όλοι οι Ουκρανοί είναι στο Αζόφ. Και τα παιδιά τα νεογέννητα τα γράφουν στο Αζόφ, για αυτό έχει τόσα πολλά μέλη. Γιατί ο Πούτιν είναι κομμουινστής, άμα είσαι Ρώσος είσαι και κομμουνιστής έτσι πάνε αυτά πακέτο, μην ακούς τι σου λένε στα κανάλια, άρα στη Ρωσία δεν υπάρχουν Ναζί μόνο κομμουνιστές υπάρχουν. Και μόλις καταλάβει τη Ρωσία μετά θα ρίξει πυραύλους στην Αμερική και τέλος η Αμερική, την έσβησε, τα έχει πει ο γέροντας Παϊσιος και ο Κοσμάς ο Αιτωλός και ο παπά Γιάννης ,άνθρωποι που ξέρουν όχι τίποτα φλώροι με κουστούμια και γραβάτες. Και μετά θα ρίξει πυραύλους στη Γερμανία αλλά θα έχει προειδοποιήσει τους Έλληνες να σωθούν, γιατί τους αγαπάει τους Έλληνες και ο Πούτιν Έλληνας είναι άλλωστε. Και μετά θα κάνει εισβολή στην Τουρκία και όταν σφάξει όλους τους Τούρκους θα πάρει τηλέφωνο και θα πει εντάξει τώρα μπορείτε να έρθετε εσείς. Γιατί ο Πούτιν δεν είναι κανονικός άνθρωπος. Είναι ο Χριστός.
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.148
Like
4.690
Πόντοι
1.756
φίλε έκανα 5 ερωτήσεις που έχουν απάντηση μια σειρά η καθεμία το πολύ.
απάντησες ίσως στη μια, κι αυτό με επιφύλαξη.
αν θες σε παρακαλώ με α, β,γ κλπ κανονικές απαντήσεις γιατί είμαι και λίγο ηλίθιος και τα μπερδεύω...
οχι....αυτο ηταν τοποθετηση για να δουμε ποιοι ειμαστε....να γνωριζομαστε.....
περιμενε....
 

7spirit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
790
Like
1.408
Πόντοι
206
έλα τζιμάκο (γιατι οι άλλοι το παίζουν ψόφιος κοριός) απάντησε. φαίνεσαι πιο λεβέντης...

α. είναι οι ρώσοι οι επιτιθέμενοι που προκάλεσαν έναν πόλεμο και παραβιάζουν το διεθνές δίκαιο?
β. είναι οι ρώσοι που πέρα από κάθε λογική απειλούν τον κόσμο ολόκληρο ακόμα και με χρήση πυρηνικών?
γ. με ποιους είστε εσείς, με τους επιτθέμενους (ρώσους) ή αυτούς που υπερασπίζονται την πατρίδα τους (ουκρανούς)?
δ. αν εσείς βρισκόσασταν στη μαριούπολη και προκειμένου να υπερασπίσετε την πατρίδα σας θα μπαίνατε στο τάγμα αζόφ (που είναι το μονο που πολεμάει αυτή τη στιγμή), ή θα κάνατε την πάπια από τον καναπέ και θα ψελίζατε αριστερές αερολογίες αντί να πολεμάτε?
ε. είναι πάνω από όλα η πατρίδα?
Απαντάω κι εγώ :P
1. Ναι, σαφώς
2. Ναι , σαφέστατα. Τραγικοί κι απαράδεκτοι.
3. Με τους ουκρανούς στη συγκεκριμένη περίπτωση λόγω κατάστασης. Γενικά για τους ουκρανούς πάντως έχω χείριστη άποψη από όσους έχω γνωρίσει . Μη σου πω γενικά για τους σλάβους
4. Ή Αζόφ ή πάπια δηλαδή ;
5. Ναι. Ο πατριωτισμός όμως έκφράζεται με πάρα πολλούς τρόπους στην απλή καθημερινότητά μας. Είναι μεγάλη συζήτηση. Δεν είναι μόνο σλόγκαν και συνθήματα. Είναι πάρα πολλά.

ΥΓ. Πάντα οι απαντήσεις δίνονται από την ασφάλεια του πληκτρολογίου.
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.148
Like
4.690
Πόντοι
1.756
αν μεινει μια γυναικα εγκυος θελει να περασουν 2 μηνες για να σιγουρευτει, αλλα αν σε βιασουν στην ουκρανια το ξερεις οτι εμεινες εγκυος σε 10 ημερες :confused: :confused: :confused:

εχουνε βιασει οι ρωσοι κατα τον Σκαι σκυλους. 14χρονες, 10χρονους. 80χρονες, 40χρονους , γατες, φυτα ψαρια ατιμος στρατος.
Μαλλον εμεινε εγκυος απο τον γκομενο και τωρα λεει στον αντρα της "με βιασαν οι Ρωσσοι"...
Για ολα οι Ρωσσοι φταινε......Να αυτα δεν μπορω.....Αυτα ειναι που κραζω....
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.080
Πόντοι
3.556
κάτσε γιατί σας έχασα...

@Tony xx
@matzafasoula
@mazo1979

λίγες απαντήσεις παιδιά για να γνωριζόμαστε κιόλας
α. είναι οι ρώσοι οι επιτιθέμενοι που προκάλεσαν έναν πόλεμο και παραβιάζουν το διεθνές δίκαιο?
β. είναι οι ρώσοι που πέρα από κάθε λογική απειλούν τον κόσμο ολόκληρο ακόμα και με χρήση πυρηνικών?
γ. με ποιους είστε εσείς, με τους επιτθέμενους (ρώσους) ή αυτούς που υπερασπίζονται την πατρίδα τους (ουκρανούς)?
δ. αν εσείς βρισκόσασταν στη μαριούπολη και προκειμένου να υπερασπίσετε την πατρίδα σας θα μπαίνατε στο τάγμα αζόφ (που είναι το μονο που πολεμάει αυτή τη στιγμή), ή θα κάνατε την πάπια από τον καναπέ και θα ψελίζατε αριστερές αερολογίες αντί να πολεμάτε?
ε. είναι πάνω από όλα η πατρίδα?

παρακαλώ για την τοποθέτησή σας. συγκεκριμένα πράγματα - ξαναλέω - για να γνωριζόμαστε
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:
Πολύ σύντομη απάντηση, δεν είμαι με κανέναν Ρώσο, (μόνο με την καυλιάρα Ζαχάροβα) .
Ο πολεμος αυτός είναι ένας πόλεμος συμφερόντων τον οποίο τον ξεκίνησαν οι πλούσιοι και πεθαίνουν οι φτωχοι.
Δεν θα κάτσω να αναλύσω ποια μεριά έχει περισσότερο δίκιο, ή περισσότερο άδικο .
Αυτή τη στιγμή απειλούνται και αφαιρούνται ζωές αθώων ανθρώπων οι οποίοι ζούσαν ειρηνικά.
Ξεκληριζονται οικογένειες, καταστρεφονται περιουσίες που χτίστηκαν με κόπο, άρα λοιπόν μη με χώνεις στο τρυπάκι για το ποιος φταίει.
Είμαι με τους απλούς ανθρώπους, οι οποίοι δεν το επιλέξανε όλο αυτό αλλά ούτε και θέλουν να το αναζωπυρώσουν ακόμα πιο πολύ.
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.939
Κριτικές
30
Like
20.467
Πόντοι
8.846
Απαντάω κι εγώ :P
1. Ναι, σαφώς
2. Ναι , σαφέστατα. Τραγικοί κι απαράδεκτοι.
3. Με τους ουκρανούς στη συγκεκριμένη περίπτωση λόγω κατάστασης. Γενικά για τους ουκρανούς πάντως έχω χείριστη άποψη από όσους έχω γνωρίσει . Μη σου πω γενικά για τους σλάβους
4. Ή Αζόφ ή πάπια δηλαδή ;
5. Ναι. Ο πατριωτισμός όμως έκφράζεται με πάρα πολλούς τρόπους στην απλή καθημερινότητά μας. Είναι μεγάλη συζήτηση. Δεν είναι μόνο σλόγκαν και συνθήματα. Είναι πάρα πολλά.

ΥΓ. Πάντα οι απαντήσεις δίνονται από την ασφάλεια του πληκτρολογίου.
Για το 4
Ναι, στη μαριουπολη αυτη τη στιγμή ειναι ή αζοφ ή παπια...
Υπιχρεωτικα
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.801
Like
14.557
Πόντοι
3.656
Μας συμφωνούμε ότι το 2014 και 2015 οι αζοφ ήταν ναζί δεν διαφωνούμε
. μου βάζεις πράγμα που συμφωνούμε

βάλε πηγή σήμερα εάν θέλεις να αποδείξεις ότι σήμερα οι αζοφ είναι ναζί

Ο τότε αρχηγός των αζοφ αμφιβάλλεις ότι έφυγε από τους αζόφ ίδρυσε κόμμα και πήρε στις τελευταίες εκλογές γύρω στο 2%

Αμφιβάλλεις ότι στην αρχή ή αν ήταν παραστρατιωτικη μονάδα και μετά ενταχθηκανι στην πολιτοφυλακή του κανονικού στρατού

Θέλεις απόδειξη ότι προφανώς έγινε επιστράτευση και οι αζόφ που εδρεύουν στην ευρύτερη περιοχή της μαριούπολης πήρανε και κόσμο επιστρατευμένους μόνο που δεν διάλεξανε σε ποια μονάδα θα πάνε άρα περιέχουν τους πάντες

Αμφιβάλλεις ότι ο Μιχαήλ 2 φορές είπε εναντίον των ναζιστών ενώ. Ανήκει στους αζοφ

Φυσικά δεν θεωρείς πηγή ούτε την ουκρανική πρεσβεία ούτε τον πρόξενο μας ούτε το bbc που εξηγεί όλα αυτα

Και προσοχή δεν λέω ότι μέσα στους άζιφ δεν υπάρχουν ναζί θα υπάρχουν ναζί όπως υπάρχουν και αριστεροί και δεξίοι και όλων των ειδών οι επιστρατευμένοι που πολεμουν
Συνεχίζεις να αραδιάζεις λόγια. Αυτό που ζήτησα, και δεν μου το έδωσες, είναι σοβαρό λινκ το οποίο να στηρίζει τους ισχυρισμούς σου. Δώσε το, το ελέγχω και απαντάω
 

7spirit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
790
Like
1.408
Πόντοι
206
Άσχετο, υπάρχουν φωτό της Ζαχάροβα αποκαλυπτικές;
Γυμνά δεν νομίζω να έχει κάνει, αλλά τίποτα μαγιό κλπ
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.939
Κριτικές
30
Like
20.467
Πόντοι
8.846
Πολύ σύντομη απάντηση, δεν είμαι με κανέναν Ρώσο, (μόνο με την καυλιάρα Ζαχάροβα) .
Ο πολεμος αυτός είναι ένας πόλεμος συμφερόντων τον οποίο τον ξεκίνησαν οι πλούσιοι και πεθαίνουν οι φτωχοι.
Δεν θα κάτσω να αναλύσω ποια μεριά έχει περισσότερο δίκιο, ή περισσότερο άδικο .
Αυτή τη στιγμή απειλούνται και αφαιρούνται ζωές αθώων ανθρώπων οι οποίοι ζούσαν ειρηνικά.
Ξεκληριζονται οικογένειες, καταστρεφονται περιουσίες που χτίστηκαν με κόπο, άρα λοιπόν μη με χώνεις στο τρυπάκι για το ποιος φταίει.
Είμαι με τους απλούς ανθρώπους, οι οποίοι δεν το επιλέξανε όλο αυτό αλλά ούτε και θέλουν να το αναζωπυρώσουν ακόμα πιο πολύ.
δεν απάντησες σε τίποτα. απλά αποφεύγεις με τις κλασικές αριστερές αερολογίες περί πάλης των τάξεων
 

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.454
Like
1.452
Πόντοι
216
Γραφουν οτι οι Ρωσοι τον ειχαν μπουκωσει στα φαρμακα κλπ.και παλι οταν σε πριμοδοτει η γενετικη οταν εχεισ δηλαση το γονιδια μετα το ταλεντο και με την σκληρη δουλεια σαρωνεισ τα παντα νομοσ Ολοι παιρνουν φαρμακο λιγο πολυ .
καποτε ενας κακεντρεχης ρωτησε τον ντοριαν γκειτς στην τηλεοραση τι αναβολικα περνει και εγινε ετσι.
η απαντηση του ηταν, θα σου γραψω μια λιστα με ολα οσα περνω και εσυ αμα μπορεις γινε σαν εμενα
 

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.523
Like
3.837
Πόντοι
456
Εχεις καταλαβει οτι γινεται πόλεμος και οχι ενας υγιεινός περιπατος?
Εχεις καταλαβει οτι δεν υπαρχουν ορια σε εναν πόλεμο.
Εχεις καταλάβει οτι και οι δύο πλευρες εχουν κανει ωμότητες
Εχεις καταλαβει οτι εκτος απο τους δύο στρατούς στο πεδίο υπαρχουν ενα σωρο μισθοφόροι και εθελοντές
Εχεις καταλαβει τι ρολο παιζει η προπαγανδα σε εναν πόλεμο
Εχεις καταλαβει οτι ολα αυτα δεν θα ειχαν συμβει εαν δεν εμπαινε ο Πούτιν και οι στρατηγοί του?
Έχεις καταλάβει ότι στον πόλεμο απλοί καθημερινοί άνθρωποι κάνουν εγκλήματα (ασχετα με τον πόλεμο καθαυτό απλά επειδή βρήκαν την ευκαιρία) που δεν τους περνούσαν καν από το μυαλό όταν είχαν ειρήνη.

Πικρές αλήθειες του πολέμου , οποιουδήποτε πολέμου από αρχαιοτάτων χρόνων μέχρι και σήμερα.
 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.160
Κριτικές
1
Like
1.289
Πόντοι
216
οι Τουρκοι ειναι υπερδυναμη κ δεν το ηξερα??? Σοβαρα???? και 2ον αυτοι μας πουλανε μαγκιες,οχι εμεις.....
πολυ πλακα εχεις !!!!!!
Σε σχεση με εμας ειναι.
Κατα το δικο τους αφήγημα (βλεπε αφηγημα Πουτιν) εμεις πουλαμε μαγκιες :
εξοπλιζομαστε χωρις να υπαρχει λόγος
εξοπλιζουμε νησια που δεν πρεπει
καταπιεζουμε μειονοτητα
................
 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.160
Κριτικές
1
Like
1.289
Πόντοι
216
Έχεις καταλάβει ότι στον πόλεμο απλοί καθημερινοί άνθρωποι κάνουν εγκλήματα (ασχετα με τον πόλεμο καθαυτό απλά επειδή βρήκαν την ευκαιρία) που δεν τους περνούσαν καν από το μυαλό όταν είχαν ειρήνη.

Πικρές αλήθειες του πολέμου , οποιουδήποτε πολέμου από αρχαιοτάτων χρόνων μέχρι και σήμερα.
δεν λεω κατι διαφορετικο
Συμφωνω
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.080
Πόντοι
3.556
δεν απάντησες σε τίποτα. απλά αποφεύγεις με τις κλασικές αριστερές αερολογίες περί πάλης των τάξεων
Αμα σ'αρεσει, αυτή είναι δικη μου απάντηση, αν όχι, δικό σου πρόβλημα.
Δεν φτάνει που σου απάντησα κιολας.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom