Νέα

Πρόθεση ψήφου 07/03/2023 - Version 08 - Μυστική ψηφοφορία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα npnp
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 669
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Τί θα ψηφίζατε αν είχαμε σήμερα εκλογές;

  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 124 29,0%
  • ΣΥ.ΡΙΖ.Α

    Ψήφοι: 75 17,5%
  • ΠΑΣΟΚ - ΚΙΝΑΛ

    Ψήφοι: 17 4,0%
  • Εθνική Δημιουργία

    Ψήφοι: 33 7,7%
  • ΠΑΤΡΙ.Δ.Α.

    Ψήφοι: 6 1,4%
  • Εθνικό κόμμα Έλληνες

    Ψήφοι: 61 14,3%
  • Ελληνική Λύση

    Ψήφοι: 12 2,8%
  • ΜΕΡΑ 25

    Ψήφοι: 22 5,1%
  • Κ.Κ.Ε.

    Ψήφοι: 27 6,3%
  • Μ-Λ Κ.Κ.Ε.

    Ψήφοι: 2 0,5%
  • ΟΑΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Πνοή Δημοκρατίας - Κούβελας

    Ψήφοι: 1 0,2%
  • Μέτωπο Νίκης - Ραχήλ Μακρή

    Ψήφοι: 2 0,5%
  • Πλεύση Ελευθερίας

    Ψήφοι: 3 0,7%
  • ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.

    Ψήφοι: 5 1,2%
  • Ένωση Κεντρώων

    Ψήφοι: 5 1,2%
  • ΕΠΑΜ - Καζάκης

    Ψήφοι: 9 2,1%
  • Ελεύθεροι Ξανά

    Ψήφοι: 4 0,9%
  • ΕΝΩΝΩ

    Ψήφοι: 1 0,2%
  • Πατριωτικη Ενωση - Προδρομος Εμφιετζογλου

    Ψήφοι: 2 0,5%
  • Ελεύθεροι Άνθρωποι

    Ψήφοι: 4 0,9%
  • ΔΗ.ΠΑ.Κ

    Ψήφοι: 2 0,5%
  • Δημοκρατική Αναγέννηση

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 11 2,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    428
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

Vasilisperisteri

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Νοε 2020
Μηνύματα
650
Κριτικές
29
Like
4.410
Πόντοι
2.836
Όταν δεν πας να ψηφίσεις ή ψηφίσεις λευκό ή άκυρο ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΨΗΦΙΖΕΙΣ ΤΗ ΝΔ που θα είναι πρώτη .
Στα εκλογικά αποτελέσματα, δεν χωράει συναίσθημα. ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ .
Το ίδιο και όταν ψηφίζεις κόμμα που θα μείνει εκτός βουλής.

Αν ψηφίζεις ΝΔ απευθείας, δίνεις 1 ψήφο στη ΝΔ
αν δεν πας δίνεις 0.70 ψήφου στην ΝΔ αν ρίξεις άκυρο 0.60 ψήφου στη ΝΔ και αν ψηφίσεις μαλακία εκτός βουλής 0.50 ψήφου στη ΝΔ.
Δεν υπολόγισα επακριβώς τα νούμερα, αλλά έτσι λειτουργούν , έχεις την κεντρική ιδέα.

Για όλες τις τρισάθλιες κυβερνήσεις πανευρωπαϊκά είναι αβαντάζ αυτό . ΘΕΛΟΥΝ Η ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΤΟΥΣ
ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ... ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ.

Έτσι χαλαρά , με ούτε 2 εκατομμύρια ψήφους σε 9.5 εγγεγραμμένους,
αυτοί ΘΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 40% .
Ναι αλλά γιατί συγκεκριμένα ΝΔ και όχι Συριζα Κίναλ ΚΚΕ;
 

politis

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
4.499
Like
4.671
Πόντοι
1.706
Ναι αλλά γιατί συγκεκριμένα ΝΔ και όχι Συριζα Κίναλ ΚΚΕ;
Γιατί ακόμα και ο Λάκης παραδέχεται οτι η ΝΔ θα είναι πρώτο κόμμα τύπε μου.
Μέσα στις παλαβομάρες λέει και κανένα σωστό.
 
  • Like
Αντιδράσεις: barock

Drunk Sinatra

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2023
Μηνύματα
593
Κριτικές
2
Like
2.888
Πόντοι
726
2007 η φωτια στην Ηλεια καιει 37 άτομα . Το μονο που κανει η κυβερνηση ειναι να μοιρασει 500ευρα σε οποιον καταθεσει αιτηση αποζημιωσης .

Ο λαος ξεχναει την μανα με τα 6 παιδια της που χαθηκε και ψηφισει Μπουχεσα . Μετα απο 2 χρονια με την χρεοκοπια ante portas ψηφιζει "λεφτα υπάρχουν" που τελικα "υπήρχαν" και αρχιζουν τα μνημόνια .

Προσωπικα Κουλη θα ψηφιζα ο οποιος ναι μεν εχει κανει πολλα λάθη αλλα ελπιζεις και σε μια σταθερότητα . Οι αλλοι ακομα και τις ψηφιακες ευκολιες θα καταργησουν και θα γυρισουμε στα ΚΕΠ και στα χάρτινα παραβολα
Ο Μακιαβέλι στον «Ηγεμόνα» το είχε γράψει αποφθεγματικά.
Οι άνθρωποι πιο εύκολα ξεχνούν/συγχωρούν κάποιον που σκότωσε συγγενή τους παρα κάποιον που τους έκλεψε χρηματα
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.942
Like
18.261
Πόντοι
3.656
Ο Πολακης έχασε το πατέρα του στα 13 του, ορκίστηκε ότι θα γίνει γιατρος, εβγαλε το Λύκειο με 20, πέρασε χωρίς φροντιστήριο 5ος στην Ιατρική Αθήνας την οποία τελείωσε με άριστα.
Αυτός είναι ρε ξεφτιλισμένε ο Παύλος Πολάκης.


Τύπε στα Σφακιά για να γίνεις δήμαρχος, πρέπει να είσαι καθαρός. Δεν σηκώνει να είσαι σκουλήκι .
Οι σκάρτοι , όχι δήμαρχοι δεν βγαίνουν .... ΦΕΥΓΟΥΝ ΝΥΧΤΑ ....
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.877
Κριτικές
6
Like
3.621
Πόντοι
736
Το ίδιο και όταν ψηφίζεις κόμμα που θα μείνει εκτός βουλής.
Αν και κανονικά θα έπρεπε να μην ξέρουμε απο πριν ποιοί θα μείνουν εκτός Βουλής και ποιοί όχι , αλλά αφού το σύστημα θέλει να παρουσιάζει σώνει και καλά δημοσκοπήσεις (στημένες η όχι) και έτσι να επηρεάζει την ψήφο μας , τι μπορούμε να κάνουμε ;

Αν μπορούσαμε να συνεννοηθούμε ώστε να ψηφίσουμε όλοι κόμματα απο τα εκτός Βουλής ;

Έτσι θα δείχναμε την διαμαρτυρία μας καλύτερα φαντάζομαι :confused:
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.960
Κριτικές
67
Like
29.247
Πόντοι
10.336
Το ευχαριστο ειναι οτι και δω καθως φαινεται επικρατει η κοινη λογικη.
δεν θα ημουν και τοσο περηφανος αν τα αποβρασματα της κοινωνιας στο μπου ψηφιζουν νδ :tooth:
 

TNT!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.409
Κριτικές
2
Like
2.979
Πόντοι
456
Αν και κανονικά θα έπρεπε να μην ξέρουμε απο πριν ποιοί θα μείνουν εκτός Βουλής και ποιοί όχι , αλλά αφού το σύστημα θέλει να παρουσιάζει σώνει και καλά δημοσκοπήσεις (στημένες η όχι) και έτσι να επηρεάζει την ψήφο μας , τι μπορούμε να κάνουμε ;

Αν μπορούσαμε να συνεννοηθούμε ώστε να ψηφίσουμε όλοι κόμματα απο τα εκτός Βουλής ;

Έτσι θα δείχναμε την διαμαρτυρία μας καλύτερα φαντάζομαι :confused:
Μαλακία είπες...:coffee:
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.082
Πόντοι
3.556
Τύπε στα Σφακιά για να γίνεις δήμαρχος, πρέπει να είσαι καθαρός. Δεν σηκώνει να είσαι σκουλήκι .
Οι σκάρτοι , όχι δήμαρχοι δεν βγαίνουν .... ΦΕΥΓΟΥΝ ΝΥΧΤΑ ....
Πήγαινε ρώτα στα Σφακιά, στα Χανιά, και γενικά οπου γουστάρεις στην Κρήτη, για το σόι του Μητσοτάκη.
Ήμουν το καλοκαίρι στην Κρήτη, άνθρωποι τόσο φιλόξενοι οι οποίοι αηδιάζουν με το "δικό τους" παιδί.
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.261
Like
34.958
Πόντοι
9.931
Τύπε στα Σφακιά για να γίνεις δήμαρχος, πρέπει να είσαι καθαρός. Δεν σηκώνει να είσαι σκουλήκι .
Οι σκάρτοι , όχι δήμαρχοι δεν βγαίνουν .... ΦΕΥΓΟΥΝ ΝΥΧΤΑ ....
Πεντακάθαρος, νομιμότατος και ηθικότατος ο Πολακης που κατά δήλωσή του διατηρούσε διπλά βιβλία:jerking::jerking::jerking2::jerking2::uglystupid::uglystupid:
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.082
Πόντοι
3.556
δεν θα ημουν και τοσο περηφανος αν τα αποβρασματα της κοινωνιας στο μπου ψηφιζουν νδ :tooth:
Πραγματικά φίλε, μου δίνει ηθική χαρά ότι στο bou τα ποσοστά της ΝΔ είναι μεγαλύτερα απ'οτι στην κοινωνία γενικότερα.
Τα πιο άρρωστα, ανώμαλα, αηδιαστικά, εδώ μέσα τα έχω διαβάσει.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.895
Κριτικές
8
Like
33.856
Πόντοι
6.536
Ο Πολακης έχασε το πατέρα του στα 13 του, ορκίστηκε ότι θα γίνει γιατρος, εβγαλε το Λύκειο με 20, πέρασε χωρίς φροντιστήριο 5ος στην Ιατρική Αθήνας την οποία τελείωσε με άριστα.
Αυτός είναι ρε ξεφτιλισμένε ο Παύλος Πολάκης.

Είδες όμως ότι τον άδειασε το κόμμα γιατί μιλάει αρσενικά.
Διαφωνείς-συμφωνείς μαζί του είναι αρχιδάτος.

Αν είσαι Σύριζα ρε φίλε το σφυροδρέπανο τι το θες?
Δεν είναι κομουνιστές σε καμμία των περιπτώσεων.
Ο Τσέ θα τους έφτυνε στα μούτρα τέτοιους "αριστερούς" σαν τον Τσίπρα και τους λοιπούς.....

:hi:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Ο Πολακης έχασε το πατέρα του στα 13 του, ορκίστηκε ότι θα γίνει γιατρος, εβγαλε το Λύκειο με 20, πέρασε χωρίς φροντιστήριο 5ος στην Ιατρική Αθήνας την οποία τελείωσε με άριστα.
Αυτός είναι ρε ξεφτιλισμένε ο Παύλος Πολάκης.
Και τι σημαινει αυτο ρε τυπε, οτι δεν ειναι ενας αγροικος κατσαπλιας εντελως ακοινωνητος και ψευτοτσαμπουκας του κωλου;
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.388
Κριτικές
1
Like
893
Πόντοι
96
Κάπου διάβασα ότι αν υπάρχει 51%αποχη και λευκά, αλλάζουν πολλά πράγματα,δεν γνωρίζω αν ισχύει αυτός ο νόμος η αν τον έφτιαξαν και αυτόν όπως τους συμφέρει

εχουμε 950000 εγγεγραμμενους σε πληθυσμο 1000000 . Πολλοι ειναι σε τοπο χλοερο αλλα για το Ελληνικο Δημόσιο θα ειναι πάντα μαζί μας

αμα ψηφισεις κουλη μετα απο το γαμησι που μας εχει ριξει μεσα σε 4 χρονια,ειναι σαν να σε πηδανε και να ζητας κι αλλο , εκτος αν εισαι πουστης.
σταθεροτητα δεν υπαρχει με κανενα τετοιο σκουπιδι...ξερεις υπαρχουν και μικρα κομματα να δοκιμασεις και να εχεις και την συνειδηση σου καλα , αρκει να μην δωσουμε δυναμη σε αυτα τα σκατα ....

Οτι μικρό κόμμα εχω ψηφισει με εχει απογοητευσει εκτος απο τον "Χαριζω Οικόπεδα". Ο Κουλης δεν τα πηγαινε ασχημα βεβαια τελικα ο covid του εκατσε καλα ως δικαιολογια . Και δεν εκανε κατι τρομερο λόγω (και καλά)covid και στο 1ο μεταcovid 3ημερο κατερευσε .
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
δεν θα ημουν και τοσο περηφανος αν τα αποβρασματα της κοινωνιας στο μπου ψηφιζουν νδ :tooth:
Ειπαμε, οι τενεκεδες ειναι που κανουν φασαρια, εδω μεσα υπαρχουμε και πολυ σοβαρα και αξια μελη του εξω κοσμου!
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.082
Πόντοι
3.556
Είδες όμως ότι τον άδειασε το κόμμα γιατί μιλάει αρσενικά.
Διαφωνείς-συμφωνείς μαζί του είναι αρχιδάτος.

Αν είσαι Σύριζα ρε φίλε το σφυροδρέπανο τι το θες?
Δεν είναι κομουνιστές σε καμμία των περιπτώσεων.
Ο Τσέ θα τους έφτυνε στα μούτρα τέτοιους "αριστερούς".....

:hi:
Αυτά που είπε ήταν τέρμα αντι συστημικα, προσωπικά μαζί του συμφωνώ 100%, διαφωνώ με το ύφος διότι εκθέτει τον εαυτό του πρώτα απ όλα, στα ΜΜΕ, τα οποία διαμορφωνουν την κοινή γνώμη και δολοφονούν χαρακτήρες.
Τώρα, ο ΣΥΡΙΖΑ, έκανε μαλακία που ασχολήθηκε με το θέμα, ας άφηνε τα ΜΜΕ να ουρλιάζουν.

Τυπε, δεν είμαι ΣΥΡΙΖΑ με τον τρόπο που το εννοείς, έχω γράψει πολλάκις ότι η ψήφος μου είναι καθαρά αντιδεξιά, με ο,τι αυτό συνεπάγεται.
Ποιο κομμα μαζεύει τις περισσότερες αντιδεξιες ψήφους;
Ποιο κομμα πολεμάει πιο πολύ η δεξιά στην Ελλάδα; Ε, εγώ εκεί το ρίχνω για σπάσιμο.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Πραγματικά φίλε, μου δίνει ηθική χαρά ότι στο bou τα ποσοστά της ΝΔ είναι μεγαλύτερα απ'οτι στην κοινωνία γενικότερα.
Τα πιο άρρωστα, ανώμαλα, αηδιαστικά, εδώ μέσα τα έχω διαβάσει.
Που να διαβασεις και εναν τυπο τονυχχ να σου φυγει το καφασι
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.895
Κριτικές
8
Like
33.856
Πόντοι
6.536
Αυτά που είπε ήταν τέρμα αντι συστημικα, προσωπικά μαζί του συμφωνώ 100%, διαφωνώ με το ύφος διότι εκθέτει τον εαυτό του πρώτα απ όλα, στα ΜΜΕ, τα οποία διαμορφωνουν την κοινή γνώμη και δολοφονούν χαρακτήρες.
Τώρα, ο ΣΥΡΙΖΑ, έκανε μαλακία που ασχολήθηκε με το θέμα, ας άφηνε τα ΜΜΕ να ουρλιάζουν.

Τυπε, δεν είμαι ΣΥΡΙΖΑ με τον τρόπο που το εννοείς, έχω γράψει πολλάκις ότι η ψήφος μου είναι καθαρά αντιδεξιά, με ο,τι αυτό συνεπάγεται.
Ποιο κομμα μαζεύει τις περισσότερες αντιδεξιες ψήφους;
Ποιο κομμα πολεμάει πιο πολύ η δεξιά στην Ελλάδα; Ε, εγώ εκεί το ρίχνω για σπάσιμο.
Πιο αντιδεξιά ψήφος από το ΚΚΕ δεν υπάρχει.
Γνώμη μου.

Προσωπικά τον Πολάκη τον συμπαθώ,ακόμα και αν διαφωνώ ιδεολογικά μαζί του.
Είναι ειλικρινής και τους γράφει όλους στα αρχίδια του.
Για αυτό ίσως δεν κάνει για πολιτικός.
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.082
Πόντοι
3.556
Πιο αντιδεξιά ψήφος από το ΚΚΕ δεν υπάρχει.
Γνώμη μου.

Προσωπικά τον Πολάκη τον συμπαθώ,ακόμα και αν διαφωνώ ιδεολογικά μαζί του.
Είναι ειλικρινής και τους γράφει όλους στα αρχίδια του.
Για αυτό ίσως δεν κάνει για πολιτικός.
Μεγάλη συζήτηση. Δεν συνηθίζω να λέω ποτέ τίποτα άσχημο για το ΚΚΕ, ουτε πρόκειται να πω, αλλά η στάση των βουλευτών του δεν τιμάει την ιστορία του κόμματος. Βγαίνουν και σιγονταρουν τον Μητσοτάκη, βρίζοντας τον Τσίπρα ότι έκανε το μεγαλύτερο κακό στην Ελλάδα, θλιβερό κι άσχημο. Δεν λέω να μη του τα χώσεις του Τσίπρα, αλλά συνεχίζεις να το πράττεις με επίμονο τροπο, μετά από 3,5 χρόνια που δεν είναι ΠΘ, κι ο Μητσοτάκης το χαίρεται.

Ο Πολάκης είναι τόσο τίμιος που δεν του αξίζει να είναι πολιτικός, με την μορφή της πολιτικής στην Ελλάδα.
Αλλά νιώθει τεράστιο χρεος μέσα του να το κάνει.
Τώρα αν μερικοί ενοχλούνται από τον τρόπο του, τους απαντώ ότι προτιμώ έναν φωνακλά τίμιο, από έναν ευγενέστατο κλέφτη.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.048
Κριτικές
184
Like
44.692
Πόντοι
22.266
Πήγαινε ρώτα στα Σφακιά, στα Χανιά, και γενικά οπου γουστάρεις στην Κρήτη, για το σόι του Μητσοτάκη.
Ήμουν το καλοκαίρι στην Κρήτη, άνθρωποι τόσο φιλόξενοι οι οποίοι αηδιάζουν με το "δικό τους" παιδί.
Οι μητσοτακηδες δεν είναι πολιτικοί αλλά επιχειρηματίες της πολιτικής ...
Αηδιάζω στο σόι αυτό
Το ονσωτοθς Προσβάλλει τη λαϊκή δεξιά ττου μπακαλι του μικροεπιχειρηματια του ταξιτζή του 90% των Ελλήνων ελεύθερων επαγγελματιών ...

Κ μόνο που σκέφτομαι ότι με το γεγονός των Τεμπών βγήκε εκτός ο Καραμανλής κυα φάμε στη. Μάπα στην μάπα Μπακογιάννη μού έρχεται να κεράσω ...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom