Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 13 άτομα (1 μέλη και 12 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

newbie14

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2022
Μηνύματα
50
Like
86
Πόντοι
0
Μιλανε ολοι,μιλησε και η πορδη. Μην με πιστευεις ρε πορδη. Πηγαινε Ουκρανια ή εστω μιλα με κανεναν ντοπιο απο Μαριουπολη και ελα να τα ξαναπουμε. Αν ξερεις και λιγα αγγλικα ψαξε μπες και διαβασε. Μασημενη τροφη θελετε ολοι σας. Αντε με το καθε κλωνο εδω μεσα.

Ναι οκ γράψε τις μαλακίες σου γιατί δεν έχεις να απαντήσεις κάτι επι της ούσιας.

Είναι εύκολο να γράψεις και καλά το κλασικό είσαι κλώνος κτλ οπως και ο φίλος σου. Οκ είμαι πορδή! Σου έκανα μια ερώτηση και απάντησες οτι να 'ναι, αρεο΄λογίες και τίποτα άλλο.

Ε΄΄γω σε ρώτησα για αυτό που έγραψες οτι αναρχικοί έχουν ενταχθεί στους Αζοφ, αφού έχεις πληροφορίες γιατι δεν κάνεις ένα copy paste να με ξεφτιλίσεις?

Αν δεν έχεις καλύτερα μόκο....
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Κι εδώ η αντίδραση ενός κυρίαρχου κράτους στην επίσκεψη Νούλαντ. Την έγραψε κυριολεκτικά στ' αρχίδια του. Παρόλο που του ζήτησε πράγματα που ζήτησε και σε μας και δεν ακούστηκε κιχ. Προέχει το εθνικό του συμφέρον.

«Σέβομαι πολύ την υφυπουργό κ. Νούλαντ, αλλά οι χώρες της περιοχής είναι αυτές που πρέπει να λάβουν την απόφαση. Και οι χώρες της περιοχής συζητούν», τόνισε ο πρέσβης του Ισραήλ στην Ελλάδα Γιόσι Αμράνι, σχολιάζοντας τις δηλώσεις της υφυπουργού Εξωτερικών των ΗΠΑ Βικτόρια Νούλαντ στην «Καθημερινή» για τον EastMed.
Μιλώντας στο 7ο Οικονομικό Φόρουμ των Δελφών, ο Ισραηλινός πρέσβης είπε χαρακτηριστικά: «Ας κοιτάξουμε τα δικά μας συμφέροντα, ας συνειδητοποιήσουμε ποια περιουσιακά στοιχεία έχουμε ως χώρες και ως περιοχή και ας προσπαθήσουμε να τα αξιοποιήσουμε προς ένα συγκεκριμένο πολιτικό, οικονομικό, στρατηγικό όφελος».
Υπογράμμισε, ωστόσο, την ανάγκη να υπάρξει πρόοδος, επισημαίνοντας πως «συζητούμε για τον EastMed για 12-13 χρόνια, ώσπου οι Αμερικανοί μας είπαν ότι δεν οδηγεί πουθενά. Δεν νομίζω ότι κανείς από εμάς εξεπλάγην, αλλά αν αυτό δεν αποτελεί έκπληξη, ας σκεφτούμε άλλες εναλλακτικές».


Έχει ενδιαφέρον πάντως το γεγονός ότι ενώ την επόμενη εβδομάδα είναι προγραμματισμένη Τριμερής Υπουργών Ενέργειας Ελλάδας-Κύπρου- Ισραήλ στην Ιερουσαλήμ, η κ. Ελχαράρ δεν επιβεβαίωσε την προαναγγελθείσα από την Άγκυρα επίσκεψη εργασίας του Τούρκου Υπουργού Ενέργειας Φ. Ντονμάζ καθώς η Τουρκική πλευρά πιέζει ασφυκτικά για να εξασφαλίσει μια καταρχήν Συμφωνία με το Ισραήλ για εξαγωγή του φυσικού αερίου του προς την Ευρώπη μέσω αγωγού προς την Τουρκία.
Ο Ντονμάζ μάλιστα λίγες ώρες αργότερα έσπευσε να προαναγγείλει «σημαντικές εξελίξεις στο φυσικό αέριο της Ανατολικής Μεσογείου» κάτι που πιθανότατα συνδέεται με την ολοκλήρωση επεξεργασίας των σεισμογραφικών δεδομένων που έχει συγκεντρώσει το Oruc Reis.
«Αν και η Τουρκία επιθυμεί πραγματικά να συνεργαστεί, δεν έχω προγραμματίσει συνάντηση με τον Τούρκο υπουργό Ενέργειας ή σχέδιο εργασίας. Αυτό είναι κάτι που πρέπει να αποφασιστεί ως κυβερνητική πολιτική. Πρέπει να εξετάσουμε τα υπέρ και τα κατά και στη συνέχεια να αποφασίσουμε» δήλωσε η κ. Ελχαράρ ενώ η Jerusalem Post επισημαίνει ότι παρά τις κινήσεις ομαλοποίησης των σχέσεων των δυο χωρών «δεν έχει υπάρξει πρόοδος στο συγκεκριμένο ζήτημα».
 

7spirit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
790
Like
1.408
Πόντοι
206
Κι εδώ η αντίδραση ενός κυρίαρχου κράτους στην επίσκεψη Νούλαντ. Την έγραψε κυριολεκτικά στ' αρχίδια του. Παρόλο που του ζήτησε πράγματα που ζήτησε και σε μας και δεν ακούστηκε κιχ. Προέχει το εθνικό του συμφέρον.

«Σέβομαι πολύ την υφυπουργό κ. Νούλαντ, αλλά οι χώρες της περιοχής είναι αυτές που πρέπει να λάβουν την απόφαση. Και οι χώρες της περιοχής συζητούν», τόνισε ο πρέσβης του Ισραήλ στην Ελλάδα Γιόσι Αμράνι, σχολιάζοντας τις δηλώσεις της υφυπουργού Εξωτερικών των ΗΠΑ Βικτόρια Νούλαντ στην «Καθημερινή» για τον EastMed.
Και μόνο η σκέψη να κάνει έλληνας πολιτικός τέτοια δήλωση, προκαλεί γέλιο
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Και μόνο η σκέψη να κάνει έλληνας πολιτικός τέτοια δήλωση, προκαλεί γέλιο
Οι Έλληνες πολιτικοί σε θέματα εξωτερικής πολιτικής διαχρονικά έχουν διακριθεί στο ρόλο του πεκινουά.
Ο Αντρέας έκανε κάτι με την κρίση του 1987 αλλά μετά προχώρησε και αυτός στο mea culpa.
 

newbie14

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2022
Μηνύματα
50
Like
86
Πόντοι
0
Σκασμός πουτινάκι.

Καλά τα έγραψες, εμπεριστατωμένα κτλ .....

Απο που προκυπτεί οτι υποστηρίζω το πούτιν? κάνε και εσύ ένα copy paste να με εκθέσεις.

Μόνο το θολωμένο μυαλό σου που είναι γεμάτο φαντασιώσεις μπορεί να εξάγει αυτό το συμπέρασμα!
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.800
Like
14.557
Πόντοι
3.656
Αυτό που έχεις βάλει εσύ από την από το κογκρέσο των ηνωμένων πολιτειών είναι του 2015
Και ο μπουρδελιαρης λέει ότι στην αρχή το ίδρυσε ναζιστής και ήταν το 2014
Πράγματι αυτά που λέει το κογκρέσουτο 2015 για το 2014 είναι αλήθεια αλλά ο μπουρδελιαρης σου λέει ότι από τότε τα πράγματα έχουν αλλάξει
Αν θέλεις πηγή διάβασε την ανάλυση του BBC

Σήμερα λέγεται ο Σώζος υπάρχουν και ναζιστές και μη ναζιστές και από όλους τους χώρους και είναι ενταγμένοι στον εθνικό στρατό της Ουκρανίας

Στη συγκεκριμένη περίπτωση του τύπου που μίλησε με το ζελενσλυ στη Βουλή μας τι είπε

Ο παππούς μου πολέμησε τους ναζιστές και τραυματίστηκε τρεις φορές και εγώ πολεμάω τώρα τους Ρώσους ναζιστές

Πιστεύεις ότι αυτός ο άνθρωπος ο συγκεκριμένος άνθρωπος μπορούσε να είναι ναζιστής και να έλεγε αυτά;
Και βέβαια. Αν είναι σε ένα πράγμα ασυναγώνιστοι οι Ναζιστές, είναι στην Προπαγάνδα. Έβαλαν οι ίδιοι φωτιά στο Ράιχσταγ και κατηγόρησαν τους Κομμουνιστές. Ένα και μόνο όνμα θα πω. Γκαίμπελς. Και περιμένω λινκ από την πηγή, όπως έβαλα κι εγώ
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.638
Κριτικές
57
Like
6.848
Πόντοι
5.406
Ναι οκ γράψε τις μαλακίες σου γιατί δεν έχεις να απαντήσεις κάτι επι της ούσιας.

Είναι εύκολο να γράψεις και καλά το κλασικό είσαι κλώνος κτλ οπως και ο φίλος σου. Οκ είμαι πορδή! Σου έκανα μια ερώτηση και απάντησες οτι να 'ναι, αρεο΄λογίες και τίποτα άλλο.

Ε΄΄γω σε ρώτησα για αυτό που έγραψες οτι αναρχικοί έχουν ενταχθεί στους Αζοφ, αφού έχεις πληροφορίες γιατι δεν κάνεις ένα copy paste να με ξεφτιλίσεις?

Αν δεν έχεις καλύτερα μόκο....
Ναι ρε τρομπα ,εδώ απο πάνω σου βάλανε ολόκληρο βίντεο 20 λεπτά που στα εξηγεί αναλυτικά για τους Αζοφ, ενας ελληνοουκρανος και μου λές ότι αποφεύγω να σου απαντήσω .Τι παραπάνω να σου εξηγήσω ρε πουτινακι???
2 είναι τα ενδεχόμενα .Είτε το έχετε χάσει εντελώς, είτε τα παίρνετε.
Οι πουτάνας γιοί ρώσοι πάλι σκοτώσανε παιδάκια και αμάχους και κάθεστε ρε ανάπηροι στο μυαλό και επαναλαμβάνετε τις ίδιες παπαριές.
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.742
Κριτικές
184
Like
43.988
Πόντοι
21.896
Καλώς τ'αρχίδια μου τα δυο.
Ανάσταση θα κάνουμε μαζί στο ναό της Μεταμορφώσεως του κυριου στην οδησσο το Πάσχα;;;;παρουσία του
πατριάρχη Κύριλλου κ θα καλέσουμε τους απογόνους του μεγαλειοτατου Νικολάου Β


αχ τι ωραία θα είμαι με μια ελεύθερη Οδησσό με θεία κατάνυξη με τους συνεχιστές της βυζαντινης αυτοκρατορίας....

μετα θα φάμε μαγειρίτσα στο athens mall restaurant (στην Οδησσό είμαι)k το πρωί της Κυριακής στο τραπέζι ο η αυτού μεγαλειότης του τσαρου
 
Τελευταία τροποποίηση:

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.742
Κριτικές
184
Like
43.988
Πόντοι
21.896
Ναι ρε τρομπα ,εδώ απο πάνω σου βάλανε ολόκληρο βίντεο 20 λεπτά που στα εξηγεί αναλυτικά για τους Αζοφ, ενας ελληνοουκρανος και μου λές ότι αποφεύγω να σου απαντήσω .Τι παραπάνω να σου εξηγήσω ρε πουτινακι???
2 είναι τα ενδεχόμενα .Είτε το έχετε χάσει εντελώς, είτε τα παίρνετε.
Οι πουτάνας γιοί ρώσοι πάλι σκοτώσανε παιδάκια και αμάχους και κάθεστε ρε ανάπηροι στο μυαλό και επαναλαμβάνετε τις ίδιες παπαριές.
Μάν μη νευριαζεις
ελεύθερια ή θάνατος
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.638
Κριτικές
57
Like
6.848
Πόντοι
5.406
Μάν μη νευριαζεις
ελεύθερια ή θάνατος
Κι εσύ Μαν μην νευριάσεις αν έρθει ένας πουτάνας γιός και πετάξει μια βόμβα στο σπίτι σου και σκοτώσει την οικογένεια σου και τα παιδιά των φίλων σου.
 

matzafasoula

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
1.247
Like
875
Πόντοι
96
Κι εσύ Μαν μην νευριάσεις αν έρθει ένας πουτάνας γιός και πετάξει μια βόμβα στο σπίτι σου και σκοτώσει την οικογένεια σου και τα παιδιά των φίλων σου.
Εχεις αναρωτηθεί ?
Πόσο στόκος είσαι?

Πατρίς-Θρησκεία-Οικογένεια.
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.638
Κριτικές
57
Like
6.848
Πόντοι
5.406

newbie14

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2022
Μηνύματα
50
Like
86
Πόντοι
0
Ναι ρε τρομπα ,εδώ απο πάνω σου βάλανε ολόκληρο βίντεο 20 λεπτά που στα εξηγεί αναλυτικά για τους Αζοφ, ενας ελληνοουκρανος και μου λές ότι αποφεύγω να σου απαντήσω .Τι παραπάνω να σου εξηγήσω ρε πουτινακι???
2 είναι τα ενδεχόμενα .Είτε το έχετε χάσει εντελώς, είτε τα παίρνετε.
Οι πουτάνας γιοί ρώσοι πάλι σκοτώσανε παιδάκια και αμάχους και κάθεστε ρε ανάπηροι στο μυαλό και επαναλαμβάνετε τις ίδιες παπαριές.

Αν δεν μπορείς να κατανοήσεις ελληνικά δεν φταίω...

Διάβασε το πρώτο σχόλιο που έγραψα σε αυτό που είχες κάνει post, απάντηση δεν πήρα ποτέ γιατί δεν είχες να γράψεις κατι, έγραψες κάτι άσχετο. Οπώς κάνεις το ίδιο και ε΄δω, τι σύνδεση έχει ότι έγραψες ε΄δω με τους αναρχικούς και τους Αζόφ?

Καμία!

Μακάρι να με πληρώνανε, αλλά μαλλον εσυ πληρώνεσαι γιατί κανείς προπαγάνδα και πλυντήριο ή είσαι εντελώς δογματίκος χομπίστας, δεν νομίζω οτι τα έχεις χαμένα.

Δεν θα απαντήσω στο επόμενο άσχετο και δίχως συνδέση σχόλιο σου με την ερώτηση που σου έκανα γιατί δεν έχει νόημα.....

Συνέχισε τη καλή δουλεία που κάνεις, ΄σίγουρα θα πάρεις εύσημα!
 

Black Panther91

Ανώτερος
Εγγρ.
18 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.764
Κριτικές
3
Like
29.216
Πόντοι
6.186
θα γίνει ότι έγινε κ με τι Βενεζουέλα ,θα συνεχίσουμε να πηγαίνουμε να παίρνουμε καύσιμα κανονικά, έξω από την χώρα παράδοσης θα κάνουμε ένα ship to ship να αλλαχτούν τα χαρτιά κ μετά θα παραδίδετε μη ρωσικό καύσιμο :grin:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.351
Κριτικές
1
Like
35.430
Πόντοι
6.256
Και γιατι να απεξαρτηθει η εε απ την ενεργεια της ρωσιας;
Πολεμος ειναι και θα τελειωσει, οπως τοσοι και τοσοι,
Η εε θα πρεπει να δει το συμφερον των πολιτων της και μετα την αμερικη,

Το αζερικο αεριο που παιρνουμε ειναι καλο αεριο;, αυτοι δεν πολεμησαν με τους αρμενιους;, οι αζεροι δεν ειναι με τα τούρκα κολληταρια που εισεβαλαν σε αφριν κυπρο.
Συμπεριφερονται στη ρωσια σα να ναι αλβανια, δεν καταλαβαινουν οτι την εχουν αναγκη,
Οι ευρωπαιοι που πουλανε οπλα και συντηρουν πολεμους
Ξυπνηστε ρε διχασμένοι
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.742
Κριτικές
184
Like
43.988
Πόντοι
21.896
Κι εσύ Μαν μην νευριάσεις αν έρθει ένας πουτάνας γιός και πετάξει μια βόμβα στο σπίτι σου και σκοτώσει την οικογένεια σου και τα παιδιά των φίλων σου.
Αν εγω όμως νωρίτερα του έχω κλέψει το σπίτι τότε καλά θα κανει
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom