Νέα

Πρώην νικήτρια του GNTM παρέσυρε και σκότωσε 60χρονο οδηγό μηχανής

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα forza23
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 329
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
ο δρόμος ειναι η συχρονη ζουγκλα
ο πιο δυνατος κερδιζει.

Τωρα το νεο μου τρεντ ειναι σε διπλης κατευθυνσης να πηγαινω 5 εκατοστα πριν πατησω την διπλη διαχωριστικη και να μην κοβω καθολου ταυτοχρονα παιζω και προβολια στα μηχανακια που κανουν προσπερασεις και τους βλεπω μπροστα στο καπό μου.
Να δεις πως μαζευονται τα πουτανακια μεσα , σαν τα ποντικια
Είσαι ο σύγχρονος δικαστής της ασφάλτου. :confused::confused:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: enduro

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.392
Κριτικές
1
Like
903
Πόντοι
96
Τον εστειλε αδικα η μικρη... στην διασταυρωση της Αριστοτελους και Πιπινου ο οδηγος που κινειτε επι της οδου Αριστοτελους εχει ταμπελα οδηγικης προτεραιοτητας, ενω οποιος ερχεται απο Πιπινου εχει ταμπελα υποχρεωτικης παραχωρησης προτεραιοτητας.
Στιγμιότυπο 2022-10-12, 16.24.23.png
Στιγμιότυπο 2022-10-12, 16.23.46.png
σε αλλο παραθυρο ειχα ήδη ανοιξει google maps και φυσικα και δεν ξερω τι σημαινουν αυτα τα σήματα .
Βαλτε ενα stop εκει να καταλαβαινει κοσμος.
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: enduro

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.392
Κριτικές
1
Like
903
Πόντοι
96
Πλεον πρεπει να εχεις προβλημα να κυκλοφορεις με μηχανη στην Αθηνα (εαν δεν ειναι απολυτως απαραιτητη για δουλεια).
Προσωπικος φιλος προσφατα εμβολιστηκε τη κηφισιας και επεσε στο μεσαιο διαχωριστικο και συρθηκε για 20 μετρα.

Δε ξερω ουτε εναν που να μην εχει πεσει σε ατυχημα. Ουτε εναν.
Σε αρκετα μεγαλο χρονικο διαστημα το ατυχημα ειναι δεδομενο και παιζεις με τη τυχη σου.

Τερματισμενοι βλακες οσοι παιρνουν γουρουνες, σκουτερακια στα νησια.

η μηχανη θελει νειατα και αντανακλαστικα . οι 50+ πρεπει να αποφευγουν τις μηχανες (το 1971 γεννημενος ξερω τι λέω) και οι 35 εως 49 με πολυ προσοχη και μονο πρωι . το βραδυ για να οδηγεις μηχανη πρεπει να εισαι ξενερωτος και μαξιμουμ 35 ,

Στο σημερινο συμβαν αν το μοντελο ειχε τρακαρει με αυτοκινητο μαλλον θα την κλαιγαμε
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.885
Κριτικές
16
Like
14.707
Πόντοι
6.515
η μηχανη θελει νειατα και αντανακλαστικα . οι 50+ πρεπει να αποφευγουν τις μηχανες (το 1971 γεννημενος ξερω τι λέω) και οι 35 εως 49 με πολυ προσοχη και μονο πρωι . το βραδυ για να οδηγεις μηχανη πρεπει να εισαι ξενερωτος και μαξιμουμ 35 ,

Στο σημερινο συμβαν αν το μοντελο ειχε τρακαρει με αυτοκινητο μαλλον θα την κλαιγαμε
Δεν συμφωνώ με την ηλικία
Το βράδυ καλό είναι να αποφεύγεται όσο πιο αργά τόσο χειρότερα
 

gremlin

Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2010
Μηνύματα
184
Κριτικές
1
Like
499
Πόντοι
21
Δεν χρειάζεται να "ξέρεις" το κάθε ανάποδο τρίγωνο κ τον κάθε ρόμβο... αρκεί η κοινή λογική, ότι δηλαδή εξ'ορισμού το παλλόμενο φανάρι πορτοκαλί χρώματος... δεν είναι πράσινο. Ζώα ε ζώα που κυκλοφορούν.
Πολύ λανθασμένη τοποθέτηση , ΚΑΙ πρέπει να τα ξέρεις ΚΑΙ πρέπει να τα τηρείς .
Δεν υπάρχει καμία κοινή λογική ( διότι εδώ ας πούμε λεει κάποιος 3 η ώρα τα χαράματα δεν κυκλοφορεί κανείς στατιστικά -άρα θα έλεγε κανείς να η κοινή λογική- οπότε να το ατύχημα ) ,
υπάρχει συκγεκριμένος ΚΟΚ.
Αλλιως καλύτερα κάτσε σπίτι ή πάρε ταξί ή κάποιο μέσω μεταφοράς.....
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.881
Πόντοι
3.846
Πλεον πρεπει να εχεις προβλημα να κυκλοφορεις με μηχανη στην Αθηνα (εαν δεν ειναι απολυτως απαραιτητη για δουλεια).
Προσωπικος φιλος προσφατα εμβολιστηκε τη κηφισιας και επεσε στο μεσαιο διαχωριστικο και συρθηκε για 20 μετρα.

Δε ξερω ουτε εναν που να μην εχει πεσει σε ατυχημα. Ουτε εναν.
Σε αρκετα μεγαλο χρονικο διαστημα το ατυχημα ειναι δεδομενο και παιζεις με τη τυχη σου.

Τερματισμενοι βλακες οσοι παιρνουν γουρουνες, σκουτερακια στα νησια.
Μην ακούω μαλακιες. 20 χρόνια σχεδόν οδηγώ διαφορά μηχανάκια γύρω από το κέντρο της Αθήνας και πέρα από κάποιες μικρές επαφές με αμάξια ή να μου φύγει από δικιά μου μαλακια, ποτέ δεν μπλέχτηκα σε τροχαίο με άλλον οδηγό.
Είχα όμως ατύχημα στην επαρχία.
Λαχείο είναι η φάση, δε σημαίνει ότι θα τύχει η στραβή σε όλους.
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.875
Κριτικές
3
Like
4.444
Πόντοι
456
Παιδιά μην είστε αυστηροί και απόλυτοι ο ανθρώπινος παράγοντας είναι εντελώς απρόβλεπτος.Οδηγάω 30 χρόνια σχεδόν έχω γυρίσει όλη την Ελλάδα και ευτυχώς δεν έχω τρακάρει σοβαρά.Έχω γλυτώσει από πολλές μαλακίες στο δρόμο και έχω δει άσχημα τροχαία να γίνονται μπροστά μου.Το τι μαλακίες κάνουν όλοι δεν λέγεται.Αψυχολόγητες κινήσεις και συμπεριφορές.Αυτοκίνητα,μηχανάκια,ποδήλατα.Καλά τώρα να δείτε τι θα γίνει με τα καινούργια τα ηλεκτρικά πατήνια.Θα σκοτωθεί κόσμος.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.280
Πόντοι
10.336
Μην ακούω μαλακιες. 20 χρόνια σχεδόν οδηγώ διαφορά μηχανάκια γύρω από το κέντρο της Αθήνας και πέρα από κάποιες μικρές επαφές με αμάξια ή να μου φύγει από δικιά μου μαλακια, ποτέ δεν μπλέχτηκα σε τροχαίο με άλλον οδηγό.
Είχα όμως ατύχημα στην επαρχία.
Λαχείο είναι η φάση, δε σημαίνει ότι θα τύχει η στραβή σε όλους.
τοτε δεν εχεις κανει πολλα χιλιομετρα τυπε, ή παιζεις μπαλα σε στενακια, με 20χλμ, χωρις συνοδηγο, μονο μερα.

Αν εχω 50 γνωστους που οδηγουν μηχανακια (συγγενεις, φιλους), οι 49 ειχαν τροχαιο στο οποιο ή απο θαυμα δεν σκοτωθηκαν ή στην καλυτερη καποιο κοκκαλο τσακισαν. Και δεν σου μιλαω μονο για μαλακισμενα που την ειδαν Βαλεντινο Ροσι αλλα στην πλειοψηφια για σοβαρους τυπους, που οι περισσοτεροι δεν εφταιγαν στα τροχαια τους. Εγω ειμαι τυχερος και εχω γλιτωσει με μικροζημιες και γρατζουνιες, αλλα οδηγαω και αμαξι κατα 90%. Επισης μετραω και λιγες κηδειες γνωστων απο τροχαιο με μηχανη, κατω των 30 ολοι, αν αυτο σου λεει κατι.

Η οδηγικη παιδεια ολων ειναι αισχρη, αντρες γυναικες παππουδες νεοι, ολοι, τα αμαξια παιρνουν παραμαζωμα για πλακα τα μηχανακια, δεν τους βλεπουν καν. Παιζει να ειμαστε η πρωτη χωρα στην ευρωπη σε τροχαια, παλαιοτερα (προσφατα) ημασταν σιγουρα, τωρα αντε να πηγαμε στο ΤΟΠ3. Ανετα.

Λοιπον, πως ειναι "λαχειο η φαση" οταν ξεκληριζονται ποσοι καθε χρονο; Δες τα νουμερα, τυχη το αποκαλεις αυτο; Ακομα και μονος σου οπως λες, με τετοιους δρομους και λακουβες, ανετα σκοτωνεσαι.
 

Μάγος του ΟΖ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2022
Μηνύματα
637
Like
1.374
Πόντοι
206
τοτε δεν εχεις κανει πολλα χιλιομετρα τυπε, ή παιζεις μπαλα σε στενακια, με 20χλμ, χωρις συνοδηγο, μονο μερα.

Αν εχω 50 γνωστους που οδηγουν μηχανακια (συγγενεις, φιλους), οι 49 ειχαν τροχαιο στο οποιο ή απο θαυμα δεν σκοτωθηκαν ή στην καλυτερη καποιο κοκκαλο τσακισαν. Και δεν σου μιλαω μονο για μαλακισμενα που την ειδαν Βαλεντινο Ροσι αλλα στην πλειοψηφια για σοβαρους τυπους, που οι περισσοτεροι δεν εφταιγαν στα τροχαια τους. Εγω ειμαι τυχερος και εχω γλιτωσει με μικροζημιες και γρατζουνιες, αλλα οδηγαω και αμαξι κατα 90%. Επισης μετραω και λιγες κηδειες γνωστων απο τροχαιο με μηχανη, κατω των 30 ολοι, αν αυτο σου λεει κατι.

Η οδηγικη παιδεια ολων ειναι αισχρη, αντρες γυναικες παππουδες νεοι, ολοι, τα αμαξια παιρνουν παραμαζωμα για πλακα τα μηχανακια, δεν τους βλεπουν καν. Παιζει να ειμαστε η πρωτη χωρα στην ευρωπη σε τροχαια, παλαιοτερα (προσφατα) ημασταν σιγουρα, τωρα αντε να πηγαμε στο ΤΟΠ3. Ανετα.

Λοιπον, πως ειναι "λαχειο η φαση" οταν ξεκληριζονται ποσοι καθε χρονο; Δες τα νουμερα, τυχη το αποκαλεις αυτο; Ακομα και μονος σου οπως λες, με τετοιους δρομους και λακουβες, ανετα σκοτωνεσαι.
Πρέπει να είμαστε δεύτεροι στην Ευρώπη με πρώτους τους Βουλγάρους στα τροχαία
 

TNT!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.409
Κριτικές
2
Like
2.979
Πόντοι
456

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.408
Like
20.234
Πόντοι
6.056
Η "ειδηση" εδω ειναι η ανθυποδιασημη "Πρωην παικτρια ριαλιτι" και μετα το τροχαιο.Το οτι σκοτωθηκε καποιος περναει σε δευτερη μοιρα,εκατονταδες τροχαια καθε μερα,ορισμενα θανητηφορα.Συνηθως βομβαρδιζουν τα σαη με ειδησεις "Η ταδε παικτρια στο ταδε μερος","Δειτε σημερα πως ειναι" κλπ.:confused::confused::confused:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.021
Like
72.058
Πόντοι
12.756
Η "ειδηση" εδω ειναι η ανθυποδιασημη "Πρωην παικτρια ριαλιτι" και μετα το τροχαιο.Το οτι σκοτωθηκε καποιος περναει σε δευτερη μοιρα,εκατονταδες τροχαια καθε μερα,ορισμενα θανητηφορα.Συνηθως βομβαρδιζουν τα σαη με ειδησεις "Η ταδε παικτρια στο ταδε μερος","Δειτε σημερα πως ειναι" κλπ.:confused::confused::confused:
λογικο πρεπει να σου κανει οταν εχουμε τοσος λιγους διασημους πρεπει να τους προστατευουμε .
Αυτοι δινουν υλικο στο 70% του τηλεοπτικου χρόνου, ενω ο 60αρης αντε να βγει καταλαθος απο καμια κρεατοαγορα και αυτο τις μερες του Πασχα , δηλαδη μια φορα τον χρόνο
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.502
Like
4.201
Πόντοι
456
Μην ακούω μαλακιες. 20 χρόνια σχεδόν οδηγώ διαφορά μηχανάκια γύρω από το κέντρο της Αθήνας και πέρα από κάποιες μικρές επαφές με αμάξια ή να μου φύγει από δικιά μου μαλακια, ποτέ δεν μπλέχτηκα σε τροχαίο με άλλον οδηγό.
Είχα όμως ατύχημα στην επαρχία.
Λαχείο είναι η φάση, δε σημαίνει ότι θα τύχει η στραβή σε όλους.

Μην ακους μαλακιες αλλα ειχες ατυχημα και ειναι λαχειο η φαση.

Σε αρκετα μεγαλο στατιστικο δειγμα η πλειοψηφια θα τη παθει.
Με τη διαφορα οτι στη μηχανη εχει περισσοτερες πιθανοτητες να γινει κατι σοβαρο. Με το αμαξι τη γλυτωνεις λογω μαζας.
Και με τη μεγαλυτερη διαφορα οτι δε φταιει η οδηγικη ικανοτητα του μοτοσικλετιστη. Οι αλλοι οδηγοι δε σε βλεπουν καν. Διπλοπαρκαρουν πανω σε διασταυρωσεις που δε βλεπεις τιποτα. Πεταγονται ολοι δεξια αριστερα. Χωρις φλας. Οι δρομοι ειναι απαραδεκτοι για μηχανη.

Αυτος ο Κηφισος ειναι τοσο απαραδεκτος δρομος που ειναι για γελια. Μια λακουβιτσα να βρεις η να πεταχτει κατι μπροστα σου εχεις φυγει στο ποταμι για μπαζωμα και δε το ξερεις.

Σε αλλη πολη το συζηταμε. Αθηνα οχι.
 

Ippokratis22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2022
Μηνύματα
548
Κριτικές
1
Like
1.135
Πόντοι
206
Γραφει πιο πανω ο αλλος , οι 50ρηδες μπαρμπάδες να μην οδηγούν μηχανες διοτι δεν εχουν αντανακλαστικά … η σλλη εντωμεταξύ παραβίασε την προτεραιότητα κ ο μπάρμπας συνεπώς ΔΕΝ ΕΦΤΑΙΓΕ ,
Αρα ο τύπος που έκανε το σχολιο , δε θυμάμαι πως το λενε , ειναι βλακας με πατέντα κ το καταλαβαίνει ο καθενας μας , απο ενα απλό σχολιο που εκανε
 

Set_air

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.724
Like
3.431
Πόντοι
456
Φυσικα αφεθηκε ελευθερη

Οταν δεν εχεις τι να κανεις
Μπορεις να βγαινεις να καθαριζεις κοσμο με το αμαξι

Αυτο λενε οι δικαστες
έχω τύχει σε δίκη,έφαγε ο τύπος 3 χρόνια - αφού σκότωσε τον άλλο -με αναστολή και μετά πήγε για καφέ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom