Νέα

Ράνια Τζίμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kkostas611
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 544
  • Εμφανίσεις 125K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.920
Κριτικές
62
Like
45.753
Πόντοι
9.297
Εχει καρύδια και τσαγανό η κυρία Τζίμα.
Αν κυριαρχούσαν τα συντροφια της θα είχε εγκαταλείψει την Ελλάδα από τις αρχές τις δεκαετίας του '90...να τα λέμε αυτά.
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.400
Κριτικές
41
Like
2.337
Πόντοι
506
Ας υπάρχει και ένα θέμα με αυτήν την γυναικάρα
espase-i-rania-tzima-me-tin-provlepsi-toy-panoy-sompoyloy-gia-tin-ypothesi-tis-12chronis.jpg
Αμάν ρε μάγκες ανοίγετε θέματα με τη καθεμία τέτοια λες και θα τη γαμησετα,αυτή κοιτάει φραγκατους ούτε που θα γυρναγε να κοίταξε μπατηρηδες σα εμάς.Μη δίνετε αξία σε γκόμενες που δε πρόκειται να σας κάτσουν ποτέ γιατί είναι μαλακισμένες.
 

satov1

Μέγας
Εγγρ.
13 Μαΐ 2023
Μηνύματα
7.838
Like
18.334
Πόντοι
3.556
Έβαλα να τη δω στις εκλογές,αλλά δεν άντεξα τον Ευαγγελάτο και το γύρισα.Τι τον έβαλαν τον μαλάκα,με τη Λυμπεράκη την άλλη φορά μια χαρά ήταν.
Δεν σου άρεσε και η παρουσία του γίγαντα Πρετεντέρη στην εκλογική βραδιά του Μega?
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.295
Like
2.352
Πόντοι
456
Αμάν ρε μάγκες ανοίγετε θέματα με τη καθεμία τέτοια λες και θα τη γαμησετα,αυτή κοιτάει φραγκατους ούτε που θα γυρναγε να κοίταξε μπατηρηδες σα εμάς.Μη δίνετε αξία σε γκόμενες που δε πρόκειται να σας κάτσουν ποτέ γιατί είναι μαλακισμένες.
Στο bourdela εισαι τυπε, για ποια θες να ανοιχτει θεμα για την μαρια της γειτονιας η την σουλα την καθαριστρια....
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.898
Like
1.780
Πόντοι
216
Γιατί να κράξει όσους δεν πήγαν να ψηφίσουν; Κοπανατζήδες ή μη, η ψήφος μόνο στα χαρτιά είναι υποχρεωτική,δεν υπάρχει καμία κύρωση, νομιμότατα κάθομαι σπίτι μου και τον παίζω.

Καταλαβαίνεις τώρα πόσο λάθος είναι το " οι Σπαρτιάτες, φασίστες ή μη , είναι νόμιμα εκλεγμένοι";

Ό,τι είναι νόμιμο, δεν είναι και ηθικό.

Και το να αντλείς στήριξη από έναν κατάδικο για διεύθυνση εγκληματικής οργάνωσης, ούτε νόμιμο ( μετά τον νόμο Βορίδη) είναι, ούτε και ηθικό.
Επικοινωνείς με το μυαλό σου ρε τύπε; Είναι δηλαδή ηθικό να κάτσεις στο σπιτι σου, να απέχεις και να επιτρέπεις ένα κόμμα με μόλις 250k ψήφους να μπαίνει στη βουλή; Μου θυμίζεις στερεοτυπικά τύπο που θα φώναζε "μητσοτάκη γαμιέσαι κτλ".
-"τί ψηφίσατε;"
-"Α δε ψήφισα"

Αν δε θέλεις να ψηφίσεις, δεν εχεις κανένα δικαιωμα να παραπονιέσαι. Πόσο μάλλον μια δημοσιογράφος η οποία έχει δημόσιο λόγο.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.960
Κριτικές
67
Like
29.239
Πόντοι
10.336
Επικοινωνείς με το μυαλό σου ρε τύπε; Είναι δηλαδή ηθικό να κάτσεις στο σπιτι σου, να απέχεις και να επιτρέπεις ένα κόμμα με μόλις 250k ψήφους να μπαίνει στη βουλή; Μου θυμίζεις στερεοτυπικά τύπο που θα φώναζε "μητσοτάκη γαμιέσαι κτλ".
-"τί ψηφίσατε;"
-"Α δε ψήφισα"

Αν δε θέλεις να ψηφίσεις, δεν εχεις κανένα δικαιωμα να παραπονιέσαι. Πόσο μάλλον μια δημοσιογράφος η οποία έχει δημόσιο λόγο.
Σαφως οποιος δεν ψηφισε δεν δικαιουται να παραπονιεται. Αλλα ανηθικο δεν ειναι σε καμια περιπτωση. Δεν υπαρχει ψηφος διαμαρτυριας, τα λευκα και τα ακυρα υπαρχουν μονο για την στατιστικη, και οποιαδηποτε ψηφος σε κομμα που δεν πηρε 1.5%+ (για την επιδοτηση) ειναι ψηφος που πηγε στα σκουπιδια. Να στο θεσω αλλιως, αν αντι για αποχη 47% που ειχαμε, ηταν 7%, αλλα τα ακυρα ψηφοδελτια ηταν 40%, θα ηταν παλι ανηθικο; Γιατι ουσιαστικα αυτο ειναι η αποχη, τι να ψηφισω ακυρο (δικαιωμα μου) τι να μην παω να ψηφισω ("υποχρεωση" μου) το ιδιο και το αυτο.

Λοιπον, το αποτελεσμα των εκλογων ειναι αυτο που ειναι. Αν βολευεσαι, βαφτισε την αποχη ακυρα ψηφοδελτια.

Και ενα τελευταιο. Δεν ειναι ελληνικο φαινομενο η αποχη.


1687892687519.png


οπως βλεπεις, την τελευταια 10-15ετια, ειναι πλεον νορμα σε παγκοσμιο επιπεδο το τουλαχιστον 30% του πληθυσμου να απεχει. Ισως γιατι εχουν παρει αποφαση οτι οι εκλογες δεν θα αλλαξουν την ζωη τους.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.715
Like
6.489
Πόντοι
2.356
Είναι η μόνη που κάνει δύσκολες ερωτήσεις σε κυβερνητικούς βουλευτές κι αυτό της έχει δώσει πολλούς πόντους. Στέκεται αξιοπρεπέστατα σε σύγκριση με εμετικους γλείφτες τυπου ΣΚΑΙ και είναι και ως γυναίκα εμφανίσιμη. Νομίζω στην κορυφή της γυναικείας τηλεοπτικής δημοσιογραφίας αυτή τη στιγμή.
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.400
Κριτικές
41
Like
2.337
Πόντοι
506
Στο bourdela εισαι τυπε, για ποια θες να ανοιχτει θεμα για την μαρια της γειτονιας η την σουλα την καθαριστρια....
Για ιερόδουλες που θέλουμε να γαμησουμε ας πούμε ή ιστορίες για γκομενες που θέλουμε έξω,πράγματα που μπορούμε να γευτούμε αυτές όλες τις διάσημες δε θα τις γευτούμε ποτέ άρα δε υπάρχει λόγος να τις συζητάμε.
 

kyrpoutsos

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2021
Μηνύματα
439
Like
709
Πόντοι
81
Επικοινωνείς με το μυαλό σου ρε τύπε; Είναι δηλαδή ηθικό να κάτσεις στο σπιτι σου, να απέχεις και να επιτρέπεις ένα κόμμα με μόλις 250k ψήφους να μπαίνει στη βουλή; Μου θυμίζεις στερεοτυπικά τύπο που θα φώναζε "μητσοτάκη γαμιέσαι κτλ".
-"τί ψηφίσατε;"
-"Α δε ψήφισα"

Αν δε θέλεις να ψηφίσεις, δεν εχεις κανένα δικαιωμα να παραπονιέσαι. Πόσο μάλλον μια δημοσιογράφος η οποία έχει δημόσιο λόγο.
Δεν κατάλαβες τι έγραψα και γιατί το έγραψα.
Πάμε λοιπόν να εξηγήσουμε: προσπάθησα να πω πως καθόλου δεν ισχύει το " νόμιμο= ηθικό". Ένας εκλεγμένος ναζί δεν είναι ανεκτός,επειδή είναι εκλεγμένος νόμιμα. Παραμένει ναζί.
Όπως και το να μην πας να ψηφίσεις είναι εντελώς νόμιμο, αφού δεν υπάρχουν κυρώσεις, αλλά δικαιοπολιτικά όχι ηθικό.
Και για να δείξω πόσο ισχύουν τα παραπάνω, έφερα το παράδειγμα με την ψήφο.

Να μην διαβάζουμε βιαστικά τις γνώμες των άλλων πάντως και μετά να ζητάμε και εξηγήσεις, αν ο άλλος επικοινωνεί με το μυαλό του.
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.898
Like
1.780
Πόντοι
216
Δεν κατάλαβες τι έγραψα και γιατί το έγραψα.
Πάμε λοιπόν να εξηγήσουμε: προσπάθησα να πω πως καθόλου δεν ισχύει το " νόμιμο= ηθικό". Ένας εκλεγμένος ναζί δεν είναι ανεκτός,επειδή είναι εκλεγμένος νόμιμα. Παραμένει ναζί.
Όπως και το να μην πας να ψηφίσεις είναι εντελώς νόμιμο, αφού δεν υπάρχουν κυρώσεις, αλλά δικαιοπολιτικά όχι ηθικό.
Και για να δείξω πόσο ισχύουν τα παραπάνω, έφερα το παράδειγμα με την ψήφο.

Να μην διαβάζουμε βιαστικά τις γνώμες των άλλων πάντως και μετά να ζητάμε και εξηγήσεις, αν ο άλλος επικοινωνεί με το μυαλό του.
Επιμένεις να μην καταλαβαίνεις, και επιλεκτικά καθορίζεις τι είναι νόμιμο και τι ηθικό κατά το επιθυμητό για εσένα.

Ο λόγος ύπαρξης του κόμματος και ανάδειξης των Σπαρτιατών, είναι αντικειμενικά αποδεδειγμένος. Όλα τα άλλα απλά σου δίνουν άλλοθι να γκρινιάζεις.
 

_TELIS_

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2022
Μηνύματα
300
Like
544
Πόντοι
81
Κάτω του μετρίου, κοντή με αρκετά χαλασμένο πρόσωπο
 

kyrpoutsos

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2021
Μηνύματα
439
Like
709
Πόντοι
81
Επιμένεις να μην καταλαβαίνεις, και επιλεκτικά καθορίζεις τι είναι νόμιμο και τι ηθικό κατά το επιθυμητό για εσένα.

Ο λόγος ύπαρξης του κόμματος και ανάδειξης των Σπαρτιατών, είναι αντικειμενικά αποδεδειγμένος. Όλα τα άλλα απλά σου δίνουν άλλοθι να γκρινιάζεις.
Η διεύθυνση εγκληματικής οργάνωσης είναι και παράνομη και ανήθικη.
Το να δίνει στήριξη σε ένα κόμμα ένας κατάδικος εγκληματίας είναι και παράνομο και ανήθικο.
Τα παραπάνω δεν τα καθορίζω εγώ, άνοιξε αν θες τον ποινικό κώδικα και διάβασε και τον νέο νόμο για την περίπτωση που ένα κόμμα ελέγχεται από εγκληματία.

Και άντε, άσε το ανήθικο.

Παράνομες όμως είναι και οι δύο συμπεριφορές, 100%.

Τα παραπάνω δεν τα καθορίζω εγώ μόνος μου, τα καθορίζει ο Έλληνας νομοθέτης και τα δικαστήρια που εφαρμόζουν τους νόμους. Αν διαφωνείς με αυτά, μπορείς να βρεις μια απόκρημνη σπηλιά και να απομονωθείς εκεί. Ένα ρόπαλο και μια προβιά ζώου θα βοηθούσαν για την περαιτέρω επιβίωσή σου.

Ο λόγος ύπαρξης των Σπαρτιατών είναι η - κατά τεκμήριο - ηλιθιότητα, απαιδευσιά και ουγκανοποίηση ενός - ευτυχώς- αμελητέου ποσοστού της ελληνικής κοινωνίας, γύρω στο 4%.
Ούτε ιδεολόγοι είναι, ούτε φασίστες. Ούτε καν επικίνδυνοι για εμένα : πρόκειται απλώς για ηλίθιους,που με την πρώτη στραβή θα πηδήξουν από το καράβι για να σώσουν το τομάρι τους. Φάνηκε πολύ καθαρά αυτό, όταν καταδικάστηκε η Χρυσή Αυγή και όλοι λούφαξαν στις τρύπες τους, στελέχη και μη.

Δεν είναι ούτε καν υπολογίσιμοι σαν φασίστες, ούτε οι χρυσαυγητες ούτε οι Σπαρτιάτες.
 

Tzin tonik

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2021
Μηνύματα
807
Like
2.649
Πόντοι
446
:lheel:
IMG_20230710_201305.jpg IMG_20230710_201155.jpg IMG_20230710_200908.jpg
Ωραία γυναίκα ,μου αρέσει ,ωραίο στυλ ...:lheel:...γόβα μαύρη ..κυρία Τζίμα ..βλέπετε τις δικές μας θερμοκρασίες...
 

satov1

Μέγας
Εγγρ.
13 Μαΐ 2023
Μηνύματα
7.838
Like
18.334
Πόντοι
3.556

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom