Νέα

ΠΡΟΣΟΧΗ: Ερχονται κατασχέσεις λογαριασμών για χρέη από κλήσεις στους δήμους..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ampelale
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Εχετε απλήρωτες κλήσεις σε δήμους?

  • Οχι τις πλήρωνα πάντα

    Ψήφοι: 8 27,6%
  • Ναι έχω μερικές

    Ψήφοι: 16 55,2%
  • Δεν εχω φάει ποτέ

    Ψήφοι: 5 17,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    29

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Κλήσεις από Δήμους ειναι παράνομες. Μονο οι χαζοί τις πληρώνουν.
Μια αρπαχτή κάνουν τωρα μπάς και φοβηθούν μερικοί και πληρώσουν. Εχω κλήση απο το 2006. Αν μπορούσαν μια χαρα την έβαζαν στο taxis net και σου ερχόταν με την εκκαθάριση της εφορίας.
Ναι, τετοια να λετε μερικοι. Ετσι λεγατε και για τα διοδια οτι δεν μπορει να παθει κανενας τιποτα, και τωρα που πεσανε οι πρωτες ψωλιές αρχισε το κλάμα.
Γιατι ειναι παρανομες οι κλησεις απο τους Δημους ρε τύπε? Ποιος το λεει αυτο, εσυ? Τα δικαστηρια παντως οχι. Και κατι δεν ειναι παρανομο επειδη το θελω εγω ή εσυ, αλλά αν το λενε οι αρμοδιοι.
Το οτι δεν σου εβαλαν ακομη την κληση στο taxis δεν σημαινει τιποτα. Μπορει να την εχασαν, μπορει να μην εγινε ακομη, μπορει ο Δημος που σε εγραψε να παιζει το πουλι του. Αυτο ομως δεν σημαινει οτι μπορεις να συμβουλευεις να μην πληρωνονται.
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.398
Κριτικές
508
Like
68.660
Πόντοι
41.129
εγω μια φορα εφαγα κληση στο παπι για παρκαρισμα πανω στο πεζοδρομιο,παραποιησα με το στυλο τις πινακιδες και εβαλα του διπλανου παπακιου
αλλα ο αριθμος της κλησης εμεινε ο ιδιος, οποτε ο διπλανος μου πληρωσε την κληση ναναι καλα το παλικαρι :heavymetalbig:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
εγω μια φορα εφαγα κληση στο παπι για παρκαρισμα πανω στο πεζοδρομιο,παραποιησα με το στυλο τις πινακιδες και εβαλα του διπλανου παπακιου
αλλα ο αριθμος της κλησης εμεινε ο ιδιος, οποτε ο διπλανος μου πληρωσε την κληση ναναι καλα το παλικαρι :heavymetalbig:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
346
Πόντοι
86
Το οτι δεν σου εβαλαν ακομη την κληση στο taxis δεν σημαινει τιποτα. Μπορει να την εχασαν, μπορει να μην εγινε ακομη, μπορει ο Δημος που σε εγραψε να παιζει το πουλι του.

Με σταμάτησε για υπερβολική ταχύτητα αστυνομικός στην Αθηνών Πατρών στις αρχές της δεκαετίας του 2000 (πριν το 2003).

Με έγραψε, παραπέμποντας με όμως σε δικάσιμο, όχι κλήση για να πληρώσω.

Δικάσθηκα και καταδικάσθηκα ερήμην (παρουσία δικηγόρου μου) όντας εκτός Ελλάδος (επαγγελματικά) κάπου την ίδια δεκαετία.

Μέχρι τώρα (Οκτώβριος 2017) κανείς δεν με έχει ενημερώσει για την ποινή μου (που προφανώς θα είναι κάποια βαριά χρηματική ποινή), ούτε χρεώθηκε τίποτα σε τάξις και τα σχετικά.

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΛΛΑΔΑ.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Με σταμάτησε για υπερβολική ταχύτητα αστυνομικός στην Αθηνών Πατρών στις αρχές της δεκαετίας του 2000 (πριν το 2003).

Με έγραψε, παραπέμποντας με όμως σε δικάσιμο, όχι κλήση για να πληρώσω.

Δικάσθηκα και καταδικάσθηκα ερήμην (παρουσία δικηγόρου μου) όντας εκτός Ελλάδος (επαγγελματικά) κάπου την ίδια δεκαετία.

Μέχρι τώρα (Οκτώβριος 2017) κανείς δεν με έχει ενημερώσει για την ποινή μου (που προφανώς θα είναι κάποια βαριά χρηματική ποινή), ούτε χρεώθηκε τίποτα σε τάξις και τα σχετικά.

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΛΛΑΔΑ.
Κατσε ρε ανθρωπε, ο δικηγορος σου που ηταν παρών, δεν σε ενημερωσε για το τι ποινη σου βαλανε? Οσο για το "βαρια χρηματικη ποινη" μην παιρνεις και ορκο.
Το 2003 το ανωτατο προστιμο για υπερβολικη ταχυτητα ηταν απο 30 εως 146 ευρω (10.000-50.000 δραχμες).
 
OP
OP
Ampelale

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.232
Κριτικές
35
Like
5.964
Πόντοι
6.796
Προσωπικα ο δημος Αμαρουσιου μου εστειλε προστιμο στην εφορια απο κλησεις του 2010.. οποτε ετοιμαστείτε οσοι εχετε απληρωτες
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Προσωπικα ο δημος Αμαρουσιου μου εστειλε προστιμο στην εφορια απο κλησεις του 2010.. οποτε ετοιμαστείτε οσοι εχετε απληρωτες
Κι εμενα, ο Δημος Αμαρουσιου για το 2010. 45 ευρω κλήση. Φαινεται εχουν αναγκη απο εσοδα εκει.
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
346
Πόντοι
86
Κατσε ρε ανθρωπε, ο δικηγορος σου που ηταν παρών,  

Άκυρο, δεν θυμάμαι, μπορεί να μην ήταν παρών.

Με ενημέρωσε πάντως οτι καταδικάσθηκα.

Το θέμα είναι κανείς δεν με ενόχλησε (από τις υπηρεσίες) για τίποτα, ούτε βεβαιώθηκε τίποτα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Άκυρο, δεν θυμάμαι, μπορεί να μην ήταν παρών.

Με ενημέρωσε πάντως οτι καταδικάσθηκα.

Το θέμα είναι κανείς δεν με ενόχλησε (από τις υπηρεσίες) για τίποτα, ούτε βεβαιώθηκε τίποτα.
Θα σου πω εγω τι εγινε. Το 2005 ψηφιστηκε ενας νομος που παρεγραφε αδικηματα και ποινές μικρού ύψους. Προφανως εκει ωφεληθηκες και καθαρισες.
 
OP
OP
Ampelale

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.232
Κριτικές
35
Like
5.964
Πόντοι
6.796
Κι εμενα, ο Δημος Αμαρουσιου για το 2010. 45 ευρω κλήση. Φαινεται εχουν αναγκη απο εσοδα εκει.

Πολυεξοδος δημος..

Σε εναν γνωστο μου του ηρθαν απ το Δημο Ν. Ηρακλειου για τρεις κλησεις παρανομης σταθμευσης απο το 2005..
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
346
Πόντοι
86
εγω μια φορα εφαγα κληση στο παπι για παρκαρισμα πανω στο πεζοδρομιο,παραποιησα με το στυλο τις πινακιδες και εβαλα του διπλανου παπακιου
αλλα ο αριθμος της κλησης εμεινε ο ιδιος, οποτε ο διπλανος μου πληρωσε την κληση ναναι καλα το παλικαρι :heavymetalbig:

Εάν ο άλλος παπάκιας διαμαρτυρήθηκε δεν είδαν στην αστυνομία το στέλεχος της κλήσης του αστυνομικού με το σωστό νούμερο?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Εάν ο άλλος παπάκιας διαμαρτυρήθηκε δεν είδαν στην αστυνομία το στέλεχος της κλήσης του αστυνομικού με το σωστό νούμερο?
Σωστος. Αλλά προφανως κανενας δεν πηρε χαμπαρι τη λαμογιά και κανενας δεν εκατσε να ελεγξει το αλλο στελεχος.
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
346
Πόντοι
86
Θα σου πω εγω τι εγινε. Το 2005 ψηφιστηκε ενας νομος που παρεγραφε αδικηματα και ποινές μικρού ύψους. Προφανως εκει ωφεληθηκες και καθαρισες.

Επί Καραμανλή και "λαϊκής" δεξιάς.

Αυτά είναι...
 
OP
OP
Ampelale

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.232
Κριτικές
35
Like
5.964
Πόντοι
6.796
Μωρε λεφτά μπηκανε στο ταμειο, ποιος χεστηκε να δει το στελεχος.

Ασχετο.. θα επιστρεψουν 1000 ευρω εκαστος, απο παρανομες κρατησεις συνταξεων? Σε ποιους αναφερονται?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom