Νέα

Πολιτική κρίση στην Ουκρανία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 153K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.469
Like
200
Πόντοι
866
γιατρε τελικο το περιφημο προγραμμα της αποκεντρωσης τι εγινε?σε ποιες τσεπες κατεληξε? :grin:
pasok-zombie.jpg


περιμενε να μπει ο λακης αργοτερα να χεσει και κανα ταφο τυπε :grin:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
εγω ξερω γιατρε οτι το 50 και το 60 φευγαν απο τα χωρια στο εξωτερικο κατα κυμματα
απο πολλα λεφτα που ειχαν δεν νομιζω να φευγανε

δεν ξέρω για χωρια χωρια παίκτη.. πάντως στις μικρές επαρχιακές πόλεις μπορεί να μην υπήρχε μπερεκέτι αλλά ωραία ήταν... μάθαμε να τρώμε και κανένα όσπριο και ψωμί με ντοματοπελτέ ...
 

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
290
Like
37.851
Πόντοι
34.478
εγω ξερω γιατρε οτι το 50 και το 60 φευγαν απο τα χωρια στο εξωτερικο κατα κυμματα
απο πολλα λεφτα που ειχαν δεν νομιζω να φευγανε
φαντασου οτι τοτε καναμε εξαγωγη εργατων και παλι ειμασταν στο + πλυθυσμιακα

και τοτε εφυγαν διοτι ο <εθναρχης> εκανε αναπτυξη αστυφιλιακη
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.469
Like
200
Πόντοι
866
τυπε το δημοψηφισμα στην κριμαια μου θυμισε λιγο στα ποσοστα του τα δημοψηφισματα του προεδραρα του λουκασενγκο  :sunglasses: :grin:
τυπε για να δουνε μερικοι ποσο δημοκρατης ειναι μειωνει ο ιδιος τα ποσοστα του :rockon:
 
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
2.072
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
16
αρα τυπε και να του διωξεις τωρα θα σου ερθουν πιο μετα
κανε τους ξενους ελληνες και κανε παιδια πολλα παιδια σαν ελληνας
κι οσοι δεν θελουν να γινουν ελληνες αυτους διωχτους
απλα
Το εξω οι ξενοι γενικα ειναι τουλαχιστον ανοητο

δες παιδακια αλλοδαπα τα οποια εχουν πολη μεγαλυτερη εθνικη συνειδηση απο πολλους γηγενεις

εγω σε χμμμμ ας το πουμε εθνικιστικη θεματα ειμαι δογματος Βενιζελου οχι του χοντρου

Ρε πιομένος είσαι; τι ασυναρτησίες είναι αυτές που λες; Γράψε αυτές τις μαλακίες αλλού όχι σε μένα!
Θα σου απαντούσα αλλά βαριέμαι διότι ΟΣΑ ΓΡΑΦΕΙΣ είναι το ένα πιο παπαριά από το άλλο, αρκετά έγραψα για σήμερα.
 

rouKoun13

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.558
Κριτικές
2
Like
60
Πόντοι
16
παίκτη τέτοιες καταστάσεις σαν την Ουκρανία γίνονται σε στιγμές έντασης... η οποία μπορεί να προκληθεί από διάφορες αιτίες και όχι υποχρεωτικά από τα όποια εθνοτικά ζητήματα.....

είμαι από την Θράκη, γεννήθηκα και μεγάλωσα στην Αλεξανδρούπολη και ξέρω ΠΟΛΛΑ πράγματα...
και θα παρουν οι τουρκοι τον εβρο?να τον κανουν τι?
νομιζεις αμα θελαν να κανουν μαλακια στην περιοχη που ισως να επεφερε χοντρα επεισοδια θα αναπτυσαν τοσο πολυ την ανδριανουπολη που ειναι διπλα στα συνορα?Θα χτιζαν διεθνες αεροδρομιο?
και για να τελειωνουμε σε 2 μηνες απο το σκανδαλο με τον ερντογαν η ισοτιμια με το ευρω της λιρας αλλαξε και πηγε 1 προς 3 σχεδον!
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
φαντασου οτι τοτε καναμε εξαγωγη εργατων και παλι ειμασταν στο + πλυθυσμιακα

και τοτε εφυγαν διοτι ο <εθναρχης> εκανε αναπτυξη αστυφιλιακη

η αστυφιλία ξεκίνησε από τον εμφύλιο που μαζεύτηκε όλη η ύπαιθρος στις πόλεις για να γλυτώσει (κύρια από τους αντάρτες)... μετά όλοι αυτοί έπρεπε να τραφούν, να δουλέψουν, να βρούνε στέγη οπότε μοιραία το βάρος έπεφτε στις πόλεις...
 

n.aleftantos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.976
Κριτικές
2
Like
337
Πόντοι
36
φαντασου οτι τοτε καναμε εξαγωγη εργατων και παλι ειμασταν στο + πλυθυσμιακα

και τοτε εφυγαν διοτι ο <εθναρχης> εκανε αναπτυξη αστυφιλιακη
τοτε φευγαν γιατρε γιατι ορισμενα ζωα το 40 αντι να παραδωσουν τα οπλα κανανε πολεμο
και αντι να κοιταξουν να κανουν την ελλαδα βιομηχανικη χωρα την κανανε σκατα
και ο εθναρχης μη εχοντας να τους ταϊσει ολους καλα εκανε και τους εδιωξε απο τα χωρια στο εξωτερικο και χορτασαν ψωμι τοτε
 

n.aleftantos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.976
Κριτικές
2
Like
337
Πόντοι
36
η αστυφιλία ξεκίνησε από τον εμφύλιο που μαζεύτηκε όλη η ύπαιθρος στις πόλεις για να γλυτώσει (κύρια από τους αντάρτες)... μετά όλοι αυτοί έπρεπε να τραφούν, να δουλέψουν, να βρούνε στέγη οπότε μοιραία το βάρος έπεφτε στις πόλεις...
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
290
Like
37.851
Πόντοι
34.478
εζησες εσυ το 30 και ξερεις πως ειναι το χωριο και πως ειναι η φτωχεια γιατρε? :think:
αυτο που λες μου θυμιζει κατι φελους που λενε να γινει ενας πολεμος ή ενας σεισμος να παρει τα πανω της η οικονομια
για αυτο ρωτα εναν που εζησε το 30 ή το 40 πως ηταν στο χωριο η ζωη και μετα ελα να τα ξαναπουμε
ρε αδελφε οκ
δεν ειμαι 900 ετων...παππουδες ομω ειχα που ζουσαν τοτε
και τοτε δεν ειχαν δρομους αυτοκινητα ιντερνετ τρακτερ ηλεκτρισμο τηλεφωνο
δηλαδη τωρα αν ενας καλιεργει 10 στρεμματα γης για δικια του παραγωγη κι αλλα τοσα για εμποριο κι εχει 5 ζωα θα του κακοπεφτε?
τεσπα
ειναι τεραστια η κουβεντα αλλα δες το και θα δεις οτι εμας την γεννια απο 45 και κατω μας εχουν κανει βουτυρομπεμπεδες....και γραφειακηδες
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306

όσοι βλέπουν παλιές ελληνικές ταινίες καταλαβαίνουν γιατί ήταν αναγκαία η αντιπαροχή...

σχέδιο πόλης δεν υπήρχε παραπέρα (και ούτε λεφτά να φτιαχτούν υποδομές για επέκταση) και ο κοσμάκης ζούσε πέντε πέντε σε ένα δωμάτιο...

και μετά μιλάνε κάποιοι μαλάκες ότι ο Καραμανλής κατέστρεψε την Αθήνα μην τους γαμήσω ότι έχουν και δεν έχουν...
 

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
290
Like
37.851
Πόντοι
34.478
τοτε φευγαν γιατρε γιατι ορισμενα ζωα το 40 αντι να παραδωσουν τα οπλα κανανε πολεμο
και αντι να κοιταξουν να κανουν την ελλαδα βιομηχανικη χωρα την κανανε σκατα
και ο εθναρχης μη εχοντας να τους ταϊσει ολους καλα εκανε και τους εδιωξε απο τα χωρια στο εξωτερικο και χορτασαν ψωμι τοτε
αδελφε δεν θα διαφωνισω σε τιποτα μαζι σου
αλλα ο εμφυλιος σταματησε το 49 και μεχρι το 74 ειχαμε παλι εμφυλιο αλλα οχι με οπλα αλλα με εξοριες εκφοβισμους χουντες κτλ
και παλι αυτο που κραταγε την οικονομια ηταν η επαρχια
μολις και η επαρχια εκανε τα παιδια της επιστημονες....απο τοτε πηραμε εντελως ΤΟΜΠΟΥΛΟΓΛΟΥ
 

n.aleftantos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.976
Κριτικές
2
Like
337
Πόντοι
36
ρε αδελφε οκ
δεν ειμαι 900 ετων...παππουδες ομω ειχα που ζουσαν τοτε
και τοτε δεν ειχαν δρομους αυτοκινητα ιντερνετ τρακτερ ηλεκτρισμο τηλεφωνο
δηλαδη τωρα αν ενας καλιεργει 10 στρεμματα γης για δικια του παραγωγη κι αλλα τοσα για εμποριο κι εχει 5 ζωα θα του κακοπεφτε?
τεσπα
ειναι τεραστια η κουβεντα αλλα δες το και θα δεις οτι εμας την γεννια απο 45 και κατω μας εχουν κανει βουτυρομπεμπεδες....και γραφειακηδες
ρε γιατρε και εμεις εχαμε παππουδες που ζησαν τοτε και μας ειπανε για το τι εστι φτωχεια μεγαλη
οσον αφορα το αλλο που λες με 10 στρεμματα σημερα ζεις και δεν ζεις για 2 μερες
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.469
Like
200
Πόντοι
866
ρε γιατρε και εμεις εχαμε παππουδες που ζησαν τοτε και μας ειπανε για το τι εστι φτωχεια μεγαλη
οσον αφορα το αλλο που λες με 10 στρεμματα σημερα ζεις και δεν ζεις για 2 μερες
τοτε οι πιο πολλοι ελληνες ηταν σαν τον οσιο ονουφριο και πεθαιναν πριν τα 50 :grin:
θα καναμε χρυσες δουλειες αν ξαναερχονταν τετοιες εποχες :rockon:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ρε αδελφε οκ
δεν ειμαι 900 ετων...παππουδες ομω ειχα που ζουσαν τοτε
και τοτε δεν ειχαν δρομους αυτοκινητα ιντερνετ τρακτερ ηλεκτρισμο τηλεφωνο
δηλαδη τωρα αν ενας καλιεργει 10 στρεμματα γης για δικια του παραγωγη κι αλλα τοσα για εμποριο κι εχει 5 ζωα θα του κακοπεφτε?
τεσπα
ειναι τεραστια η κουβεντα αλλα δες το και θα δεις οτι εμας την γεννια απο 45 και κατω μας εχουν κανει βουτυρομπεμπεδες....και γραφειακηδες

ρε μαγκίτες δεν πειράζει να είναι κανένας γραφειάκης.. πειράζει το κλαψομούνιασμα και η παράδοση των όπλων...

και εγώ (στα 58 μου) του γραφείου είμαι αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι

(1) αν χρειαστεί δεν θα κάνω κάτι άλλο
(2) σώνει και καλά θα πρέπει να δουλέψω εκεί που θέλω εγώ..

δόξα τον θεό στα τριάντα πέντε χρόνια που δουλεύω έχω κάνε

(1) Ελβετία - 22 μήνες
(2) Νιγηρία - 21 μήνες
(3) Νότια Αφρική - 6 μήνες
(4) Ναμίμπια - 3 μήνες
(5) Ουγκάντα - 3 μήνες
(6) Αρμενία - 2 μήνες
(7) Υεμένη - 2 μήνες
(8) Κατάρ - 5 μήνες

και έπεται συνέχεια... κλαψομουνιάσματα δεν γουστάρω...
 

n.aleftantos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.976
Κριτικές
2
Like
337
Πόντοι
36
όσοι βλέπουν παλιές ελληνικές ταινίες καταλαβαίνουν γιατί ήταν αναγκαία η αντιπαροχή...

σχέδιο πόλης δεν υπήρχε παραπέρα (και ούτε λεφτά να φτιαχτούν υποδομές για επέκταση) και ο κοσμάκης ζούσε πέντε πέντε σε ένα δωμάτιο...

και μετά μιλάνε κάποιοι μαλάκες ότι ο Καραμανλής κατέστρεψε την Αθήνα μην τους γαμήσω ότι έχουν και δεν έχουν...
ο καραμανλης εκανε τοτε οτι κανανε ολοι οι αλλοι σε 100 χρονια τα εκανε 6
ειναι ο μεγαλητερος πολιτικος τα τελυταια 50-60 χρονια ειτε το θελουν ειτε δεν το θελουν καποιοι,φυσικα εκανε και τα λαθη του
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom