Νέα

Πυρκαγιές 2009 - Αττική αλλα και αλλου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Enforcer
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 605
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
Τι να σχολιασεις ρε φιλε.. σχολια θελουνε, η κλωτσες..
 

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16
ΧΩΝΕΨΤΕ ΤΟ

Οι φωτιές δεν αποτρέπονται ΟΣΑ ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ.Τελεία.
όπως και ο σεισμός,και η πλημμύρα,και η γρίπη και ΟΛΑ ΟΣΑ ΞΕΠΕΡΝΟΥΝ ΤΙΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ

Αν είναι άχρηστος ο Καραμανλής,είναι και ο Ισπανός,ο Γάλλος,ο Αυστραλός,ο Καλιφορνέζος

Στο κάτω κάτω ΕΙΝΑΙ ΑΣΕΒΕΙΑ και προς τους πυροσβέστες,που κάνουν μία από τις πιο επίπονες δουλειές που υπάρχουν για ψωροφράγκα,να γράφει ο κάθε αβανταδόρος από την άνεση του καναπέ του όποια παπαριά του κατέβει

Η συγκεκριμένη φωτιά θα μπορούσε να μην είχε ανάψει - ήταν εμπρισμός - ή στην χειρότερη, θα μπορούσε να είχε σβήσει όταν ξεκίνησε, αν υπήρχε οργάνωση. Τα ίδια περίπου έγιναν και πρόπερσι, σε μεγαλύτερη κλίμακα.
 

PILOTENIOS

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
233
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
ΧΩΝΕΨΤΕ ΤΟ

Οι φωτιές δεν αποτρέπονται ΟΣΑ ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ.Τελεία.
όπως και ο σεισμός,και η πλημμύρα,και η γρίπη και ΟΛΑ ΟΣΑ ΞΕΠΕΡΝΟΥΝ ΤΙΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ

Αν είναι άχρηστος ο Καραμανλής,είναι και ο Ισπανός,ο Γάλλος,ο Αυστραλός,ο Καλιφορνέζος

Στο κάτω κάτω ΕΙΝΑΙ ΑΣΕΒΕΙΑ και προς τους πυροσβέστες,που κάνουν μία από τις πιο επίπονες δουλειές που υπάρχουν για ψωροφράγκα,να γράφει ο κάθε αβανταδόρος από την άνεση του καναπέ του όποια παπαριά του κατέβει


Καταρχάς οι εκφράσεις τύπου "Χωνέψτε το" είναι για τα παιδάκια και τους δούλοπάρικους. Ακόμα τουλάχιστον και σκεφτόμαστε και μιλάμε ελεύθερα, και κανένας δεν θα μας επιβάλει την κατα τα άλλα σεβαστή άποψή του.
Ο άνθρωπος κατάφερε να αναπτύξει τεχνολογίες και μέσα για να προστατευτεί από τα φυσικά φαινόμενα σε πολύ μεγάλο βαθμό.
Δυστηχώς ακόμα δεν έχει βρεθεί κάτι να μας γλιτώσει από την ανικανότητα. Ο Καραμανλής ίσως να είναι άχρηστος, ίσως και όχι. Αυτό θα το κρίνει ο καθένας.
Είναι όμως λίγος, και έχει γύρω του τουλάχιστον κατώτερους από αυτόν. Ένας ηγέτης πρέπει να μπορεί να επιλέγει συνεργάτες, να είναι μεθοδικός, παραγωγικός και τουλάχιστον να μην επιτρέπει στον εαυτό του να δέχεται τις κουταμάρες του κάθε Αντώναρου που είναι δίπλα του. Τον δικό μου καναπέ κύριε Ψυχίατρε τον έχω πληρώσει εγώ, και ,κανένας δεν θα μου απαγορεύσει να κάθομαι. Όπως έχω πληρώσει το σπίτι μου, τους φόρους μου και ότι άλλο μου ζητάει το γαμοκράτος που εμείς φτιάξαμε. Έχω κάθε δικαίωμα (όπως και κάθε πολίτης που πληρώνει) να κρίνω ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΩ.

Όσο για τους άλλους που ανέφερες, σε πληροφορώ ότι και η Γαλλία, και η Αυστραλία και η Ισπανία, αλλά και όλες σχεδόν οι χώρες του Δυτικού κόσμου, έχουν δημιουργήσει συστήματα διαχείρισης του κινδύνου (για πρόληψη) αλλά και διαχείρισης κρίσης (για καταστολή) που στην Ελλάδα ούτε στα καλύτερα όνειρά μας. (Ενδεικτικά αναφέρω το AS/NZS 4360:2004 που είναι ίσως το αρτιότερο στον πλανήτη). Και αυτά δεν είναι θεωρίες, γιατί τα έχω δει με τα μάτια μου να λειτουργούν.
Και εδώ αρχίσαμε σήμερα τα ποιός φταίει και πως όλα λειτουργησαν τέλεια. Αυτά και θα επανέλθω..
 
OP
OP
E

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66

Ωπα. Χαλάρωσε. Πάρτο λίγο αλλιώς και μη σφίγγεσαι

Οι φωτιές δεν αποτρέπονται ΟΣΑ ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ.Τελεία.

Ποια μετρα ακριβώς πήρε η νικήτρια του διαγωνισμού? Μια λίστα θα βοηθούσε.

A, η ΜΗ ενοικίαση Canadair δεν αποτελεί μετρo καταπολέμησης. Για να είμαστε ξεκάθαροι.


Αν είναι άχρηστος ο Καραμανλής,είναι και ο Ισπανός,ο Γάλλος,ο Αυστραλός,ο Καλιφορνέζος

Τραβηγμένο αυτό που λες. Μπορείς να το δικαιολογήσεις?

Στο κάτω κάτω ΕΙΝΑΙ ΑΣΕΒΕΙΑ και προς τους πυροσβέστες,που κάνουν μία από τις πιο επίπονες δουλειές που υπάρχουν για ψωροφράγκα,να γράφει ο κάθε αβανταδόρος από την άνεση του καναπέ του όποια παπαριά του κατέβει

Ένα λεπτό γιατί είπες μαλακια

Οποιος κρίνει τους υπαλληλους τις νικήτριας του διαγωνισμού, ασκεί κριτική στους πυροσβέστες? Αυτό που λες δε στέκει ούτε σε αμφιθέατρο γεμάτο Δαπίτες.

Όταν μάλιστα ο υπάλληλος αντώναρος σήμερα είπε ότι η νικήτρια ΔΕΝ είχε ευθύνες και έριξε το φταίξιμο στην πυροσβεστική!

καταλαβαίνω την αγωνια σου και το γεγονός ότι η έλλειψη επιχειρημάτων σε οδηγεί στο να μοιράζεις χαρακτηρισμούς και ετικέτες, αλλα να ξέρεις ότι αυτό δε σε βοηθάει
 

OXIA

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.289
Like
8
Πόντοι
16
Στο βιντεάκι αυτής, της σελίδας, όπου παρουσιάζεται το συμβάν στα δελτία νέων του κόσμου, να υποθέσω πως το CNN, το France2, το TVE, το Ν24, που λένε τα πράγματα όπως τα κατέγραψαν και κατηγορούν απερίφραστα την κυβέρνηση, να υποθέσω οτι για τους υπαλληλίσκους της κακιάς ώρας που κυκλοφορούν αδέσποτοι εδώ μέσα, τους έβαλε το ΠΑΣΟΚ να τα πουν αυτά;

 

Επισκέπτης
Στο βιντεάκι αυτής, της σελίδας, όπου παρουσιάζεται το συμβάν στα δελτία νέων του κόσμου, να υποθέσω πως το CNN, το France2, το TVE, το Ν24, που λένε τα πράγματα όπως τα κατέγραψαν και κατηγορούν απερίφραστα την κυβέρνηση, να υποθέσω οτι για τους υπαλληλίσκους της κακιάς ώρας που κυκλοφορούν αδέσποτοι εδώ μέσα, τους έβαλε το ΠΑΣΟΚ να τα πουν αυτά;

είσαι τόσο ανόητη που δεν μπορείς να καταλάβεις ότι και οι ξένοι έχουν τα δικά τους συμφέροντα, δεν χρειάζονται το ΠΑΣΟΚ να τους τα υπαγορεύσει! :uglystupid:
 

aliki-xania !

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.104
Like
0
Πόντοι
16
        Ασχετο:

 
 
  Σβηστε με....... δεν αντεχω.... καιγομαι..........
 

OXIA

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.289
Like
8
Πόντοι
16
είσαι τόσο ανόητη που δεν μπορείς να καταλάβεις ότι και οι ξένοι έχουν τα δικά τους συμφέροντα, δεν χρειάζονται το ΠΑΣΟΚ να τους τα υπαγορεύσει! :uglystupid:

Πραγματικά, προσπαθώ να καταλάβω, πόσο αυτοσεβασμό και αυτοεκτίμηση μπορεί να έχει ένας τυπος που τον πληρώνουν για να δικαιολογεί τα αδικαιολόγητα με φτηνές δικαιολογίες.
Η απόλυτη ξεφτίλα μιας προσωπικότητας (; ).
Συνέχισε σ' αυτό το μοτίβο.
Νιώθω οίκτο για τέτοια τυπάκια. Εντελώς ανύπαρκτοι λέμε.
 

Επισκέπτης
όταν οι πολιτικές ευθύνες εμπεριέχουν και ποινικές πάλι ο λαός αποδίδει δικαιοσύνη, αλλα με άλλο τρόπο

προφανώς ή μας δουλεύεις ή δεν ξέρεις τι γράφεις! :uglystupid: όταν λες ότι και τις ποινικές ευθύνες τις αποδίδει ο λαός προφάνως εννοείς την αυτοδικία και όχι κάτι άλλο...γιατί σε μια κοινοβουλευτική δημοκρατία την δικαιοσύνη την απονέμει ο τρίτος πυλώνας του κράτους δικαίου η δικαστική εξουσία!
 

Επισκέπτης
Πραγματικά, προσπαθώ να καταλάβω, πόσο αυτοσεβασμό και αυτοεκτίμηση μπορεί να έχει ένας τυπος που τον πληρώνουν για να δικαιολογεί τα αδικαιολόγητα με φτηνές δικαιολογίες.
Η απόλυτη ξεφτίλα μιας προσωπικότητας (; ).
Συνέχισε σ' αυτό το μοτίβο.
Νιώθω οίκτο για τέτοια τυπάκια. Εντελώς ανύπαρκτοι λέμε.

επί της ουσίας θα απαντήσεις σε αυτό που έγραψα? δηλαδή ότι και οι ξένοι έχουν τα δικά τους ιδιοτελή συμφέροντα πέρα από το ΠΑΣΟΚ. Οι προμήθειες εξοπλισμών για παράδειγμα σου λένε κάτι?
 

aliki-xania !

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.104
Like
0
Πόντοι
16
τελικα θα με σβησει καποιος? τι θα γινει με σας........
 

Επισκέπτης
είμαι ο χειρότερος εχθρός σου κομματόσκυλο

Το εισόδημα μου είναι ανεξάρτητο από την πολιτική κατάσταση στην ελλάδα, βγάζω πιο πολλά από σένα, κάτι κομματόσκυλα σαν εσένα τα βλέπω και γελάω

Καλά κανεις και ανησυχείς για την επομενη μέρα, απλά το κανεις με λάθος τρόπο και εκτίθεσαι

Επί του θέματος τώρα - στην πλειοψηφία των περιπτώσεων οι πολιτικές ευθύνες εμπεριέχουν ΚΑΙ ποινικές.

Αν διαπιστωθεί ότι κάποιος δεν έκανε καλά τη δουλειά του και έγινε αιτια στο βαθμό που του αναλογεί να καταστραφεί για πάντα η αθηνα, προφανώς θα πρέπει να τιμωρηθεί. Όχι φυσικά πολιτικά, αυτά είναι τρίχες.
άλλα υποστήριζες στο ποστ σου που παρέθεσα και σχολίασα παραπάνω...τώρα τα επιπλέον λεφτά που βγάζεις σε σχέση με εμένα μπορείς να τα βάλεις στον κώλο σου! :uglystupid:
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
άλλα υποστήριζες στο ποστ σου που παρέθεσα και σχολίασα παραπάνω...τώρα τα επιπλέον λεφτά που βγάζεις σε σχέση με εμένα μπορείς να τα βάλεις στον κώλο σου! :uglystupid:
Eπειδή ένα παιδί στο άλλο θρεντ ψάχνει για δουλειά γίνεται να μας πεις το μεροκάματο σου;
 
OP
OP
E

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
daniel72 δε θα σε ακολουθήσω στον κατήφορο που έχεις πάρει

Συνέχισε να εκτίθεσαι και να εξευτελίζεσαι.

 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Μιας και πιάσαμε το  :offtopic: :offtopic: (αγαπημένο άθλημα btw)...
Ρούφ που είναι το κιτρινοπρασινάκι σου σήμερις???
[move] :2funny: :tits2: :2funny: :tits2: :2funny: :tits2: ΞΕΦΤΙΛΑ  :2funny: :tits2: :2funny: :tits2: :2funny: :tits2:[/move]
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Ασε ρε Αλίκη εδω δεν μπορούμε να σβήσουμε τις..δικες μας στο μαραθώνα...τις Χανιώτισσες θα..σβήνουμε???
Άσε το κορίτσι να εκφραστεί ρε γίγαντα. :rockon: Έχει καύλες, είδε εδώ φωτιές - σου λέει όπου φωτιά θα υπάρχουν και πυροσβέστες να με σβήσουν και μένα. Λογικό. :dancing:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom