Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (1 μέλη και 3 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.458
Like
1.463
Πόντοι
216
Έχεις απόλυτο δίκιο

Ετοιμάζονται να μας δώσουν την Πόλιν η Αμερικανοί κ της έστειλαν μήνυμα :smiling-face-with-heart-eyes:
Είχα κ κάτι κτήματα στο sisli από παππού μου που έγιναν ουρανοξύστες εκεί οποτε θα βρεθώ με ακίνητα
συμφορουμιτη δεν ξερω αν ετοιμαζονται να μας δωσουν την πολη, αλλα οι τουρκοι με τακτικη ουδετεροτητας δεν προκειτε να την εχουν για πολυ, ουτε αυτην ουτε το κουρδισταν
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Τριήμερο πάλι ο μπαγάσας... ο πόλεμος μπορεί να περιμένει

Όχι πως έχει σημασία τι γράφει ένας βρωμιάρης-φουκαριάρης, αλλά μόνο την Παρασκευή ήταν στην Σύρο για την επίσκεψή του στα Ναυπηγεία. Άντε γίδι…

Screenshot_12.jpg
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.331
Πόντοι
28.786
Ακομα και αυτη που γνωρισα στην Οδησσο και ηταν απο Ντονεσκ :confused: ζει στο Κιεβο πλεον και ειχε κανει αναρτηση στο ινστα πριν λιγες μερες ...

* ακριβης μεταφραση απο τον φιλο νυκτερο

Για αυτό άκουσε εδώ ρωσε : δεν είσαι αδελφός μας και ποτε δεν ήσουν ούτε και θα γίνεις ποτέ.
Ακόμα και αν χρειαστεί να σου μεταγγίσουμε ολο το ουκρανικό αίμα για να σωθεί απο την αποσύνθεση η μαύρη σου ψυχή.
Και δεν χρειάζεται να λες μαλακές για τα 8 χρονιά.
Αυτά τα χρονιά μας δοθήκαν για να γίνουμε αυτοί που βλέπεις και αντιμετωπίζεις σήμερα
Οι δικές μου οι Ρωσίδες είναι διχασμένες.

Οι μισές πουτινικες οι άλλες αντίθετες. Θα μπερδευτώ στο τέλος και θα έχουμε επεισόδια. :grin: :grin: :grin:

Εν τω μεταξύ ταξίδια μόνο μέσω Κωνσταντινοϋπολης η Βελιγραδίου, και οι τιμές των εισητηρίων στα ύψη. Απο Saint Petersburg κάποιες πάνε Φινλανδία με πλοίο και ταξιδεύουν απο εκεί.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Αυτή είναι η άποψη σας κύριε.
Και αυτή την πολιτική ακολουθεί ο κύριος Μητσοτάκης τα δύο τελευταία έτη με πολύ καλά (κατά την άποψη μου πάντα) αποτελέσματα. Πράγμα που έδειξε και η συνάντηση του με τον κύριο Πούτιν το προηγούμενο έτος. Επαναλαμβάνω ότι είμαι σίγουρος ότι θα επανέλθει γρήγορα σε αυτή την ατζέντα.
Δεν ειναι αποψη μου, ειναι η αντικειμενικη πραγματικοτητα. Η Ελλαδα διπλασιασε την εκταση της επειδη δεν ηταν ουδετερη. Γνωριζεις τι σημαινει "αποψη" και τι "πραγματικοτητα"?
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.641
Like
11.533
Πόντοι
2.406
Για την ταμπακιέρα, όμως, κουβέντα... σε τόσα ποστ έχω κάνει την ίδια ερώτηση, και όλοι μα όλοι, όσοι υποστηρίζουν τον Πούτιν, αποφεύγετε συστηματικά να απαντήσετε...
Σαν Έλληνες που δηλώνετε, με μια Ιστορία γεμάτη απο εισβολές τρίτων σε αυτό τον τόπο, απο τους Ρωμαίους, μέχρι και τον Άξονα, με ολόκληρη την Ελληνική Ιστορία γεμάτη καταγραφές των δεινών που έπεσαν στα κεφάλια μας απο αυτές τις εισβολές... όλοι εσείς που δηλώνετε Έλληνες, πως μπορείτε να είστε υπέρ του οποιουδήποτε εισβάλλει σε άλλο κράτος; Εκεί δεν έχει βάρος η μνήμη για το αιματοκύλισμα των συμπατριωτών μας;
Και, επειδή με έχει κουράσει πάρα πολύ αυτή η μαλακία περι κακής δύσης, καλών Ρώσων, Ουκρανών ναζί, Ρωμαίων λεγεωνάριων, Ευρωπαίων κουνιστών και βαρβάτων Σλάβων...
Ποιός σας είπε ρε, οτι είμαι φιλοδυτικός; Ενάντια στον Πούτιν είμαι γιατί έκανε, ακριβώς όμως, ότι και ο Χίτλερ. Ξεκίνησε έναν γαμημένο επεκτατικό πόλεμο, γαμώντας ένα άλλο κράτος, και βλάζοντας, μετά απο κοντά μισό αιώνα, ξανά τον Αρμαγεδδώνα στη λίστα με τις ρεαλιστικές καταστροφολογικές θεωρίες
Εγώ είμαι υπέρ του Πουτιν γιατί πολεμάει όλη την σαπίλα της δύσης που ενστερνιζονται οι ζελινσκυκουλιδες
πόσο πιο απλά. Είμαι υπέρ του πουτιν να μπει αύριο κ στην Εσθονία Λετονία κλπ τσουτσέκια υπορακτικους της ντπ
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Για την ταμπακιέρα, όμως, κουβέντα... σε τόσα ποστ έχω κάνει την ίδια ερώτηση, και όλοι μα όλοι, όσοι υποστηρίζουν τον Πούτιν, αποφεύγετε συστηματικά να απαντήσετε...
Σαν Έλληνες που δηλώνετε, με μια Ιστορία γεμάτη απο εισβολές τρίτων σε αυτό τον τόπο, απο τους Ρωμαίους, μέχρι και τον Άξονα, με ολόκληρη την Ελληνική Ιστορία γεμάτη καταγραφές των δεινών που έπεσαν στα κεφάλια μας απο αυτές τις εισβολές... όλοι εσείς που δηλώνετε Έλληνες, πως μπορείτε να είστε υπέρ του οποιουδήποτε εισβάλλει σε άλλο κράτος; Εκεί δεν έχει βάρος η μνήμη για το αιματοκύλισμα των συμπατριωτών μας;
Και, επειδή με έχει κουράσει πάρα πολύ αυτή η μαλακία περι κακής δύσης, καλών Ρώσων, Ουκρανών ναζί, Ρωμαίων λεγεωνάριων, Ευρωπαίων κουνιστών και βαρβάτων Σλάβων...
Ποιός σας είπε ρε, οτι είμαι φιλοδυτικός; Ενάντια στον Πούτιν είμαι γιατί έκανε, ακριβώς όμως, ότι και ο Χίτλερ. Ξεκίνησε έναν γαμημένο επεκτατικό πόλεμο, γαμώντας ένα άλλο κράτος, και βλάζοντας, μετά απο κοντά μισό αιώνα, ξανά τον Αρμαγεδδώνα στη λίστα με τις ρεαλιστικές καταστροφολογικές θεωρίες
Αυτα που λες ειναι τοσο λογικα και αυτονοητα ωστε ειμαι σιγουρος οτι θα προκαλεσουν λυσσαλέες αντιδρασεις. Σε αυτο το φορουμ οι πιο αυτονοητες αποψεις ειναι αυτες που για εναν περιεργο λογο συγκεντρωνουν τις πιο εντονες αντιδρασεις.
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.916
Κριτικές
3
Like
1.613
Πόντοι
216
Εγώ είμαι υπέρ του Πουτιν γιατί πολεμάει όλη την σαπίλα της δύσης που ενστερνιζονται οι ζελινσκυκουλιδες
πόσο πιο απλά. Είμαι υπέρ του πουτιν να μπει αύριο κ στην Εσθονία Λετονία κλπ τσουτσέκια υπορακτικους της ντπ
κι εμένα μου απτούς Transformers, οι Decepticons μου έκαναν μεγαλύτερη αίσθηση!
Όπως και με τα Στρουμφάκια, ήμουν με τον Δρακουμέλ, καθώς μου την είχε σπασει όλη αυτή η μπλεδίλα!
Σε νιώθω....
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: px75

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Νομίζω ότι μάλλον είστε αντιρωσος. Αυτό νομίζω και είναι δικαίωμα σας. Δεν θα σας κρίνω εγώ γι αυτό, δεν έχω αυτό το δικαίωμα.
Από εκεί και πέρα η "πραγματικότητα" λέει ότι η Κύπρος αιματοκυληστηκε από τους Άγγλους.
Και ότι οι Γερμανοί έκαναν φρικτά εγκλήματα κατά του λαού μας.
Άγγλοι ήταν επίσης αυτοί που άνοιξαν πυρ κατά συμπατριωτών μας το '44.
Αυτά είναι "πραγματικότητα" και είναι καταγεγραμμένα ιστορικά.
Εσείς τα γνωρίζετε ή μήπως τα αμφισβητείτε; Αμφισβητείτε την ιστορία;
Τι ειναι αυτα τα ασχετα που λες?
Πού κολλαει η Κυπρος στη συζητηση μας? Πού κολλανε οι Γερμανοι? Πού κολλαει το 1944?
Και γιατι μιλας στον πληθυντικο?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

κι εμένα μου απτούς Transformers, οι Decepticons μου έκαναν μεγαλύτερη αίσθηση!
Όπως και με τα Στρουμφάκια, ήμουν με τον Δρακουμέλ, καθώς μου την είχε σπασει όλη αυτή η μπλεδίλα!
Σε νιώθω....
Εγω ημουν παντα επισης με το κογιοτ και ηλπιζα παντοτε να φαει το μπιπ-μπιπ

Επισης οποιον εχω ρωτησει, ολοι με το κογιοτ ηταν

Αναρωτιεμαι τι ηθελε να πετυχει αυτο το καρτουν
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: px75

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.916
Κριτικές
3
Like
1.613
Πόντοι
216
Νομίζω ότι μάλλον είστε αντιρωσος. Αυτό νομίζω και είναι δικαίωμα σας. Δεν θα σας κρίνω εγώ γι αυτό, δεν έχω αυτό το δικαίωμα.
Από εκεί και πέρα η "πραγματικότητα" λέει ότι η Κύπρος αιματοκυληστηκε από τους Άγγλους.
Και ότι οι Γερμανοί έκαναν φρικτά εγκλήματα κατά του λαού μας.
Άγγλοι ήταν επίσης αυτοί που άνοιξαν πυρ κατά συμπατριωτών μας το '44.
Αυτά είναι "πραγματικότητα" και είναι καταγεγραμμένα ιστορικά.
Εσείς τα γνωρίζετε ή μήπως τα αμφισβητείτε; Αμφισβητείτε την ιστορία;
Το γεγονός πως δεν έτυχε (ακόμα) να μας βιάσει ένας σεσημασμένος βιαστής, δεν αναιρεί την ιδιότητά του....
 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.154
Κριτικές
1
Like
1.270
Πόντοι
216
Νομίζω ότι μάλλον είστε αντιρωσος. Αυτό νομίζω και είναι δικαίωμα σας. Δεν θα σας κρίνω εγώ γι αυτό, δεν έχω αυτό το δικαίωμα.
Από εκεί και πέρα η "πραγματικότητα" λέει ότι η Κύπρος αιματοκυληστηκε από τους Άγγλους.
Και ότι οι Γερμανοί έκαναν φρικτά εγκλήματα κατά του λαού μας.
Άγγλοι ήταν επίσης αυτοί που άνοιξαν πυρ κατά συμπατριωτών μας το '44.
Αυτά είναι "πραγματικότητα" και είναι καταγεγραμμένα ιστορικά.
Εσείς τα γνωρίζετε ή μήπως τα αμφισβητείτε; Αμφισβητείτε την ιστορία;
Εχεις επιλεκτικη μνημη και αγνοια ιστοριας.
Μονο αυτη ειναι η ιστοριας μας ?:idiot::idiot::idiot::idiot:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Τι εννοείτε κύριε που κολλάει η Κύπρος; Όλοι Έλληνες είμαστε νομίζω;;;;

Για ποιον λόγο να μιλάω στον ενικό κύριε; Δεν γνωριζόμαστε, ίντερνετ είναι. Στοιχειώδης ευγένεια.
Καλα. Αντε γεια
 

kronos

Μέγας
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
4.435
Κριτικές
3
Like
12.237
Πόντοι
3.506
Φαινεται οτι μεσω Ελλαδας στάλθηκαν στην Πολωνία για Ουκρανια και αλλα πεσκεσια και οχι μονο Καλάσνικοφ.
Οπως φαινεται φορτηγά να περνανε το τελωνειο του Προμαχωνα με κατι φορτία που ειναι "κουκουλωμένα" αλλα δεν μοιαζουν με γαλατα εβαπορέ.
Οπως αναφέρει και ο ιστότοπος,
Republicworld, προκειται για ελικόπτερα Black Hawk και Apache.
Αμερικανικα σιγουρα αλλα πασσαρισμενα μέσω ημών..
(Καλό θα ειναι να μην μπλεκόμαστε τόσο βαθιά, γιατι δεν ξέρουμε τι έρχεται...)
IMG_20220308_002911.jpg


 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.916
Κριτικές
3
Like
1.613
Πόντοι
216
Εν τω μεταξύ το τρελό γέλιο πέφτει με τα διάφορα αριστεροδεξιά πουτινοείδή τα οποία πριν μερικά χρόνια το έπαιζαν κοκοράκια, μας έλεγαν να αγνοήσουμε όσα μας έλεγε σύσωμη η ηγεσία της Ευρώπης και να κάνουμε τα δικά μας με δημοψηφίσματα, προγράμματα Θεσσαλονίκης, νταούλια, κλπ., αλλά σήμερα έχουν λερώσει το σωβρακάκι τους επειδή μας κούνησε το δάχτυλο κάποια Ζαχάροβα.
Μάλλον είναι το κλασικό σύνδρομο του μικροαστού Έλληνα: μαγκία-κλανιά στο φανάρι, και μόλις γίνει πράσινο, βουρ ΄μην μπλέξει'..όπου νομίζει οτί τον παίρνει!
Αν είναι ποτέ δυνατόν να μας κάνει υποδείξεις πολιτικός (ξένης χώρας κιόλας) τι θα βλέπουμε και τι θα λέμε! Κι αντί να την αλευρώνουμε, να φοβόμαστε κιόλας!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Μάλλον είναι το κλασικό σύνδρομο του μικροαστού Έλληνα: μαγκία-κλανιά στο φανάρι, και μόλις γίνει πράσινο, βουρ ΄μην μπλέξει'..όπου νομίζει οτί τον παίρνει!
Αν είναι ποτέ δυνατόν να μας κάνει υποδείξεις πολιτικός (ξένης χώρας κιόλας) τι θα βλέπουμε και τι θα λέμε! Κι αντί να την αλευρώνουμε, να φοβόμαστε κιόλας!
Οχι απλα φοβουνται καποιοι, αλλά κανουν και κριτικη στην κυβερνηση μας οτι θυμωσε τη Ζαχαροβα, μιλαμε για καταντημα, και αν τους το πεις σε λενε και κομματοσκυλο
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.043
Κριτικές
7
Like
9.758
Πόντοι
1.686
Ο Νικήτας Κακλαμάνης , έμπειρος βουλευτής της ΝΔ
είπε ότι ο Κούλης έπρεπε να στείλει ανθρωπιστική βοήθεια
και μόνο.

Με τις 3 μεγάλες δυνάμεις, Ρωσία, Κίνα, ΗΠΑ
προσέχεις πολύ, να κρατάς τις ισορροπίες.

Ακόμα και οι Τούρκοι το εφαρμόζουν αυτό.

Να ψηφίζετε ΝΔ, αρκεί να πάει στο σπίτι του ο Κούλης.
Η ΝΔ έχει πάρει περίπου το 40% των ψηφοφόρων
και έχει πολλά αξιόλογα στελέχη.
Αν φύγει ο Κούλης, τότε μόνο μπορεί να ξαναβγεί
η ΝΔ κόμμα που μπορεί να σχηματίσει
κυβέρνηση με αυτοδυναμία.
 

ditsiouk

Νέο Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2021
Μηνύματα
1
Like
1
Πόντοι
0
αλβανικα ελικοπτερα ηταν που τα πηγαιναν οι γερμανοι στην πολωνια για συντηρηση
πεφτει πολυ ψεμα γενικα
 

petroscat100

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2013
Μηνύματα
330
Like
458
Πόντοι
21
Κοινως τα πηραν στο κρανιο σχεδον ολες οι γκομενες ...

γνωστη φιλου μου που το εστειλε απο Χαρκοβο
Γνωστη φιλου σου απο abc news? Αντε αληθεια? Για ποιο λογο κλαίγεται κ δεν περνει τα οπλα να πολεμήσει? Για ποιο λογο κλαιγεται κ ζηταει βοηθεια απο το εξωτερικο? Ειναι σαν να παω εγω κ να πουλαω μαγκιες χωρις να εχω να κερδισω τπτ πχ στον Tyson Furry μετα να ζηταω βοηθαω για να μη φαω ξυλο. Αν θελουν απο την Ουκρανια ανταρτικο πολεων σημαινει οτι εχουν αποφασισει να καταστρεψουν τα κτήρια τους. Ειναι δυνατον να ειναι τοσο μαλακες? Ολα αυτα μονο κ μονο επειδη δεν ηθελαν να πουν οχι στο Νατο απο το οποιο η Ρωσια μελλοντικα θα κινδυνέψει. Αν νομιζει οτι η Ουκρανια εχει δικαιωμα να αποφισει αν θα μπει ή οχι στο Νατο τοτε κ η Ρωσια εχει δικαιωμα να αποφασίσει αν θα κανει πολεμο ή οχι. Κ για να κανει πολεμο η Ρωσια σημαινει οτι εχουν διαβεβαιωσεις απο την Κινα για στήριξη. Στο δευτερο επεισοδιο πολυ σύντομα θα δουμε βεβαια στηριξη της Ρωσιας στην Κινα οταν θα γινει κατι αντίστοιχο στην Ταιβαν... Οι Δυτικοι ηδη ετοιμαζονται με νεα υποβρύχια αλλα βλεπω τους Κινεζους να κανουν το βημα τους πριν προλάβουν
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom