Νέα

Πως σκατα πληρωνουν μια κληση με e-παραβολο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nickpie2008
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 25
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.839
Like
1.290
Πόντοι
216
Δεν ξέρω αν για την κλήση πας στην εφορία. Λογικά πρέπει να γράφει πάνω η κλήση.
Για άλλο θέμα πχ πρέπει να το καταθέσεις στο ΑΣΕΠ αν είναι για διαγωνισμό. (Το στέλνεις με τα άλλα έγγραφα σε αυτή την περίπτωση)
Ξαναμπαίνεις στην σελίδα που έβαλα παραπάνω και βλέπεις ότι δεσμεύτηκε. Αυτό σημαίνει ότι πληρώθηκε. Καλό είναι να κρατάς αντίγραφα αν και υπάρχουν αντίγραφα online στην σελίδα του gsis
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Η πληρωμή του e-παραβόλου μπορεί να πραγματοποιηθεί με χρήση του μοναδικού κωδικού πληρωμής στις τράπεζες και στα ΕΛΤΑ ή με την χρήση πιστωτικής / χρεωστικής / προπληρωμένης κάρτας μέσω της ιστοσελίδας της ΓΓΠΣ. Ο ενδιαφερόμενος θα πρέπει να καταθέσει-χρησιμοποιήσει το e-παράβολο στον Φορέα για τον οποίο το έχει εκδώσει. Στην συνέχεια, ο υπάλληλος του Φορέα, θα κάνει τον έλεγχο και τη δέσμευση του e-παραβόλου.
δηλαδή αντι να μας κανουν πιο ευκολη την ζωη με την ηλεκτρονικη πληρωμη μας την κανουν πιο δυσκολη, εκει που τρεχαμε σε ένα ταμειο τωρα πρεπει να εχουμε ιντερνετ , εκτυπωτή , και στην συνεχεια να παμε στο ιδιο ταμειο. ποσο μαλακες αυτοι που το επινοησαν.
 

iuakoya

Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2015
Μηνύματα
36.415
Κριτικές
34
Like
24.294
δηλαδή αντι να μας κανουν πιο ευκολη την ζωη με την ηλεκτρονικη πληρωμη μας την κανουν πιο δυσκολη, εκει που τρεχαμε σε ένα ταμειο τωρα πρεπει να εχουμε ιντερνετ , εκτυπωτή , και στην συνεχεια να παμε στο ιδιο ταμειο. ποσο μαλακες αυτοι που το επινοησαν.
Live your myth in Greece, my friend...
 

Metr69

Προμότορας
Εγγρ.
3 Μαΐ 2019
Μηνύματα
93
Κριτικές
201
Like
8.835
Αν δε τη πληρώσεις πάει στη εφορία και έρχεται μια μια πολύ μικρή προσαύξηση,δε θυμάμαι πόσο τώρα αλλά έτσι είχαν κάνει σε μένα σε μια κλήση που δεν είχα πάρει χαμπάρι και γι'αυτό δε την είχα πληρώσει.
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.839
Like
1.290
Πόντοι
216
Μέχρι και 20 χρόνια αν πάει εφορία θα την τοκίζουν και θα βάζουν πρόσθετα τέλη. Μετά παραγράφεται εκτός αν το πάνε στα 30 χρόνια κτλ.
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Yπαρχει ιστοσελιδα για εκδοση e-παραβολου χωρις να χρειαζεται να εχεις κανει login στο taxis. Εχει ομως ενα καρο επιλογες και πρεπει να ξερεις τι να επιλεξεις για να βγαλεις το παραβολο που κανει για την πληρωμη σου - θελει γκουγκλαρισμα αυτο για να  βρεις τι να επιλεξεις. Οταν ειχα βγαλει e-παραβολο online για εκδοση διαβατηριου, θυμαμαι οτι ηταν υποχρεωτικο να δηλωσω διευθυνση ηλεκτρονικου ταχυδρομειου, κινητο, κτλ. Μολις ολοκληρωσα τη διαδικασια μου ηρθε με email το παραβολο το οποιο εχει εναν  κωδικο πληρωμης. Tυπωνεται και σε pdf απο τη σελιδα την ωρα που ολοκληρωνεις τη διαδικασια. Με τον κωδικο πληρωμης το εξοφλησα μεσω internet banking. Μετα απο 2 μερες περιπου μου ηρθε email απο την ιστοσελιδα e-παραβολο οτι το παραβολο εχει πληρωθει. Μετα τη ληψη του email πηγα στην αστυνομια μονο με τον κωδικο αυτο και δεν ειχα θεμα. Το εβλεπε στον υλολογιστη η μπατσινα οτι ειναι πληρωμενο.

Οταν παω για διαβατηριο, παω εκει διπλα στο φωτογραφειο και με 5 (νομιζω) ευρω επιπλεον μου βγαζουν το ηλεκτρονικο παραβολο μεσα σε 5 λεπτα...
Κλιση δεν εχω φαει τα τελευταια 10 χρονια...
Η τελευταια που εφαγα ητανε απο την δημοτικη αστυνομια στην Θεσσαλονικη πριν 10 χρονια γιατι ειχε ληξει ο χρονος παραμονης μεσα στο δημοτικο παρκινγ...Την πεταξα και πηγα και την πληρωσα προσαυξημενη μετα απο 5-6 μηνες που αρχισαν και ερχοταν τα ειδοποιητηρια...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom