Νέα

Πως κατεβαζω γυναικες απο Ουκρανια και Ρωσια στην Ελλαδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα WORLD TRAVELER
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 219
  • Εμφανίσεις 26K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
W

WORLD TRAVELER

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2013
Μηνύματα
1.108
Κριτικές
8
Like
93
Πόντοι
16
:hi: :hi: :hi:
που θα ταν καλυτερα να παω για πρωτη φορα???
λεω να παω κιεβο εσυ τι λες?

εγω πλεον σκεφτομαι και για μοσχα, απλα με προβληματιζουν οι μεγαλες αποστασεις στην πολη γιατι η μοσχα ειναι πολυ μεγαλη

η ρωσια πλεον εχει δυσκολεψει για εμας τους σεξοτουριστες, οι παλιοι που λενε κατι περισσοτερο θα ξερουν

ο λογος των αποστασεων που αναφερθηκα ειναι οτι δεν γουσταρω τα μεσα μεταφορας γενικα, και δεν θελω να με γδυσουν τα ταξι
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.933
Κριτικές
8
Like
1.736
Πόντοι
216
εγω προσωπικα δεν εχω κατι με τις ελληνιδες, απλα οι σλαβες εχουν καποια χαρακτηριστικα που στερειται η ελληνιδα (διαφορετικη κουλτουρα και απιστευτη ομορφια)

Αφού δεν έχεις πάει με καμία ελληνίδα ρε κουασιμόδε όλα στα κολόμπαρα κυκλοφορείς χαχα  :grin: :grin:

Κατερίνη,Χαλκιδική είναι γεμάτη Ρωσίδες,Ουκρανές και εσύ ψάχνεις τρόπο να κατεβάσεις γυναίκα από Ουκρανία,Ρωσία  :jerking: :jerking:
 

mix_pap1456

Μέλος
Εγγρ.
14 Φεβ 2016
Μηνύματα
63
Κριτικές
2
Like
21
Πόντοι
0
θα σου πω την εμπειρια μου απο πριν 5 χρονια που τραβιομουν με μια ουκρανη. Πρωτον θα πρεπει να πας στο τοπο της..να την τσεκαρεις οσο μπορεις και ειναι εφικτό, δευτερον θα σου κοστισει ακριβα το σπορ (και δεν νομιζω να αξιζει, εκτος αν εισαι τοσο καψουρης). το ποιο δυσκολο πραγμα ειναι η visa, και αυτη κοστιζει αρκετα. Για να παρει Ελληνικη visa το βρίσκω αδυνατον, εκτος αν βγαλει μια τουριστικη (για 15 μερες δηλαδη και αυτο μεσω γραφειο τουρισμου Μουζενιδης ειναι ο ποιο δικτυωμενος για τις περιοχες που αναφερεσαι). τωρα αν παμε για αλλου ειδους visa, που σημαινει μεγαλυτερη διαρκεια παραμονης (εως 180 ημερες το χρονο αν θυμαμαι καλα σε χωρα shengen ) θα πρεπει να βγαλει απο εκει..μεσω γραφειου παλι που θα φτιαξουν μουφα χαρτια και θα παρει visa πολωνιας ή εσθονιας αναλογα με το γραφειο ..το κοστος μαζι με το ταξιδι υπολογιζε γυρω στο χιλιαρικο. Γιατι το θεμα δεν ειναι οτι πηρε τη visa αλλα για να σου ερθει θα πρεπει να ερθει απο τη χωρα που εχει βγαλει την visa (π.χ να φυγει απο Ουκρανια να παει Πολωνια και απο εκει αεροπορικος Ελλαδα ή με λεωφορειο).

εν κατακλείδι... για μενα δεν αξιζει ...τα λεφτα ειναι πολλα..για αυτο που θα παρεις..εκτος οπως ειπα αν εισαι καψουρης... αλλα για την εποχη που ζουμε ειναι πολλα τα λεφτα.. γιατι μεσα σε ολα αυτα δεν εχω υπολογισει το κοστος του να πας εσυ εκει να την γνωρισεις. βαλε αν μιλαμε για Ουκρανια μια 600αρα για 4 ημερες (με διαμονη σε διαμερισμα που ειναι και γαματα και πολυ ποιο φτηνα, εγω έμενα σε ενα 120 τετραγωνικα ...δεν παιζοταν το απολυτο bachelor σπιτι ..και εδωσα 100 δολαρια την ημερα (ηθελα λουσα ..και τοτε ας πουμε ημουν ποιο ανετος οικονομικα). τωρα οσον αφορα για τα κοριτσια του ανατολικου μπλοκ ... μπορω να πω οτι μου αλλαξε μια φιλοσοφια και τροπο ζωης...πως απο τα ποιο μικρα και ανουσια πραγματα για μας ..αυτοι οι ανθρωποι παιρνουν χαρα. μεγαλο διδαγμα. οι κοπελες παντως ειναι απαιτητικες (οχι χρηματικα εκτος αν εχεις πεσει σε κωλοπετσομενη) απλα θελουν να της φροντιζεις συνεχεια με απλα πραγματα και να δειχνεις οτι γουσταρεις τρελλα που εισαι μαζι τους και αυτες με τη σειρα τους το αναταπωδιδουν πλουσιοπαραροχα σε ολους τους τομεις.

ελπιζω να βοηθησα λιγο
 

athensstef

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2009
Μηνύματα
563
Κριτικές
2
Like
136
Πόντοι
6
Ολοι οσοι ειμαστε λατρεις των ρωσιδων και των ουκρανων και επισκεφτομαστε συχνα  αυτες τις χωρες για σεξοτουρισμο και θελουμε να προχωρισουμε σε περαιτερω κατασταση και να μην περιοριστουμε σε παιχνιδι μονο εκει αλλα να φερουμε κοπελες στην ελλαδα

Σιγουρα ο kman ο slaviani o tasos και πολλοι ακομη να το εχουμε επιδιωξει και να θελουμε να κατεβασουμε κοπελες στην ελλαδα για να γαμαμε ποιοτικοτερα αλλα και να ενυσχησουμε τις δηπλωματικες σχεσεις και τον τουρισμο στην ελλαδα
:rockon:
 

gmakro

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2012
Μηνύματα
1.197
Like
10
Πόντοι
16
θα σου πω την εμπειρια μου απο πριν 5 χρονια που τραβιομουν με μια ουκρανη. Πρωτον θα πρεπει να πας στο τοπο της..να την τσεκαρεις οσο μπορεις και ειναι εφικτό, δευτερον θα σου κοστισει ακριβα το σπορ (και δεν νομιζω να αξιζει, εκτος αν εισαι τοσο καψουρης). το ποιο δυσκολο πραγμα ειναι η visa, και αυτη κοστιζει αρκετα. Για να παρει Ελληνικη visa το βρίσκω αδυνατον, εκτος αν βγαλει μια τουριστικη (για 15 μερες δηλαδη και αυτο μεσω γραφειο τουρισμου Μουζενιδης ειναι ο ποιο δικτυωμενος για τις περιοχες που αναφερεσαι). τωρα αν παμε για αλλου ειδους visa, που σημαινει μεγαλυτερη διαρκεια παραμονης (εως 180 ημερες το χρονο αν θυμαμαι καλα σε χωρα shengen ) θα πρεπει να βγαλει απο εκει..μεσω γραφειου παλι που θα φτιαξουν μουφα χαρτια και θα παρει visa πολωνιας ή εσθονιας αναλογα με το γραφειο ..το κοστος μαζι με το ταξιδι υπολογιζε γυρω στο χιλιαρικο. Γιατι το θεμα δεν ειναι οτι πηρε τη visa αλλα για να σου ερθει θα πρεπει να ερθει απο τη χωρα που εχει βγαλει την visa (π.χ να φυγει απο Ουκρανια να παει Πολωνια και απο εκει αεροπορικος Ελλαδα ή με λεωφορειο).

εν κατακλείδι... για μενα δεν αξιζει ...τα λεφτα ειναι πολλα..για αυτο που θα παρεις..εκτος οπως ειπα αν εισαι καψουρης... αλλα για την εποχη που ζουμε ειναι πολλα τα λεφτα.. γιατι μεσα σε ολα αυτα δεν εχω υπολογισει το κοστος του να πας εσυ εκει να την γνωρισεις. βαλε αν μιλαμε για Ουκρανια μια 600αρα για 4 ημερες (με διαμονη σε διαμερισμα που ειναι και γαματα και πολυ ποιο φτηνα, εγω έμενα σε ενα 120 τετραγωνικα ...δεν παιζοταν το απολυτο bachelor σπιτι ..και εδωσα 100 δολαρια την ημερα (ηθελα λουσα ..και τοτε ας πουμε ημουν ποιο ανετος οικονομικα). τωρα οσον αφορα για τα κοριτσια του ανατολικου μπλοκ ... μπορω να πω οτι μου αλλαξε μια φιλοσοφια και τροπο ζωης...πως απο τα ποιο μικρα και ανουσια πραγματα για μας ..αυτοι οι ανθρωποι παιρνουν χαρα. μεγαλο διδαγμα. οι κοπελες παντως ειναι απαιτητικες (οχι χρηματικα εκτος αν εχεις πεσει σε κωλοπετσομενη) απλα θελουν να της φροντιζεις συνεχεια με απλα πραγματα και να δειχνεις οτι γουσταρεις τρελλα που εισαι μαζι τους και αυτες με τη σειρα τους το αναταπωδιδουν πλουσιοπαραροχα σε ολους τους τομεις.

ελπιζω να βοηθησα λιγο
Ωραίος τύπε...Πολλοί σίγουρα βοηθήθηκαν από όσα έγραψες!!
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.334
Πόντοι
28.786
Μπορείς κατ' αρχάς  να χρησιμοποιήσεις τις απο μόνες τους ''κατεβασμένες'' εδώ. Η Καλιθέα κυρίως, και η Νέα Σμύρνη δευτερευόντως είναι γεμάτη !!! Βέβαια οι εδώ είναι σχετικα ''κακομαθημένες''. Επηρεάζονται απο τις Εληνίδες και ''χαλάνε''. :2funny: :2funny:

Τώρα αν θέλεις να τις κατεβάσεις τις κατεβάζεις με τουριστική βίζα για μικρό χρονικό διάστημα !!!

Οποιος στέλνει λεφτά σε άτομα που γνώρισε απο το internet χωρίς να έχει προηγούμενη  προσωπική επαφή μαζί τους, και δεν αναφέρομαι μόνο σε γκόμενες, είναι τουλάχιστον αφελής !!! Λίγο να ψάξει κανείς στο δίκτυο  θα διαβάσει και θα καταλάβει !!!

Οι εποχές που εύρισκε κάποιος πανέμορεφες γκόμενες πληρώνοντας μικρά ποσά σε αυτές τις χώρες έχουν περάσει !!

Το internet όλους τους ''ξυπνησε''.

Εξαιρέσεις υπάρχουν ακόμη στην επαρχία της πρωην Σοβιετίας !!! Είναι όμως τρέχα γύρευε !!
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
θα σου πω την εμπειρια μου απο πριν 5 χρονια που τραβιομουν με μια ουκρανη. Πρωτον θα πρεπει να πας στο τοπο της..να την τσεκαρεις οσο μπορεις και ειναι εφικτό, δευτερον θα σου κοστισει ακριβα το σπορ (και δεν νομιζω να αξιζει, εκτος αν εισαι τοσο καψουρης). το ποιο δυσκολο πραγμα ειναι η visa, και αυτη κοστιζει αρκετα. Για να παρει Ελληνικη visa το βρίσκω αδυνατον, εκτος αν βγαλει μια τουριστικη (για 15 μερες δηλαδη και αυτο μεσω γραφειο τουρισμου Μουζενιδης ειναι ο ποιο δικτυωμενος για τις περιοχες που αναφερεσαι). τωρα αν παμε για αλλου ειδους visa, που σημαινει μεγαλυτερη διαρκεια παραμονης (εως 180 ημερες το χρονο αν θυμαμαι καλα σε χωρα shengen ) θα πρεπει να βγαλει απο εκει..μεσω γραφειου παλι που θα φτιαξουν μουφα χαρτια και θα παρει visa πολωνιας ή εσθονιας αναλογα με το γραφειο ..το κοστος μαζι με το ταξιδι υπολογιζε γυρω στο χιλιαρικο. Γιατι το θεμα δεν ειναι οτι πηρε τη visa αλλα για να σου ερθει θα πρεπει να ερθει απο τη χωρα που εχει βγαλει την visa (π.χ να φυγει απο Ουκρανια να παει Πολωνια και απο εκει αεροπορικος Ελλαδα ή με λεωφορειο).

εν κατακλείδι... για μενα δεν αξιζει ...τα λεφτα ειναι πολλα..για αυτο που θα παρεις..εκτος οπως ειπα αν εισαι καψουρης... αλλα για την εποχη που ζουμε ειναι πολλα τα λεφτα.. γιατι μεσα σε ολα αυτα δεν εχω υπολογισει το κοστος του να πας εσυ εκει να την γνωρισεις. βαλε αν μιλαμε για Ουκρανια μια 600αρα για 4 ημερες (με διαμονη σε διαμερισμα που ειναι και γαματα και πολυ ποιο φτηνα, εγω έμενα σε ενα 120 τετραγωνικα ...δεν παιζοταν το απολυτο bachelor σπιτι ..και εδωσα 100 δολαρια την ημερα (ηθελα λουσα ..και τοτε ας πουμε ημουν ποιο ανετος οικονομικα). τωρα οσον αφορα για τα κοριτσια του ανατολικου μπλοκ ... μπορω να πω οτι μου αλλαξε μια φιλοσοφια και τροπο ζωης...πως απο τα ποιο μικρα και ανουσια πραγματα για μας ..αυτοι οι ανθρωποι παιρνουν χαρα. μεγαλο διδαγμα. οι κοπελες παντως ειναι απαιτητικες (οχι χρηματικα εκτος αν εχεις πεσει σε κωλοπετσομενη) απλα θελουν να της φροντιζεις συνεχεια με απλα πραγματα και να δειχνεις οτι γουσταρεις τρελλα που εισαι μαζι τους και αυτες με τη σειρα τους το αναταπωδιδουν πλουσιοπαραροχα σε ολους τους τομεις.

ελπιζω να βοηθησα λιγο

Αν και δεν πολυκαταλαβαίνω το νόημα του θέματος (τι πα να πει πως κατεβάζεις γυναίκες από Ουκρανία στην Ελλάδα, τι είναι, εμπορεύματα και θες να τις εκτελωνίσεις;) θα απαντήσω σε εσένα τύπε μιας και έγραψες εμπεριστατωμένη απάντηση.

Λοιπόν τα πράγματα δεν είναι όπως τα περιγράφεις, είναι πολύ πιο απλά και με λιγότερο κόστος. Για παράδειγμα, 600 ευρώ στην Ουκρανία δεν τα χαλάς με τίποτα, η πτήση από Ελλάδα είναι δεν είναι 100 ευρώ, το κόστος ζωής εκεί είναι εξεφτυλιστικό, όσο για τη διαμονή με 100 δολλάρια τη μέρα νοικιάζεις έπαυλη  :grin:  μπορείς να βρείς αξιοπρεπέστατα διαμερίσματα στο κέντρο στο 1/4 της τιμής αυτής.

Τώρα όσον αφορά τη Σένγκεν βίζα, οι Ρωσίδες παίρνουν εύκολη 6μηνη βίζα από Φινλανδία από οτι έχω ακούσει. Αυτό που ξέρω 100% από προσωπική εμπειρία, είναι πως εύκολη Σένγκεν βίζα διαρκείας δίνει η Ισπανία: 6μηνη με 90 μέρες παραμονής στο πρώτο ταξίδι, 12μηνη με 180 μέρες παραμονής στο δεύτερο ταξίδι. Να έχετε υπόψη σας πως οι 180 μέρες πρέπει να ισομοιραστούν στα δυο εξάμηνα.

:offtopic: αυτή τη στιγμή, 18 Μαρτίου στη Μόσχα έχει -5 και χιονίζει... Ήμαρτον...
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.933
Κριτικές
8
Like
1.736
Πόντοι
216
Οι εποχές που εύρισκε κάποιος πανέμορεφες γκόμενες πληρώνοντας μικρά ποσά σε αυτές τις χώρες έχουν περάσει !!

Το internet όλους τους ''ξυπνησε''.

Εξαιρέσεις υπάρχουν ακόμη στην επαρχία της πρωην Σοβιετίας !!! Είναι όμως τρέχα γύρευε !!

Οι καλές εποχές ήταν την δεκαετία του 90 ... αρχές του 2000 ... εμείς λεφτά ... αυτοί την απόλυτη φτώχια και μη ύπαρξη social media και όχι τόσο Internet ...

Αν μπεις Instagram τώρα θα δεις ότι οι ρωσίδες και ουκρανές βγαίνουν σε καλύτερα μαγαζιά από οτι εδώ κυκλοφορούν με ακριβά αμάξια και είναι στην πένα ...

Γιατί τώρα μία τέτοια γκόμενα με προδιαγραφές μοντέλου και καλή ζωή να έρθει να βρει κάποιον εδώ που δεν έχει στον ήλιο μοίρα και δεν του κάθονται οι ντόπιες ??  :huh:


 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.933
Κριτικές
8
Like
1.736
Πόντοι
216
Αν και δεν πολυκαταλαβαίνω το νόημα του θέματος (τι πα να πει πως κατεβάζεις γυναίκες από Ουκρανία στην Ελλάδα, τι είναι, εμπορεύματα και θες να τις εκτελωνίσεις;)

Για τον πούτσο θέμα όπως και τα υπόλοιπα που γράφει ο τύπος ... ούτε ρωτάει κάτι συγκεκριμένο ... ούτε γράφει για την εμπειρία του αν έχει ... Απλά γράφει τις Φαντασιώσεις του σαν τον υπερσιβηρικό ...  :jerking: :jerking:
 

mix_pap1456

Μέλος
Εγγρ.
14 Φεβ 2016
Μηνύματα
63
Κριτικές
2
Like
21
Πόντοι
0
Λοιπόν τα πράγματα δεν είναι όπως τα περιγράφεις, είναι πολύ πιο απλά και με λιγότερο κόστος. Για παράδειγμα, 600 ευρώ στην Ουκρανία δεν τα χαλάς με τίποτα, η πτήση από Ελλάδα είναι δεν είναι 100 ευρώ, το κόστος ζωής εκεί είναι εξεφτυλιστικό, όσο για τη διαμονή με 100 δολλάρια τη μέρα νοικιάζεις έπαυλη  :grin:  μπορείς να βρείς αξιοπρεπέστατα διαμερίσματα στο κέντρο στο 1/4 της τιμής αυτής.

τουλαχιστον οταν ειχα παει εγω πεταγε μονο η Ουκρανικη εταιρεια και το κοστος δεν ηταν 100€, μακαρι να ειναι 100 € το κανει πολυ ποιο οικονομικο το ολο πακετο ...οσο για τη διαμονη οπως ειπα ηθελα λουσα... ασε που ηταν και πριν το ευρωπαικο του ποδοσφαιρου και οι τιμες ηταν ολιγον τσιμπημενες. τωρα για τη βιζα, δεν ξερω κατι παραπανω να σου πω, εγω υπολογισα το κοστος που ηταν τοτε. Μακαρι να εχουν πεσει οι τιμες σε ολα και ανθρωπος να μπορεσει να φερει τη φιλη του πολυ ποιο οικονομικα.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.334
Πόντοι
28.786
τουλαχιστον οταν ειχα παει εγω πεταγε μονο η Ουκρανικη εταιρεια και το κοστος δεν ηταν 100€, μακαρι να ειναι 100 € το κανει πολυ ποιο οικονομικο το ολο πακετο ...οσο για τη διαμονη οπως ειπα ηθελα λουσα... ασε που ηταν και πριν το ευρωπαικο του ποδοσφαιρου και οι τιμες ηταν ολιγον τσιμπημενες. τωρα για τη βιζα, δεν ξερω κατι παραπανω να σου πω, εγω υπολογισα το κοστος που ηταν τοτε. Μακαρι να εχουν πεσει οι τιμες σε ολα και ανθρωπος να μπορεσει να φερει τη φιλη του πολυ ποιο οικονομικα.

Το εισητήριο για κίεβο είναι απο 90 μέχρι 130 ευρώ σήμερα. Το κόστος ζωής, συμπεριλαμβανομένης και της διαμονής  πολύ χαμηλό λογω της κατάρευσης του γρίβνα εξαιτίας του πολέμου.

Στη Ρωσσία τα πράγματα είναι διαφορετικά. Η Μόσχα που ταξιδεύω συνέχεια για επαγγελματικούς λόγους είναι ακόμη και σήμερα μετά τη κατάρευση του ρουβλιου απο τις πιο ακριβές πόλεις στην Ευρώπη. Ιδίως όταν κάτι απευθύνεται σε τουριστες !!

Η υπόλοιπη Ρωσική επαρχία είναι μια ''άλλη χώρα'' απο πλευράς τιμών !!
 

mix_pap1456

Μέλος
Εγγρ.
14 Φεβ 2016
Μηνύματα
63
Κριτικές
2
Like
21
Πόντοι
0
Οι καλές εποχές ήταν την δεκαετία του 90 ... αρχές του 2000 ... εμείς λεφτά ... αυτοί την απόλυτη φτώχια και μη ύπαρξη social media και όχι τόσο Internet ...

Αν μπεις Instagram τώρα θα δεις ότι οι ρωσίδες και ουκρανές βγαίνουν σε καλύτερα μαγαζιά από οτι εδώ κυκλοφορούν με ακριβά αμάξια και είναι στην πένα ...

Γιατί τώρα μία τέτοια γκόμενα με προδιαγραφές μοντέλου και καλή ζωή να έρθει να βρει κάποιον εδώ που δεν έχει στον ήλιο μοίρα και δεν του κάθονται οι ντόπιες ??  :huh:

Θα διαφωνησω μαζι σου, εχεις δικιο στο οτι το Κιεβο ειναι η πολη των αντιθεσεων (πολυ ομορφη κατα τα αλλα) αλλα υπαρχει ο υπερβολικος πλουτος και σε 500 μετρα η απολυτη φτωχια... οι συνεπειες της καταρευσης της Σοβιετικης Ενωσης, υπερβολικα πολλα στο 5% του πληθυσμού και ολοι αλλοι στη πεινα. ολα τα κτηρια ειναι ξενων εταιρειων , λιγα εχουν μεινει στους ντοπιους. Σε γενικες γραμμες δεν μπορει να συγκριθει το βιοτικο επιπεδο μεταξυ Ελλαδος και Ουκρανιας τουλαχιστον οχι ακομα. Βεβαια υπαρχει το εξης παραλογο τωρα ποια ..εκει το ονειρο ολων ειναι να αποκτησουν ενα δικο τους σπιτι ... το ονειρο των Ελληνων ειναι ποια να ξεφορτωθούμε κανένα σπιτι .
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Το εισητήριο για κίεβο είναι απο 90 μέχρι 130 ευρώ σήμερα. Το κόστος ζωής, συμπεριλαμβανομένης και της διαμονής  πολύ χαμηλό λογω της κατάρευσης του γρίβνα εξαιτίας του πολέμου.

Στη Ρωσσία τα πράγματα είναι διαφορετικά. Η Μόσχα που ταξιδεύω συνέχεια για επαγγελματικούς λόγους είναι ακόμη και σήμερα μετά τη κατάρευση του ρουβλιου απο τις πιο ακριβές πόλεις στην Ευρώπη. Ιδίως όταν κάτι απευθύνεται σε τουριστες !!

Η υπόλοιπη Ρωσική επαρχία είναι μια ''άλλη χώρα'' απο πλευράς τιμών !!

Δε βρίσκω τη Μόσχα ακριβή πόλη. Ενδεικτική λίστα με πιο ακριβές πόλεις:

Στοκχόλμη
Όσλο
Ελσίνκι
Κοπενχάγη
Άμστερνταμ
Παρίσι
Φρανκφούρτη
Μόναχο
Ζυρίχη
Γενεύη
Μιλάνο
Βενετία
Ρώμη
Λονδίνο
Δουβλίνο

και κάμποσες άλλες ακόμα...
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.334
Πόντοι
28.786
Δε βρίσκω τη Μόσχα ακριβή πόλη. Ενδεικτική λίστα με πιο ακριβές πόλεις:

Στοκχόλμη
Όσλο
Ελσίνκι
Κοπενχάγη
Άμστερνταμ
Παρίσι
Φρανκφούρτη
Μόναχο
Ζυρίχη
Γενεύη
Μιλάνο
Βενετία
Ρώμη
Λονδίνο
Δουβλίνο

και κάμποσες άλλες ακόμα...

Πήγαινε να φας σε ένα σουσι restaurant ( που παρεμπιπτόντως ζητάνε συνέχεια οι γκόμενες ) και ξανασυζητάμε !!!  :2funny: :2funny:

Τα πράγματα που απευθύνονται στο λαό, όπως ένα εισητήριο στο μετρό για παράδειγμα, είναι σχετικά φτηνά.

Οτιδήποτε έχει το χαρακτήρα ελάχιστης πολυτέλειας η απευθύνεται σε τουρίστες είναι ακριβό. Στα μουσεία για παράδειγμα η τιμή για ντόπιους και για ξένους είναι διαφορετικές και αρκετά ακριβές για τους ξένους.

Για τα ταξί αν καταλάβουν ότι είσαι ξένος δεν το συζητάμε καν !!! :2funny: :2funny:

Το Μόναχο, το  Δουβλινο, το Μιλάνο, και το Αμστερνταμ  που αναφέρεις δεν είναι πιο ακριβά απο τη Μοσχα. Ισως συγκρίσιμα πια λόγω της πρόσφατης κατάρευσης του ρουβλιου αλλά όχι πιο ακριβά, κατά τη γνώμη μου.



 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Η Ελλάδα έχει αρκετές γυναίκες  για όλους.δεν χρειάζεται  να τρέχουμε στην άλλη άκρη  του κόσμου για να βρούμε γυναίκες.ότι θα βρείτε εκεί αυτό θα βρείτε και εδω
 

mix_pap1456

Μέλος
Εγγρ.
14 Φεβ 2016
Μηνύματα
63
Κριτικές
2
Like
21
Πόντοι
0
Πήγαινε να φας σε ένα σουσι restaurant ( που παρεμπιπτόντως ζητάνε συνέχεια οι γκόμενες ) και ξανασυζητάμε !!!  :2funny: :2funny:

Αυτο που το πας, πολυ σουσι ρε παιδι μου...εμεις σουβλατζιδικα αυτοι σουσι σε καθε γωνια, να πω την αληθεια ομως στην Ουκρανια ηταν φθηνο τουλαχιστον τοτε.
 

noctilucent1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2015
Μηνύματα
7.452
Κριτικές
8
Like
307
Πόντοι
346
Εγω τις κατεβασα με torrent.
Ηταν τσαμπα και ενδυναμωσα το δεξι μου χερι
 
OP
OP
W

WORLD TRAVELER

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2013
Μηνύματα
1.108
Κριτικές
8
Like
93
Πόντοι
16
θα σου πω την εμπειρια μου απο πριν 5 χρονια που τραβιομουν με μια ουκρανη. Πρωτον θα πρεπει να πας στο τοπο της..να την τσεκαρεις οσο μπορεις και ειναι εφικτό, δευτερον θα σου κοστισει ακριβα το σπορ (και δεν νομιζω να αξιζει, εκτος αν εισαι τοσο καψουρης). το ποιο δυσκολο πραγμα ειναι η visa, και αυτη κοστιζει αρκετα. Για να παρει Ελληνικη visa το βρίσκω αδυνατον, εκτος αν βγαλει μια τουριστικη (για 15 μερες δηλαδη και αυτο μεσω γραφειο τουρισμου Μουζενιδης ειναι ο ποιο δικτυωμενος για τις περιοχες που αναφερεσαι). τωρα αν παμε για αλλου ειδους visa, που σημαινει μεγαλυτερη διαρκεια παραμονης (εως 180 ημερες το χρονο αν θυμαμαι καλα σε χωρα shengen ) θα πρεπει να βγαλει απο εκει..μεσω γραφειου παλι που θα φτιαξουν μουφα χαρτια και θα παρει visa πολωνιας ή εσθονιας αναλογα με το γραφειο ..το κοστος μαζι με το ταξιδι υπολογιζε γυρω στο χιλιαρικο. Γιατι το θεμα δεν ειναι οτι πηρε τη visa αλλα για να σου ερθει θα πρεπει να ερθει απο τη χωρα που εχει βγαλει την visa (π.χ να φυγει απο Ουκρανια να παει Πολωνια και απο εκει αεροπορικος Ελλαδα ή με λεωφορειο).

εν κατακλείδι... για μενα δεν αξιζει ...τα λεφτα ειναι πολλα..για αυτο που θα παρεις..εκτος οπως ειπα αν εισαι καψουρης... αλλα για την εποχη που ζουμε ειναι πολλα τα λεφτα.. γιατι μεσα σε ολα αυτα δεν εχω υπολογισει το κοστος του να πας εσυ εκει να την γνωρισεις. βαλε αν μιλαμε για Ουκρανια μια 600αρα για 4 ημερες (με διαμονη σε διαμερισμα που ειναι και γαματα και πολυ ποιο φτηνα, εγω έμενα σε ενα 120 τετραγωνικα ...δεν παιζοταν το απολυτο bachelor σπιτι ..και εδωσα 100 δολαρια την ημερα (ηθελα λουσα ..και τοτε ας πουμε ημουν ποιο ανετος οικονομικα). τωρα οσον αφορα για τα κοριτσια του ανατολικου μπλοκ ... μπορω να πω οτι μου αλλαξε μια φιλοσοφια και τροπο ζωης...πως απο τα ποιο μικρα και ανουσια πραγματα για μας ..αυτοι οι ανθρωποι παιρνουν χαρα. μεγαλο διδαγμα. οι κοπελες παντως ειναι απαιτητικες (οχι χρηματικα εκτος αν εχεις πεσει σε κωλοπετσομενη) απλα θελουν να της φροντιζεις συνεχεια με απλα πραγματα και να δειχνεις οτι γουσταρεις τρελλα που εισαι μαζι τους και αυτες με τη σειρα τους το αναταπωδιδουν πλουσιοπαραροχα σε ολους τους τομεις.

ελπιζω να βοηθησα λιγο

εχουν αλλαξει πολυ τα πραγματα πριν 5 χρονια ηταν διαφορετικα

οσο για το οικονομικο θεμα τα χρηματα δεν ειναι πολλα οπως αναφερεσαι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom