Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.691
Κριτικές
183
Like
43.796
Πόντοι
21.896
Ναι αληθεια και ακριβεστατα συγγενους μου,γιατι γνωριζομαστε και εισαι σε θεση να με αμφισβητησεις?
καποιοι ζησαμε για ενα χρονικο διαστημα σε αυτες τις χωρες ξοδευοντας και ενα τσουβαλι παραδες εκει :grin:

Το κατεβατο τι μου το γραφεις? ειδες να λεω πουθενα αν συμφωνω η οχι ,απλα το αναφερω ...
Ρε μπαγασα μόνο εγώ με το ,@midas69 @Kman2 είμαστε με τους Ρώσους από τους σλαβολαγνους (σκατοψυχες όμως οι σλαβες μη ξεχνιόμαστε) κ εσύ εναντίον τους;; :knuppel:
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.432
Like
7.931
Πόντοι
2.356
Ρε μπαγασα μόνο εγώ με το ,@midas69 @Kman2 είμαστε με τους Ρώσους από τους σλαβολαγνους (σκατοψυχες όμως οι σλαβες μη ξεχνιόμαστε) κ εσύ εναντίον τους;; :knuppel:
Εγω ρε συ δεν φανατιζομαι ,ειμαι ουδετερος οπως η Γκαβριλιτα :grin:

 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Εσύ μάλλον δεν ξέρεις τι διαβάζεις. Το σάιτ είναι του Λυγερού και δεν κόβω τον κυρ-Σταύρο για άτομο που αγαπάει την πολυφωνία και επιτρέπει να ανεβαίνουν κείμενα σε αυτό που δεν εγκρίνει ο ίδιος.
Ανέβασε μας τώρα και κάνα βίντεο από το Όπεν για να στανιάρουμε ρε πουτινάκι.
Τώρα τύπε, θα σου πω δυο κουβέντες και ότι κατάλαβες. Είναι αποδεδειγμένο πως χρειάζεσαι βοήθεια και στήριξη από το περιβάλλον σου και συνδρομή ενός ειδικού. Το να σου απαντάμε νομίζω πως σου κάνει κακό και επιδεινώνει την ήδη επιβαρυμένη κατάστασή σου. Δεν το βλέπω και σωστό να γελοιοποιείσαι όλη μέρα κι εμείς με τη συγκαταβατική στάση μας να σε ωθούμε να ξεφτιλίζεσαι κι άλλο. Εγώ θα σταματήσω να σου απαντώ. Γιατί πιστεύω πως σε βοηθώ με αυτόν τον τρόπο. Κανένα like, κανένα γελάκι, θα σου βάζω, για να αντλείς κι εσύ λίγη χαρα. Κανένα γαλόπουλο, τίποτα παπάκια, κανα χηναράκι να πετάει αν θέλεις, Αλλά ως εκεί.
Τώρα σε αφήνω να μας πεις την καινούρια θεωρία σου. Σε τι τιμή πλημμύρισε ο Πουτιν την αγορά σήμερα με σκοτωμένο πετρέλαιο; Την πήγε στα 19 δολάρια το βαρέλι να βγάλει λίγη χασούρα ή την κατέβασε κι άλλο, στα 17 δολάρια, μπας και βγει και άλλος εκτός της Βουλγαρίας και της Γερμανίας και πει ότι δε θα ακολουθήσει σε εμπάργκο υδρογονανθράκων;
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Πολύ θα το ήθελες να κάνεις όλη μέρα προπαγάνδα χωρίς να σε κράζω ρε πουτινάκι αλλά δε θα σου κάνω τη χάρη.
Κοίτα πρώτα τα μούτρα σου που έχεις καταντήσει πιο γραφικός από την Κασσιανή και το τζόνη με τα τσιμπούκια που παίρνεις στο Βλαδίμηρο και άσε τις υποδείξεις.
Τυπε εχεις καψει φλατζα...ετσι;
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Ρε μπαγασα μόνο εγώ με το ,@midas69 @Kman2 είμαστε με τους Ρώσους από τους σλαβολαγνους (σκατοψυχες όμως οι σλαβες μη ξεχνιόμαστε) κ εσύ εναντίον τους;; :knuppel:
Εχω δουλέψει και με Ρωσσους και με Ουκρανούς. Και οι δύο μου δημιούργησαν την εντύπωση πως δεν είναι άτομα μπέσας. Δεν ξέρω αν οφείλεται στο ότι μεγάλωσαν σε ένα καθεστώς σαν το σοβιετικό.
 

matzafasoula

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
1.247
Like
875
Πόντοι
96
μακάρι να παει και 4 ευρω τυπε, να πέσει και η κίνησή στους δρόμους. εμενα δε με νοιάζει εχω λεφτά.
Εγώ πάλι δεν ενδιαφέρομαι για την τιμή της βενζίνης
Γιατί κυκλοφορώ με παπάκι-Βιετνάμ

Αποθηκεύω βενζίνη στην mercedez, βγάζω και βάζω στο παπί.
1 φορά γεμίζω την mercedes, 1 χρόνο κυκλοφορώ με το παπί.

Clip_3.jpg
 
Τελευταία τροποποίηση:

matzafasoula

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
1.247
Like
875
Πόντοι
96
Σοβαρή ανάλυση από το Λυγερό, το γνωστό αντιμνημονιακό δραχμιστή, ο οποίος όπως αποκαλύφθηκε πριν λίγες μέρες θα ήταν βασικό στέλεχος του φιλορωσικού καναλιού Hellasnet που επρόκειτο να στηθεί στην Ελλάδα με διευθυντή τον Μπάξμπάνη.

Συνέχιζε να μας διασκεδάζεις πουτινάκι.

Αχ
να μας διασκέδαζες κι εσύ ..
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.268
Like
3.522
Πόντοι
1.706
Μια καλή ανάλυση για κάποιες κινήσεις που εκ πρώτης μοιάζουν παράλογες.

Αυτό βέβαια δημιουργεί ανατριχίλα στο Ισραήλ, αναγκάζοντας ημέρα Σάββατο τον Ισραηλινό πρωθυπουργό Ναφτάλι Μπένετ να ταξιδεύει σε Μόσχα και Βερολίνο. Η απεμπλοκή του Ιράν από τις κυρώσεις είναι μία πολυπαραγοντική εξίσωση, η λύση της οποίας απαιτεί την συγκατάθεση του Ισραήλ. Αν δεν υπάρξει τέτοια συγκατάθεση, ο Μπάιντεν θα έχει καταφέρει όχι να βάλει μερικά εκατομμύρια βαρέλια στην αγορά, αλλά να ανοίξει ένα δεύτερο μέτωπο, μεταξύ Ιράν-Ισραήλ. Το ερώτημα είναι τι θα κάνει η Τουρκία εάν βρεθεί ανάμεσα σε δύο μέτωπα.
Υπάρχει και άλλη μία χώρα που μπορεί να ρίξει στην αγορά ικανές ποσότητες πετρελαίου. Μόνο που κι αυτή είναι σε κλοιό κυρώσεων. Η Βενεζουέλα έχει τα μεγαλύτερα αποδεδειγμένα αποθέματα πετρελαίου παγκοσμίως. Η κυβέρνηση Μπάιντεν έχει ήδη ξεκινήσει κάποιες διπλωματικές διαδικασίες με την κυβέρνηση της Βενεζουέλας. Φαντάζεστε να γίνει συμφωνία Μπάιντεν-Μαδούρο και στην Ελλάδα να αναγνωρίζουμε τον Γκουαϊδό!
Αν και ο Ζελένσκι είναι Εβραίος, το Ισραήλ δεν έστειλε όπλα στην Ουκρανία, ούτε είχε αναγνωρίσει τον Γκουαϊδό στην Βενεζουέλα. Η Ελλάδα με μεγάλο αριθμό ομογενών και στη Ρωσία και στην περιοχή της Μαριούπολης, στείλαμε και όπλα και πρωταγωνιστώντας στην αντιρωσική ρητορική. Έτσι ο πρωθυπουργός του Ισραήλ συναντάται με τον Πούτιν, ενώ εμείς βρισκόμαστε σε “πολεμική” αντιπαράθεση με τη “ρωσική αρκούδα”. Ακραίες καταστάσεις, όπως ο πόλεμος στην Ουκρανία, απαιτούν υψηλού επιπέδου εξωτερική πολιτική. Το ελληνικό πολιτικό σύστημα έχει αποδείξει επανειλημμένως ότι είναι δραματικά κατώτερο των περιστάσεων.
Μια σκέψη στα γρήγορα, η Βενεζουέλα όντως τα έχει τα αποθέματα.
Τόσα χρόνια γιατί δεν κάνει νέες εξορύξεις?
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.690
Κριτικές
6
Like
11.086
Πόντοι
3.936
Εχω δουλέψει και με Ρωσσους και με Ουκρανούς. Και οι δύο μου δημιούργησαν την εντύπωση πως δεν είναι άτομα μπέσας. Δεν ξέρω αν οφείλεται στο ότι μεγάλωσαν σε ένα καθεστώς σαν το σοβιετικό.
Ενω ο ελληνας που μεγαλωσε σε διαφορετικο καθεστως μεσα στην μπεσα ειναι. Και ειδικα αυτοι του εξωτερικου :embarrased:
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.845
Like
4.133
Πόντοι
506
30% πανω το αεριο σήμερα. Εως 300 δολλαρια το βαρέλι σε περιπτώση που οι ρωσσοι διακοπης παροχής φ αερίου απκ τη Ρωσσια
Κερδάμε σύντροφοι κερδάμε
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Μια σκέψη στα γρήγορα, η Βενεζουέλα όντως τα έχει τα αποθέματα.
Τόσα χρόνια γιατί δεν κάνει νέες εξορύξεις?
Εμεις γιατι δεν κανουμε
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.305
Κριτικές
1
Like
35.336
Πόντοι
6.256
Ρε συ, υπάρχει όριο στο πόσο ηλίθιος είσαι; Ουτε καν μπήκες να δεις ότι το άρθρο είναι του Αδαλη. Ποιός Λυγερός βρε νούμερο.
Συνέχισε το καθημερινό σου ξεφτιλισμα. Έχει ανάγκη το φόρουμ να γελάει με νούμερα σαν και σένα.
Το εχουμε μεγαλη αναγκη φιλε.
Ζουμε δυσκολες στιγμες
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Μια σκέψη στα γρήγορα, η Βενεζουέλα όντως τα έχει τα αποθέματα.
Τόσα χρόνια γιατί δεν κάνει νέες εξορύξεις?
Έχει σοβαρότατα προβλήματα η ανάλογη βιομηχανία της. Με πρώτα και καλύτερα τα διυλιστήριά της. Τον καλό καιρό του απροσκοπτου εμπορίου έστελνε εκτός χώρας για διύλιση ακόμα και τα καύσιμα προς εσωτερική χρήση. Δεν επενδύουν γιατί δεν έχουν χρήματα. Και σιγά σιγά υποβαθμίζεται όλη η σχετική υποδομή τους. Οι Αμερικανοί που θα μπορούσαν να δώσουν τεράστια ώθηση και στις εξορύξεις και στο εμπόριο, τους έχουν σε στραγγαλισμό και πορεύονται με τις γνωστές τακτικές. Ότι πουλήσουν και ότι ξεπλύνουν. Απο ότι θυμάμαι μέχρι και ξέπλυμα του ιρανικού πετρελαίου μέσω Βενεζουέλας έκανε ο Ερντογάν. Χρυσός, τρόφιμα, πετρέλαιο, χρηματοδοτήσεις οργανώσεων, μια εξαιρετική σούπα. Αλλά κάπου μπερδεύτηκαν, ανακάτεψαν αμερικανικές τράπεζες και τους σβέρκωσαν οι Αμερικανοί.
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.268
Like
3.522
Πόντοι
1.706
30% πανω το αεριο σήμερα. Εως 300 δολλαρια το βαρέλι σε περιπτώση που οι ρωσσοι διακοπης παροχής φ αερίου απκ τη Ρωσσια
Κερδάμε σύντροφοι κερδάμε
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Εμεις γιατι δεν κανουμε
α)Οι κυρώσεις που έχουν επιβληθεί στην Ρωσία θέλουν τον χρόνο τους.
β)Για την Βενεζουέλα δεν μιλάμε για υποθετικά κοιτάσματα που όλοι τα ψάχνουν και πάντα εμφανίζεται ο κακός λύκος που δεν τους αφήνει να τα βγάλουν. Επιβεβαιωμένα κοιτάσματα είναι, ΧΡΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΝΙΑ ΤΩΡΑ.
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.268
Like
3.522
Πόντοι
1.706
Έχει σοβαρότατα προβλήματα η ανάλογη βιομηχανία της. Με πρώτα και καλύτερα τα διυλιστήριά της. Τον καλό καιρό του απροσκοπτου εμπορίου έστελνε εκτός χώρας για διύλιση ακόμα και τα καύσιμα προς εσωτερική χρήση. Δεν επενδύουν γιατί δεν έχουν χρήματα. Και σιγά σιγά υποβαθμίζεται όλη η σχετική υποδομή τους. Οι Αμερικανοί που θα μπορούσαν να δώσουν τεράστια ώθηση και στις εξορύξεις και στο εμπόριο, τους έχουν σε στραγγαλισμό και πορεύονται με τις γνωστές τακτικές. Ότι πουλήσουν και ότι ξεπλύνουν. Απο ότι θυμάμαι μέχρι και ξέπλυμα του ιρανικού πετρελαίου μέσω Βενεζουέλας έκανε ο Ερντογάν. Χρυσός, τρόφιμα, πετρέλαιο, χρηματοδοτήσεις οργανώσεων, μια εξαιρετική σούπα. Αλλά κάπου μπερδεύτηκαν, ανακάτεψαν αμερικανικές τράπεζες και τους σβέρκωσαν οι Αμερικανοί.
Έκτακτα, γράφω λοιπόν άλλη μια εξυπνάδα/ανάλυση/μαλακία.
Μόλις τα βρούν στα ποσοστά, θα ξαναμπούν οι Αμερικάνοι στο παιχνίδι και αυτοί τελικά θα κάνουν τις εξορύξεις της Βενεζουέλας. Α ναι, όλα τα "προηγούμενα" θα ξεχαστούν.
Τα προηγούμενα βέβαια πάνε χρόνια πίσω, δεν εμφανίστηκαν μαζί με τον Μαδούρο.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.691
Κριτικές
183
Like
43.796
Πόντοι
21.896
Εχω δουλέψει και με Ρωσσους και με Ουκρανούς. Και οι δύο μου δημιούργησαν την εντύπωση πως δεν είναι άτομα μπέσας. Δεν ξέρω αν οφείλεται στο ότι μεγάλωσαν σε ένα καθεστώς σαν το σοβιετικό.
Για να στρώσουν πρέπει να αλλάξει ακόμα μια γενιά
Έχουν τη κομμουνιστική αντίληψη ακόμα
Επίσης νομίζουν ότι επειδή πιέστηκαν από κομμουνισμό ότι είμαστε εμείς υποχρεωμενοι να τους ταιζουμε
 
Τελευταία τροποποίηση:

matzafasoula

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
1.247
Like
875
Πόντοι
96
Για την Βενεζουέλα, οι Κινέζοι ανέλαβαν και κατασκευάζουνε μονάδα διύ λισης.
Με τι ανταλάγματα δεν ξέρω.

Αλλά να αυξήσεις την παραγωγή (εξόρυξη Βενεζουέλα-Ιράν που ζήτησαν οι Αμερικάνοι) δεν είναι εύκολο πράγμα, υπάρχουν κλεισμένα συμβόλαια.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Έκτακτα, γράφω λοιπόν άλλη μια εξυπνάδα/ανάλυση/μαλακία.
Μόλις τα βρούν στα ποσοστά, θα ξαναμπούν οι Αμερικάνοι στο παιχνίδι και αυτοί τελικά θα κάνουν τις εξορύξεις της Βενεζουέλας. Α ναι, όλα τα "προηγούμενα" θα ξεχαστούν.
Τα προηγούμενα βέβαια πάνε χρόνια πίσω, δεν εμφανίστηκαν μαζί με τον Μαδούρο.
Φαντάσου να τα βρουν, να συνάψουν εμπορικές συμφωνίες και να ξεκινήσουν τις συναλλαγές και κατόπιν τις εξορύξεις.
Πόσο ηλιθιος θα φαίνεται κάποιος που αναγνώρισε το Γουαϊδό; Και πόσο νομιμοποιείται να εγκαλεί όποιον προσπαθεί να αλλάξει έναν νόμιμο Πρόεδρο, ο Πούτιν το Ζελένσκι καλή ώρα, όταν ο ίδιος έχει στραφεί εναντίον ενός εκλεγμένου Προέδρου; Γιατί ο Μαδούρο με εκλογές είναι εκεί που τον βλέπουμε τώρα.
Κι επειδή οι εθνικά επικίνδυνοι ηλίθιοι δε θα πληρώσουν ποτέ το κόστος των επιλογών τους, παρά μόνον εμείς, γιατί πιστεύεις ότι κερδίσαμε το 1987; Σε τι διέφερε από όλες τις υπόλοιπες φορές που φάγαμε τα μουτρα μας;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom