Νέα

Ψάχνουν απεγνωσμένα γαμπρό. 30άρες έως 40άρες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arcans70
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 278K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Πάντως αυτό που παρατηρώ εγώ από τον κοινωνικό, φιλικό και συγγενικό περίγυρο μου, είναι όλο και περισσότεροι άνω των 40 (άντρες και γυναίκες) να αποφασίζουν συνειδητά να μην παντρεύονται και να μην κάνουν παιδιά, παρά να συνεχίζουν τη ζωουλα τους (και καλά κάνουν, αφού είναι συνειδητή η απόφαση). Ειδικά το ποσοστό των γυναικών που αποφασίζουν να μην κάνουν οικογένεια έχει αυξηθεί κατά πολύ τα τελευταία χρόνια, αφού πλέον δεν υπάρχει και η "ρετσινια" της γεροντοκορης.

Εγώ πάντως αμφισβητώ το 'συνειδητά',ειδικά για τις γυναίκες.

Γενικά όλοι θέλουν να δείχνουν στους γύρω ότι περνάνε καλά.Την αλήθεια την ξέρει το μαξιλάρι τους το βράδυ
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206

Ας το ξαναπώ,στην Ελλάδα μόνο απεγνωσμένοι άντρες υπάρχουν.Διότι 30-40 ανύπαντρος ή χωρίς σχέση,ζεις στο περιθώριο.Οι γυναίκες και στα 40-50 άνετα βρίσκουν και γαμήσι και μαλάκες γονατιστούς με το δαχτυλίδι στο χέρι.

Είστε κι οι δυο σας...
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Ας το ξαναπώ,στην Ελλάδα μόνο απεγνωσμένοι άντρες υπάρχουν.Διότι 30-40 ανύπαντρος ή χωρίς σχέση,ζεις στο περιθώριο.Οι γυναίκες και στα 40-50 άνετα βρίσκουν και γαμήσι και μαλάκες γονατιστούς με το δαχτυλίδι στο χέρι.
βρε παλι τα ιδια.

εχεις δει τι χορο ριχνει το αρσενικο παγωνι για να πεισει το θηλυκο,

το κριαρια που κοπανε τα κεφαλια τους κυριολεκτικα  και αυτά απεγνωσμένα τα λες?

ετσι είναι η φυση ρε τρομπα.

το αρσενικο κυνηγαει και το θηλυκο επιλεγει, ατύχησες να γεννηθείς αρσενικο και να θες να σου συμπεριφερονται σαν να εισαι θηλυκο.
 

mmaanos

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
3.460
Like
6.333
Πόντοι
1.056
Εγώ πάντως αμφισβητώ το 'συνειδητά',ειδικά για τις γυναίκες.

Γενικά όλοι θέλουν να δείχνουν στους γύρω ότι περνάνε καλά.Την αλήθεια την ξέρει το μαξιλάρι τους το βράδυ
Δεν ξέρω τυπε. Δεν είμαι και στα σπίτια τους να ξέρω πως περνάνε. Αυτό που ξέρω και βλέπω είναι πολλούς και πολλές να μην παντρεύονται, να μην κάνουν παιδιά, να μην θέλουν υποχρεώσεις. Καλό ή κακό, δεν γνωρίζω. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του.
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.178
Like
1.688
Πόντοι
216
Μαλλον πολλα δινω στους γαμους. Ευτυχως οσοι γνωστοι ηταν να παντρευτουν παντρευτηκαν. Τωρα περιμενουμε τα διαζυγια.
τύπε συνυπολόγισε και την κάτωθι περίπτωση για τα διαζύγια :S :S

Η γκόμενά μου (Ελληνίδα κανονική) μου έδωσε τελεσίγραφο προχθές, σε ένα μήνα πρέπει να πάμε σπίτι της να γνωρίζω τα μελλοντικά πεθερικά. Αλλιώς τέλος. Ακόμα και το σεξάκι με το σταγονόμετρο λες και είναι μαύρος χρυσός και έχουμε παγκόσμια ανατίμηση λόγω Ιράν, και άλλες μαλακείες. Πρέπει να βρούμε και διαμέρισμα, λέει, για να μένουμε μαζί από εδώ και πέρα. Άλλα έξοδα αυτά.... Τελικά, άμα κάνω πίσω και πω το ναι και πάμε στη μάνα της να μου δώσει την ευχή της, με βλέπω να χρωστάω για το υπόλοιπο της ζωή μου δάνειο για διαμέρισμα, και να μένω με το πουλί στο χέρι, και να μην μπορώ να πάω ούτε στις πουτάνες. Τί να κάνω, λέω να παντρευτώ κανά τρανσεξουαλ, να μην κάνει ούτε παιδί, και να μην με πρήζει.
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.163
Πόντοι
2.606
βρε παλι τα ιδια.

εχεις δει τι χορο ριχνει το αρσενικο παγωνι για να πεισει το θηλυκο,

το κριαρια που κοπανε τα κεφαλια τους κυριολεκτικα  και αυτά απεγνωσμένα τα λες?

ετσι είναι η φυση ρε τρομπα.

το αρσενικο κυνηγαει και το θηλυκο επιλεγει, [size=30pt]ατύχησες να γεννηθείς αρσενικο [/size]και να θες να σου συμπεριφερονται σαν να εισαι θηλυκο.
Και που θες να κρυφτεις ρε ,τελικα καρφωνεσαι!
 

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.793
Like
742
Πόντοι
96
Η γκόμενά μου (Ελληνίδα κανονική) μου έδωσε τελεσίγραφο προχθές, σε ένα μήνα πρέπει να πάμε σπίτι της να γνωρίζω τα μελλοντικά πεθερικά. Αλλιώς τέλος. Ακόμα και το σεξάκι με το σταγονόμετρο λες και είναι μαύρος χρυσός και έχουμε παγκόσμια ανατίμηση λόγω Ιράν, και άλλες μαλακείες. Πρέπει να βρούμε και διαμέρισμα, λέει, για να μένουμε μαζί από εδώ και πέρα. Άλλα έξοδα αυτά.... Τελικά, άμα κάνω πίσω και πω το ναι και πάμε στη μάνα της να μου δώσει την ευχή της, με βλέπω να χρωστάω για το υπόλοιπο της ζωή μου δάνειο για διαμέρισμα, και να μένω με το πουλί στο χέρι, και να μην μπορώ να πάω ούτε στις πουτάνες. Τί να κάνω, λέω να παντρευτώ κανά τρανσεξουαλ, να μην κάνει ούτε παιδί, και να μην με πρήζει.

γινε mgtow
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Δεν ξέρω τυπε. Δεν είμαι και στα σπίτια τους να ξέρω πως περνάνε. Αυτό που ξέρω και βλέπω είναι πολλούς και πολλές να μην παντρεύονται, να μην κάνουν παιδιά, να μην θέλουν υποχρεώσεις. Καλό ή κακό, δεν γνωρίζω. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του.

Το θέμα είναι τί ζωή κάνουν όλοι αυτοί που δεν παντρεύονται.Είναι μόνοι τους εντελώς;Έχουν σχέσεις;Έχουν κοινωνική ζωή;

Γιατί αν δεν είσαι παντρεμένος αλλά έχεις πχ μια σχέση,ουσιαστικά είσαι πάλι σαν παντρεμένος αλλά χωρίς να έχεις πάει στην εκκλησία

Αν είσαι όμως μόνος και σπίτι-δουλειά-βόλτα με τον σκύλο και λες ότι σου αρέσει αυτό,ε εκεί δεν το πιστεύω(εκτός εαν έχεις καεί από γάμο)
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
Το θέμα είναι τί ζωή κάνουν όλοι αυτοί που δεν παντρεύονται.Είναι μόνοι τους εντελώς;Έχουν σχέσεις;Έχουν κοινωνική ζωή;

Γιατί αν δεν είσαι παντρεμένος αλλά έχεις πχ μια σχέση,ουσιαστικά είσαι πάλι σαν παντρεμένος αλλά χωρίς να έχεις πάει στην εκκλησία

Αν είσαι όμως μόνος και σπίτι-δουλειά-βόλτα με τον σκύλο και λες ότι σου αρέσει αυτό,ε εκεί δεν το πιστεύω(εκτός εαν έχεις καεί από γάμο)

Μια χαρα ειναι να εισαι μονος. Δε σου προσφερει αντικειμενικα απολυτως τιποτα παραπανω να εισαι σε σχεση, γαμο κλπ.
 

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.793
Like
742
Πόντοι
96
τιτανοτεραστιε Sad man


αυτος εισαι :rockon: :rockon: :rockon:
 

rebelos1

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2019
Μηνύματα
423
Κριτικές
2
Like
117
Πόντοι
1
Η γκόμενά μου (Ελληνίδα κανονική) μου έδωσε τελεσίγραφο προχθές, σε ένα μήνα πρέπει να πάμε σπίτι της να γνωρίζω τα μελλοντικά πεθερικά. Αλλιώς τέλος. Ακόμα και το σεξάκι με το σταγονόμετρο λες και είναι μαύρος χρυσός και έχουμε παγκόσμια ανατίμηση λόγω Ιράν, και άλλες μαλακείες. Πρέπει να βρούμε και διαμέρισμα, λέει, για να μένουμε μαζί από εδώ και πέρα. Άλλα έξοδα αυτά.... Τελικά, άμα κάνω πίσω και πω το ναι και πάμε στη μάνα της να μου δώσει την ευχή της, με βλέπω να χρωστάω για το υπόλοιπο της ζωή μου δάνειο για διαμέρισμα, και να μένω με το πουλί στο χέρι, και να μην μπορώ να πάω ούτε στις πουτάνες. Τί να κάνω, λέω να παντρευτώ κανά τρανσεξουαλ, να μην κάνει ούτε παιδί, και να μην με πρήζει.
Δεν μας είπες όμως πόσο καιρό την έχεις γκόμενα. Γιατί αν την έχεις καμιά δεκαριά χρόνια, ε τότε με το δίκιο της το κορίτσι. Τώρα αν την γνωρίζεις καναδυό - τρεις μήνες και σου επέδωσε τελεσίγραφο ωσάν τον Ερντογάν και τον Τραμπ, ε τότε θα είσαι μεγάλος μ@λ@κ@ς αν δεν την σουτάρεις πάραυτα. Αφού και το σεξ όπως λες με το σταγονόμετρο. Φιλαράκι σαν εκβιασμός μου φαίνεται αυτό. Ή με παντρεύεσαι και συνεχίζεις να με έχεις ή χωρίζουμε. Αυτό δείχνει ότι η μανδάμ δεν δίνει δεκάρα για σένα. Διότι αν σε γούσταρε δεν θα έβαζε στην σχέση όρους και τελεσίγραφα. Έρωτας υπό όρους, μου κάνει κάπως. Και γιατί να παντρευτείς τρανσέξουαλ. Σώνει και καλά να παντρευτείς? Δηλαδή αν μια φορά το μήνα παίρνεις καμιά βίζιτα για να ξεδίνεις σε χαλάει? Πως κάνετε όλοι σας με τον γάμο λες και είστε γκόμενες ρε πούστη μου. Για σύνελθε λίγο. Έτσι όπως το πας σε λίγο θα μας πεις ότι έχεις και περίοδο.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Μια χαρα ειναι να εισαι μονος. Δε σου προσφερει αντικειμενικα απολυτως τιποτα παραπανω να εισαι σε σχεση, γαμο κλπ.

Αφήνω το γάμο έξω.Αλλά αν έχεις μια σχέση και περνάς καλά,και εννοώ πραγματικά καλά,όχι να κρέμεσαι απ'αυτήν λόγω φόβου και απελπισίας,είσαι σε καλύτερη φάση από έναν μόνο.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
Αφήνω το γάμο έξω.Αλλά αν έχεις μια σχέση και περνάς καλά,και εννοώ πραγματικά καλά,όχι να κρέμεσαι απ'αυτήν λόγω φόβου και απελπισίας,είσαι σε καλύτερη φάση από έναν μόνο.

Ε και οταν εισαι μονος και περνας καλα μπορει να εισαι σε καλυτερη φαση. Σε μια σχεση να περνας παντα πραγματικα καλα δυσκολο γιατι εχεις να κανεις με σχεση δυο ατομων, αρα μπαινει κατευθειαν εξαρτηση παραγοντων και οχι απο εσενα. Αρα οι πιθανοτητες να περνας πραγματικα καλα σε σχεση ειναι μαθηματικα λιγοτερες απο το να περνας καλα μονος σου.
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.568
Κριτικές
31
Like
13.154
Πόντοι
5.097
ψηφοφορία.
 

trelokotsidou

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαρ 2006
Μηνύματα
712
Κριτικές
1
Like
387
Πόντοι
26
Το θέμα είναι τί ζωή κάνουν όλοι αυτοί που δεν παντρεύονται.Είναι μόνοι τους εντελώς;Έχουν σχέσεις;Έχουν κοινωνική ζωή;

Γιατί αν δεν είσαι παντρεμένος αλλά έχεις πχ μια σχέση,ουσιαστικά είσαι πάλι σαν παντρεμένος αλλά χωρίς να έχεις πάει στην εκκλησία

Αν είσαι όμως μόνος και σπίτι-δουλειά-βόλτα με τον σκύλο και λες ότι σου αρέσει αυτό,ε εκεί δεν το πιστεύω(εκτός εαν έχεις καεί από γάμο)
Δηλαδή για σένα κάποιος που δεν έχει παντρευτεί είναι απαραίτητα κάποιος μόνος και μίζερος που δεν κάνει τίποτα άλλο στη ζωή του πέρα από να πηγαίνει από τη δουλειά στο σπίτι και τούμπαλην και στα ενδιάμεσα να βγάζει αμα λάχει και καμιά βόλτα το σκύλο του...
Ξέρω τον σκύλο τον έβαλες και καλά σαν ένδειξη οτι το άτομο είναι αντικοινωνικό και τελικά τα έφερε η ζωή έτσι ώστε ο μόνος που καταδέχεται να του κάνει παρέα έτσι όπως κατάντησε είναι ένας σκύλος...
Δεν ξέρω σε τι σύμπαν ζείς και από που τα φαντάζεσαι όλα αυτά αλλά θα σου έλεγα για αρχή να κόψεις τις πολλές ταινίες που βλέπεις ή τις μπαρούφες που διαβάζεις στα διάφορα lifestyle χαζοπεριοδικά.
Το ενδεχόμενο πχ κάποιος να είναι ανύπαντρος , όχι απαραίτητα τρελά ευκατάστατος αλλά να μπορεί να ξοδεύει έξυπνα το χρήμα σε διάφορα χόμπι που τον γεμίζουν το αποκλείεις να φανταστώ.Το να κλείσει πχ με 2 πολύ καλούς κολητούς του φίλους να πάνε ένα 3 ήμερο στο εξωτερικό να πάνε να δούνε 5 πράγματα , να μάθουν πως ζει και ο έξω κόσμος το αποκλείεις.
Το να πάρει το αμάξι του και να πάει μια κοντινή εκδρομή , δεν παίζει.
Βέβαια , τα παραπάνω για να τα κάνει κάποιος προυποθέτει ένα βασικό πράγμα το οποίο το 99% των παντρεμένων δεν το διαθέτει : Ελευθερία.Ελευθερία χρόνου και οικονομική ελευθερία.
Όταν το 90% των Ελλήνων είναι με το παλούκι στον κώλο με κάθε είδους δάνεια και χρέη και μάλιστα είναι τόσο μαζόχες που τους αρέσει κιόλας και δεν κάνουν το παραμικρό για να ξεφύγουν , και όχι μόνο αυτό αλλά σαν κερασάκι στην τούρτα πάνε και παντρεύονται και μια μπουρούχα που τους έδειξε λίγο βυζάκι και μπουτάκι , ε τότε δεν τους φταίει κανείς πέρα από το κεφάλι τους το κλούβιο.
Υπάρχει και ένα 1% παντρεμένων που τα έχουν βρει μεταξύ τους , είναι και οι 2 συνειδητοποιημένοι , κάνουν τις καύλες τους από κοινού , αλλά είναι η μειοψηφία.
Φαντάζομαι το δικό σου παλούκι που τρώς καθημερινά για να λές όσα λες για τους ανύπαντρους.Ξέρω , είναι πίκρα να βλέπεις κάποιους άλλους να περνάνε καλά και εσύ να τρώς τις κουράδες της ζωής αλλά τι να κάνουμε.Ο καθένας πορεύεται με βάση αυτά που κουβαλάει στο κεφάλι του.
 

petercanali

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2010
Μηνύματα
148
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
11
Δεν μας είπες όμως πόσο καιρό την έχεις γκόμενα. Γιατί αν την έχεις καμιά δεκαριά χρόνια, ε τότε με το δίκιο της το κορίτσι. Τώρα αν την γνωρίζεις καναδυό - τρεις μήνες και σου επέδωσε τελεσίγραφο ωσάν τον Ερντογάν και τον Τραμπ, ε τότε θα είσαι μεγάλος μ@λ@κ@ς αν δεν την σουτάρεις πάραυτα. Αφού και το σεξ όπως λες με το σταγονόμετρο. Φιλαράκι σαν εκβιασμός μου φαίνεται αυτό. Ή με παντρεύεσαι και συνεχίζεις να με έχεις ή χωρίζουμε. Αυτό δείχνει ότι η μανδάμ δεν δίνει δεκάρα για σένα. Διότι αν σε γούσταρε δεν θα έβαζε στην σχέση όρους και τελεσίγραφα. Έρωτας υπό όρους, μου κάνει κάπως. Και γιατί να παντρευτείς τρανσέξουαλ. Σώνει και καλά να παντρευτείς? Δηλαδή αν μια φορά το μήνα παίρνεις καμιά βίζιτα για να ξεδίνεις σε χαλάει? Πως κάνετε όλοι σας με τον γάμο λες και είστε γκόμενες ρε πούστη μου. Για σύνελθε λίγο. Έτσι όπως το πας σε λίγο θα μας πεις ότι έχεις και περίοδο.


Απάντηση: 1 χρόνο είμαστε μαζί. Δεν την υποσχέθηκα και γάμο....Μην τρελαινόμαστε, έχω κι άλλες επιλογές. αλίμονο.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Δηλαδή για σένα κάποιος που δεν έχει παντρευτεί είναι απαραίτητα κάποιος μόνος και μίζερος που δεν κάνει τίποτα άλλο στη ζωή του πέρα από να πηγαίνει από τη δουλειά στο σπίτι και τούμπαλην και στα ενδιάμεσα να βγάζει αμα λάχει και καμιά βόλτα το σκύλο του...
Ξέρω τον σκύλο τον έβαλες και καλά σαν ένδειξη οτι το άτομο είναι αντικοινωνικό και τελικά τα έφερε η ζωή έτσι ώστε ο μόνος που καταδέχεται να του κάνει παρέα έτσι όπως κατάντησε είναι ένας σκύλος...
Δεν ξέρω σε τι σύμπαν ζείς και από που τα φαντάζεσαι όλα αυτά αλλά θα σου έλεγα για αρχή να κόψεις τις πολλές ταινίες που βλέπεις ή τις μπαρούφες που διαβάζεις στα διάφορα lifestyle χαζοπεριοδικά.
Το ενδεχόμενο πχ κάποιος να είναι ανύπαντρος , όχι απαραίτητα τρελά ευκατάστατος αλλά να μπορεί να ξοδεύει έξυπνα το χρήμα σε διάφορα χόμπι που τον γεμίζουν το αποκλείεις να φανταστώ.Το να κλείσει πχ με 2 πολύ καλούς κολητούς του φίλους να πάνε ένα 3 ήμερο στο εξωτερικό να πάνε να δούνε 5 πράγματα , να μάθουν πως ζει και ο έξω κόσμος το αποκλείεις.
Το να πάρει το αμάξι του και να πάει μια κοντινή εκδρομή , δεν παίζει.
Βέβαια , τα παραπάνω για να τα κάνει κάποιος προυποθέτει ένα βασικό πράγμα το οποίο το 99% των παντρεμένων δεν το διαθέτει : Ελευθερία.Ελευθερία χρόνου και οικονομική ελευθερία.

Πολύ ιδανικά τα παρουσιάζεις.Και ανύπαντρος και με κολλητούς και ταξίδια;Πού να βρεις ρε φίλε κολλητούς μετά από μια ηλικία;Και να τους ψήσεις κιόλας να πάτε και ταξίδια;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom