Νέα

Πρώην νικήτρια του GNTM παρέσυρε και σκότωσε 60χρονο οδηγό μηχανής

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα forza23
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 329
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.287
Like
9.299
Πόντοι
2.306
Πολλες Θεωρουν οτι Ειναι φεμινιστριες και ισες αλλα και παραπάνω με τους άντρες. Γιαυτο δε παραχωρουν προτεραιότητα, ουτε λενε ευχαριστώ με κάποια χειρονομία κατι οταν ενας αντρας τους δωσεις προτεραιότητα, ευκολια σε μια διασταύρωση. Ειναι φεμινιστριες αλλα οι ιδιες αυτες την ιδια στιγμή τσιμπουκωνουν παραγωγους και αφεντικά για προαγωγή και καλύτερη θεση εργασιας. Και δίνουν και την ψυχή τους για τα λεφτά. Και περιμένουν να πληρώσουν οι αντρες στα ακριβα εστιατόρια που χουν παει για να τις ταΐσουν, διακοπές, δωρακια κτλ. Κατα τα αλλα λενε, metoo και ειμαστε ανεξάρτητες.
Σκατογαμιολες γαμω τα σπίτια τους
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.287
Like
9.299
Πόντοι
2.306
βγαίνω με τα πόδια πριν λιγες μέρες σε σχετικά κεντρικό δρόμο ,με φανάρι (χωράνε 3-4 αυτοκίνητα).

Τύπος σταματάει στο φανάρι.άνετος έντιμος και κύριος.

Ξανθιά 35αρα με άσπρη μερσεντές σταματάει πίσω του.

Η τυπισσα πιάνει κινητό στο χέρι. Το αμάξι της,μισό με ένα μέτρο πίσω από του τύπου, μια κάποια απόσταση.ίσως και λίγο παραπάνω.

Ξεκινάει το αμάξι και τσουλάει,αυτή ατάραχη στο κινητό. Σκέφτομαι ότι απλά άφησε το φρένο για να κλείσει την απόσταση λίγο.

Συνεχίζει το αμάξι να τσουλάει. Καταλαβαίνω ότι απλά κοιτάει χαζεμενη το κινητό και είμαι στα πρόθυρα να φωνάξω «ξυπνα μωρή γαμιολα» αλλά προτού κάνω κάτι μπουμ πέφτει πάνω στον τύπο.

Δεν πρέπει να έγινε κάτι πέρα από κανα γκρατσουνισμα, αλλά αυτό δείξει τη νοοτροπία των γυναικών.

Προσυπογράφω οσα είπαν οι προηγούμενοι για την προτεραιότητα. Όταν είναι άντρας 90% να κάνει ένα νεύμα. Όταν είναι γυναίκα 90% να μην κάνει.

Την ίδια συμπεριφορά έχω δει και σε άλλες φάσεις όπως πχ όταν βγαίνεις από κάπου και κρατάς την πόρτα για τον επόμενο. Άντρες πάντα μου λένε ευχαριστώ ,γυναίκες σχεδόν ποτέ και μάλιστα σπάνια κρατάνε την πόρτα

Σκατα να φάνε. Μιλάνε και για ισοτητα(επιλεκτική) με τα λεφτά μας ,αλλά να είμαστε και ιππότες
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.501
Like
4.200
Πόντοι
456
Συμφωνω σε ο, τι ειπες. Τζαμπα σπατάλησες χρονο και σαλιο για την εν λογω (((((κυρια)))). Υπάρχουν πολλες πιθανότητες, Το επόμενο πρωι, να το συζητησε με τις φιλες τις, και να ειπε οτι ενας ανωμαλος χθες το βραδυ μου κανε νοημα να κατεβασω το παραθυρο για να μου πιασει κουβεντα και μου την επεφτε. Μυαλο αμοιβαδας. Παντα προσοχή, και πάντα σε στενα ελέγχουμε ειτε εχουμε προτεραιότητα και ποσο μαλλον οταν δε εχουμε.
Ναι ρε δε καταλαβε τιποτα και νομιζε οτι απλα της εκανα καποια φαρσα, "ελα μωρε τελειωνε" κλπ υφος.

Το προσωπο της ηταν κυριολεκτικα ζωγραφισμενο iq βακτηριου στο πατο του ωκεανου.

Ιδιο βλεμμα

kibeli-873x432.webp
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.501
Like
4.200
Πόντοι
456
εμένα ένας ηλίθιος πέρυσι με 10 χιλιόμετρα πήγε να με σκοτώσει ,αφού με τράκαρε
με ποδήλατο εγώ και σώθηκα από τύχη
Ποτε φιλε ποδηλατο Αθηνα. Πολυ μικρες αποστασεις για βολτα ναι.
Αλλα οχι αν κατι τυπους που πανε για δουλεια και κυκλοφορουν παγκρατι κεντρο κηφισιας/μεσογειων με ποδηλατα.

Και πατινια! Αν ειναι ποτε δυνατον.

Καλη τυχη να παιζεις με το Β' νομο του Νευτωνα.

Επισης καπου ειχα διαβασει με το μαζικο εγκλημα που λεγεται γουρουνες στα νησια.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.997
Κριτικές
67
Like
29.278
Πόντοι
10.336
ασχετο επειδη δεν βλεπω τηλεσκουπιδια και τωρα μου σκασε μετα τα μπινελικια που με συνεπηραν στο νημα.

αυτη η πατσαβουρα κερδισε οντως gntm? μλκες ειναι πολυ ασχημη... τι στο πουτσο τοσα μουνια αυτη εβγαλαν ΤΟΠ ΜΟΝΤΕΛ;
 

Zeus07

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουν 2020
Μηνύματα
265
Κριτικές
1
Like
539
Πόντοι
81
Ναι ρε δε καταλαβε τιποτα και νομιζε οτι απλα της εκανα καποια φαρσα, "ελα μωρε τελειωνε" κλπ υφος.

Το προσωπο της ηταν κυριολεκτικα ζωγραφισμενο iq βακτηριου στο πατο του ωκεανου.

Ιδιο βλεμμα

kibeli-873x432.webp
Χαχαχαχα ακριβως ετσι
 

Zeus07

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουν 2020
Μηνύματα
265
Κριτικές
1
Like
539
Πόντοι
81
Σκατογαμιολες γαμω τα σπίτια τους
Φταιει και μεγαλο ποσοστό των ανδρών, δυστυχώς πολλοι ειμαστε μουνοδουλοι με ολη την σημασία της λεξεως. Κανουν την καθε ξεφτιλισμενη κυρια, τους δινουν ενα σωρο δωρα και λεφτα και αυτες για αντάλλαγμα τους τυφλώνουν με λιγο ναζακια και αγκαλίτσες. Οταν στερεψει η κανουλα με τα φραγκα όμως, αυτες κουνανε το μαντηλι και πάνε στο επομενο θυμα, και οι αγαπούληδες κλαινε και πινουν για να ξεχάσουν τον καημο τους.

Υ. Γ. Οπως μου ειχε πει μια δεσποινίς καποτε, οι περισσότεροι ανδρες ειστε μουνοδουλοι, γενιεστε απο μουνι και θελετε να ξαναμπειτε πάλι σε αυτό. Οσο για μας, οσες ειναι εξυπνες, ξέρουν να το νοικιάζουν ακριβά στον καθε μουνοδουλο.
 

El Duderino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.658
Κριτικές
2
Like
2.685
Πόντοι
456
Δεν υπάρχει κοινά λογική στον δρομο διοτι ο καθάνας αντιλαμβάνεται αλλιώς τις καταστάσεις βάζοντας σε κίνδυνο τους άλλους. Επαναλαμβάνω υπάρχει κοκ , όσοι λοιπόν οδηγούν οφείλουν να τον γνωρίζουν και να τον τηρούν. Πουθενά στον κοκ δεν αναφέρεται «κοινη λογικη» για αυτο κι οσοι την εφαρμόζουν είναι εν δυνάμει συμμέτοχοι σε ατύχημα. Αν τηρούνταν ο κοκ απο όλους τα ατυχήματα θα ηταν ελάχιστα , συνήθως απο μηχανική βλάβη ή κακοτεχνία δρόμου και οχι απο υπερβολική ταχύτητα , κατανάλωση αλκοολ , παραβίαση σήματος , παράνομης προσπέρασης κλπ.Οτιδήποτε αλλο περαν του ΚΟΚ συνιστά -εγκληματικό- λάθος εξου και η εκάστοτε σύλληψη( σε θανατηφόρο ατύχημα ). Προφανώς και δεν αντιλαμβάνεσαι την λάθος τοποθέτηση σου και προσπαθείς κακότροπα να την στηρίξεις. Αυτο σε καθιστά στα δικα μου ματια επικίνδυνο οδηγο με τέτοια νοοτροπία ; Και δυστυχώς υπάρχουν πολλοί τέτοιοι εξου και τα πρωτεία της χώρας σε αυτο τον τομέα.
Επικίνδυνος αυτός που γνωρίζει ότι το παλλόμενο πορτοκαλί ΔΕΝ είναι πράσινο, και που είναι πάντα vigilant για την πατάτα του άλλου ανεξαρτήτως προτεραιότητας. Διασκεδαστικός απλά.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.884
Κριτικές
16
Like
14.706
Πόντοι
6.515
Μαλλον εσυ δεν εχει κατανοηση κειμενου . Δεν ειπα μπαρμπαδες τους 50+ γιατι και εγω συντομα θα κλεισω τα 51.
Λόγω ηλικιας εχω γνωστους που σιγα σιγα εγκαταλειπουν την μηχανη γιατι πχ ο ενας επεσε και εσπασε το ποδι του , του αλλουνου του επεσε και διελυσε τον αστραγαλό του κλπ και τα καταγματα μετα τα 40 δεν περνανε ευκολα .
Σχετικα με το περιστατικό απλα ανεφερα οτι αν ειχε τρακαρει με αυτοκινητο η τυπισσα θα ηταν αυτη στα θυμαρακια .

Διαφωνεις οτι ενα πιτσιρικας εχει πιο καλα αντανακλαστικα απο ενα 50+ ; Απλα πολλοι πιτσιρικαδες στερουνται εμπειριας και τρεχουν σαν παλαβοι . Ο 25αρης ακομα και σε τουμπα με χαμηλη ταχυτητα πεφτει πιο ομαλα απο οτι ενας 50αρης που εχει παρει και καμια δεκαρια κιλα από οταν πρωτοκαβαλησε μηχανή .
Έτσι είναι όμως υπάρχει και η αντίστροφη όψη
Σε έναν 50+ η οδήγηση μηχανής βοηθά στο να διατηρούνται καλυτερα, τα αντανακλαστικά του
 

mmaanos

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
3.459
Like
6.319
Πόντοι
1.056
σιγα ρε τυπε που την εβγαλες και serial killer.
πολυ κριμα για τον ανθρωπο που εφυγε και την οικογενεια του εννοειται.
δεν παει ομως να ειναι μια κακη στιγμη που θα μπορουσε να συμβει στον καθενα μας.
υπαρχει ανθρωπος που δεν εχει κανει αβλεψιες στην οδηγικη του πορεια?:headbang:

υ.γ. ψοφαμε να κραξουμε κοσμο και ειδικα αν ειναι πλουσιος η επιτυχημενος εμφανισιμος κτλ
Δυστυχώς τύπε, ειδικά στην Ελλάδα είναι πολύ σύνηθες να κάνουμε αβλεψίες στην οδηγική μας πορεία. Για αυτό και είμαστε από τις πρώτες χώρες στα τροχαία.
Τα ξημερώματα και άλλο τροχαίο με τρεις τραυματίες (ο ένας σοβαρά)
 
  • Like
Αντιδράσεις: sapaki

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.287
Like
9.299
Πόντοι
2.306
θα χαρακτηριστω μπουστης οπως ειθιστε εδω μεσα αλλα οσες γκομενες ειχα στην καριερα μου ηταν πολυ κομπλε στην οδηγηση και καποιες καλυτερες απο μενα .

υ.γ. σιχαινομαι τον φεμινισμο αλλα καπου ωπα
Είστε σίγουρος πως δεν ήταν τραβελια ;
 

mmaanos

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
3.459
Like
6.319
Πόντοι
1.056
το γνωριζω τυπε και για αυτο θεωρω τραγικο να βγαζουμε μανιακο δολοφονο ενα νεο κοριτσι για κατι τετοιο.
ξαναλεω πολυ πολυ κριμα πρωτα για τον ανθρωπο που εφυγε και μετα για την οικογενεια του.
απο κει και περα ομως και το κοριτσι αυτο ασχετα με το τι προβλεπει ο νομος θα στιγματιστει και σιγουρα θα νιωθει τυψεις για πολυ καιρο.

υ.γ. προσωπικα απο θαυμα δεν εχω προκαλεσει η παθει κακο μεχρι σημερα αφου εχω περασει πολλα κοκκινα και στοπ λογω αβλεψιας κυριως αλλα και μαλακιας. το χειροτερο ομως ειναι οτι με πηρε ο υπνος στο τιμονι πανω απο μια φορες μεχρι να βαλω μυαλο τλχ σε αυτο τον τομεα.
Εμένα συγγενικό μου πρόσωπο, σε μια τέτοια στιγμή αβλεψίας όπως λες, έχασε τον έλεγχο του αυτοκινήτου με αποτέλεσμα ο γιος του, που ήταν συνοδηγός, να μείνει ανάπηρος. Πες μου τώρα πως θα αισθάνεται αυτός ο άνθρωπος;
Για αυτό πολλή προσοχή στους δρόμους! Όταν οδηγάμε πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι, νηφάλιοι και ξεκούραστοι, διαφορετικά με τα ποδαράκια μας ή με τα μέσα μεταφοράς.
 

Odin_

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Δεκ 2014
Μηνύματα
6.018
Κριτικές
32
Like
25.936
Πόντοι
8.346
υ.γ. προσωπικα απο θαυμα δεν εχω προκαλεσει η παθει κακο μεχρι σημερα αφου εχω περασει πολλα κοκκινα και στοπ λογω αβλεψιας κυριως αλλα και μαλακιας. το χειροτερο ομως ειναι οτι με πηρε ο υπνος στο τιμονι πανω απο μια φορες μεχρι να βαλω μυαλο τλχ σε αυτο τον τομεα.
...μαγκα επρεπε να σου εχουν παρει το διπλωμα απο χθες κιολας! Παραβιαση κοκκινου κ στοπ εισαι εν δυναμει δολοφονος, τελεία!
Εχω βαρεθει να ακουω οτι "ηταν η κακια στιγμη"!!!!! Για μενα επρεπε να ειναι πιο αυστηρος ο ΚΟΚ και τα παραπανω παραπτωματα, ασχετως ατυχηματος, επρεπε να ειναι ποινικα.
 

gremlin

Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2010
Μηνύματα
184
Κριτικές
1
Like
499
Πόντοι
21
Επικίνδυνος αυτός που γνωρίζει ότι το παλλόμενο πορτοκαλί ΔΕΝ είναι πράσινο, και που είναι πάντα vigilant για την πατάτα του άλλου ανεξαρτήτως προτεραιότητας. Διασκεδαστικός απλά.
Αλλο το γνωρίζω τι σημαίνει το παλλόμενο πορτοκαλί κι άλλο να ομιλεις περι "κοινης λογικής" κάπου οπου υπάρχει συγκεκριμένος κωδικας οδικής κυκλοφορίας και πρεπει να τον τηρούμε.
Αν είναι έτσι οπως τα λες , ας καταργήσουμε τον ΚΟΚ , τους νόμους , τις δικαστικές αποφάσεις κλπ κι ας εφραμόσουμε την "κοινή λογική" ... εκεί να δεις τι θα γίνει.
So grow up .... ειπες μια μπούρδα , καταλαβέ την και προχώρα παραπέρα....
 

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.135
Κριτικές
1
Like
2.368
Πόντοι
456
Tip για όσους οδηγουν μηχανή

Προτεραιότητα δεν υπάρχει, κοντό στεκόμαστε σε κάθε διασταυρωση για να φυλαμε το τομάρι μας
οδηγούσα μηχανη στην Αθηνα για μεχρι τα 32 ,μυ που μετακομισα.Δεν εχω σπάσει ούτε νυχι, η μέθοδός μου παραχωρηση προτεραιοτητας σε ολους ,αφου δεν νομίζω να ηταν προς το συμφερον μου μια συγκρουση του σωματος μου με κανα δυο τονους λαμαρινα.Η οδηγηση στην Ελλαδα ειναι μια ζουγκλα, ο σωζων εαυτό σωθητω
 

Set_air

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.724
Like
3.431
Πόντοι
456
Ποτε φιλε ποδηλατο Αθηνα. Πολυ μικρες αποστασεις για βολτα ναι.
Αλλα οχι αν κατι τυπους που πανε για δουλεια και κυκλοφορουν παγκρατι κεντρο κηφισιας/μεσογειων με ποδηλατα.

Και πατινια! Αν ειναι ποτε δυνατον.

Καλη τυχη να παιζεις με το Β' νομο του Νευτωνα.

Επισης καπου ειχα διαβασει με το μαζικο εγκλημα που λεγεται γουρουνες στα νησια.
σε προάστιο μένω
ο τύπος πέρασε χωρίς προτεραιότητα με ελάχιστα χιλιόμετρα - ευτυχώς - και μου την έσκασε ,τα STOP που είχε μπροστά του ήταν 2 από αυτα τα τεράστια
εννοείται ήμουν και είμαι πολύ προσεκτικός ,αν δεν ήμουν δεν θα μιλάγαμε τώρα
 

Set_air

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.724
Like
3.431
Πόντοι
456
δεν άντεξε και έκλεισε το Insta η καημένη :sad2:

"Χρήστες του διαδικτύου έσπευσαν να εξαπολύσουν κατάρες, να την χαρακτηρίσουν «φόνισσα», «ψυχικά ασταθή» και πολλά ακόμα, με την ίδια να προχωρά σε απενεργοποίηση του λογαριασμού της, μη μπορώντας να αντέξει όσα συμβαίνουν".

 

sotos-nl

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2021
Μηνύματα
138
Κριτικές
30
Like
1.509
Πόντοι
2.391
δεν άντεξε και έκλεισε το Insta η καημένη :sad2:

"Χρήστες του διαδικτύου έσπευσαν να εξαπολύσουν κατάρες, να την χαρακτηρίσουν «φόνισσα», «ψυχικά ασταθή» και πολλά ακόμα, με την ίδια να προχωρά σε απενεργοποίηση του λογαριασμού της, μη μπορώντας να αντέξει όσα συμβαίνουν".

Οι δικαστες του ιντερνετ εκαναν και παλι την δουλεια τους
 

El Duderino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.658
Κριτικές
2
Like
2.685
Πόντοι
456
Αλλο το γνωρίζω τι σημαίνει το παλλόμενο πορτοκαλί κι άλλο να ομιλεις περι "κοινης λογικής" κάπου οπου υπάρχει συγκεκριμένος κωδικας οδικής κυκλοφορίας και πρεπει να τον τηρούμε.
Αν είναι έτσι οπως τα λες , ας καταργήσουμε τον ΚΟΚ , τους νόμους , τις δικαστικές αποφάσεις κλπ κι ας εφραμόσουμε την "κοινή λογική" ... εκεί να δεις τι θα γίνει.
So grow up .... ειπες μια μπούρδα , καταλαβέ την και προχώρα παραπέρα....
Μυρωδιάς εντελώς όμως από απλή κατανόηση (απλού) κειμένου.
 

zanot

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαΐ 2022
Μηνύματα
7
Like
5
Πόντοι
0
δεν άντεξε και έκλεισε το Insta η καημένη :sad2:

"Χρήστες του διαδικτύου έσπευσαν να εξαπολύσουν κατάρες, να την χαρακτηρίσουν «φόνισσα», «ψυχικά ασταθή» και πολλά ακόμα, με την ίδια να προχωρά σε απενεργοποίηση του λογαριασμού της, μη μπορώντας να αντέξει όσα συμβαίνουν".


Και μαζί έχασε τους ακόλουθους και τα χιλιάρικα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom