Νέα

Ψάχνουν απεγνωσμένα γαμπρό. 30άρες έως 40άρες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arcans70
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 279K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.926
Κριτικές
63
Like
45.831
Πόντοι
9.297
Είναι τυχαίο πιστεύεις που έχουμε τόσα ντελιβεράδικα;
Όχι βέβαια.
Άλλο να γίνεται αυτό κάνα δυο φορές την εβδομάδα και άλλο να γίνεται μόνιμα.
Αν δεν κρατάει το σπίτι η γυναίκα ,ο άνδρας δεν χρειάζεται να παντρεύεται.
Τι να την κάνω την γυναίκα αν ασχολείται λιγότερο από εμένα με το σπίτι;Τζάμπα έξοδα...
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.543
Κριτικές
11
Like
3.456
Πόντοι
4.615
Όχι βέβαια.
Άλλο να γίνεται αυτό κάνα δυο φορές την εβδομάδα και άλλο να γίνεται μόνιμα.
Αν δεν κρατάει το σπίτι η γυναίκα ,ο άνδρας δεν χρειάζεται να παντρεύεται.
Τι να την κάνω την γυναίκα αν ασχολείται λιγότερο από εμένα με το σπίτι;Τζάμπα έξοδα...
Τι λέμε μόνο για το φαγητό; εδώ στη γειτονιά μου (που δεν είναι και καμία γειτονιά πλουσίων και φραγκάτων) βλέπω διάφορες τρισάθλιες να παραγγέλνουν με delivery τον καφέ τους κάθε πρωί (!!!). Ούτε έναν καφέ δεν είναι άξιες να κάνουν στο σπίτι τους.
 

Psolokavliaris

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2023
Μηνύματα
90
Like
199
Πόντοι
0
γεια σας, ισως ψιλοασχετο αλλα, υπάρχει κάποια σελίδα με θέμα τις γνωριμίες παντρεμένων ανδρών/γυναικών με σκοπό το κρυφό σεξ για να ξεφύγουμε απο τη βαρεμάρα της επανάληψης?
 

Glyfomounix

Μέγας
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.570
Like
10.043
Πόντοι
3.506
Τι λέμε μόνο για το φαγητό; εδώ στη γειτονιά μου (που δεν είναι και καμία γειτονιά πλουσίων και φραγκάτων) βλέπω διάφορες τρισάθλιες να παραγγέλνουν με delivery τον καφέ τους κάθε πρωί (!!!). Ούτε έναν καφέ δεν είναι άξιες να κάνουν στο σπίτι τους.
Οι πιο άχρηστες γυναίκες της Ευρώπης
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656
Τι λέμε μόνο για το φαγητό; εδώ στη γειτονιά μου (που δεν είναι και καμία γειτονιά πλουσίων και φραγκάτων) βλέπω διάφορες τρισάθλιες να παραγγέλνουν με delivery τον καφέ τους κάθε πρωί (!!!). Ούτε έναν καφέ δεν είναι άξιες να κάνουν στο σπίτι τους.

Αν δεν υπήρχαν τα ντελιβερι και οι μάνες τους,θα'χαν ψοφήσει απο την πείνα οι περισσότερες
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.926
Κριτικές
63
Like
45.831
Πόντοι
9.297
Τι λέμε μόνο για το φαγητό; εδώ στη γειτονιά μου (που δεν είναι και καμία γειτονιά πλουσίων και φραγκάτων) βλέπω διάφορες τρισάθλιες να παραγγέλνουν με delivery τον καφέ τους κάθε πρωί (!!!). Ούτε έναν καφέ δεν είναι άξιες να κάνουν στο σπίτι τους.
Θέλουν ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ καφέ...εγώ η θα βολευτω με φακελάκι από σούπερ μάρκετ η θα κάνω υπομονή μέχρι να βγω να απολαύσω έναν διαφορετικό καφέ που δεν κάνω στο σπίτι.
Αυτές η δουλεύουν από το σπίτι ,οικιακά η τηλε-εργασια ,η δουλεύουν στον ιδ.τομεα άρα δουλευουν αργότερα. Υπάρχει και η περίπτωση να δουλεύουν σε βάρδιες και να απολαμβάνουν χαλαρά καφέ στο σπίτι...
Πάντως η αλήθεια είναι ότι όσο κυκλοφορούν μηχανάκια για έναν καφέ..." του Έλληνος ο τράχηλος ζυγό δεν υπομένει".
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.906
Like
1.430
Πόντοι
216
Κάποια στιγμή είχα συνομιλήσει με μία άτεκνη (χωρισμένη χωρίς παιδιά) 50άρα, που μου είχε πει μέσες άκρες τα εξής (με ίχνη ειλικρίνειας ομολογώ): είχε βγει σε μία 10ετία (αναζητώντας στο διαδίκτυο) 500 ραντεβού, περίπου 1 την εβδομάδα. Σε 500 ανθρώπους δεν υπήρξε ΕΝΑΣ που να ταιριάξει για κάτι μαζί της. Δε νομίζω ότι χρειάζεται να σχολιάσει κάποιος κάτι παραπάνω.

50αρης αντρας, και ωραιος αν ειναι και καλοβαλμενος, μπορει να βγει 500 ραντεβου σε μια δεκαετια; Ή πχ αν παει σε 50 ραντεβου θα ειναι επιτυχια;
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.949
Κριτικές
27
Like
2.391
Πόντοι
6.955
είχε βγει σε μία 10ετία (αναζητώντας στο διαδίκτυο) 500 ραντεβού, περίπου 1 την εβδομάδα. Σε 500 ανθρώπους δεν υπήρξε ΕΝΑΣ που να ταιριάξει για κάτι μαζί της. Δε νομίζω ότι χρειάζεται να σχολιάσει κάποιος κάτι παραπάνω.
Έχω γνωστή πρών συνάδελφο μέτριας εμφανήσεως η οποία πάνω τουλάχιστον πέντε χρόνια ψάχνει άνδρα με εφαρμογές και παιχνίδια γνωριμιών και δεν της κάνει κανένας. Δεν θα έχει βγει τουλάχιστον με μερικές δεκάδες άνδρες? Εχει βγει με τρείς γνωστούς μου γνώρισε σε εφαρμογή. Πώς το ξέρω...λόγω κοινής φιλίας στο ΦΒ με ρώτησαν για αυτήν.
 
Εγγρ.
24 Νοε 2021
Μηνύματα
2.381
Like
3.708
Πόντοι
456
Έχω γνωστή πρών συνάδελφο μέτριας εμφανήσεως η οποία πάνω τουλάχιστον πέντε χρόνια ψάχνει άνδρα με εφαρμογές και παιχνίδια γνωριμιών και δεν της κάνει κανένας. Δεν θα έχει βγει τουλάχιστον με μερικές δεκάδες άνδρες? Εχει βγει με τρείς γνωστούς μου γνώρισε σε εφαρμογή. Πώς το ξέρω...λόγω κοινής φιλίας στο ΦΒ με ρώτησαν για αυτήν.
άλλη μια που θα καταλήξει με δονητή.και μετά απορούμε που οι μισοί άντρες είναι αγάμητοι και ανύπαντροι
 

Aristippos

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2011
Μηνύματα
381
Like
420
Πόντοι
21
Μάλιστα και γιατί ρε λεβέντες να μην ισχύει το αντίθετο πήγε ο άλλος είδε την 50αρα και την έκανε με ελαφρά. Ξέρετε υπάρχουν άντρες που έχουν την πολυτέλεια να επιλέγουν και ναι κυκλοφορούν ανάμεσα σας.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656
50αρης αντρας, και ωραιος αν ειναι και καλοβαλμενος, μπορει να βγει 500 ραντεβου σε μια δεκαετια; Ή πχ αν παει σε 50 ραντεβου θα ειναι επιτυχια;

Έλληνας ούτε σε 5 ζωές δεν βγαίνει 500 ραντεβού...

1 ραντεβού το χρόνο να βγαίνει,μάλλον θα είναι και χαρούμενος (κι αυτό με την προυπόθεση οτι ζει Αθήνα/Θεσσαλονίκη,αλλιώς ούτε αυτό)
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.058
Κριτικές
10
Like
13.074
Πόντοι
3.846
Κάποια στιγμή είχα συνομιλήσει με μία άτεκνη (χωρισμένη χωρίς παιδιά) 50άρα, που μου είχε πει μέσες άκρες τα εξής (με ίχνη ειλικρίνειας ομολογώ): είχε βγει σε μία 10ετία (αναζητώντας στο διαδίκτυο) 500 ραντεβού, περίπου 1 την εβδομάδα. Σε 500 ανθρώπους δεν υπήρξε ΕΝΑΣ που να ταιριάξει για κάτι μαζί της. Δε νομίζω ότι χρειάζεται να σχολιάσει κάποιος κάτι παραπάνω.
Παίκτη αυτή η περίπτωση συνοψίζει όλο το πρόβλημα σήμερα.
Υπάρχει βίντεο που εξηγεί γιατί το tinder είναι αποτυχία με νούμερα. Είναι αυτή η περίπτωση ακριβώς.

Ας υποθέσουμε ότι στο tinder υπάρχουν 1000 άντρες και 300 γυναίκες.
Ας υποθέσουμε τώρα ότι το 10% των αντρών και το 10% των γυναικών είναι αυτό που λέμε το πιο πάνω ράφι.

Άρα 100 άντρες θα πάρουν 300 like ο καθένας. Έχουν τη δυνατότητα να επιλέξουν αλλά δεν πρόκειται να πάει ο καθένας με 300. Αντε να συναντηθεί με 20 διαφορετικές.

30 γυναίκες θα πάρουν 1000 Likes η κάθε μία. Ουσιαστικά ούτε να δουν τα προφίλ δεν προλαβαινουν. Θα ξεκινήσουν με τη λίστα στους πρώτους 20 θα βγουν με κάποιον, μετά με άλλον. Ας πούμε ότι τα προφίλ από το 200 και κάτω δε θα τα δουν ποτέ ,άρα αδιάφορο αν έχουν όλο το πακέτο.

Οπότε οι 970 άντρες που δεν είναι στο πάνω ράφι αρχίζουν και ασχολούνται και με τις πιο κάτω επιλογές. Είναι όμως τέτοια η αναλογία που ένας μοναχικός άντρας εισπράττει 1-2 like για κάθε 50 που εισπράτει η αντίστοιχης ομορφιάς γυναίκα.

Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα ο άντρας να αισθάνεται αποτυχημένος και να συμβιβάζεται με όποια του λάχει, ενώ η γυναίκα να αισθάνεται Μόνικα Μπελούτσι και να κάνει τη δύσκολη περιμένοντας τον γαμάτο.

Και τελικά τι έχουμε: Άντρες και γυναίκες που είναι μόνοι τους στη ζωή και μιζεριάζουν όλη μέρα.
 

flyman29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.202
Like
3.450
Πόντοι
456
Μάλιστα και γιατί ρε λεβέντες να μην ισχύει το αντίθετο πήγε ο άλλος είδε την 50αρα και την έκανε με ελαφρά. Ξέρετε υπάρχουν άντρες που έχουν την πολυτέλεια να επιλέγουν και ναι κυκλοφορούν ανάμεσα σας.
Σωστός.
Βάζω στοίχημα πως οι μισοί και παραπάνω εδώ μέσα την έχουν κάνει με ελαφρά από ναυάγια της ζωής .
Απλά σκέφτονται με όρους αριθμητικής.
Παράδειγμα.
Ο άντρας είναι κυνηγός οπότε το κάθε ναυάγιο ας πούμε σε ένα μήνα θα έχει 10 προσφορές για γνωριμία.
Αυτοί οι 10 θα την κάνουν με ελαφρά μόλις τη γνωρίσουν οπότε το ναυάγιο θα λέει πως σε ένα μήνα βγήκα 10 ραντεβού και δεν μου άρεσε κανένας. Η αλήθεια είναι όμως πως κανένας από αυτούς που γνώρισε δεν τρελάθηκε μαζί της.
Αν ο άντρας βγει 10 ραντεβού ας πούμε σε 2 μήνες δεν θα κάτσει να σκεφτεί πως γνώρισε 10 ναυάγια, αλλά πως η μέση μπαμπάτσικη βγήκε τα ισάριθμα ραντεβού σε ένα μήνα.

Οι άντρες που κατασταλάζουν με ναυάγια είναι σαν τους τύπους που δανείζονται για να πάρουν μεταχειρισμένο ευκαιρίας εισαγωγής από Ιταλία:jerking:Κυκλοφορούν ανάμεσα μας.
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.543
Κριτικές
11
Like
3.456
Πόντοι
4.615
50αρης αντρας, και ωραιος αν ειναι και καλοβαλμενος, μπορει να βγει 500 ραντεβου σε μια δεκαετια; Ή πχ αν παει σε 50 ραντεβου θα ειναι επιτυχια;
Ο μέσος 50άρης, αν βγει ένα ραντεβού το μήνα, θα είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ επιτυχία.
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.543
Κριτικές
11
Like
3.456
Πόντοι
4.615
Μάλιστα και γιατί ρε λεβέντες να μην ισχύει το αντίθετο πήγε ο άλλος είδε την 50αρα και την έκανε με ελαφρά. Ξέρετε υπάρχουν άντρες που έχουν την πολυτέλεια να επιλέγουν και ναι κυκλοφορούν ανάμεσα σας.
Δεν ξεκίνησε στα 50 να βγαίνει ραντεβού αλλά στα 40. Από τις 500 αποτυχίες, πιστεύω το 90% των άκυρων τα έχει ρίξει εκείνη κατά πάσα πιθανότητα.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.926
Κριτικές
63
Like
45.831
Πόντοι
9.297
Έλληνας ούτε σε 5 ζωές δεν βγαίνει 500 ραντεβού...

1 ραντεβού το χρόνο να βγαίνει,μάλλον θα είναι και χαρούμενος (κι αυτό με την προυπόθεση οτι ζει Αθήνα/Θεσσαλονίκη,αλλιώς ούτε αυτό)
Ισχύει...μην βιαστειτε να κραξετε μερικοί ",φωτεινοί παντογνώστες,".
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.543
Κριτικές
11
Like
3.456
Πόντοι
4.615
Και που θα τις γνωρίζει ρε τύπε μια τον μήνα για να βγαίνει;
Αυτό λέμε: είναι δύσκολο. Το πού θα τις γνωρίζει εξαρτάται από διάφορους παράγοντες και κυρίως την εργασία του και τον κοινωνικό του κύκλο. Το διαδίκτυο επίσης είναι μία ''πηγή'' γνωριμιών για να βγει ένα ραντεβού κάποιος.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.398
Κριτικές
18
Like
20.451
Πόντοι
4.546
Και που θα τις γνωρίζει ρε τύπε μια τον μήνα για να βγαίνει;
Στο μπου φυσικά. Μπορεί να γνωρίζει και περισσότερες αν το επιθυμεί, και θα βγαίνει και θα γαμεί.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom