Νέα

Πως σκατα πληρωνουν μια κληση με e-παραβολο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nickpie2008
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 25
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

nickpie2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.974
Like
4.985
Πόντοι
506
Ρε μαγκες θελω τη βοηθεια σας
Εφαγα μια κληση απο την ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ και πηγα να την πληρωσω στο ταχυδρομειο και εφαγα πορτα:μου ειπαν πως η συγκεκριμενη ΜΟΝΟ στη ΔΟΥ.
Πηγα στη ΔΟΥ ξαναεφαγα πορτα μου ειπε ο τυπος θα την πληρωσω μονο μεσω taxisnet e-paravolo
Αξιωθηκα σημερα να παω να την πληρωσω μπηκα στο site οντως αλλα κατι δεν εχω καταλαβει...
Πως σκατα "διασταυρώνεται η κλήση???Δεν εχει καπου πεδιο να γραψεις τον αριθμο της πχ
Πρεπει να βγαλω e-paravolo και να το παω στην εφορια να το πληρωσω εκει?
:think:
Δεν εχω καταλαβει τιποτα
Ξερει κανεις?
 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.339
Κριτικές
1
Like
6.340
Πόντοι
2.356
Κοιταξε σε ΚΕΠ ισως εκει μπορεις να το εκδοσεις και να το πληρωσεις στην τραπεζα .εγω ειχα βγαλει παραβολο του ενος ευρω και πληρωσα αλλα δυο για προμηθεια :takethis:
 
OP
OP
nickpie2008

nickpie2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.974
Like
4.985
Πόντοι
506
Κοιταξε σε ΚΕΠ ισως εκει μπορεις να το εκδοσεις και να το πληρωσεις στην τραπεζα .εγω ειχα βγαλει παραβολο του ενος ευρω και πληρωσα αλλα δυο για προμηθεια :takethis:
Τυπε βρηκα και τον κωδικο που πρεπει μπορω να το πληρωσω και On line με καρτα..Το θεμα ειναι μετα τι κανω το βαζω στον κωλο μου???
Πως βλεπει η τροχαια οτι την πληρωσα την κληση?????
 

El Duderino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.658
Κριτικές
2
Like
2.685
Πόντοι
456
Ρε μαγκες θελω τη βοηθεια σας
Εφαγα μια κληση απο την ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ και πηγα να την πληρωσω στο ταχυδρομειο και εφαγα πορτα:μου ειπαν πως η συγκεκριμενη ΜΟΝΟ στη ΔΟΥ.
Πηγα στη ΔΟΥ ξαναεφαγα πορτα μου ειπε ο τυπος θα την πληρωσω μονο μεσω taxisnet e-paravolo
Αξιωθηκα σημερα να παω να την πληρωσω μπηκα στο site οντως αλλα κατι δεν εχω καταλαβει...
Πως σκατα "διασταυρώνεται η κλήση???Δεν εχει καπου πεδιο να γραψεις τον αριθμο της πχ
Πρεπει να βγαλω e-paravolo και να το παω στην εφορια να το πληρωσω εκει?
:think:
Δεν εχω καταλαβει τιποτα
Ξερει κανεις?
e-paravolo μέσω Internet banking μπορείς να εκδόσεις και να το πληρώσεις από όσο γνωρίζω.
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.714
Like
11.194
Πόντοι
3.656
Τυπε βρηκα και τον κωδικο που πρεπει μπορω να το πληρωσω και On line με καρτα..Το θεμα ειναι μετα τι κανω το βαζω στον κωλο μου???
Πως βλεπει η τροχαια οτι την πληρωσα την κληση?????
στα παπαρια της της τροχαιας αν πληρωσεις η οχι...δεν σου ζηταει αποδειξη!!
 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.339
Κριτικές
1
Like
6.340
Πόντοι
2.356
Ε λογικα θα περασει στο taxis και θα φαινεται πληρωμενη,αλλα επειδη εδω ειναι Ελλαδα τυπωσε την αποδειξη και φυλαξε την μηπως και σου ερθει κανα μπουγιουρντι!!!
 

iuakoya

Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2015
Μηνύματα
36.415
Κριτικές
34
Like
24.294
Η πληρωμή του e-παραβόλου μπορεί να πραγματοποιηθεί με χρήση του μοναδικού κωδικού πληρωμής στις τράπεζες και στα ΕΛΤΑ ή με την χρήση πιστωτικής / χρεωστικής / προπληρωμένης κάρτας μέσω της ιστοσελίδας της ΓΓΠΣ. Ο ενδιαφερόμενος θα πρέπει να καταθέσει-χρησιμοποιήσει το e-παράβολο στον Φορέα για τον οποίο το έχει εκδώσει. Στην συνέχεια, ο υπάλληλος του Φορέα, θα κάνει τον έλεγχο και τη δέσμευση του e-παραβόλου.
 

El Duderino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.658
Κριτικές
2
Like
2.685
Πόντοι
456
Το πολύ πολύ κάνε και ένα screenshot την οθόνη όταν πληρώσεις το e-paravolo μέσω e-banking να είσαι καλυμμένος αλλά δεν θα σου χρειαστεί κατά πάσα πιθανότητα.
 
OP
OP
nickpie2008

nickpie2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.974
Like
4.985
Πόντοι
506
Ε λογικα θα περασει στο taxis και θα φαινεται πληρωμενη,αλλα επειδη εδω ειναι Ελλαδα τυπωσε την αποδειξη και φυλαξε την μηπως και σου ερθει κανα μπουγιουρντι!!!
Δεν περναει στο taxis δεν βαζει πουθενα τον αριθμο της
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
45.681
Like
28.226
Πόντοι
5.006
Ρε μαγκες θελω τη βοηθεια σας
Εφαγα μια κληση απο την ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ και πηγα να την πληρωσω στο ταχυδρομειο και εφαγα πορτα:μου ειπαν πως η συγκεκριμενη ΜΟΝΟ στη ΔΟΥ.
Πηγα στη ΔΟΥ ξαναεφαγα πορτα μου ειπε ο τυπος θα την πληρωσω μονο μεσω taxisnet e-paravolo
Αξιωθηκα σημερα να παω να την πληρωσω μπηκα στο site οντως αλλα κατι δεν εχω καταλαβει...
Πως σκατα "διασταυρώνεται η κλήση???Δεν εχει καπου πεδιο να γραψεις τον αριθμο της πχ
Πρεπει να βγαλω e-paravolo και να το παω στην εφορια να το πληρωσω εκει?
:think:
Δεν εχω καταλαβει τιποτα
Ξερει κανεις?
πάλι μαλακια έκανες Νικ...
 
OP
OP
nickpie2008

nickpie2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.974
Like
4.985
Πόντοι
506
Η πληρωμή του e-παραβόλου μπορεί να πραγματοποιηθεί με χρήση του μοναδικού κωδικού πληρωμής στις τράπεζες και στα ΕΛΤΑ ή με την χρήση πιστωτικής / χρεωστικής / προπληρωμένης κάρτας μέσω της ιστοσελίδας της ΓΓΠΣ. Ο ενδιαφερόμενος θα πρέπει να καταθέσει-χρησιμοποιήσει το e-παράβολο στον Φορέα για τον οποίο το έχει εκδώσει. Στην συνέχεια, ο υπάλληλος του Φορέα, θα κάνει τον έλεγχο και τη δέσμευση του e-παραβόλου.
Εννοεις δηλαδη πως το εκδιδω το πληρωνω και απλα πάω στην εφορια και καταθετω κληση +παραβολο?
 

iuakoya

Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2015
Μηνύματα
36.415
Κριτικές
34
Like
24.294
Εννοεις δηλαδη πως το εκδιδω το πληρωνω και απλα πάω στην εφορια και καταθετω κληση +παραβολο?
Το εκδίδεις, το πληρώνεις και μετά λέει το πας στον φορέα για τον οποίο το έχεις εκδώσει, οπότε ρώτα στην τράπεζα αν για κλήση πληρώνεται μέσω εφορίας ή στην τροχαία και όπου σου πουν τους πας το παράβολο και τέλος ;)
 
OP
OP
nickpie2008

nickpie2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.974
Like
4.985
Πόντοι
506
ρε πλήρωσε την στη τράπεζα η ηλεκτρονικά και είσαι οκ.

Μα δεν μπορεις να πληρωσεις πχ με τον αριθμο της!!!!εγω νομιζα πως βγαζεις eparavolo και γραφεις πχ τον αριθμο κλησης και καθαρισες αλλα πεδιο γιααριθμο κλησης να συμπληρωσεις δεν εχει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
OP
OP
nickpie2008

nickpie2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.974
Like
4.985
Πόντοι
506
Το εκδίδεις, το πληρώνεις και μετά λέει το πας στον φορέα για τον οποίο το έχεις εκδώσει, οπότε ρώτα στην τράπεζα αν για κλήση πληρώνεται μέσω εφορίας ή στην τροχαία και όπου σου πουν τους πας το παράβολο και τέλος ;)
Τι παπαρια ειναι αυτη?Γιατι στον πουτσο το εχουν το ταμειο δηλαδη στην εφορια?
 

hana3671

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2010
Μηνύματα
37
Κριτικές
22
Like
154
Πόντοι
10
Yπαρχει ιστοσελιδα για εκδοση e-παραβολου χωρις να χρειαζεται να εχεις κανει login στο taxis. Εχει ομως ενα καρο επιλογες και πρεπει να ξερεις τι να επιλεξεις για να βγαλεις το παραβολο που κανει για την πληρωμη σου - θελει γκουγκλαρισμα αυτο για να  βρεις τι να επιλεξεις. Οταν ειχα βγαλει e-παραβολο online για εκδοση διαβατηριου, θυμαμαι οτι ηταν υποχρεωτικο να δηλωσω διευθυνση ηλεκτρονικου ταχυδρομειου, κινητο, κτλ. Μολις ολοκληρωσα τη διαδικασια μου ηρθε με email το παραβολο το οποιο εχει εναν  κωδικο πληρωμης. Tυπωνεται και σε pdf απο τη σελιδα την ωρα που ολοκληρωνεις τη διαδικασια. Με τον κωδικο πληρωμης το εξοφλησα μεσω internet banking. Μετα απο 2 μερες περιπου μου ηρθε email απο την ιστοσελιδα e-παραβολο οτι το παραβολο εχει πληρωθει. Μετα τη ληψη του email πηγα στην αστυνομια μονο με τον κωδικο αυτο και δεν ειχα θεμα. Το εβλεπε στον υλολογιστη η μπατσινα οτι ειναι πληρωμενο.
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.839
Like
1.290
Πόντοι
216
Το εκδίδεις, το πληρώνεις και μετά λέει το πας στον φορέα για τον οποίο το έχεις εκδώσει, οπότε ρώτα στην τράπεζα αν για κλήση πληρώνεται μέσω εφορίας ή στην τροχαία και όπου σου πουν τους πας το παράβολο και τέλος ;)

Έτσι ακριβώς.
δες και εδώ:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom