Νέα

Πόσο αλκοόλ πίνετε;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα hlektrop
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 120
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Τι αλκοολ πίνετε


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    30

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.460
Κριτικές
1
Like
6.137
Πόντοι
2.356
Δυστυχώς το λίπος στο συκώτι εάν δεν ακολουθείς συγκεκριμένη αγωγή και διατροφή φεύγει δύσκολα γλουταθιονη ενέσιμη βοηθάει αρκετά
Δεν ξέρω τι είναι αυτή η ενέσιμη που λες, πάντως το λίπος στο σηκώτι φεύγει κανονικότατα με αλλαγή διατροφής, κόψιμο αλκοόλ και μείωση βάρους γενικότερα.

Επίσης ακολουθώντας ένα νέο τρόπο ζωής, μειώνεις κακή χοληστερόλη, εξαφανίζεις πίεση κ.ο.κ.

Αν περιμένουμε να βασιστούμε στην κωλοφαρδία των γονιδίων και μόνο, κλάφτα Χαράλαμπε. :confused:
 
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
442
Like
519
Πόντοι
81
Καμια μπυρα κανα ΣΚ...η κανα ποτηρι κρασι.
Δεν ειμαι φιλος των πασης φυσεως ποτων . Για καποιο λογο δεν .
 

ftoxos ergatis

Σεβαστός
Εγγρ.
3 Ιαν 2020
Μηνύματα
1.769
Like
6.915
Πόντοι
1.056
μπυρες με ιδιαιτερη προτιμηση στις αμστελ. μαυτες μεθαω σε επιπεδο αμνησιας μετα απο τις 15.... και εννοειται με λιγο η καθολου φαι, γιατι αν φαω, δε μπορω να πιω ουτε μια................. ρετσινα η λευκο κρασι με γκαζοζα. μεθη σε επιπεδο αμνησιας μετα απο 7-8 κιλα........... βοτκα λεμονι.........εναμιση μπουκαλι και βαλε....... και ουσκι με κολα....... και αυτο το ιδιο με τη βοτκα. ψηλος και μεγαλοσωμος ειμαι.... σε χωριο μενω..... οποτε η σουρα μια φορα την εβδομαδα επιβαλεται..... παλια για 3 χρονια ημουν σουρωμενος σχεδον καθε μερα........ τωρα το βαρεθηκα το καθημερινο.... το καλο ειναι οτι δε μου φαινεται ποτε ειμαι..... ουτε αλλαζω χαρακτηρα.... και οδηγω κανονικα..... και δε κανω τιποτα που την αλλη μερα θα το μετανιωνω..... οποτε ολα καλα....
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.460
Κριτικές
1
Like
6.137
Πόντοι
2.356
Σωστός! Μπύρες αμστελ χαινεκεν και καιζερ με σουβλάκι και πιτουλες! Αλλά και με πατατάκια! Η πατάτες τηγανιτές!
Τύπε, δε νομίζω να έχεις κάνει μεταπτυχιακό στην Κλινική Διατροφή στο Χαροκόπειο, ε; :confused:
 

eteros_ego

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Απρ 2014
Μηνύματα
3.086
Like
6.282
Πόντοι
1.056
Δεν ξέρω τι είναι αυτή η ενέσιμη που λες, πάντως το λίπος στο σηκώτι φεύγει κανονικότατα με αλλαγή διατροφής, κόψιμο αλκοόλ και μείωση βάρους γενικότερα.

Επίσης ακολουθώντας ένα νέο τρόπο ζωής, μειώνεις κακή χοληστερόλη, εξαφανίζεις πίεση κ.ο.κ.

Αν περιμένουμε να βασιστούμε στην κωλοφαρδία των γονιδίων και μόνο, κλάφτα Χαράλαμπε. :confused:
Τα γονίδια βοηθάνε έως έναν βαθμό μετά πρέπει να κουνήσουμε το ξερό μας για να έρθουμε σε ισορροπία χαχα
 

Johnny Red2

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
4 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.945
Κριτικές
91
Like
18.330
Πόντοι
25.036
Καλησπέρα σε ολους!!
Δεν βρηκα σχετικο θεμα...
Λοιπόν εδω θελω να γράψουμε τι αλκοολ πινετε...
Ουίσκι, ρουμι , βότκα, τεκιλα , μπερμπον , τσιπου κτλ..
Και τι ποιότητα δηλαδη 10 ετων 12 ετων κτλ. Με παγο χωρις με χυμο κτλ.
Επίσης ποσο ενδέχεται το ποτο ?
Χωρις να σας πειράζει.

Προσωπικά πινω τεκιλα το καλοκαίρι και ρουμι ή μπερμπον το χειμώνα αλλά premium ποτα οχι της σειράς με παγο μονο γιατι οι χυμοι κτλ χαλάνε την γεύση.
Επίσης μετα απο ποσα ποτα είστε λιώμα?

Αυτς για αρχή περιμένω τις εμπειρίες σας απόψεις σάς

Ευχαριστώ
Με σειρά προτίμησης:

1) Τσίπουρο χωρίς γλυκάνισο μόνο από Μοσχάτο. (Το τσίπουρο από άλλες ποικιλίες βρίσκεται πιο κάτω στη λίστα)

2) Brandy-Cogniac

3) Whiskey single malt (από blended μόνο Tullamore)

4) Κόκκινο κρασί ξηρό

5) Vodka

6) Ότι πίνεται και έχει αλκοόλ, αρκεί να μην είναι γλυκό (τύπου λικέρ)

Disclaimer: Τα τελευταία 4 χρόνια έχω κόψει τον καφέ και το αλκοόλ οπότε πίνω κυρίως τσάι και Johnny Water (βρύσης κυρίως)
 
  • Like
Αντιδράσεις: SKEF

j 1973

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2010
Μηνύματα
166
Like
258
Πόντοι
21
Πείτε με φλώρο άλλα πότε δεν την έβρισκα με τα ξίδια το πολύ πολύ καμία μπύρα της σειράς η λίγο κρασί μια φορά τον μήνα και αυτό είναι όλο.
 
OP
OP
hlektrop

hlektrop

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2019
Μηνύματα
223
Κριτικές
28
Like
1.923
Πόντοι
2.411
Με σειρά προτίμησης:

1) Τσίπουρο χωρίς γλυκάνισο μόνο από Μοσχάτο. (Το τσίπουρο από άλλες ποικιλίες βρίσκεται πιο κάτω στη λίστα)

2) Brandy-Cogniac

3) Whiskey single malt (από blended μόνο Tullamore)

4) Κόκκινο κρασί ξηρό

5) Vodka

6) Ότι πίνεται και έχει αλκοόλ, αρκεί να μην είναι γλυκό (τύπου λικέρ)

Disclaimer: Τα τελευταία 4 χρόνια έχω κόψει τον καφέ και το αλκοόλ οπότε πίνω κυρίως τσάι και Johnny Water (βρύσης κυρίως)
Απο ρουμι ;
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.192
Κριτικές
62
Like
44.824
Πόντοι
9.297
OP
OP
hlektrop

hlektrop

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2019
Μηνύματα
223
Κριτικές
28
Like
1.923
Πόντοι
2.411
Για να δούμε και την ψηφοφορία
 

RoccoSiffredi

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Μαρ 2009
Μηνύματα
700
Κριτικές
12
Like
403
Πόντοι
3.235
Παλιότερα, χειμώνα ένα ουίσκι κάθε βράδυ κατά προτίμηση famous grouse η κόκκινο κρασι, και καλοκαιράκι μπύρες ύστερα από ουζακι, πλέον τώρα που έχω περάσει τα 45 μπύρα fix άνευ χωρίς αλκοόλ και σπάνια κανένα κόκκινο κρασί, οι μπύρες χωρίς αλκοόλ δεν κάνουν και μπυροκοιλια ...
 

Pande1

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2023
Μηνύματα
46
Like
252
Πόντοι
20
Μονο τζιν τονικ με στραγαλακι κ σταφιδα
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.412
Κριτικές
171
Like
91.102
Πόντοι
46.423
K75.jpg
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom