Νέα

Ρολόγια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 194K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Λουράκι ή μπρασελέ;

  • Λουράκι

    Ψήφοι: 111 37,1%
  • Μπρασελέ

    Ψήφοι: 188 62,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    299

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.572
Πόντοι
1.796
Εφόσον δεν λειτουργεί, η αξία του σε χρήματα είναι μηδαμινή. Αν για εσάς έχει συναισθηματική αξία, καλό θα είναι κάποια στιγμήνα το φτιάξετε. Πρός Θεού, μην βάψετε καντράν! Προτιμήστε να σας το καθαρίσουν όσο καλύτερα γίνεται. Επίσης μην κάνετε το λάθος και παρασυρθείτε από επιτήδιους που θα σας προτείνουν να του κάνουν πατέντα με μηχανισμό κουάρτζ, ως (και καλά) πολύ πιο οικονομική και αξιόπιστη λύση. Εκτός του ότι αυτές οι πατέντες κατά 80% αποτυγχάνουν, καταστρέφεται και το ρολόι.
συναισθηματικη σωστα
εννοειται δεν το κανω κουαρτζ θα φτιαχτει δεν θα το βαψω και θα χρησιμοποιειται σαν ρολοι τσεπης για να το παιζω καουμπους οταν περιμενω τις κορασιδες στο σταθμο του τρενου
 
Εγγρ.
21 Σεπ 2020
Μηνύματα
1.046
Κριτικές
22
Like
9.448
Πόντοι
6.246
Κάνε μια έρευνα για την τιμή του ρολογιού όπως είναι τώρα, κάνε μια έρευνα για την τιμή του ρολογιού σε περίπτωση που δουλεύει και δες αν σε συμφέρει να το δώσεις στην αντιπροσωπία για σέρβις.
Μπορεί να μην συμφέρει να το φτιάξεις και αρα το κρατάς ως ενθύμιο η’ ψάχνεις για κάποιον καλό ωρολογοποιο μπας και στο συνεφέρει χωρίς να σε νοιάζει τι θα έχει μέσα. Γενικά οσα χρόνια ασχολούμαι με το σπορ εμπιστεύομαι τις αντιπροσωπίες για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Αν έχεις κοιτάξει τιμές πάω πάσο. Αυτός που προτείνει ο Άγιος είναι σχετικά γνωστός και μπορεί να σε καθοδηγήσει.
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.572
Πόντοι
1.796
με τον υπευθυνο στο καταστημα της ωμεγα στο κολωνακι που μιλησαμε μου ειπε πως δεν αξιζει να το φτιαξεις για να το πουλησεις , αυτα τα ρολογια τα φτιαχνουμε λογω συναισθηματικης αξιας
και εγω αυτο θελω
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.572
Πόντοι
1.796
απλα αυτο που μ εκανε εντυπωση ειναι γιατι τα στελνει η ωμεγα στην ελβετια και δεν τα φτιαχνουνε εδω

απο οτι ξερω στην καλλιθεα ειναι το σερβις

γιατι απλα δεν παραγγελνουνε απο ελβετια και τα φτιαχνουνε εδω

στην σεικο νομιζω τα παραγγελνουν απο ιαπωνια και τα φτιαχνουνε στα κεντρικα στην τριτης σεπτεμβριου

ειχα παει δυο σεικο 5 και μου τα ειχανε κρατησει πανω γυρω στους 2-3 μηνες
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.704
Κριτικές
90
Like
36.274
Πόντοι
25.467
Κάνε μια έρευνα για την τιμή του ρολογιού όπως είναι τώρα, κάνε μια έρευνα για την τιμή του ρολογιού σε περίπτωση που δουλεύει και δες αν σε συμφέρει να το δώσεις στην αντιπροσωπία για σέρβις.
Μπορεί να μην συμφέρει να το φτιάξεις και αρα το κρατάς ως ενθύμιο η’ ψάχνεις για κάποιον καλό ωρολογοποιο μπας και στο συνεφέρει χωρίς να σε νοιάζει τι θα έχει μέσα. Γενικά οσα χρόνια ασχολούμαι με το σπορ εμπιστεύομαι τις αντιπροσωπίες για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Αν έχεις κοιτάξει τιμές πάω πάσο. Αυτός που προτείνει ο Άγιος είναι σχετικά γνωστός και μπορεί να σε καθοδηγήσει.


Έχω ψαχτεί πολύ με τους ρολογάδες. Ο γνωστός σε όλους Καλουστιάν (που σημειωτέον εκεί πηγαίνουν τα περισσότερα ρολογια οι κοσμηματοπώλες για σέρβις και επισκευή) μου είχε καταστρέψει ένα Oyster perpetual Air-King precision του 1950.

Αντιθέτως από τον Τζούλιο δεν έχω κανένα παράπονο, κι ας είναι πολύ πιο ακριβός.
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.572
Πόντοι
1.796
Έχω ψαχτεί πολύ με τους ρολογάδες. Ο γνωστός σε όλους Καλουστιάν (που σημειωτέον εκεί πηγαίνουν τα περισσότερα ρολογια οι κοσμηματοπώλες για σέρβις και επισκευή) μου είχε καταστρέψει ένα Oyster perpetual Air-King precision του 1950.

Αντιθέτως από τον Τζούλιο δεν έχω κανένα παράπονο, κι ας είναι πολύ πιο ακριβός.
και κατι τελευταιο

δινει καποιο χαρτι σαν εγγυση η κατι παρομοιο ??
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.704
Κριτικές
90
Like
36.274
Πόντοι
25.467

clonarius

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Φεβ 2018
Μηνύματα
6.225
Κριτικές
28
Like
20.018
Πόντοι
5.946
αυτο το καταλαβα
αρα στην ελβετια μπορει να μου βγει κανα χιλιαρικο η και παραπανω

αν το φτιαξω εδω θα πρεπει να ειναι καποιο τζιμανι

και αν φτιαχτει εδω θα εχω εμπιστοσυνη οτι θα λειτουργει σωστα ??
Δεν θα έχεις αλλά δεν συμφέρει τίποτα άλλο...
 

singleasthat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2020
Μηνύματα
89
Κριτικές
9
Like
635
Πόντοι
300
Το ρολόι, θεωρητικά έχει χριστική αξία για τον κάτοχο του. Πρακτικά όμως είναι ένα status symbol. Ωραίο το Apple Watch αλλά πιο ωραίο το κεραμικό που θα το καταλάβουν όμως ελάχιστοι / ελάχιστες.
Ένα Rolex όμως η ένα Rado; Σταθερές αξίες και αναγνωρίσιμες!
Όποτε επαναπροσδιορίζω, τι φοράτε και τι θα θέλατε να φοράτε;
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 202461

Επισκέπτης
Το ρολόι, θεωρητικά έχει χριστική αξία για τον κάτοχο του. Πρακτικά όμως είναι ένα status symbol. Ωραίο το Apple Watch αλλά πιο ωραίο το κεραμικό που θα το καταλάβουν όμως ελάχιστοι / ελάχιστες.
Ένα Rolex όμως η ένα Rado; Σταθερές αξίες και αναγνωρίσιμες!
Όποτε επαναπροσδιορίζω, τι φοράτε και τι θα θέλατε να φοράτε;
Ένα Omega.
 

kallitexnis777

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2021
Μηνύματα
246
Κριτικές
5
Like
371
Πόντοι
21
Το ρολόι, θεωρητικά έχει χριστική αξία για τον κάτοχο του. Πρακτικά όμως είναι ένα status symbol. Ωραίο το Apple Watch αλλά πιο ωραίο το κεραμικό που θα το καταλάβουν όμως ελάχιστοι / ελάχιστες.
Ένα Rolex όμως η ένα Rado; Σταθερές αξίες και αναγνωρίσιμες!
Όποτε επαναπροσδιορίζω, τι φοράτε και τι θα θέλατε να φοράτε;
Οι περισσότεροι που φοράνε ρολόι κοιτάνε από το κινητό τους την ώρα και εγώ είμαι ένας από αυτούς οπότε τι να το κάνεις το ρολόι αν δε το έχεις για πρακτική χρήση εκτός αν έχεις την ψυχική ανάγκη να μοστραρεις τόσο πολύ κάτι τότε πάω πάσο
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.823
Κριτικές
20
Like
12.683
Πόντοι
4.546
*Το μόνο σίγουρο πως ΔΕΝ θα μάθουμε ποτέ τί πραγματικά αντιπροσώπευε το συγκεκριμένο....
:confused: :confused: :confused: :confused:
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Ειχα Casio edifice το πουλησα και πηρα ενα Swiss alpine military.
Το ελβετικο αλλη φαση ως ρολοι.
 

singleasthat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2020
Μηνύματα
89
Κριτικές
9
Like
635
Πόντοι
300
Οι περισσότεροι που φοράνε ρολόι κοιτάνε από το κινητό τους την ώρα και εγώ είμαι ένας από αυτούς οπότε τι να το κάνεις το ρολόι αν δε το έχεις για πρακτική χρήση εκτός αν έχεις την ψυχική ανάγκη να μοστραρεις τόσο πολύ κάτι τότε πάω πάσο

νομίζω πως κανεις δεν το φοράει για την ώρα, ειδικά από την εποχή που έγιναν mainstream τα κινητά, πολύ πριν τα smartphones!
 

gc_2009

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2009
Μηνύματα
181
Κριτικές
8
Like
505
Πόντοι
301
Στα πρώτα μου επιχειρηματικά βήματα (98) έβαλα στο χρηματιστήριο 650.000 δρχ. στον χαμό που γίνονταν τότε, μέσα σε 20 μέρες τα έκανα 10.732.000 δρχ. Επειδή ήμουν κότα, τα πούλησα κατευθείαν και αγόρασα ένα BMW 316 ένα ολο0κληρωμένο Hi Fi (πικάπ, ενισχυτές κλπ) , πήγσ 28 μέρες ΗΠΑ και αγόρασα και ένα ROLEX GMT Master II.
Απο τότε, δεν το έχω βγάλει ποτέ (εκτός των σερβισ) .
 

6Y44

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Οκτ 2018
Μηνύματα
1.764
Κριτικές
56
Like
6.153
Πόντοι
11.836
Festina αλλά αν είχα περισσότερα λεφτά σίγουρα θα πήγαινα σε rolex. Άλλη φινέτσα
 

Outbreak

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2020
Μηνύματα
31
Κριτικές
5
Like
452
Πόντοι
280
Δεν φοράω γενικώς, αλλά αν ποτέ επένδυα θα πήγαινα σε κάποιο βασικό Rolex ή Bulgari που στο άσχετο ματι μου φαίνονται αρκετά εντυπωσιακά.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom