Νέα

Χειροπέδες σε οφειλέτες από 1η Αυγούστου για 5000 ευρω

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα helios747
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 320
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Mάλιστα . Και για πες μου ένας 25-40 σήμερα γιατί να θέλει το καλό της Ελλάδας? Τι του έχει προσφέρει αυτή η κυρία Ελλάδα? Γιατί να βάλει πλάτη? Για μετά από 3-5-10 χρόνια που αφού έχει βάλει πλάτη σα μαλάκας να του πει δε σε ξέρω δε σε είδα , να τον πετάξει σα στημένη λεμονόκουπα και να συνεχίσει η κυρία ελλάδα με τα χρυσά της παιδιά να τρώνε και να πίνουν στην υγειά του μαλάκα?

Το καθήκον θα έλεγα ενός ανθρώπου που τώρα κάνει  τη ζωή του, είναι όχι να βάλει πλάτη αλλά να δόσει και μια δυνατή κλοτσιά να πέσει καλά καλά στο γκρεμό το σάπιο σύστημα. Και να χτίσει κάτι καινούριο. Κάτι που να του ανήκει και όχι κάτι στο οποίο να είναι μια ζωή ο μαλάκας της υπόθεσης.

Can you elaborate on that?

Καλημέρα
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια...

Που ειναι αγαθες:Η σωτηρια της πατριδος εστω και δια των τανκς.

Supermouse μέγιστε προπαγανδιστή και διαστροφέα των λόγων μου.

Διάβασες όλο το κείμενο; Πριν το κοκκινισμένο σου τί γράφω; ΌΤΙ ΔΙΑΦΩΝΩ! Εσύ άλλο διαβάζεις και άλλο καταλαβαίνεις, ε;


Αυτό ξαναπες το


Εκδηλωμένος είμαι.

ΖΗΤΩ Η ΕΛΛΑΔΑ, Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ, ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ, ΤΗΣ ΑΕΝΑΗΣ ΜΑΘΗΣΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΟΔΟΥ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΩ Η ΤΕΜΠΕΛΙΑ, ΤΑ ΠΑΣΗΣ ΦΥΣΕΩΣ ΜΠΑΧΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ "ΜΠΑΤΕ ΣΚΥΛΟΙ ΑΛΕΣΤΕ" ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΩΘΕΙΣ.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
φυσικα, και ειναι κυριε Αλεξ

εσυ μπορεις να πεις ενα λογο που ενα σημερινος 35αρης που δεν τα εφαγε μαζι τους
θα πρεπει να πληρωνει.. ;;;

γιατι εγω δεν τον βλεπω... ;)

ο σημερινός 35ρης που δεν τα έφαγε μαζί τους να μην ξανανέβει σε λεωφορείο (γιατί επιδοτείται από το κράτος δηλαδή τους φόρους που πληρώνουν όλοι), στο μετρο, στο τράμ, στο τραίνο, να μην στείλει τα παιδιά του σε σχολείο, να μην πατήσει το ποδάρι του σε εθνική οδό, να μην περάσει την πόρτα νοσοκομείου ακόμη και να ψοφάει από την αρρώστεια ... και να μην πληρώσει φόρο...
 

riderer

Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2006
Μηνύματα
178
Like
6
Πόντοι
1
Το Metro δουλευέι αλλά μας έχει στοιχήσει ο κούκος αηδόνι με τις καθυστερήσεις τις αναθέσεις τις λαμογιές,τα απλήρωτα Φ.Π.Α - εργατικές εισφορές.Στο λεωφορείο τρέμει η ψυχή σου αν θα μείνει από βλάβη αν θα σε κλέψουν η αν φτάσεις με αρκετή καθυστέρηση.Το τράμ είναι μία αποτυχία και σαν σύλληψη και σαν υλοποίηση λάθος περιοχές,πολλές καθυστερήσεις,ατυχήματα.Τα περισσότερα σχολεία υπολειτουργούν χωρίς βιβλία,δασκάλους,θέρμανση,παράθυρα κλπ.Οι εθνικές οδοί είναι πλέον ιδιωτικοί και χρυσοπληρώνονται κάθε 5 χιλιόμετρα.Πέρασα την πόρτα του νοσοκομείου και όπως μπήκα βγήκα μετά παό 5 ώρες και πήγα σε ιδιωτικό το οποίο πάλι χρυσοπλήρωσα επειδή κι εκεί το κράτος μαλακίζεται και δεν έχει απελευθερώσει την αγορά δίνοντας άδειες σε όσους θέλουν να πεπνδύσουν σε αυτόν τον τομέα.Το πολιτικό σύστημα είναι διεφθαρμένο και δυσλειτουργικό, αμείβει τις καλές διασυνδέσεις και τιμωρεί την ειλικρίνεια και το επιχειρείν.Αν δεν αλλάξει αυτό όσους φόρους και να πληρώσουμε το μόνο που θα καταφέρουμε είναι να πεθάνουμε στην ψάθα από καρκίνο λόγω άγχους σε πολύ μικρή ηλικία.Αυτό βλέπω στα 33 μου χρόνια πληρώνοντας ο,τι μου αναλογεί γιατί θέλω να κοιμάμαι ήσυχος το βράδυ.Γνωρίζω όμως οτι σε έλεγχο της εφορίας  δεν θα με ελέγξουν με αντικειμενικά κριτήρια θα κοιτάξουν να μου πάρουν χρήματα για να κάνουν τα στραβά μάτια.Αν δεν αλλάξουν οι δομές και η νοοτροπία του κόσμου ριζικά σε αυτή τη χώρα φως δεν θα δούμε ποτέ.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Το Metro δουλευέι αλλά μας έχει στοιχήσει ο κούκος αηδόνι με τις καθυστερήσεις τις αναθέσεις τις λαμογιές,τα απλήρωτα Φ.Π.Α - εργατικές εισφορές.Στο λεωφορείο τρέμει η ψυχή σου αν θα μείνει από βλάβη αν θα σε κλέψουν η αν φτάσεις με αρκετή καθυστέρηση.Το τράμ είναι μία αποτυχία και σαν σύλληψη και σαν υλοποίηση λάθος περιοχές,πολλές καθυστερήσεις,ατυχήματα.Τα περισσότερα σχολεία υπολειτουργούν χωρίς βιβλία,δασκάλους,θέρμανση,παράθυρα κλπ.Οι εθνικές οδοί είναι πλέον ιδιωτικοί και χρυσοπληρώνονται κάθε 5 χιλιόμετρα.Πέρασα την πόρτα του νοσοκομείου και όπως μπήκα βγήκα μετά παό 5 ώρες και πήγα σε ιδιωτικό το οποίο πάλι χρυσοπλήρωσα επειδή κι εκεί το κράτος μαλακίζεται και δεν έχει απελευθερώσει την αγορά δίνοντας άδειες σε όσους θέλουν να πεπνδύσουν σε αυτόν τον τομέα.Το πολιτικό σύστημα είναι διεφθαρμένο και δυσλειτουργικό, αμείβει τις καλές διασυνδέσεις και τιμωρεί την ειλικρίνεια και το επιχειρείν.Αν δεν αλλάξει αυτό όσους φόρους και να πληρώσουμε το μόνο που θα καταφέρουμε είναι να πεθάνουμε στην ψάθα από καρκίνο λόγω άγχους σε πολύ μικρή ηλικία.Αυτό βλέπω στα 33 μου χρόνια πληρώνοντας ο,τι μου αναλογεί γιατί θέλω να κοιμάμαι ήσυχος το βράδυ.Γνωρίζω όμως οτι σε έλεγχο της εφορίας  δεν θα με ελέγξουν με αντικειμενικά κριτήρια θα κοιτάξουν να μου πάρουν χρήματα για να κάνουν τα στραβά μάτια.Αν δεν αλλάξουν οι δομές και η νοοτροπία του κόσμου ριζικά σε αυτή τη χώρα φως δεν θα δούμε ποτέ.

μια ειναι η λυση φιλε. ΕΞωτερικο!!!!!
Τοσα χρονια δεν αλλαξε , σιγα μην αλλαξει τωρα.
 

MUAY THAI

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2011
Μηνύματα
797
Like
2
Πόντοι
6
ο σημερινός 35ρης που δεν τα έφαγε μαζί τους να μην ξανανέβει σε λεωφορείο (γιατί επιδοτείται από το κράτος δηλαδή τους φόρους που πληρώνουν όλοι), στο μετρο, στο τράμ, στο τραίνο, να μην στείλει τα παιδιά του σε σχολείο, να μην πατήσει το ποδάρι του σε εθνική οδό, να μην περάσει την πόρτα νοσοκομείου ακόμη και να ψοφάει από την αρρώστεια ... και να μην πληρώσει φόρο...

Σε λεωφορείο δεν ανεβαίνω διότι αισθάνομαι μαλάκας να πληρώνω μόνο εγώ εισιτήριο ενώ οι 20 μογγόλοι που είναι μέσα να πηγαίνουν παντού δωρεάν. Το τραμ και το τρόλει ειναι τα πιο άχρηστα μεταφορικά μέσα καθώς ξεκινάς τη διαδρομή σου Σάββατο και φτάνεις Κυριακή στον προορισμό σου. Στα νοσοκομεία εξυπηρετείσαι μετα από κανά 5ωρο και αφου έχεις αυτοιαθεί, στα σχολεία σε λίγο θα μαθαίνουν αλβανικά και τα παιδιά μας θα κάνουν μάθημα με παιδάκια που θα φοράνε μαντήλες (Είπαμε το πασοκ φροντίζει τους μελλοντικούς του ψηφοφόρους) και οι δρόμοι είναι ιδιωτικοί και ανήκουν στον Μπόμπολα. Οπότε τραμουντάνα νομίζω πως δε πρέπει να πληρώνω στο κράτος παροχές που ούτε στοιχειωδώς δε καλύπτει.
Υ.Γ: Καμία φωτογραφία απο τον νετ δεν βρήκες να ανεβάσεις?
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Tι διάολο? Αλλάξτε λίγο τον τίτλο γαμώ το φελέκι μου χαχαχα
Δεν έμπαινα και έχασα όλο το γλέντι χαχαχα

Ψόφος μουνιά. :tooth:
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Mάλιστα . Και για πες μου ένας 25-40 σήμερα γιατί να θέλει το καλό της Ελλάδας? Τι του έχει προσφέρει αυτή η κυρία Ελλάδα? Γιατί να βάλει πλάτη? Για μετά από 3-5-10 χρόνια που αφού έχει βάλει πλάτη σα μαλάκας να του πει δε σε ξέρω δε σε είδα , να τον πετάξει σα στημένη λεμονόκουπα και να συνεχίσει η κυρία ελλάδα με τα χρυσά της παιδιά να τρώνε και να πίνουν στην υγειά του μαλάκα?

Το καθήκον θα έλεγα ενός ανθρώπου που τώρα κάνει  τη ζωή του, είναι όχι να βάλει πλάτη αλλά να δόσει και μια δυνατή κλοτσιά να πέσει καλά καλά στο γκρεμό το σάπιο σύστημα. Και να χτίσει κάτι καινούριο. Κάτι που να του ανήκει και όχι κάτι στο οποίο να είναι μια ζωή ο μαλάκας της υπόθεσης.

 
  Λιτος και περιεκτικος!!!!! :thumbsup:

 
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
  Αχλαδοκωλα;;;;; :S

 
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom