Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Λέει ο εν αχρηστεια διαφορα που δεν μας αρεσουν ΑΛΛΑ οταν λεει για την αποστολη οπλων ειναι ολοσωστος !!!!! :2funny:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Ειχαμε ποτέ καλές και θερμές σχέσεις με τους Ρωσους?
Μονο με τις Ρωσιδες ειχαμε....
Αχ, τυπε μου....... Μακάριοι οι πτωχοί και λοιπα και λοιπά......
 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.160
Κριτικές
1
Like
1.289
Πόντοι
216
Απαξιωση και οχι απαντηση ?
Ωραιος τυπε
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.582
Like
21.944
Πόντοι
5.006
Αχ, τυπε μου....... Μακάριοι οι πτωχοί και λοιπα και λοιπά......
νταξει ρε τυπε, χαλαρωσε και εσυ...δεν τους βομβαρδισαμε και το κρεμλινο...
διακρινω μια μικρη παρακρουση τον τελευταιο καιρο με τα οπλα που στειλαμε στους ουκρανους : θα μας γαμησει ο βλαδιμηρος, θα μας ριξει πυρηνικα, θα μας κανει, θα μας ρανει...
αλιμονο αν ξεκινουσε πολεμος με τετοια αφορμη...εδω οι τουρκοι σπαζανε τον αποκλεισμο της γαζας και οι εβραιοι τους σκοτωνανε στο καραβι και δεν ανοιξε μυτη...πριν καποια χρονια κατι ρωσοι πρεσβευτες σκοτωνονταν στην τουρκια και τα αυτιστικα εδω ονειρευοταν το ξανθο γενος και την κωνσταντινουπολη...οι τουρκοι πηραν s400 και οι αμερικανοι ηταν εξαλλοι κτλ κτλ...
αυτο το "καναμε κατι κατα της ρωσιας και θα ειμαστε πλεον παντοτινοι εχθροι" ειναι τουλαχιστον παιδικο...
:confused: :confused: :confused:
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Απαξιωση και οχι απαντηση ?
Ωραιος τυπε
Αν δεν καταλαβαίνεις ότι η παράθεση των απόψεών του είναι απαραίτητη, για να σχηματίσεις γνώμη για την πολιτική του θέση και δε σχετίζεται με το ποια σου αρέσει ή όχι και αν δεν καταλαβαίνεις ότι ακόμα και αυτός ο τύπος που υιοθετεί αυτούσια τη θεση "φιλων" και "συμμαχων" περί ελληνικού μαξιμαλισμου και περι συνεκμετάλλευσης, χαρακτηρίζει την αποστολή "βλακεία" εξηγώντας τους λόγους, τι απάντηση περιμένεις; Συνέχισε να χασκογελας με ότι κατάλαβες.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.703
Κριτικές
62
Like
45.484
Πόντοι
9.297
Εχεις περασει 8 μηνες στο ΓΕΣ?
Αν ναι θα ηξερες αστραπιαια για τι πραγμα μιλαω.

Καθε μερα και μια ιστορια.

Υπηρχε ενα αστειο οτι εαν μπουν οι Τουρκοι μεχρι την Αττικη, αυτοι δε θα εχουν καταλαβει τιποτα.

Ενα 30% των αξιωματικων πανε 10.00 φευγουν 13.00.

Τα επιτελικα γραφεια διαβαζουν εφημεριδες και πινουν καφε με 10 ατομα σε γραφεια 4ρων.
Κανουν τραπεζια σε αντιπροσωπειες ξενων στρατιωτικων με 10κ προυπολογισμος το τραπεζι (τα 9500 μπαιναν τσεπη)
κ πολλα αλλα.

Ο μονος σοβαρος οροφος ειναι ο 3ος του αρχηγου του ΓΕΣ και αυτο γιατι επεφταν καμπανες απο τον ιδιο και γιατι στον ιδιο οροφο στεγαζεται και ο ΥΠΕΞ με την ασφαλεια του.
Οι πληροφορίες αυτές είναι προσβάσιμες είτε σε γιωταδες/ βύσματα είτε σε γραμματιζουμενους με ειδικές γνώσεις και ανάλογο ρόλο στο κτήριο του Γ.Ε.Σ.
Πάντως γενικά οι Έλληνες Αξιωματικοί πάνε με τον κανονισμό και αυτό τους κάνει ανίκανους να αυτοσχεδιάσουν και να σκεφθούν εκτός πλαισίων ειδικά σε δύσκολες περιπτώσεις ...παίρνουν καλούς βαθμούς σε ασκήσεις έξω όμως όσο δεν αλλάζει ο τρόπος σκέψης όλα μπορεί να γίνουν δύσκολα στο πεδίο της μάχης.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
νταξει ρε τυπε, χαλαρωσε και εσυ...δεν τους βομβαρδισαμε και το κρεμλινο...
διακρινω μια μικρη παρακρουση τον τελευταιο καιρο με τα οπλα που στειλαμε στους ουκρανους : θα μας γαμησει ο βλαδιμηρος, θα μας ριξει πυρηνικα, θα μας κανει, θα μας ρανει...
αλιμονο αν ξεκινουσε πολεμος με τετοια αφορμη...εδω οι τουρκοι σπαζανε τον αποκλεισμο της γαζας και οι εβραιοι τους σκοτωνανε στο καραβι και δεν ανοιξε μυτη...πριν καποια χρονια κατι ρωσοι πρεσβευτες σκοτωνονταν στην τουρκια και τα αυτιστικα εδω ονειρευοταν το ξανθο γενος και την κωνσταντινουπολη...οι τουρκοι πηραν s400 και οι αμερικανοι ηταν εξαλλοι κτλ κτλ...
αυτο το "καναμε κατι κατα της ρωσιας και θα ειμαστε πλεον παντοτινοι εχθροι" ειναι τουλαχιστον παιδικο...
:confused: :confused: :confused:
Οχι ρε συ. Μη χρεώνεις σε μένα πράγματα που δε λέω. Εγώ έγραψα ότι ο φόβος είναι στο ΣΑ και στο Κυπριακό. Μία δυο πουστιες των Αγγλων να αφήσουν να περάσουν ή ο εκβιασμός με την ΟΥΝΦΙΚΥΠ αρκεί. Τα περί βομβαρδισμων είναι δραματουργια αχρειαστη. Δεν υπάρχουν παντοτινές έχθρες. Συμφέροντα υπάρχουν κι εδώ που είμαστε εμείς χρειαζόμαστε πολυπολικο σύστημα.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.359
Κριτικές
1
Like
35.435
Πόντοι
6.256
Η απομονωμενη τουρκια των μπραβοκούληδων .
Ευτυχείτε
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366



Είναι γνωστές οι θέσεις των "Ρεαλιστών" και ο κύριος εκφραστής τους, ο Μερσχάϊμερ που είναι καθηγητής στο Πανεπιστήμιο του Σικάγου.

Οπότε αρχίζω από το προφανές: Θα μπορούσε κάποιος καθηγητής σε κορυφαίο Ρώσικο Πανεπιστήμιο να εκφράσει παρόμοιες θέσεις, δηλαδή κατά της εισβολής στην Ουκρανία; Δεν τον περιμένει φυλάκιση 15 χρόνων;

Επί της ουσίας εγώ θα πω λίγα πράγματα γιατί μέσα στον ορυμαγδό του μπου.κομ τα σχόλια και οι σοβαρές συζητήσεις χάνονται:

Ο Μερσχάϊμερ πιστεύει ότι οι μεγάλες δυνάμεις έχουν σφαίρες επιρροής, ζωτικούς χώρους για την ασφάλεια τους και σε αυτούς τους χώρους κάνουν ότι θέλουν. Αν συμφωνούμε με αυτό και οι Αμερικάνοι δικαίως κάνουν ότι θέλουν μέσα στον ζωτικό τους χώρο. Το θέμα βέβαια είναι πως ακριβώς ορίζει ο καθένας τον ζωτικό του χώρο και έως που εκτείνεται η σφαίρα επιρροής του. Είμαστε δηλαδή εντάξει με τον ζωτικό χώρο της Τουρκίας;

Θεωρώ ότι επίσης ότι τα επιχειρημάτα του ότι η Ουκρανία είχε αρχίσει να γίνεται "ντε φάκτο" μέλος του ΝΑΤΟ ιδιαίτερα ασθενή. Πως έγινε δηλαδή αυτό;

1647786943783.png


Δηλαδή που είναι τώρα τα όπλα αυτά; Πόσα ήταν; Και γιατί "αμυντικά" μέσα σε εισαγωγικά; Που είναι τα "επιθετικά" όπλα της Ουκρανίας, ας μας τα πει ο Μερσχάϊμερ.

Αλλά η ουσία είναι άλλη:
Ο ΤΡΑΜΠ ευθύνεται για τον εισβολή στην Ουκρανία.
Να το καταλάβουμε αυτό:
Ο ΤΡΑΜΠ ευθύνεται για τον εισβολή στην Ουκρανία.

Τι έχουν να πουν τα ψεκασμένα ΠΟΥΤΙΝΟΣΠΕΡΜΑΤΑ του μπου.κομ για αυτό;

Για ένα σοβαρό αντίλογο στον Μερσχάϊμερ μπορείς να δεις αυτά:

Το δε δεύτερο άρθρο εκτός από του ότι είναι πολύ "είδα, άκουσα, κάποιος μου είπε" θα τονίσω ότι καταρίπτει ΠΛΗΡΩΣ τα επιχειρήματα του πρώτου σχετικά με την κλιμάκωση της έντασης από την πλευρά του ΝΑΤΟ και της Ουκρανίας. Διότι, τι λέει:
1647787413997.png


Α, δηλαδή, ο Μπάϊντεν απέσυρε όλο το προσωπικό της CIA. Που είναι λοιπόν η περίφημη "κλιμάκωση";
Μάλιστα, μάλιστα.

Να δούμε τι θα πουν τώρα τα ΠΟΥΤΙΝΟΣΠΕΡΜΑΤΑ του μπου.κομ.
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.059
Κριτικές
10
Like
13.057
Πόντοι
3.846
Δες λίγο αυτό. Είναι ενδεικτικό του πως φτασαμε εδώ.
Πλήρες το άρθρο απο τα γεγονότα. Μην ψάχνεις ηθική στην πολιτική. Με τη διάλυση της ΕΣΣΔ δημιουργήθηκαν καινούρια κράτη με έντονο αντιρωσικό μένος. Έτρεξαν στο ΝΑΤΟ επειδή ήθελαν να είναι αντίθετοι με τους Ρώσους και ακομη θέλουν. Ποσο καιρό νομίζεις θα διατηρούταν αυτές οι εύθραυστες ισορροπιες;
Ο Βλαδίμηρος προσπαθεί να αντιδράσει με επεμβάσεις στα γύρω κράτη εγκαθιστώντας "δικούς του" για ηγέτες. Όταν όμως πεθάνει τι θα γίνει νομίζεις; Αν δεν βρεθεί ένας δεύτερος Βλαδίμηρος, ποσο θα αντέξουν όλοι αυτοί χωρίς ρωσική υποστήριξη;
 

matzafasoula

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
1.247
Like
875
Πόντοι
96
Είναι γνωστές οι θέσεις των "Ρεαλιστών" και ο κύριος εκφραστής τους, ο Μερσχάϊμερ που είναι καθηγητής στο Πανεπιστήμιο του Σικάγου.

Οπότε αρχίζω από το προφανές: Θα μπορούσε κάποιος καθηγητής σε κορυφαίο Ρώσικο Πανεπιστήμιο να εκφράσει παρόμοιες θέσεις, δηλαδή κατά της εισβολής στην Ουκρανία; Δεν τον περιμένει φυλάκιση 15 χρόνων;

Επί της ουσίας εγώ θα πω λίγα πράγματα γιατί μέσα στον ορυμαγδό του μπου.κομ τα σχόλια και οι σοβαρές συζητήσεις χάνονται:

Ο Μερσχάϊμερ πιστεύει ότι οι μεγάλες δυνάμεις έχουν σφαίρες επιρροής, ζωτικούς χώρους για την ασφάλεια τους και σε αυτούς τους χώρους κάνουν ότι θέλουν. Αν συμφωνούμε με αυτό και οι Αμερικάνοι δικαίως κάνουν ότι θέλουν μέσα στον ζωτικό τους χώρο. Το θέμα βέβαια είναι πως ακριβώς ορίζει ο καθένας τον ζωτικό του χώρο και έως που εκτείνεται η σφαίρα επιρροής του. Είμαστε δηλαδή εντάξει με τον ζωτικό χώρο της Τουρκίας;

Θεωρώ ότι επίσης ότι τα επιχειρημάτα του ότι η Ουκρανία είχε αρχίσει να γίνεται "ντε φάκτο" μέλος του ΝΑΤΟ ιδιαίτερα ασθενή. Πως έγινε δηλαδή αυτό;

1647786943783.png


Δηλαδή που είναι τώρα τα όπλα αυτά; Πόσα ήταν; Και γιατί "αμυντικά" μέσα σε εισαγωγικά; Που είναι τα "επιθετικά" όπλα της Ουκρανίας, ας μας τα πει ο Μερσχάϊμερ.

Αλλά η ουσία είναι άλλη:
Ο ΤΡΑΜΠ ευθύνεται για τον εισβολή στην Ουκρανία.
Να το καταλάβουμε αυτό:
Ο ΤΡΑΜΠ ευθύνεται για τον εισβολή στην Ουκρανία.

Τι έχουν να πουν τα ψεκασμένα ΠΟΥΤΙΝΟΣΠΕΡΜΑΤΑ του μπου.κομ για αυτό;

Για ένα σοβαρό αντίλογο στον Μερσχάϊμερ μπορείς να δεις αυτά:

Το δε δεύτερο άρθρο εκτός από του ότι είναι πολύ "είδα, άκουσα, κάποιος μου είπε" θα τονίσω ότι καταρίπτει ΠΛΗΡΩΣ τα επιχειρήματα του πρώτου σχετικά με την κλιμάκωση της έντασης από την πλευρά του ΝΑΤΟ και της Ουκρανίας. Διότι, τι λέει:
1647787413997.png


Α, δηλαδή, ο Μπάϊντεν απέσυρε όλο το προσωπικό της CIA. Που είναι λοιπόν η περίφημη "κλιμάκωση";
Μάλιστα, μάλιστα.

Να δούμε τι θα πουν τώρα τα ΠΟΥΤΙΝΟΣΠΕΡΜΑΤΑ του μπου.κομ.
Μεγάλε
Την επόμενη φορά
πες πιό λίγα
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Πλήρες το άρθρο απο τα γεγονότα. Μην ψάχνεις ηθική στην πολιτική. Με τη διάλυση της ΕΣΣΔ δημιουργήθηκαν καινούρια κράτη με έντονο αντιρωσικό μένος. Έτρεξαν στο ΝΑΤΟ επειδή ήθελαν να είναι αντίθετοι με τους Ρώσους και ακομη θέλουν. Ποσο καιρό νομίζεις θα διατηρούταν αυτές οι εύθραυστες ισορροπιες;
Ο Βλαδίμηρος προσπαθεί να αντιδράσει με επεμβάσεις στα γύρω κράτη εγκαθιστώντας "δικούς του" για ηγέτες. Όταν όμως πεθάνει τι θα γίνει νομίζεις; Αν δεν βρεθεί ένας δεύτερος Βλαδίμηρος, ποσο θα αντέξουν όλοι αυτοί χωρίς ρωσική υποστήριξη;
Θα δούμε ποιός θα τον διαδεχθεί. Οι μεγάλες δυνάμεις, εχουν στρατηγική και διαχρονική πολιτική, που δεν εξαρτάται από το ποιός κυβερνά. Ο τρόπος αλλάζει ισως, η ουσία όχι.
Δες κι αυτό. Πόσα θα ηταν διαφορετικά αν υπήρχε αλλη αντιμετώπιση απο το ΝΑΤΟ.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.899
Κριτικές
16
Like
14.753
Πόντοι
6.515
Ναι, και εμείς πρέπει να πάρουμε πίσω την Πόλη λόγω του Ιουστινιανού και του Κωνσταντίνου Παλαιολόγου.
Πόσων χρονών είσαι ρε τύπε, δώδεκα;
απ το πρωι ακομα εδω εισαι εσυ? τραβα μια βολτα εξω να σε κτυπησει καθαρο βοριαδακι να ξελαμπικαρεις

μονο βαλε κανα κασκωλ μη κρυωσεις και μετα με ποιον θα γελαμε :tooth:
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.750
Like
7.732
Πόντοι
2.306
O πολεμος δεν ειναι καλο πραγμα, αλλα η ρωσια αναγκαστικε να κανει αυτον τον πολεμο.

Δηλ. εαν ησουν ηγετης της ρωσιας και εβλεπες οτι
α. οι ρωσοι που ζουν στη γειτονικη σου χωρα σφαγιαζονται
β. η χωρα αυτη ενδεχομενος αναπτυσει πυρινικα οπλα, αλλα και βιολογικα.
γ. εχεις να κανεις με απολυτα διαφθαρμενο πολιτικο προσωπικο, αναξιοπιστο και μαλιστα ελεγχομενο απο χωρες που θελουν να σε αποσταθεροποιησουν.
δ. Το πολιτικο προσωπικο αυτης της χωρας θα συνεταιριστει με τον εχθρο σου.

ισως να υπαρχουν και αλλα γραμματα αλλα ας πουμε οτι ειναι μονο αυτα..

Τα α,β,γ,δ ειναι γεγονοτα. Ελπιζω να καταλαβαινεις τη λεξη γεγονος!
Εσυ εαν ησουν ο Πουτην τι θα εκανες;
Aν ήμουν Πούτιν τον πρώτο που θα σκότωνα είναι αυτός που γράφει λάθος το όνομα μου.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.334
Πόντοι
28.786
Τροφή για σκέψη. Από τον "προφητικό" George Orwell.

«Κάθε πόλεμος, όταν πλησιάζει, παρουσιάζεται σαν μια αναπόφευκτη πράξη αυτοάμυνας απέναντι σε ένα μανιακό δολοφόνο.»
 

Συνημμένα

  • FB_IMG_1647789278598.jpg
    FB_IMG_1647789278598.jpg
    61,8 KB · Εμφανίσεις: 15

7spirit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
790
Like
1.408
Πόντοι
206
Δεν είμαι με το ποτιν απλώς είμαι με το δίκιο της ιστορίας και ιστορικά αυτά τα εδάφη ήταν της ρωσικής αυτοκρατορίας και ποτέ σε καμία Ουκρανία
Σωστά, αλλά τα εδάφη αυτά οι ρώσοι τα παρέδωσαν στους ουκρανούς. Έκαναν χοντρή μαλακία τότε, την οποία συνεχίζουν με έναν χαζό πόλεμο από τον οποίο δεν ξέρουν πώς θα απεμπλακούν...
Αν ένας έλληνας πρωθυπουργός παραδώσει πχ την Κρήτη ή τη Ρόδο στους τούρκους, δεν μπορεί ένας άλλος να έρθει μετά και να τα ζητήσει πίσω
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.043
Πόντοι
216
Που και πότε εχουν διακριθεί σε μάχες, αυτές οι εμπειροπόλεμες ουκρανικές, ας τις δεχθούμε στρατιές;
Εχουν μια επαφη με πραγματικοτητα του πολεμου στο Ντονμπας, και εκπαιδευση σε δυτικα προτυπα τα τελευταια χρονια. Δεν ειναι φυσικα καμια υπερδυναμη. Αυτο αναδεικνευει ακομη περισσοτερο την ανεπαρκεια του ρωσικου στρατου. Ο Ουκρανικος στρατος ειναι ενας στρατος υποτυπωδης, δεν εχει αεροπορια και ναυτικο, ουτε πολλα βαρεια οπλα. Και ομως με μια βασικη εκπαιδευση και με μερικα ελαφρα αλλα καλα οπλα, στεκεται απεναντι στο ρωσικο στρατο ανετοτατα.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.750
Like
7.732
Πόντοι
2.306
Μαγκες εαν ψαχνεται καποιον ο οποιος δεν ειναι ειναι με κανεναν αυτος ειμαι εγω.

Γιατι να ειμαι με καποιον δηλαδη?

Οι Αμερικανοι φουσκωσαν το μυαλο της Ουκρανιας & του Ζελεζνι και τον πουλησαν κατα τη προσφιλη τους τακτικη.
Ενω ηξεραν απο 10ετιας με δηλωσεις τους οτι θα χωθουν σιγουρα οι Ρωσοι.
Ρωσοι χωθηκαν γιατι ενιωσαν πιεσμενοι και επεσαν στη παγιδα των αμερικανων χωρις εναλλακτικη.

Βολικος ο χωρος της Ουκρανιας για να γινει αυτο, δεν ειναι νατο-εε δε παρεμβαινει κανεις.

Φθειρουν Ρωσσια (με ΑΕΠ Ιταλιας δε πας πουθενα) μακροπροθεσμα.
Εξοπλιζουν την Ευρωπη κατω απο την ομπρελα των Αμερικανων.
Κοβουν Γερμανια/Ευρωπη απο Ρωσσικη ενεργεια.
κλπ

Εγω γιατι να ειμαι με καποιον?
Αυτο που πρεπει να ειμαι ειναι να εκμεταλλευτω καθε πιθανη ευκαιρια για να κερδισω.

Χωρις να γαμαω εθελοντικα τις σχεσεις με ολες τις μεγαλες δυναμεις (κακως δωσαμε οπλα πρωτοι και ενθουσιασμενοι, ας ειμασταν τελευταιοι. Και μονο οι βασεις που εχουμε δωσει ειναι υπεραρκετες.)

Και εαν επιβαλλεται να ειμαι με καποιον θα ειμαι με αυτον που εχω παρει θεση σαν χωρα δηλαδη ΝΑΤΟ.
Η ιδεα οτι εχει δικιο η Ρωσσια/Αποναζιστικοποιηση και λοιπες πιπες ενω εχουν μπει μεχρι το Κιεβο ειναι μοναχα για βρεφη στο μυαλο και περνανε σαν ιδεα μονο σε αναγνωστες του μακελειου..

Μπηκε γιατι πιεστηκε και γιατι το μονο asset που εχει ειναι η στρατιωτικη ισχυς, δεν αντεχει οικονομικο μαραθωνιο.
Και εγώ φίλε με κανένα δεν είμαι ούτε με τον Μητσοτάκη ούτε με τον Τσίπρα, αλλά και οι δύο κάθε μέρα έμπαιναν και μπαίνουν από το παράθυρο και μου αρπάζουν το φαγητό μου......
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.641
Κριτικές
57
Like
6.854
Πόντοι
5.406

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom