Νέα

ψαγμενες- παραξενες ταινιες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα raopau
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 82
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
raopau

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.477
Like
21.846
Πόντοι
5.006
Μάστορα μάλλον είδες το INCEPTIΟΝ χτες και άνοιξες το θέμα...Οπότε σου προτείνω να δεις και το ΜΕΜΕΝΤΟ με τον Γκάι Ρίτσι....Επίσης και τα 4 Torrente αν μιλάμε για κωμωδίες. Ο JOSE LOUIS TORRENTE είναι τεράστιος....RESPECT :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
βασικα το inception δεν μου αρεσε ιδιαιτερα.....το memento ειναι ταινιαρα......παντως το θεμα το ανοιξα για τελειως καμμενες και παραξενες ταινιες(π.χ σουρεαλιστικες κτλ),το ιnception και το memeto δεν τις εντασσω σε αυτο το στυλ.....
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.572
Πόντοι
1.796
δες david lynch που ειπαν και πριν
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Space odyssey.
Tree off life (δρα και σαν υπνωτικο)
Οτι θυμαμαι θα το γραφω.
 

torrente

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουν 2010
Μηνύματα
158
Κριτικές
9
Like
345
Πόντοι
281
http://[URL unfurl="true"]www.caratulas.com/peliculas/peliculas/T/Torrente_El_Brazo_Tonto_De_La_Ley/Torrente_El_Brazo_Tonto_De_La_Ley-Caratula.jpg[/img[/URL]]
[/quote]

Ελα δικέ μου...η ταινίες αυτές δεν είναι παράξενες ή ψαγμένες απλά πρεπει να έχεις ζήσει Ισπανία ή να είσαι γνώστης της κουλτούρας για να τις απολαύσεις....
 

StrangeKindOfHuman

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Ιαν 2012
Μηνύματα
208
Κριτικές
111
Like
531
Πόντοι
1.211
Μιας και την είχα αναφέρει στις τελευταίες μου κριτικές. Το Stalker του Ταρκόφσκι.
Άλλες ταινίες που δεν θα χαρακτήριζα ψαγμένες αλλά σιγουρα πρέπει να δεις (Αν δεν το έχεις κάνει ήδη) είναι το Delicatessen,
και φυσικά το La Cite des Enfants Perdus ή κατά το ελληνικό "Η πόλη των χαμένων παιδιών"
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom