Νέα

Πολύνεκρες τρομοκρατικές επιθέσεις στις Βρυξέλλες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kronos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.117
Like
5.776
Πόντοι
1.206
σου ειπα να γουγλαρεις ξεφτιλα. παντου θα το βρεις οτι δεν σκουπιζονται με χαρτι. δεν σου αρκει να εισαι στουρνος δεν σου αρκει μαλακας θες και ξεφτιλας.

Ισχύει!
Σε πρόσφατη εκδρομή μου στην Πόλη (πριν τις βόμβες) είχα μείνει σε πολύ γνωστό ξενοδοχείο, "μνημείο" της πόλης θα έλεγα, όπου οι τουαλέτες τους είχαν βέβαια χαρτί (για τους δυτικούς προφανώς ή για τους μη θρησκευόμενους), αλλά είχαν και ένα σύστημα μέσα στην λεκάνη που σε έπλενε επί τόπου για να μην χρειάζεσαι χαρτί. Εγώ δεν το χρησιμοποίησα, αλλά η γυναίκα μου το είχε βρει πολύ βολικό...
 

noctilucent1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2015
Μηνύματα
7.452
Κριτικές
8
Like
307
Πόντοι
346

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Ισχύει!
Σε πρόσφατη εκδρομή μου στην Πόλη (πριν τις βόμβες) είχα μείνει σε πολύ γνωστό ξενοδοχείο, "μνημείο" της πόλης θα έλεγα, όπου οι τουαλέτες τους είχαν βέβαια χαρτί (για τους δυτικούς προφανώς ή για τους μη θρησκευόμενους), αλλά είχαν και ένα σύστημα μέσα στην λεκάνη που σε έπλενε επί τόπου για να μην χρειάζεσαι χαρτί. Εγώ δεν το χρησιμοποίησα, αλλά η γυναίκα μου το είχε βρει πολύ βολικό...

Ciragan Palace ντοκ ???

 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.117
Like
5.776
Πόντοι
1.206

Pera Palace. To πλέον ιστορικό ξενοδοχείο-μνημείο. Το έχουν Ντουμπαγιανοί πλέον.

Τώρα βέβαια παίζει να είναι και άδειο! Είναι και 300 μέτρα από εκεί που έγινε η έκρηξη πρόσφατα στην Isticlal (Μεγάλη του Πέραν οδό).
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Pera Palace. To πλέον ιστορικό ξενοδοχείο-μνημείο. Το έχουν Ντουμπαγιανοί πλέον.

Τώρα βέβαια παίζει να είναι και άδειο! Είναι και 300 μέτρα από εκεί που έγινε η έκρηξη πρόσφατα στην Isticlal (Μεγάλη του Πέραν οδό).

την επόμενη φορά που θα πάς προτίμησε αυτό ...


δεν εχει την πολυτέλεια του Pera Palace ή του Ciragan αλλά είναι πανέμορφο, σε βολικότατο σημείο και με φιλική και άψογη εξυπηρέτηση...
 
Εγγρ.
18 Σεπ 2014
Μηνύματα
2.771
Κριτικές
14
Like
808
Πόντοι
326
πριν μερικα χρονια εκανα εκπαιδευση στο ΗΒ  στο ξενωνα που μεναμε υπηρχαν και πολλοι μουσουλμανοι που χρησιμοποιουσαν τις κοινες τουαλετες.
Πολλες φορες διαπιστωνα στις τουαλετες να υπαφχουν σπασμενα γυαλια και νερα στο δαπεδο, ρωτησα Αγγλους συναδελφους και με ενημερωσαν οτι ολοι οι μουσουλμανοι χρησιμοποιουν νερο απο γυαλινα μπουκαλια του γαλακτκς για το πλυσιμο και μερικες φορες στο χειρισμο τ σπανε. Ηπηρχαν βεβαια οπως εμαθα και καποιες φορητες συσκευες κανιστρα που ειχαν νερο που εβγαινε με πιεση...αυτα για να λυσω την διενεξη

Το εχω ζησει κι εγω αυτο στο μαγικο ηνωμενο βασιλειο.
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.117
Like
5.776
Πόντοι
1.206
την επόμενη φορά που θα πάς προτίμησε αυτό ...


δεν εχει την πολυτέλεια του Pera Palace ή του Ciragan αλλά είναι πανέμορφο, σε βολικότατο σημείο και με φιλική και άψογη εξυπηρέτηση...

Ποιος ξαναπάει τώρα στην Πόλη ρε σύ; Τουλάχιστον στο άμεσο μέλλον.
Δεν είναι ότι θα σου τύχει εσένα η μπόμπα, είναι η μιζέρια που θα υπάρχει και οι συνεχείς έλεγχοι που θα υφίστασαι.

Προσωπικά με βλέπω από το σπιτάκι μου μέχρι Βουλιαγμένη, το εξοχικό στην Εύβοια προς το Αιγαίο, την πατρίδα των γονιών μου στα Επτάνησα, καμιά Αράχωβα το χειμώνα και κανένα Κυκλαδονήσι το καλοκαίρι. Μια χαρά είναι η Ελλάδα μας, το εξωτερικό το έχω φάει με το κουτάλι πιο παλιά.
Θα πρόσεξες δε ότι έχω επιλέξει μέρη που δεν θα υπάρχουν λάθροι να μου χαλάνε την αισθητική μου. ;)
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Ποιος ξαναπάει τώρα στην Πόλη ρε σύ; Τουλάχιστον στο άμεσο μέλλον.
Δεν είναι ότι θα σου τύχει εσένα η μπόμπα, είναι η μιζέρια που θα υπάρχει και οι συνεχείς έλεγχοι που θα υφίστασαι.

Προσωπικά με βλέπω από το σπιτάκι μου μέχρι Βουλιαγμένη, το εξοχικό στην Εύβοια προς το Αιγαίο, την πατρίδα των γονιών μου στα Επτάνησα, καμιά Αράχωβα το χειμώνα και κανένα Κυκλαδονήσι το καλοκαίρι. Μια χαρά είναι η Ελλάδα μας, το εξωτερικό το έχω φάει με το κουτάλι πιο παλιά.
Θα πρόσεξες δε ότι έχω επιλέξει μέρη που δεν θα υπάρχουν λάθροι να μου χαλάνε την αισθητική μου. ;)

πραγματι το σκηνικό και οι έλεγχοι στην Πόλη και γενικά σε όλες τις μεγάλες πόλεις της Τουρκίας (όπως μου είπε ένας συνεργάτης ντόπιος ) είναι το κάτι άλλο... αστυνομο/στρατο κρατείται η Τουρκία πλέον (αν το βάλεις σε συνδυασμό με το οθωμανικό καθεστώς του Ερντογάν είναι συνδυασμός που σκοτώνει τον τουρισμό)...

Φέτος το καλοκαίρι λέω Λευκάδα και στο εξοχικό μου στην παραλία του Βόρειου Μαλιακού... τα κυκλαδονήσια δεν τα πολυπάω (εκτός από Σαντορίνη που ξεφεύγει λόγω μοναδικότητας) γιατί είναι ξερονήσια τα γαμημένα... το ψηλότερο δέντρο είναι ο μαιντανός... προτιμώ τα βόρεια νησιά με αγαπημένα Θάσο και Σαμοθράκη... έλεγα φέτος για Σάμο ή Μυτιλήνη αλλά άλλαξε το σχέδιο εδώ και καιρό λόγω των λάθρων...

από ότι βλέπεις και εγώ σε μέρη χωρίς λάθρους ...  ;)
 

xilnik

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
31 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.192
Κριτικές
210
Like
2.895
Πόντοι
11.565
10r738n.gif

 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.376
Κριτικές
1
Like
35.448
Πόντοι
6.256
Χιλιαδες εχουν πνιγει στη μεσογειο αλλα τιποτα δεν θα ειναι οπως παλια για 34 βελγους :tickedoff:
 

diomides

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2009
Μηνύματα
9.810
Κριτικές
1
Like
155
Πόντοι
166
Λένε παρα πολλοί ότι δεν είναι όλοι οι μουσουλμάνοι το ίδιο και ότι δεν είναι όλοι φανατικοί.
Διάβασα σημερα την αποψη κάποιου την οποία παραθέτω. Στις πρώτες γραμμες πολλοι θα διαφωνίσουν, στη συνέχεια υπάρχει όμως ένα ερώτημα το οποίο οχι μονο με προβλημάτησε, κατι παραπάνω απο αυτό. Έχει κάποιος απάντηση σε αυτό;



Τα τρομοκρατικά χτυπήματα στις Βρυξέλλες θα μας βοηθήσουν να ξυπνήσουμε επί τέλους σχετικά με την πραγματική φύση της κατακλυσμικής μετακίνησης μουσουλμανικών πληθυσμών προς την Δύση τον τελευταίο χρόνο;

Δεν πρόκειται περί ταλαιπωρημένων προσφύγων που διαφεύγουν για να σώσουν την ζωή τους, αλλά περί συνειδητής μετακίνησης εκατοντάδων χιλιάδων ανθρώπων με στόχο την διάβρωση των δυτικών κοινωνιών προς όφελος  ενός επεκτατικού Ισλάμ.

Δεν πρόκειται περί κινδυνολογιών αλλά περί συνειδητοποίησης των σχετικών διακηρύξεων των ίδιων των ακραίων ισλαμιστών ηγετών (ισλαμικό Χαλιφάτο, τζιχαντιστές ηγέτες και Μουφτής της Ιερουσαλήμ). Έχω επανειλημμένα αναφερθεί σε όλα αυτά, και είχα προειδοποιήσει. Μάταια όμως. Ελπίζω τώρα να μην εισπράξω βλακώδεις ύβρεις και 'ανθρωπιστικές' δήθεν εξαγγελίες.

[glow=red,2,300]Ένα ερώτημα μόνο:[/glow] υπήρξαν μέχρι σήμερα μαζικές διαδηλώσεις των μετριοπαθών υποτίθεται μουσουλμάνων σε καταδίκη των σχετικών παλιότερων επιθέσεων; Θα υπάρξουν άραγε τώρα; Κι αν όχι, τι μήνυμα θα πρέπει να περάσει στον υπόλοιπο κόσμο;

Αν συνεχίσουμε την απάθεια και την σχετική αδιαφορία, απέναντι στις χιλιάδες νεοεισερχόμενους μουσουλμάνους, ας περιμένουμε πλέον και την δική μας σειρά.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Λένε παρα πολλοί ότι δεν είναι όλοι οι μουσουλμάνοι το ίδιο και ότι δεν είναι όλοι φανατικοί.
Διάβασα σημερα την αποψη κάποιου την οποία παραθέτω. Στις πρώτες γραμμες πολλοι θα διαφωνίσουν, στη συνέχεια υπάρχει όμως ένα ερώτημα το οποίο οχι μονο με προβλημάτησε, κατι παραπάνω απο αυτό. Έχει κάποιος απάντηση σε αυτό;



Τα τρομοκρατικά χτυπήματα στις Βρυξέλλες θα μας βοηθήσουν να ξυπνήσουμε επί τέλους σχετικά με την πραγματική φύση της κατακλυσμικής μετακίνησης μουσουλμανικών πληθυσμών προς την Δύση τον τελευταίο χρόνο;

Δεν πρόκειται περί ταλαιπωρημένων προσφύγων που διαφεύγουν για να σώσουν την ζωή τους, αλλά περί συνειδητής μετακίνησης εκατοντάδων χιλιάδων ανθρώπων με στόχο την διάβρωση των δυτικών κοινωνιών προς όφελος  ενός επεκτατικού Ισλάμ.

Δεν πρόκειται περί κινδυνολογιών αλλά περί συνειδητοποίησης των σχετικών διακηρύξεων των ίδιων των ακραίων ισλαμιστών ηγετών (ισλαμικό Χαλιφάτο, τζιχαντιστές ηγέτες και Μουφτής της Ιερουσαλήμ). Έχω επανειλημμένα αναφερθεί σε όλα αυτά, και είχα προειδοποιήσει. Μάταια όμως. Ελπίζω τώρα να μην εισπράξω βλακώδεις ύβρεις και 'ανθρωπιστικές' δήθεν εξαγγελίες.

[glow=red,2,300]Ένα ερώτημα μόνο:[/glow] υπήρξαν μέχρι σήμερα μαζικές διαδηλώσεις των μετριοπαθών υποτίθεται μουσουλμάνων σε καταδίκη των σχετικών παλιότερων επιθέσεων; Θα υπάρξουν άραγε τώρα; Κι αν όχι, τι μήνυμα θα πρέπει να περάσει στον υπόλοιπο κόσμο;

Αν συνεχίσουμε την απάθεια και την σχετική αδιαφορία, απέναντι στις χιλιάδες νεοεισερχόμενους μουσουλμάνους, ας περιμένουμε πλέον και την δική μας σειρά.

δεν υπάρχουν μετριοπαθείς μουσουλμάνοι...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306

noctilucent1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2015
Μηνύματα
7.452
Κριτικές
8
Like
307
Πόντοι
346
δεν υπάρχουν μετριοπαθείς μουσουλμάνοι...

Οταν οι Βελγοι συνέλαβαν τον αρχιτρομοκράτη τις προάλλες σε συνοικια μουσουλμάνων, στους αστυνομικούς την έπεσαν οι Αραβες γειτονες βριζοντας τους και φωναζοντας τους να φύγουν  :S
 

noctilucent1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2015
Μηνύματα
7.452
Κριτικές
8
Like
307
Πόντοι
346

Εδω τύπε αν έδιναν λεφτά σε Ελληνες ή άλλους ευρωπαιους, θα αρχιζαμε να αποκεφαλιζουμε κοσμο και εμεις :think:
Λες να τους πλήρωσαν και για τις τρομοκρατικές επιθέσεις στην Αυστραλια :think:
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.117
Like
5.776
Πόντοι
1.206
Χιλιαδες εχουν πνιγει στη μεσογειο αλλα τιποτα δεν θα ειναι οπως παλια για 34 βελγους :tickedoff:

Σωστά! Τί αξία έχουν 34 ζωές ανυποψίαστων προκειμένου να κάνει ένας φανατικός την καύλα του;

Το ότι αυτοί που πνίγηκαν στη Μεσόγειο διακινδύνευσαν με δική τους επιλογή, ενώ οι 34 με επιλογή του Ισλαμιστή βομβιστή δεν κάνει καμιά διαφορά λες;
Επίσης να σου πω εγώ ότι κάθε χρόνο παθαίνουν από κακοήθειες ανά τον κόσμο εκατοντάδες χιλιάδες νέοι άνθρωποι κι άλλοι τόσοι από αυτοκτονίες κι ακόμα τόσοι από ατυχήματα. Οπότε λες εσύ "Γιατί να μην βάλει κι ο άλλος τη μπόμπα του να ξεδώσει ο άνθρωπος;"
Πάτε καλά ρε; :idiot:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom