Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (1 μέλη και 6 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.142
Like
4.673
Πόντοι
1.756
ΑΓΟΡΑΣΕ Η ΕΛΛΑΔΑ

1.ΡΟΜΕΟ
2. ΜΠΕΛΑΡΑ
3. ΡΑΦΑΛ
4 ΣΧΕΔΙΑΖΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙ ΤΟΝ φ16 μπλοκ 50
5. ετοιμαζομαστε για 4 κορβετες και εκσυγχρονισμο των 4 ΜΕΚΟ
6. ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΑΡΝΤΕΡ ΚΑΙ Μ1117
7. ΧΑΡΠΟΥΝ
8 ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΕΚΣΥΧΡΟΝΙΣΜΟΣ 180 ΛΕΟΠΑΡΝΤ
9 ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΟΙ ΤΕΛΙΚΕΣ ΜΕΛΕΤΕΣ ΓΙΑ ΤΑ RM70 KAI TA MΠΛΑΚ ΧΩΚ.... ΤΑ C130 ΗΔΗ ΕΚΣΥΧΡΟΝΙΖΟΝΤΑΙ.... ΑΓΟΡΑΣΤΗΚΑΝ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΙΡΑΖ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΤΑΓΑΝ ΕΠΙ ΤΣΙΠΡΑΣ

ΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑΛΟ ΘΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΖΑΛΙΖΕΙΣ ΤΑ ΟΥΜΠΟΥΛΑ? ΘΕΣ ΣΟΥΧΟΙ? :2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:

ΕΔΩ ΕΒΓΑΛΕΣ ΜΑΠΑ ΤΑ ΡΑΦΑΛ ΚΑΙ ΘΕΣ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ, ΜΙΧΑΗΛ ΜΙΧΑΗΛΟΒΙΤΣ?
δηλαδη οταν τα κανουμε αυτα και θα ειμαστε δυνατοτεροι,θα μπορεσουμε να επεκτεινουμε στα 12 ν.μ......ε?
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Γιστι ασχολείσαι με τη .α ριπολιτετση κ όχι με την κυβέρνηση

Πάει ο Τσίπρας μας τελείωσε κ εσείς για να καλύψετε την ανικονοτητα της κυβέρνησης σε πολλά θεματα ,πάντα αναφέρεστε στον άλλον παλαιό πεπερασμένο ανίκανο .....
Βολκανο ετοιμαζεται πολιτικη εκτροπη στην χωρα και δεν ειναι η πρωτη φορα απο τσιπρα οταν εξαγορασε πολιτικα κουντουρα, παπαχρηστοπουλο και κοκκαλη για να περασει την συνθηκη των πρεσπων......

Πλεον ο ερντογαν που αμφισβητει το καθεστως των ελληνικων νησων εδωσε γραμμη..... "Καταψηφιστε ΝΔ".... Για ποιον χτυπαει η καμπανα? Για Βελοπουλο ή τσιπρα?

Οι μουσουλμανοι της θρακης, ροδου και Κω πηραν γραμμη..... Οπως ο Ερντογαν ειχε δωσει γραμη στους τουρκους της γερμανιας...

Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΑΤΑΛΥΕΤΑΙ ΚΑΙ Ο ΤΟΥΡΚΙΚΟΣ ΙΜΠΕΡΙΑΛΙΣΜΟΣ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΑ......ΚΑΝΕΙΣ ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΜΑΧΕΤΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΙΜΠΕΡΙΑΛΙΣΜΟΥ....ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

Ο ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΜΕΤΑΞΙΚΟΥ ΚΩΣΤΑ ΠΛΕΥΡΗ.... αλλα μενει απαθης οταν ο τουρκος επιτιθεται στην Ελλαδα μονο και μονο επειδη πρωθυπουργος ειναι ο Κυριακος.... να τους βρασω εγω τετοιους εθνικιστες οταν κινδυνευει η πατριδα

ΥΓ. ΠΩΣ Πηγε το μπανιο χτες? Εκανες εισχωρηση? :2funny::2funny::2funny::2funny:. Βρηκα ευκαιρο το μιχαλακη σημερα και τα εχωνα σε αυτον.... ηρθες αργα σημερα...
 
Τελευταία τροποποίηση:

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
δηλαδη οταν τα κανουμε αυτα και θα ειμαστε δυνατοτεροι,θα μπορεσουμε να επεκτεινουμε στα 12 ν.μ......ε?
Να στο πω αλλιως ...προυποθεση για να επεκτεινεις τα 12 νμ ειναι να εχεις ισχυρο στρατο και οχι να επιχειρει με φρεαγατες 40 ετων..... Ο Κυριακος ετοιμαζει εναν στρατο ισχυρο εαν θα το κανει ο θεος και η ψυχη του...... υπαρχει και η ηττα του 1897 που εγινε για καποιους λογους για τους λατρεις της ιστοριας..... και η νικη του 1912 που ο στρατος ηταν συγχρονος
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.831
Like
4.099
Πόντοι
506
Γιστι ασχολείσαι με τη .α ριπολιτετση κ όχι με την κυβέρνηση

Πάει ο Τσίπρας μας τελείωσε κ εσείς για να καλύψετε την ανικονοτητα της κυβέρνησης σε πολλά θεματα ,πάντα αναφέρεστε στον άλλον παλαιό πεπερασμένο ανίκανο .....
Tυπε με τι πηγες Κων/πολη?
Με την Τurkagean airlines του Κουλη?
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Tυπε με τι πηγες Κων/πολη?
Με την Τurkagean airlines του Κουλη?
τελικα "μαπα" και τα Φ35? :2funny:

Δεν σε ειδα να λες κατι παντως οταν ο Ερντογαν κατεθεσε το τουρκολιβυκο μνημονιο σε ΟΗΕ......

Ερωτηση το τουρκατζιαν παραγει διεθνες δικαιο? Εκανε μια καταχωρηση ο ερντι.... λοιπον, εχει καμμια βαρυτητα με το συμφωνο της Μαδριτης του Σημιτη που αναγνωριζε δικαιωματα στους τουρκους?

Απλα πραγματα, οχι μαλακιες του Τσιπρα που παει να πατσισει την προδοσια της Μακεδονιας......

Μιχαλακη, το ζητημα δεν ειμαι εγω, εσυ εισαι. Απο την μια θεωρεις τον εαυτο σου σοβαρο (τα αρχιδια μου κουνιουνται) και απο την αλλη εισαι ανικανος να κανεις στο εαυτο σου τις παραπανω ερωτησεις... Ασχετα ναι επρεπε το υπουργειο αναπτυξης να το εχει τσεκαρει το ζητημα.... σε αυτο συμφωνω....

Τελικα τι ανθρωπος εισαι? Εδω ο Ερντογαν καλει τους Ελληνες να μην ψηφισουν ΝΔ (αρα στηριζουν ΣΥΡΙΖΑ) και να καταλυσουν την εθνικη κυριαρχια..... και εσυ ασχολεισαι με το τουρκατζιαν...... Δεν σου απαγορευει κανεις να το κανεις αλλα ποιο ειναι το Μειζον?

Κρινομαστε ολοι για τι λεμε αλλα και για αυτα που δεν λεμε........ κουνελι ο μιχαλακης.... για την ωμη παρεμβαση του ερντογαν στα εσωτερικα των Ελληνων....

Ρε για να παρει το κομμα σου 5000 ψηφους απο την ΝΔ, πουλας την Ελλαδα? Για 5000 ψηφους δεν εχει τα παντελονια να πεις οτι ο Κυριακος τα 4 τελευταια χρονια εχει κανει οσα δεν εκαναν αλλοι για 45 χρονια στα εξοπλιστκα.... λιγα ουμπουλα ρε τυπε.....

Το ενα σου βρωμαει το αλλο σου μοιριζει..... ας προσπαθησω να ειμαι λιγο υπομονετικος μαζι σου..... ηρθε η ΝΔ στην εξουσια και βρηκε ενα στρατευμα σε διαλυση τι δεν εκανε σωστα και τι επρεπε να κανει?
 
Τελευταία τροποποίηση:

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Me hellenic expensive petroleum τυπε:confused:
Καλα εσυ ως αστος δεν εχεις προβλημα να πληρωσεις, τι να πουν τα φτωχαδακια..... :2funny::2funny::2funny::2funny:

Σκεφτομουνα χτες οτι εχει γουστο να κυκλοφορεις με φεραρι και να σκεφτεσαι τον ντελιβερα της γειτονιας που χαλαει τα τιπς στην βενζινη.... :2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:

Σαν την Τουτεμπεργκ εισαι και εσυ, επαιρνε το αεροπλανο που χαλαει πετρελαιο και πηγαινε στο ΟΗΕ και μιλαγε για τα ανανεωσιμα.... Ρε που σας βρηκαμε? :2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:

Αν δεν πας με τα ποδια μοσχα, μην μου ξαναπεις για την τιμη της αμολυβδης :2funny::2funny::2funny::2funny:
 
Τελευταία τροποποίηση:

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.686
Κριτικές
183
Like
43.763
Πόντοι
21.896
Καλα εσυ ως αστος δεν εχεις προβλημα να πληρωσεις, τι να πουν τα φτωχαδακια..... :2funny::2funny::2funny::2funny:

Σκεφτομουνα χτες οτι εχει γουστο να κυκλοφορεις με φεραρι και να σκεφτεσαι τον ντελιβερα της γειτονιας που χαλαει τα τιπς στην βενζινη.... :2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:

Σαν την Τουτεμπεργκ εισαι και εσυ, επαιρνε το αεροπλανο που χαλαει πετρελαιο και πηγαινε στο ΟΗΕ και μιλαγε για τα ανανεωσιμα.... Ρε που σας βρηκαμε? :2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:

Αν δεν πας με τα ποδια μοσχα, μην μου ξαναπεις για την τιμη της αμολυβδης :2funny::2funny::2funny::2funny:
Tυπε η βενζίνη ρίχνει τον Κυριάκο 3 μονάδες κάτω..
Είμαι σε τουριστικό μέρος κ δεν εχω δει ελληνικό αμάξι ακομα
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.038
Like
72.089
Πόντοι
12.756
Κερδάμε ;;; τι παζει μαγκες , ενημερωστε καποιος
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Tυπε η βενζίνη ρίχνει τον Κυριάκο 3 μονάδες κάτω..
Είμαι σε τουριστικό μέρος κ δεν εχω δει ελληνικό αμάξι ακομα
Θα σου μιλησω ειλικρινα, ειναι παραλογισμος να λεει καποιος Ειμαι Ελλην Εθνικιστης και θελω να παρει η Ελλαδα την Κωνσταντινουπολη και να παραπονιεται για την τιμη της Βενζινης.... Σε περιπτωση ελληνοτουρκικου πολεμου ασχετα εαν νικησουμε ή χασουμε δεν θα υπαρξουν ελλειψεις αγαθων ή φαινομενα αισχοκερδειας?

Αντιλαμβανομαι οτι ο ντελιβερας ποναει, αντιλαμβανομαι οτι ισως και η κυβερνηση θα μπορουσε να κανει κατι παραπανω..... αλλα απο ενα σημειο και μετα κατανταει υποκρισια...

Υποκρισια οχι για ολους γιατι δεν ειμαστε ολοι στο ιδιο οικονομικο επιπεδο...... Δηλαδη κανεις δεν πηρε εισπρακτεα προκαταβολη (που ο κυριακος δεν την ζηταει πισω λογω εκλογων)?Κανεις δεν εγραψε στο παιδι του (εαν εσυ εισαι το παιδι) το σπιτι στο χωριο χωρις να πληρωσει εφορια? Κανεις δεν πηρε 10% αυξηση σαν υπαλληλος? Κανεις δεν θα φορολογηθει με 24 αντι με 29%?

Εχουμε πολεμο το πετρελαιο εχει ανεβει. Κανουμε υπομονη οσο μπορουμε. Απλα τρελαινομαι.... οχι γιατι δεν εχεις δικιο που γκριναζεις αλλα γιατι δεν γκρινιαζεις σαν Βολκανος οταν ο αλλος σου λεει οτι η αυξηση πετρελαιου ειναι αυξηση μητσοτακη οταν σε ολες τις χωρες εχει αυξηθει η βενζινη

Και μην παμε στην σοφιστεια οτι μονο η Ελλαδα εχει μεγαλο φορο διοτι ακομα και χωρις φορο η βενζινη στην ελλαδα θα ηταν ακριβοτερη απο οτι ηταν περσι....

Απλα εχουμε να κανουμε με εναν καλοπερασακια λαο.....
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Κερδάμε ;;; τι παζει μαγκες , ενημερωστε καποιος
Τυπε κερδαει ο ΤΣΙΠΡΑΣ σημερα

1656872979546.png
 

JOHN-PLAYER-SPECIAL

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.799
Κριτικές
23
Like
8.900
Πόντοι
3.446
Δήλωση της Λαϊκής Πολιτοφυλακής του Λουγκάνσκ:
«Η ασφάλεια του LPR θα διασφαλιστεί εάν ο ουκρανικός στρατός απωθηθεί από τα σύνορα της δημοκρατίας σε απόσταση περίπου 300 χιλιομέτρων»

*Βγάλτε χάρακες για τους υπολογισμούς
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.226
Κριτικές
27
Like
4.025
Πόντοι
4.895
βλέπω δεν πήγες για μπάνιο και κάθεσαι και ψειριζεις τας γραφάς μου!

απάντησα συγκεκριμένα στην πρόταση του μπουρδελιαρη 82
που έλεγε πως οι Ρώσοι σαν ανθρώπινη δύναμη είναι πολύ περισσότεροι. κάτι που ΔΕΝ ισχύει. σωστά η όχι?

πάμε παρακάτω. ναι στους σύγχρονους πολέμους παίζει ρόλο ο εξοπλισμός και η εκπαίδευση και η ποιότητα γενικά και όχι η ποσότητα. ΟΜΩΣ όταν θέλεις να καταλάβεις τόσο μεγάλες εκτάσεις είσαι υποχρεωμένος να κάνεις χρήση πεζικού . που σημαίνει μεγάλη δύναμη ανδρών. σωστά η όχι???
ότι δηλ έκαναν οι Αμερικάνοι σε Ιράκ και Αφγανιστάν και ότι δεν έκαναν στη Σερβία διότι κωλοσαν στο ενδεχόμενο μεγάλων απωλειών οπότε αρκέστηκαν να αδειάσουν όλες τις βόμβες που είχαν από αέρος (ουρανίου κάποιες από αυτές)

3. δεν έχω γράψει ποτέ ότι είναι ειδική επιχείρηση.οσο και να ψάξεις δεν θα βρεις κάτι τέτοιο δικό μου. είναι εισβολή.
όπως εισβολή ήταν και των Αμερικανών δε Βιετνάμ Ιράκ Αφγανιστάν κτλ. όπου εκεί δεν υπήρχε δείγμα Αμερικάνοιυ μόνιμου κατοίκου που να καταπιέζεται από το εκεί καθεστώς όπως συμβαίνει 8 χρόνια στο ντονμπας.

4. σε εκείνο το βίντεο που είχα ποσταρει δεν έκατσα να ασχοληθώ και να το ψάξω. μπορεί να είναι όντως μουφα αφού επιμένεις εδώ και ένα μήνα. έχεις αποκτήσει και εσύ εμμονές μαζί μου όπως ο Ξυδης χαχαχα
θα σας στείλω με έξοδα του σάιτ σε κλινική απεξάρτησης από τον Ζιρο
- τι μπάνιο ρε zero βλεπεις τι ώρα έγραψα το ποστ ; :D:

- ο μπουρδελιάρης έγραψε "Ο ξεφτιλισμενος στρατος των πουτανας γιων Ρωσων ειναι ανωτερος αριθμητικα" , νομίζω πως αναφέρεται κυρίως στον εξοπλισμό και όχι στην ανθρώπινη δύναμη.

- γενικώς αυτό με τον αριθμό των στρατιωτων νομίζω το ερμηνευετε όλοι όπως σας βολεύει. Ακόμη και αν ισχύει ο αριθμός που ακούγεται για τους ουκρανούς δεν σημαίνει πως όλοι αυτοί βρίσκονται στην πρώτη γραμμή ή έστω στην περιοχή των συγκρούσεων. Είναι λίγο άτοπο να τους συγκρίνεις με τον αριθμό των ρώσων γιατί αυτοί όντως βρίσκονται στην περιοχή των συγκρούσεων.

- μη μπλέκεις άλλους πολέμους, στον καθένα που αναφέρεις υπήρχε και κάτι διαφορετικό. Αυτό που λες με την χρηση πεζικού για να καταλάβει μια περιοχή είναι πολύ γενικό, και κυρίως ισχύει σε δεύτερο χρόνο. Αυτό που ενδιαφέρει είναι ποια μέσα είναι απαραίτητα για τη διεξαγωγή της μάχης στο σύγχρονο κόσμο. Κατά την ταπεινή μου γνώμη ο αριθμός των διαθέσιμων στρατιωτών είναι το λιγότερο κρίσιμο μέγεθος. Δεν γίνονται (κατα κύριο λόγο) μάχες πεζικού για να παίζει ρόλο το πλήθος τους. Πυροβολικο/πυραυλικά /αεροπορία κάνουν τη δουλειά. Και σε αυτά το πάνω χέρι το έχει κατά πολύ η Ρωσία (τουλάχιστον αριθμητικά)
Πχ. ακόμη και 500000 να είχαν οι ουκρανοί αυτή τη στιγμή στα χαρακώματα ή και μέσα στις πόλεις ή ακόμη και 1εκ. λες να άλλαζε τίποτα ;

-δεν έχω κάποια εμμονη μαζί σου, και δεν νομίζω να έχει και ο Ξύδης. Αλλά μήπως τελικά έχεις εσύ εμμονή με τα fake ;
Το θέμα με σένα είναι πως κάθε τρεις και λίγο ποστάρεις ειδήσεις ή βίντεο που αποδεικνύονται μούφες. Και κάθε φορά λες δεν το πρόσεξα (και ας βγάζουν ματι μερικά από μακριά).
Να σε πιστέψω ; ότι δηλαδή κάθε φορά που θες να ποστάρεις κάτι από τα δεκάδες βίντεο που βγαίνουν καθημερινά, τελειώς τυχαία πέφτεις πάντα πάνω στις μούφες ; τόση ατυχία ;
Ή να σκεφτώ πως ξέρεις πολύ καλά τι επιλέγεις κάθε φορά να ποστάρεις ;
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.686
Κριτικές
183
Like
43.763
Πόντοι
21.896
Θα σου μιλησω ειλικρινα, ειναι παραλογισμος να λεει καποιος Ειμαι Ελλην Εθνικιστης και θελω να παρει η Ελλαδα την Κωνσταντινουπολη και να παραπονιεται για την τιμη της Βενζινης.... Σε περιπτωση ελληνοτουρκικου πολεμου ασχετα εαν νικησουμε ή χασουμε δεν θα υπαρξουν ελλειψεις αγαθων ή φαινομενα αισχοκερδειας?

Αντιλαμβανομαι οτι ο ντελιβερας ποναει, αντιλαμβανομαι οτι ισως και η κυβερνηση θα μπορουσε να κανει κατι παραπανω..... αλλα απο ενα σημειο και μετα κατανταει υποκρισια...

Υποκρισια οχι για ολους γιατι δεν ειμαστε ολοι στο ιδιο οικονομικο επιπεδο...... Δηλαδη κανεις δεν πηρε εισπρακτεα προκαταβολη (που ο κυριακος δεν την ζηταει πισω λογω εκλογων)?Κανεις δεν εγραψε στο παιδι του (εαν εσυ εισαι το παιδι) το σπιτι στο χωριο χωρις να πληρωσει εφορια? Κανεις δεν πηρε 10% αυξηση σαν υπαλληλος? Κανεις δεν θα φορολογηθει με 24 αντι με 29%?

Εχουμε πολεμο το πετρελαιο εχει ανεβει. Κανουμε υπομονη οσο μπορουμε. Απλα τρελαινομαι.... οχι γιατι δεν εχεις δικιο που γκριναζεις αλλα γιατι δεν γκρινιαζεις σαν Βολκανος οταν ο αλλος σου λεει οτι η αυξηση πετρελαιου ειναι αυξηση μητσοτακη οταν σε ολες τις χωρες εχει αυξηθει η βενζινη

Και μην παμε στην σοφιστεια οτι μονο η Ελλαδα εχει μεγαλο φορο διοτι ακομα και χωρις φορο η βενζινη στην ελλαδα θα ηταν ακριβοτερη απο οτι ηταν περσι....

Απλα εχουμε να κανουμε με εναν καλοπερασακια λαο.....
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Τυπε κερδαει ο ΤΣΙΠΡΑΣ σημερα

1656872979546.png
K τι σχέση έχει η τιμή της βενζινας με τον πατριωτισμό;;;;;:confused:
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.226
Κριτικές
27
Like
4.025
Πόντοι
4.895
ειδικες επιχειρησεις γινονται μονο στην βορεια κυπρο? Εγω μαλλον θα χρησιμοποιουσα το ορο εισβολη διοτι η ουκρανια ειναι / ηταν ενα διεθνες αναγνωρισμενο κρατος απο ΟΗΕ με σαφη συνορα τα οποια η Ρωσσια παραβιασε......

Εαν η εισβολη / ειδικη επιχειρηση ειναι δικαιολογημενη επειδη λογου χαρη η ρωσικη μειονοτητα καταπιεζοταν απο τους ουκρανους ειναι αλλο καπελο..... εισβολη ειναι ή "απελευθερωση" εαν το θες....

Μονο και μονο που χρησιμοποιεις το ορο "ειδικη επιχειρηση" δειχνει ατομο εγκεφαλικα λοβοτομημενο εισαι ιδιαιτερα οταν ο ελληνισμος εχει υποστει μια εισβολη στην βορεια κυπρο...

Δηλαδη αυριο εαν εισβαλλει ο ερντογαν στην ροδο επειδη καταπιεζεται η τουρκικη μειονοτητα θα πεις ειδικη επιχειρηση? Ρε παμε καλα? Μηπως εισαι Μαλακας??????

καλοπροαίρετη επισήμανση, τα ποστ δεν είναι χύμα λέξεις ατάκτως πεταμένα στο "κουτάκι".
δες σε παρακαλώ σε ποιον απευθύνεται το ποστ μου για να πιάσεις το ύφος και το νόημα ειδικά της τελευταίας πρότασης και θα καταλάβεις πως τσάμπα έγραψες το κατεβατό :wink:
ελπίζω να μη χρειάζεται να βάζω "υπότιτλους" σε ότι γράφω :sunglasses:

τον χαρακτηρισμό οριακά στον συγχωρώ γιατί είχες αγνά κίνητρα :knuppel:
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.226
Κριτικές
27
Like
4.025
Πόντοι
4.895
Οι Ρωσοι εχουν χασει πανω απο 30% της δυναμης εισβολης και 60% του εξοπλισμου τους.

Το οτι προχωρανε ειναι επειδη εφαρμοζουν τακτικες καμμενης γης. Ισοπεδωνουν πολεις εξ αποστασεως με πυροβολικο και πυραυλους.

Εχει υπολογιστει πως οι απωλειες της Ουκρανιας ειναι οι περισσοτεροι πολιτες παρα στρατιωτες.

Ανιερες τακτικες, δειλων , εγκληματιων.

Αρκετοι Ουκρανοι βρισκονται στο εξωτερικο και εκπαιδευονται σε οπλικα συστηματα.

Ειναι θεμα χρονου ποτε θα αρχισει το push back.

Και διαφορες πηγες για ενημερωση.


ε και συ κόβεις μια φράση για να μου γράψεις πράγματα στα οποία συμφωνούμε :think:
δες και συ σε ποιον έγραψα το ποστ που παραθέτεις για να καταλάβεις το νόημα (η ουσία είναι η δεύτερη προταση-ερώτηση στην οποία ο κ. zero δεν έκανε τον κόπο να απαντήσει :wink: )

πάντως τα λινκ που βάζεις από το reddit (τα βλεπω καθημερινά από την αρχή σχεδόν ) είναι μόνο για να βλέπεις βίντεο από τις μάχες, όχι για να βγάλεις οποιαδήποτε συμπεράσματα για τον πόλεμο με βάση αυτά.
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.226
Κριτικές
27
Like
4.025
Πόντοι
4.895
σε άλλα νέα είχαμε σήμερα πρωινές ώρες τυφλό χτύπημα του ουκρανικού πυροβολικό σε μελιτοπολη και μπελγκοροντ. χτυπήθηκαν σπίτια και πολυκατοικίες με ,5 τουλάχιστον πολιτες νεκρους
είδηση που δεν θα παίξουν τα δυτικά αντικειμενικά ΜΜΕ διότι μόνο οι κακοί Ρώσοι βομβαρδίζουν αμάχους κτλ κτλ

στη Μελιτόπολη χτυπήθηκαν σπίτια και πολυκατοικιες ;
τότε τι παραμυθια γράφουν στο reddit ; προπαγάνδα των ουκρανών λες ;
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.226
Κριτικές
27
Like
4.025
Πόντοι
4.895
Τι να σου πω τύπε. Αν θέλεις, κοίτα το εν λόγω βίντεο της Αυστραλιανής Τηλεόρασης, όπου παραθέτει τα στοιχεία σύμφωνα με τα οποία προσπάθησαν να διώξουν το κάρβουνο από την παραγωγή ενέργειας, και τώρα προσπαθούν να το ξαναφέρουν, αφού αποδείχτηκε ότι οι Ανανεώσιμες δν μπορούν να καλύψουν τη ζήτηση. Τώρα αν λένε ψέματα, τι να σου πω. Και πραγματικά αναρωτιέμαι γιατί και εσύ, αλλά και οι περισσότεροι που προωθούν τις ανανεώσιμες, δεν θέλετε να σκεφτείτε το μετά, όταν και τα ηλιακά πάνελ και οι Ανεμογεννήτριες απαξιωθούν. Τι θα γίνουν όλα αυτά; θα μείνουν άχρηστα στη θέση τους; αν μεταφερθούν, που θα πάνε; ποιός θα πληρώσει το κόστος της μεταφοράς, η οποία θα γίνει με τεράστιες νταλίκες που θα καίνε είτε πετρέλαιο, είτε βενζίνη, και δεν θα είναι ηλεκτρικές;

με συμπάθεια σου λεω πως επιμένεις να αδικείς τον εαυτό σου.
Δεν σε ρώτησα αν οι ΑΠΕ στην Αυστραλία πέτυχαν ή απέτυχαν να καλύψουν τη ζήτηση. Ρωτησα (όπως και ο Βαλταίρος) αν έχεις στοιχεία πως η αυξηση των τιμών της ενέργειας οφείλεται στην χρήση των ΑΠΕ όπως υπονόησες σε προηγούμενο ποστ.

πως ξερεις πως εγώ προωθώ τις ΑΠΕ ή γενικότερα τη γνωμη μου για αυτό το θέμα ; έχω γράψει κάτι σχετικό και δεν το ξέρω :think:
και έτσι κι ' αλλιώς τι σχέση έχει η γνώμη μου για τις ΑΠΕ με το ερώτημα που σου κάναμε ; ισχυρίστηκες κάτι συγκεκριμένο για το σήμερα, γιατί βάζεις σάλτσα με τους προβληματισμούς σου για το μέλλον ; μήπως για να αλλάξεις τη συζήτηση όπως έχει επισημάνει και ο Βολταίρος ;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom