Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.250
Like
34.811
Πόντοι
9.931
Θα μας πεις τίποτα για τα γυναικόπαιδα που έσφαξαν οι ήρωες σου ρε ρωσόδουλο έκτρωμα;
Σου είπε τυπε... ειναι προβοκάτσια! Η κλασσική καραμέλα τον αριστεροκομμουνιστων.
 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.160
Κριτικές
1
Like
1.289
Πόντοι
216
Πύραυλοι δεκαετίας του '80, μέσης διάρκειας ζωής 15 χρόνων, στην οποία πήραν μια αναβάθμιση 10 χρόνων, τέλη δεκαετίας του '90. Τους ξεφορτώθηκαν στις συρράξεις που μετείχαν και σε διάφορες χώρες μέχρι τα τέλη της προηγούμενης δεκαετίας, που ενέταξαν τους Ισκαντέρ σε υπηρεσία παντού. Καλύτεροι και δύο ανά όχημα εκτόξευσης.
Πιστευεις οτι οι Ρώσοι ειναι αγιοι και δεν κάμουν ωμοτητες και λάθη?
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.743
Like
1.501
Πόντοι
266
δώσε πηγούλα, αφού διαφωνείς με το Κονγκρέσσο των ΗΠΑ
Αυτό που έχεις βάλει εσύ από την από το κογκρέσο των ηνωμένων πολιτειών είναι του 2015
Και ο μπουρδελιαρης λέει ότι στην αρχή το ίδρυσε ναζιστής και ήταν το 2014
Πράγματι αυτά που λέει το κογκρέσουτο 2015 για το 2014 είναι αλήθεια αλλά ο μπουρδελιαρης σου λέει ότι από τότε τα πράγματα έχουν αλλάξει
Αν θέλεις πηγή διάβασε την ανάλυση του BBC

Σήμερα λέγεται ο Σώζος υπάρχουν και ναζιστές και μη ναζιστές και από όλους τους χώρους και είναι ενταγμένοι στον εθνικό στρατό της Ουκρανίας

Στη συγκεκριμένη περίπτωση του τύπου που μίλησε με το ζελενσλυ στη Βουλή μας τι είπε

Ο παππούς μου πολέμησε τους ναζιστές και τραυματίστηκε τρεις φορές και εγώ πολεμάω τώρα τους Ρώσους ναζιστές

Πιστεύεις ότι αυτός ο άνθρωπος ο συγκεκριμένος άνθρωπος μπορούσε να είναι ναζιστής και να έλεγε αυτά;
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Πιστευεις οτι οι Ρώσοι ειναι αγιοι και δεν κάμουν ωμοτητες και λάθη?
Eγραψα εγώ πουθενά κάτι τέτοιο; Συνεχώς γράφω για τις δολοφονίες αμάχων και τα εγκλήματα πολέμου που κάνουν. 'Αμα ψάξεις τα ποστ μου τα βρίσκεις. Δεν είμαι ελεεινός υποκριτής σαν τους γνωστούς εδώ μέσα. Άμα τους βάλεις αυτούς φωτογραφία από την αγορά και τους νεκρούς αμάχους του Ντονέτσκ, όταν έπεσε πάνω τους ο ουκρανικός tochka κόψε κίνηση..........
 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.160
Κριτικές
1
Like
1.289
Πόντοι
216
Eγραψα εγώ πουθενά κάτι τέτοιο; Συνεχώς γράφω για τις δολοφονίες αμάχων και τα εγκλήματα πολέμου που κάνουν. 'Αμα ψάξεις τα ποστ μου τα βρίσκεις. Δεν είμαι ελεεινός υποκριτής σαν τους γνωστούς εδώ μέσα. Άμα τους βάλεις αυτούς φωτογραφία από την αγορά και τους νεκρούς αμάχους του Ντονέτσκ, όταν έπεσε πάνω τους ο ουκρανικός tochka κόψε κίνηση..........
αρα καταδικαζεις τον πολεμο στην Ουκρανια?
Εαν δεν εμπαιναν οιΡωσοι τιποτα δεν θα ειχε γινει
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.741
Κριτικές
184
Like
43.984
Πόντοι
21.896
Για το @sex volcano στενοχωριεμαι ρε.
Κακοπερνάει τωρα με τον πόλεμο.
Όσο σκέφτομαι ότι ακόμα είναι σκλαβωμένη η Οδησσός με ποιανει κατάθλιψη:confused:

Ποια ; Η Οδησσός
Το καλοκαιρινό θέρετρο της μεγαλειότατης τσαριτσας Αικατερίνης
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Σου είπε τυπε... ειναι προβοκάτσια! Η κλασσική καραμέλα τον αριστεροκομμουνιστων.
Είπα εγώ κάτι τέτοιο; Πού; Και στον συγκεκριμένο κιόλας που έχω γράψει εδώ και καιρό ότι δε θα του ξανααπαντήσω γιατί έχει θέμα σοβαρό; Για βάλε να το δω κι εγώ.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
Είπα εγώ κάτι τέτοιο; Πού; Και στον συγκεκριμένο κιόλας που έχω γράψει εδώ και καιρό ότι δε θα του ξανααπαντήσω γιατί έχει θέμα σοβαρό; Για βάλε να το δω κι εγώ.
Α ναι? Ειδες τωρα τι ωραια που ειναι να σου λενε οτι ειπες κατι που δεν ειπες ποτέ?
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.741
Κριτικές
184
Like
43.984
Πόντοι
21.896
Γελάν και οι γύφτοι του Δροσερού με αυτά που γράφεις.

Καλά τα συνθήματα του διαδικτύου, πιασάρικα για να τσιμπάνε οι καθυστερημένοι, αλλά λίγο τσίπα δεν βλάπτει. Σουλατσάρεις στην Τουρκία, κάνεις δουλειές με τα μεμέτια και «δεν ξεχνώ», πάει; Δεν πάει, μια χαρά ξέχασες και στα αρχίδια σου κιόλας.

Υποθέσεις 50 χρόνων, χρησιμοποιούνται σαν δικαιολογία για να γίνει κάποιος Πουτινάκι και να είναι εναντίον την Δύσης.
Λογική ποδοσφαιρικού καφενείου.

-Ρε μαλάκα τι μουλά πέναλτι πήρε ο ΠΑΟΚ πάλι;

-Ναι αλλά θυμάσαι που ο Τσίκινης….

-Ο Παπουτσέλης όμως το 1996….

-Άσε ρε με τον Παπαχίντζιο….



Τεσπα, τα έχουμε αναλύσει αυτά, μην λέμε τα ίδια. Αν δεν σας αρέσει η Δύση δεν σας κρατάμε, ο Πούτιν σας περιμένει, θέλετε στον Κιμ, να το φροντίσουμε, όλα πληρωμένα αρκεί να αδειάζετε την γωνιά.

Θέλετε πιο κάτω… πιο κάτω, Ακρωτήριο Καλής Ελπίδος, Ανταρκτική;

Πάρτε μια απόφαση μόνο γιατί όλη μέρα στην μίρλα είστε… στην κλιμακτήριο είστε όλοι;
Man σας βίασε τα όνειρα όχι ο Πούτιν αλλά ο ίδιος ο ζελενσκι
Είναι πολέμιος του Πούτιν από το 2000 κ με είχαν τότε οι γνωστοί από Ρωσία αλλά να υποστηρίζω άνθρωπο πιόνι που ήρθε στην ελληνική Βουλή να μιλήσει για δήθεν κατοχή κ δεν αναφέρει τίποτα για κυπριακή κατοχή φαντάζομαι μέσα σας σας καίει

Το να κάνεις μπίζνες με Τουρκία Ρωσία ή Αμερική είναι μεμπτό;; Πραγματικά εσύ πιστεύεις τώρα ότι είσαι δεξιός λέγοντας τέτοια Μπαρούτα; Μάλιστα
Προφανώς μισθωτός είσαι για να λες τέτοια μαλάκια
.
Καλημερα

Γελάνε κ τα μπετά τις κινήσεις του ζελενσκι κ επαναλαμβάνω κέρδισε τις εκλογές
Με προεκλογική καμπάνια την ουδετερότητα της Ουκρανίας κ οαιρνωντσς ψήφους από τους ρψσοφωνους ενώ στην μπορεί τα έκανε γυριστεί ι. Θέλησε ένταξη στην ΕΕ κ ΝΑΤΟ ....σημαντικός λόγος για να ζητήσει Ξανά εκλογές

Κ τέλος ιστορικά η περιοχή γύρω από την βορ μαύρη θάλασσα ήταν Ρωσίδα κ χαρίστηκε από τους κομμουνιστές στην ουκρανική σοσιαλιστική κυβέρνηση σα δώρο
Άρα όπως εγώ μέσα μου επιθυμώ την πόλη κ Σμύρνη αλλά δεν μπορώ έτσι κ ο Ρώσος επιθυμεί τα παράλια της μαυρ θαμασσας
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
αρα καταδικαζεις τον πολεμο στην Ουκρανια?
Εαν δεν εμπαιναν οιΡωσοι τιποτα δεν θα ειχε γινει
Φυσικά. Από την πρώτη στιγμή το έγραψα. Και νομίζω ότι με ξαναρώτησες και πάλι το ίδιο σου είπα. Όπως και ότι κατανοώ γιατί εισέβαλε ο Πούτιν, καθώς η λογική της υπερδύναμης δεν έχει καμία σχέση με εκείνη μιας μικρότερης χώρας. Δε θα λάβω το μέρος όμως εκείνων που καταδικάζουν τον Πούτιν αλλά στηρίζουν και επιβραβεύουν τον εισβολέα στην Κύπρο σε βάρος του ελληνισμού, όταν αντιμετωπίζουν με δύο μέτρα και δύο σταθμά ίδιες ακριβώς περιπτώσεις.
 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.160
Κριτικές
1
Like
1.289
Πόντοι
216
Eγραψα εγώ πουθενά κάτι τέτοιο; Συνεχώς γράφω για τις δολοφονίες αμάχων και τα εγκλήματα πολέμου που κάνουν. 'Αμα ψάξεις τα ποστ μου τα βρίσκεις. Δεν είμαι ελεεινός υποκριτής σαν τους γνωστούς εδώ μέσα. Άμα τους βάλεις αυτούς φωτογραφία από την αγορά και τους νεκρούς αμάχους του Ντονέτσκ, όταν έπεσε πάνω τους ο ουκρανικός tochka κόψε κίνηση..........
αλλη μια πολυ κρισιμη ερωτηση
Καπου ειδα οτι η Φιλανδια θα κανει αιτηση να μπει στο ΝΑΤΟ.
Τι λες να κανει ο Πουτιν ?
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Α ναι? Ειδες τωρα τι ωραια που ειναι να σου λενε οτι ειπες κατι που δεν ειπες ποτέ?
Το να μου πουν ότι μιλάω στο συγκεκριμένο είναι πολύ βαρύτερο από το να μου πουν ότι είπα κάτι που δεν είπα ποτέ, που μπορεί και να το είπα τελικά, αλλά να δεν το είπα έτσι ακριβώς και τελικά βαφτίζω το κρέας ψάρι.
Ο άνθρωπος έχει σοβαρό θέμα και κακώς του το ενισχύετε. Συνδρομή χρειάζεται.
Δες εδώ και μια εικόνα, που είναι αποτελείωμα αμάχων, που θα λεγες κι εσύ. Κι εδώ άμαχοι, γυναίκες και παιδιά. Από tochka κι αυτοί. Γιαυτούς δεν τίθεται θέμα εγκλήματος πολέμου, βέβαια.

097862fb-13f5-405d-bd77-5f5fe28ac420.jpg
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
αλλη μια πολυ κρισιμη ερωτηση
Καπου ειδα οτι η Φιλανδια θα κανει αιτηση να μπει στο ΝΑΤΟ.
Τι λες να κανει ο Πουτιν ?
Πέραν του να ενισχύσει τους Ισκαντέρ στο Καλίνιγκραντ τίποτα.
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.743
Like
1.501
Πόντοι
266
O Συριζα παρέλαβε άδεια ταμεία από τον Σαμαρά αγαπητέ και άφησε πλεόνασμα 37 δις, τώρα για τα 100 δις, εγώ με μεγάλη μου χαρά να δω κάποιον ενδεικτικο πίνακα που να το αποδεικνύει.
Μιλάμε για 100 δις€ , οχι 100 τσίχλες.
Τι διαολο; Σαν τα αδιευκρινιστα του Αδωνι ειναι;
Στα άλλα σου απάντησε ο kinks

Για τα 100 δις
Εκτός δηλώσεων Στουρνάρα 80 ρεσλινγκ βιζερ 100 μέχρι 200 διςκλπ
Βίντεο με δήλωση Δέδε βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ ότι ο Βαρουφάκης μας στοίχισε 86 δις που. Ποτέ δεν το διέψευσε ο συριζα






Παρόμοια και άλλος βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ Παπαδόπουλος για
μικρότερο ποσό 35 δις

Ανάλυση πως

Για να είμαι δίκαιος υπάρχουν και αντίθετες αναλύσεις
 

matzafasoula

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
1.247
Like
875
Πόντοι
96
Δεν ηξερα οτι ειναι ραγιαδισμος να υποστηριζεις τον αμυνομενο και οχι τον επιτιθεμενο.
Ραγιαδισμος ηξερα οτι ειναι να κρατας ισες αποστασεις απο τον θυτη και το θυμα.
Πιθανον τα βασικα να εχουν αλλαξει πλεον, δεν ξερω
Eμ δικηγόρος είσαι, που να τα καταλάβεις αυτά.
Ποιός είναι ο αμυνόμενος, ποιός ο επιτιθέμενος ?

2014 - 2022 τις επιθέσεις τις κάνανε οι ουκρανοί στους ουκρανούς ρωσόφωνους.
Ουτε αυτό το άκουσες ?
2022 ΥΠΟΧΡΕΩΣΑΝΕ τους Ρώσους να επιτεθούν.

Το ότι η ουκρανοί καταργήσανε τα ρώσικα στα σχολεία των ρωσόφωνων και δεν μπορούσανε να μάθουν τα παιδιά ρώσικα, άμυνα είναι ?

Η Ρωσοφοβία καλά κρατεί στον δυτικό κόσμο και στην Ευρώπη, για όλα φταίνε οι Ρώσοι.
Αντί να συνεργαστούνε για το κοινό συμφέρον, τους την πέσανε.

Σκάσε και πλήρωνε, οι ηγέτες μας διατάζουν.
 

matzafasoula

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
1.247
Like
875
Πόντοι
96
Όσο σκέφτομαι ότι ακόμα είναι σκλαβωμένη η Οδησσός με ποιανει κατάθλιψη:confused:

Ποια ; Η Οδησσός
Το καλοκαιρινό θέρετρο της μεγαλειότατης τσαριτσας Αικατερίνης
Θα απελευθερωθεί σύντομα και σε περιμένει.
Καρεκλίτσα έστησες ?

sezlongk-ptyssomenh-mple-yfasmatinh-3ylinos-skeletos-800x800.jpg



Υπάρχει και διπλή, για την παρέα σου.
 

Συνημμένα

  • Xaplwstres-saiz-long-kipou-exwterikou-xwrou-διπλη.jpg
    Xaplwstres-saiz-long-kipou-exwterikou-xwrou-διπλη.jpg
    82,3 KB · Εμφανίσεις: 17

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.741
Κριτικές
184
Like
43.984
Πόντοι
21.896
Θα απελευθερωθεί σύντομα και σε περιμένει.
Καρεκλίτσα έστησες ?

sezlongk-ptyssomenh-mple-yfasmatinh-3ylinos-skeletos-800x800.jpg



Υπάρχει και διπλή, για την παρέα σου.
Το αργούμε όμως
Αμφιταλαντεύμαι αν πρέπει να κάνω κράτηση στο ithaka club ή ιbiza
Θα ρωτήσω τον @τασος3
 

matzafasoula

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
1.247
Like
875
Πόντοι
96

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom