Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Προφανώς μισθωτός είσαι

Μπα… μακάρι… αλλά δυστυχώς ωρομίσθιος, 3,50 την ώρα. :confused:

Το να κάνεις μπίζνες με Τουρκία Ρωσία ή Αμερική είναι μεμπτό;

Όχι, το μεμπτό είναι να ποστάρεις άσχετα πιασάρικα συνθήματα, κάνοντας συμψηφισμούς για να ξεπλύνεις τον άθλιο δικτάτορα.

επιθυμώ την πόλη κ Σμύρνη αλλά δεν μπορώ έτσι κ ο Ρώσος επιθυμεί τα παράλια της μαυρ θαμασσας


Και ο Τούρκος επιθυμεί την Θράκη, να μπουκάρει ο καθένας σε ό,τι επιθυμεί κι ότι γίνει, ο ισχυρότερος να αλλάζει τα σύνορα όπως κι όποτε γουστάρει.

Έχετε παρανοήσει τελείως…
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.749
Κριτικές
184
Like
43.998
Πόντοι
21.896
Μπα… μακάρι… αλλά δυστυχώς ωρομίσθιος, 3,50 την ώρα. :confused:



Όχι, το μεμπτό είναι να ποστάρεις άσχετα πιασάρικα συνθήματα, κάνοντας συμψηφισμούς για να ξεπλύνεις τον άθλιο δικτάτορα.




Και ο Τούρκος επιθυμεί την Θράκη, να μπουκάρει ο καθένας σε ό,τι επιθυμεί κι ότι γίνει, ο ισχυρότερος να αλλάζει τα σύνορα όπως κι όποτε γουστάρει.

Έχετε παρανοήσει τελείως…
Η Σμύρνη ήταν αιώνες ελληνική σε αντίθεση με τη Θράκη που είναι λιγότερο διάστημα τουρκική

Είτε 3,50 παίρνεις είτε δέκα ευρώ η απάντηση σου να αναφέρεις ότι κάνω μπίζνες με Τουρκία δείχνει ότι είσαι μισθωτός

Δεν είμαι με τον αμερικανό διότι δημιουργεί μια ψεύτικη ελεύθερη αγορά καπιταλισμου για ολίγους χωρίς να δίνει σε ευκαιρία σε οποιοδήποτε ικανό

Λέμε ναι στη λαϊκή δεξιά με γνώμονα την ελεύθερη αγορά που όταν πάει να επικρατήσει το μονοπώλιο να παρεμβαίνει το κράτος κ όχι στον οικογενειοκρατο καπιταλισμό των ολίγων που εξαγοράζουν κυβερνήσεις ( πχ τώρα το ζελεμσκυ για να εισβάλουν τα γεράκια μετά)

Επίσης λέμε όχι σε Έλληνες υπόδουλους πολιτικούς κ λέμε όχι σε οποιαδήποτεορφη πολέμου

Για τον πόλεμο εδώ πιστεύω ακράδαντα ότι έπρεπε ειρηνικά η Ουκρανία να τα δώσει πίσω στη Ρωσία κακή πιο πέρασμα ενιαίο. Κράτος Ουκρανία Λευκορωσία Ρωσίας σε δημοκρατικό καλά με ελεύθερη αγορά κοχι ολιγαρχίες κ γεράκια γύπες να περιμένουν σαν όρνεα πανω από τα πτώματα

Τέλος λέμε όχι στην ελληνική Βουλή να δίνει κογωσε ναζιστές όπως εκείνο τον συστραλοπιθηκο

Κόμμα μπουκομ γροθιά στο κατεστημένο
 

unknowndark

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.596
Like
5.228
Πόντοι
1.056
τυπε η μονη ελληνικη καταγωγη που μπορω να σκεφτω για τον τυπο ειναι να βγηκε απο την σπηλια του νταβελη :confused: :confused: :confused:

Ορίστε και ξάδερφος του απο το τάγμα των ΧΑΖΟ-Φ

277818594_4651278251644137_7677565519040621015_n.jpg
 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.160
Κριτικές
1
Like
1.289
Πόντοι
216
Λέμε ναι στη λαϊκή δεξιά με γνώμονα την ελεύθερη αγορά που όταν πάει να επικρατήσει το μονοπώλιο να παρεμβαίνει το κράτος κ όχι στον οικογενειοκρατο καπιταλισμό των ολίγων που εξαγοράζουν κυβερνήσεις
Ενα παραδειγμα λαικης δεξιας?
Αυτο με τα μονοπωλιο μου θυμιζει Κουτσουμπα
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.749
Κριτικές
184
Like
43.998
Πόντοι
21.896
Τι να πουνε και αυτοι, οταν δεν τους βγαίνει το αφήγημα δίνουν απαντήσεις περα απο την λογική.
Τύπε πως σου φάνηκε το ελεύθερια ή θάνατος ;;; παράνοια;; Τι είπε για την Κύπρο κ τα κατεχόμενα;;
Διότι αν έλεγε έστω κάτι εγώ εδώ θα σιωπούσα με κ θα ζητά συγγνώμη αλλά δυστυχώς ο ίδιος ζελενσκυ σας ξεφτιλισε πρώτα

Τι έχεις να πει για το ζελενσκυ που προεκλογικά έταζε σε ρψσοφωνους ουδετερότητα κ μετεπειτα θέλησε να ενταχθεί στο ΝΑΤΟ;;
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.749
Κριτικές
184
Like
43.998
Πόντοι
21.896
Ενα παραδειγμα λαικης δεξιας?
Αυτο με τα μονοπωλιο μου θυμιζει Κουτσουμπα
Το συγκεκριμένο καπιταλιστικό μοντέλο των τελευταίων τριάντα χρόνων είμαι ελεγχόμενο από μονοπωλια κ. Δεν έχει να τίποτα κοινό με την πραγματική ελεύθερη αγορά
 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.160
Κριτικές
1
Like
1.289
Πόντοι
216
Το συγκεκριμένο καπιταλιστικό μοντέλο των τελευταίων τριάντα χρόνων είμαι ελεγχόμενο από μονοπωλια κ. Δεν έχει να τίποτα κοινό με την πραγματική ελεύθερη αγορά
Υπαρχει καποιο υποδειγμα λαικης δεξιας που αποτελλει το υποδειγμα που πρεπει να πατησουμε ?
Ορμπαν?
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.351
Κριτικές
1
Like
35.430
Πόντοι
6.256
θα γίνει ότι έγινε κ με τι Βενεζουέλα ,θα συνεχίσουμε να πηγαίνουμε να παίρνουμε καύσιμα κανονικά, έξω από την χώρα παράδοσης θα κάνουμε ένα ship to ship να αλλαχτούν τα χαρτιά κ μετά θα παραδίδετε μη ρωσικό καύσιμο :grin:
Με μονη διαφορα οτι θα παραμεινουν ψηλα οι τιμες,
Ποιος πιστευει τα κροκοδειλια δακρυα των ευρωπαιων για τις σφαγες στην ουκρανια.
Οι μεγαλυτεροι δολοφονοι ειναι οι ευρωπαιοι, και τωρα αφηνουν εναν αλλο δολοφονο να εισβαλει.
Καλοι χριστιανοι που αυριο θα γιορτασουν το πασχα ομορφα κι ωραια, θα μεταλαβουν θα εξομολογηθουν θα παρουν το Αγιο φως θα δωσουν το φιλί της αγαπης,
Τοσο προδοτες ειναι,
Για τα τριαντα αργυρια ολοι νοιαζονται
 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.160
Κριτικές
1
Like
1.289
Πόντοι
216
Καλοι χριστιανοι που αυριο θα γιορτασουν το πασχα ομορφα κι ωραια, θα μεταλαβουν θα εξομολογηθουν θα παρουν το Αγιο φως θα δωσουν το φιλί της αγαπης,
Εαν δεν εχεις αμαρτησει τοτε δεν εχεις λογο να μετανοησεις !!!!
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.885
Like
4.198
Πόντοι
506
Τύπε πως σου φάνηκε το ελεύθερια ή θάνατος ;;; παράνοια;; Τι είπε για την Κύπρο κ τα κατεχόμενα;;
Tι να πει ρε τυπε όταν οι τουρκικές εισαγωγές οπλων εχουν ανεβει 30 φορες πανω?
Οταν κάνει παραγωγή κινητήρων για τουρκικά αεροσκάφη? Σοβαρεψου λιγο
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.749
Κριτικές
184
Like
43.998
Πόντοι
21.896
Υπαρχει καποιο υποδειγμα λαικης δεξιας που αποτελλει το υποδειγμα που πρεπει να πατησουμε ?
Ορμπαν?
Na επιμείνει η κοινωνία για μια καλύτερη ελεύθερη αγορά κ όχι αυτή την αηδία που ζουμε
 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.160
Κριτικές
1
Like
1.289
Πόντοι
216
Na επιμείνει η κοινωνία για μια καλύτερη ελεύθερη αγορά κ όχι αυτή την αηδία που ζουμε
Αυτο ειναι μια γενικοτητα που ριχνει την ευθυνη στον λαό (κοινωνια) για επανασταση και οχι σε πολιτικους.
Για να το κανεις χρειαζεται και ενας οδικός χαρτης που θα πρεπει να εχει στοχους και βήματα
Υπαρχει κατι τέτοιο η οπως μας βγει να ειχαμε να λεγαμε?
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.495
Κριτικές
8
Like
3.272
Πόντοι
786
όταν λέω ότι ο βολκάνο είναι ανελίτης
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.749
Κριτικές
184
Like
43.998
Πόντοι
21.896
Αυτο ειναι μια γενικοτητα που ριχνει την ευθυνη στον λαό (κοινωνια) για επανασταση και οχι σε πολιτικους.
Για να το κανεις χρειαζεται και ενας οδικός χαρτης που θα πρεπει να εχει στοχους και βήματα
Υπαρχει κατι τέτοιο η οπως μας βγει να ειχαμε να λεγαμε?
Κ τι να κάνουμε;;να κάτσουμε με σταυρωμεμα χέρια;
Ας ξεκινήσουμε να δούμε ότι συμφωνούμε

Πιστεύεις ότι το σημερινό καπιταλιστικό φιλελεύθερο σύστημα είμαι ολιγαρχία κ για τους ολίγους ,,ελεγχόμενο;;
Ναι ή όχι

Εγώ ναι
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.749
Κριτικές
184
Like
43.998
Πόντοι
21.896

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.254
Like
34.819
Πόντοι
9.931
Τύπε πως σου φάνηκε το ελεύθερια ή θάνατος ;;; παράνοια;; Τι είπε για την Κύπρο κ τα κατεχόμενα;;
Διότι αν έλεγε έστω κάτι εγώ εδώ θα σιωπούσα με κ θα ζητά συγγνώμη αλλά δυστυχώς ο ίδιος ζελενσκυ σας ξεφτιλισε πρώτα

Τι έχεις να πει για το ζελενσκυ που προεκλογικά έταζε σε ρψσοφωνους ουδετερότητα κ μετεπειτα θέλησε να ενταχθεί στο ΝΑΤΟ;;
Ας υποθεσω οτι ειμαι ο Ζελενσκι. για να δουμε η Ελλαδα μου εδωσε κατι αχρείαστα Καλασνικωφ και αντιαρματικά της πλακας που κανουν μονο για να εξουδετερώσουν κανα φορτηγο αντε και κανα ελαφριά θωρακισμένο, σε τανκ θα κανουν γκελ και θα γυρίσουν πισω!
Η Τουρκια μου δινει Bayraktar και κατασκευάζω κινητήρες για τα τουρκικα drones (και ποιος ξερει και τι αλλο!)

Ας βγω στην Ελληνικη και Κυπριακη Βουλη και να μιλήσω για Τουρκική εισβολή στην Κυπρο και για τα νησιά του Αιγαίου που εποφθαλμιά η Τουρκια, δεν νομιζω να στεναχωρηθεί ο Ερντογαν και να μου κοψει την βοήθεια.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.749
Κριτικές
184
Like
43.998
Πόντοι
21.896
Ας υποθεσω οτι ειμαι ο Ζελενσκι. για να δουμε η Ελλαδα μου εδωσε κατι αχρείαστα Καλασνικωφ και αντιαρματικά της πλακας που κανουν μονο για να εξουδετερώσουν κανα φορτηγο αντε και κανα ελαφριά θωρακισμένο, σε τανκ θα κανουν γκελ και θα γυρίσουν πισω!
Η Τουρκια μου δινει Bayraktar (και ποιος ξερει και τι αλλο!)

Ας βγω στην Ελληνικη και Κυπριακη Βουλη και να μιλήσω για Τουρκική εισβολή στην Κυπρο και για τα νησιά του Αιγαίου που εποφθαλμιά η Τουρκια, δεν νομιζω να στεναχωρηθεί ο Ερντογαν και να μου κοψει την βοήθεια.
Ε άρα συμφωνούμε

Γιατί κ εγώ να υποστηρίξω αυτόν που είναι φίλος με τον εχθρό μου

Η Ουκρανία μετά την ανεξαρτητοποίηση της από τη σοβιετική Ένωση ήταν φιλια χώρα με την Τουρκία
Εμείς έπρεπε να καταδικάζουμε οποιαδήποτε πολεμική σύρραξη άλλα να παίζουμε σε δύο ταμπλό όπως κάνει η τουρκια
 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.160
Κριτικές
1
Like
1.289
Πόντοι
216
Κ τι να κάνουμε;;να κάτσουμε με σταυρωμεμα χέρια;
Ας ξεκινήσουμε να δούμε ότι συμφωνούμε

Πιστεύεις ότι το σημερινό καπιταλιστικό φιλελεύθερο σύστημα είμαι ολιγαρχία κ για τους ολίγους ,,ελεγχόμενο;;
Ναι ή όχι

Εγώ ναι
Και εγω αυτο πιστευω.
Αλλα δεν κολλαει αυτο που ειπες για λαικη δεξια. Γιατι τις επαναστασεις δεν τις κανουν οι δεξιοι ουτε καν πορειες και διαμαρτυρίες κανουν.
Καλυτερα θα μου εκανε κατι αλλο προς το αριστερο αναρχικο "νομος ειναι το δικαιο του εργατη"
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.749
Κριτικές
184
Like
43.998
Πόντοι
21.896
Και εγω αυτο πιστευω.
Αλλα δεν κολλαει αυτο που ειπες για λαικη δεξια. Γιατι τις επαναστασεις δεν τις κανουν οι δεξιοι ουτε καν πορειες και διαμαρτυρίες κανουν.
Καλυτερα θα μου εκανε κατι αλλο προς το αριστερο αναρχικο "νομος ειναι το δικαιο του εργατη"
Λαϊκή δεξιά ρε τύπε είναι αυτό που δημιούργησε ο Καραμανλής ο παλιός
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom