Νέα

Ποιός είναι ο κ. Τhe Saint;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα blizardeye
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 67K
  • Εμφανίσεις 907K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
Είναι και ο σφουγγαρομάλης ραο στην επιστημονική ομάδα; :think:
Οι χειροπιαστές αποδείξεις της ύπαρξης του Σατανά συγκλόνισαν ...ούλο μου το Είναι...
βρήκες καμιά άλλη χώρα που εμβολιάζονται ή να ξεχάσουμε το ρεζίλεμα :jerking:
 

since1991

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2020
Μηνύματα
2.556
Κριτικές
5
Like
2.530
Πόντοι
736
έρχεται η άλλη με τα λούσα της, τις πλεκτάνες της, τις εκκλήσεις για ινσταγκραμοβοήθεια, τις κοκεταρίες της, τις πόζες της και βλέπει αυτό το χάλι: αντί να συνεχίζουν όλοι να τρέχουν πίσω της, τσακώνονται μεταξύ τους για ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ζητηματάκια
νισάφι

Κορίτσι ομορφοπρόσωπο στον κάμπο ελιές μαζεύει
κι ο γόης, ο κυρ άνεμος από τη μέση την κρατά.
Πέρασαν τέσσερις λεβέντες καβάλα σε φοράδες Ανδαλούσες,
πράσινα και γαλάζια ρούχακαι φαρδιοί, σκούροι μανδύες.
Έλα, κόρη, στην Κόρντομπα. Έλα, κόρη, στην Κόρντομπα.
Δεν τους άκουσε η κόρη.

Πέρασαν τρεις ταυρομάχοι παιδιά με δαχτυλίδι μέση
τα ρούχα τους μεταξωτά σπαθιά από ασήμι αρχαίο.
Έλα, κόρη, στην Σεβίλλια. Έλα, κόρη, στην Σεβίλλια.
Δεν τους άκουσε η κόρη.
Όταν έπεσε το βράδυ
μαβύ και με το φως θαμπό, πέρασε ένα παλληκάρι
με ρόδα και με νύχτα φεγγαρίσια.
Έλα, κόρη, στην Γρανάδα.
Έλα, κόρη, στην Γρανάδα.
Δεν τον άκουσε η κόρη.

Κορίτσι ομορφοπρόσωπο
ακόμα ελιές μαζεύει
μα το σταχτί, του ανέμου, μπράτσο
στην μεσούλα τυλιγμένο, στην μεσούλα τυλιγμένο.
Δεντρί και δέντρο πότε ξερό, πότε χλωρό,
δεντρί και δέντρο
πότε ξερό, πότε χλωρό.

Federico Garcia Lorca
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
βρήκες καμιά άλλη χώρα που εμβολιάζονται ή να ξεχάσουμε το ρεζίλεμα :jerking:
Πολύ σοβαρά το πήρες που μου διέφυγε πως κατά τα λεγόμενά σου μένεις Μάλτα ή UK.Έχεις πολύ ανάγκη να ρεζιλέψεις μάλλον..
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
Πολύ σοβαρά το πήρες που μου διέφυγε πως κατά τα λεγόμενά σου μένεις Μάλτα ή UK.Έχεις πολύ ανάγκη να ρεζιλέψεις μάλλον..
αυτά σου είπε ο φίλος. Είναι και άλλες χώρες. Για να καταλάβεις πόσο χαζός είσαι να κάνεις τον ξερίδη. Εντάξει πάμε παρακάτω, το κατάλαβες.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Τον αγαπητό κ.Popov που τον εξαφανίσατε όλοι εκεί;
Τον ρούφηξε η χοάνη του νήματος;
Καλησπέρα σας, δεν με "εξαφάνισε" κανείς. Απλώς τυγχάνει να διανύω περίοδο περισυλλογής, εν μέσω υποχρεώσεων και λοιπών προσωπικών ζητημάτων που με κρατούν απασχολημένο. Να είστε καλά και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. :hi:
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.704
Κριτικές
90
Like
36.278
Πόντοι
25.467
Καλησπέρα σας, δεν με "εξαφάνισε" κανείς. Απλώς τυγχάνει να διανύω περίοδο περισυλλογής, εν μέσω υποχρεώσεων και λοιπών προσωπικών ζητημάτων που με κρατούν απασχολημένο. Να είστε καλά και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. :hi:

Ευχάριστη έκπληξη. Ελπίζω να χέρεται άκρας υγείας και να σας ξαναδούμε στο μέλλον.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Ισχύει. Η οποία με υποστήριξε "Ο Pablo μου είναι συμπαθής" είπε.
(Συνέβη πριν μετονομαστώ σε since1991)
Γνωρίζετε, από τις κατ' ιδίαν συζητήσεις μας, ότι δεν μου είστε αντιπαθής. Οι λόγοι των διαφορών σας με το παππουδόνημα, έχουν αναλυθεί διεξοδικά.
 

since1991

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2020
Μηνύματα
2.556
Κριτικές
5
Like
2.530
Πόντοι
736
Γνωρίζετε, από τις κατ' ιδίαν συζητήσεις μας, ότι δεν μου είστε αντιπαθής. Οι λόγοι των διαφορών σας με το παππουδόνημα, έχουν αναλυθεί διεξοδικά.
Ισχύει και από την πλευρά μου αυτό. Να είστε καλά και εύχομαι η "περίοδος περισυλλογής" που αναφέρετε να λήξει σύντομα και να επιστρέψετε στην ενεργό δράση. Θέλω επί της ευκαιρίας να ζητήσω συγνώμη για τις επιπολαιότητες που κατά καιρούς έχω κάνει, ιδίως κατά τα 2 χρόνια του αποκλεισμού μου.
 
Τελευταία τροποποίηση:
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Ευχάριστη έκπληξη. Ελπίζω να χέρεται άκρας υγείας και να σας ξαναδούμε στο μέλλον.
Η αλήθεια είναι φίλτατε, ότι όλη αυτή η ταλαιπωρία με την αργόσυρτη "αναβάθμιση" του φόρουμ με κούρασε, συνάμα με τις συνθήκες τις πανδημίας που ζούμε όλοι, συν άλλες υποχρεώσεις που απορροφούν χρόνο και ενέργεια, οπότε ως ένα βαθμό, μαζί με αυτά, χάθηκε και ένα μέρος της ομαλής "ροής" ή έστω του αρχικού ενθουσιασμού. Κατά τ' άλλα, από υγεία είμαι καλά και το αυτό ποθώ και δι' υμάς. :hi::grouphug:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Είδα σε κάποιες σελίδες νωρίτερα, κάποια παράπονα του αγαπητού κ. Αθηναίου44 περί "μεθοδεύσεων αποκλεισμού" που αφήνουν και μια υπόνοια δήθεν "απαξίωσης". Θέλω με την ευκαιρία να διαβεβαιώσω ότι ουδέποτε συνέβη κάτι τέτοιο. Προσωπικά, ο κ. Αθηναίος μου ήταν ανέκαθεν πολύ συμπαθής και ευγενής, και προσυπογράφω όσα θετικά ανέφερε γι' αυτόν ο κ. Τζίμης. Υποθέτω ότι την ίδια γνώμη θα έχουν γι' αυτόν και τα περισσότερα μέλη του γηροκομείου μας.
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.486
Κριτικές
171
Like
91.272
Πόντοι
46.423
Ισχύει και από την πλευρά μου αυτό. Να είστε καλά και εύχομαι η "περίοδος περισυλλογής" που αναφέρετε να λήξει σύντομα και να επιστρέψετε στην ενεργό δράση. Θέλω επί της ευκαιρίας να ζητήσω συγνώμη για τα διάφορα λάθη που κατά καιρούς έχω κάνει, ιδίως κατά τα 2 χρόνια του αποκλεισμού μου.

Πολύ γενναίο εκ μέρους σου !!!

Γιαυτό σε συμπαθώ πολύ.

Δεν γνωρίζω αν έχεις κάνει λάθη ή όχι αλλά και μόνο ότι κάνεις δημόσια αυτοκριτική σε ανεβάζει επίπεδο στα μάτια μου.

Μακάρι όλοι να το έκαναν αυτό όχι μόνο στο φόρουμ αλλά και στη πραγματική τους ζωή.

:hi:
 

since1991

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2020
Μηνύματα
2.556
Κριτικές
5
Like
2.530
Πόντοι
736
Πολύ γενναίο εκ μέρους σου !!!

Γιαυτό σε συμπαθώ πολύ.

Δεν γνωρίζω αν έχεις κάνει λάθη ή όχι αλλά και μόνο ότι κάνεις αυτοκριτική δημόσια σε ανεβάζει επίπεδο στα μάτια μου.

Μακάρι όλοι να το έκαναν αυτό όχι μόνο στο φόρουμ αλλά και στη πραγματική τους ζωή.

:hi:
Ευχαριστώ πολύ Annapurna.:hi:
Σας καληνυχτίζω (με αφορμή την κουβέντα μας περί Σουηδίας και Δανίας), με μία φωτογραφία από την Στοκχόλμη, που αυτόν τον καιρό μπορεί κάποιος να φωτογραφίσει σημεία που κανονικά έχουν χιλιάδες τουρίστες, όπως αυτό:

Screen Shot 2021-04-16 at 01.12.10.png
 
Τελευταία τροποποίηση:

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.486
Κριτικές
171
Like
91.272
Πόντοι
46.423
Ευχαριστώ πολύ Annapurna. Buenas noches amigo :hi:

Buenas noches amigo :hi:

Marcus1.jpg


Να θυμάσαι ότι έχεις το έλεγχο του μυαλού σου και όχι τον έλεγχο των εξωτερικών γεγονότων που δεν μπορείς ελέγξεις.

Από το μυαλό σου πηγάζει η δύναμή σου και όχι από τα γεγονότα που δεν μπορείς να ελέγξεις.

:hi:

Marcus3.jpg
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 202461

Επισκέπτης
έρχεται η άλλη με τα λούσα της, τις πλεκτάνες της, τις εκκλήσεις για ινσταγκραμοβοήθεια, τις κοκεταρίες της, τις πόζες της και βλέπει αυτό το χάλι: αντί να συνεχίζουν όλοι να τρέχουν πίσω της, τσακώνονται μεταξύ τους για ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ζητηματάκια
νισάφι
Τι σχέση έχω εγώ! Συνεχίστε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom