Νέα

Ποιό βιβλίο προτείνετε / μόλις ολοκληρώσατε;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ais8hsh
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 286K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Vascoda25

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2022
Μηνύματα
397
Κριτικές
1
Like
996
Πόντοι
81
Διαβάζω αυτή την περίοδο το βιβλίο με τίτλο πως να ξεπεράσετε την πρόωρη εκσπερμάτιση.Θεωρω πώς είναι αρκετά χρήσιμο για όσους πάσχουν από αυτήν την δυσλειτουργία και σου λέει αυτά ακριβώς που θα σου έλεγες και ένας σεξολόγος χωρίς φυσικά να πληρώνεις τις ακριβές επισκέψεις
 

satov1

Μέγας
Εγγρ.
13 Μαΐ 2023
Μηνύματα
7.878
Like
18.427
Πόντοι
3.556
Διαβάζω το < ΕΛΕΝΗ > του Γκατζογιάννη . Απ ότι ξέρω , η πρώτη του έκδοση ( το 1983 ) είχε προκαλέσει μεγάλες αντιδράσεις από τον χώρο της αριστεράς. Για τ ην δεύτερη έκδοση έπρεπε να περάσουν σχεδόν 40 χρόνια κ αυτή τη φορά δεν είχαμε αντιδράσεις. Πάντως εγώ πιστεύω ότι ο συγραφέας έγραψε ότι βίωσε αλλά το 1983 ήταν το ψυχροπολεμικό κλίμα γι αυτό είχαμε αντιδράσεις.
Δυνατό βιβλίο.Οχι μόνο η Αριστερά δεν άφησε να διαβαστεί ,αλλά και την ομώνυμη ταινία απαγόρευσε να παιχτεί στους κινηματογράφους.
 

rimondi

Σπουδαίος
Εγγρ.
12 Μαρ 2011
Μηνύματα
618
Κριτικές
80
Like
1.600
Πόντοι
2.480
Διαβάζω αυτή την περίοδο το βιβλίο με τίτλο πως να ξεπεράσετε την πρόωρη εκσπερμάτιση.Θεωρω πώς είναι αρκετά χρήσιμο για όσους πάσχουν από αυτήν την δυσλειτουργία και σου λέει αυτά ακριβώς που θα σου έλεγες και ένας σεξολόγος χωρίς φυσικά να πληρώνεις τις ακριβές επισκέψεις
Υπάρχει κάτι συγκεκιρμένο γι αυτό? Εμένα μου έχουν πει ότι όλα είναι εγκεφαλικά . Απλά λίγο amla στο πεος πριν τη πράξη.
 

Vascoda25

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2022
Μηνύματα
397
Κριτικές
1
Like
996
Πόντοι
81
Υπάρχει κάτι συγκεκιρμένο γι αυτό? Εμένα μου έχουν πει ότι όλα είναι εγκεφαλικά . Απλά λίγο amla στο πεος πριν τη πράξη.
Γράφει κάποιες ασκήσεις και εξηγεί με ποιο τρόπο γίνονται
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.518
Κριτικές
8
Like
3.307
Πόντοι
786

περιγράφει τι προκύπτει από τη σύζευξη σταλινισμού και γερμανικής μεθοδικότητας
αρκετά καλό, μπόλικες πληροφορίες, η δομή του είναι συνεντεύξεις και προσωπικές σκέψεις της συγγραφέως,
μου θύμισε ανν απλμπάουμ,
εντυπωσιακή πληροφορία: η στάζι ακτινοβολούσε προσωπικά αντικείμενα υπόπτων για να τους παρακολουθεί ευκολότερα με αποτέλεσμα να τους προκαλεί ως παρενέργεια καρκίνο
 

amilo

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2010
Μηνύματα
413
Κριτικές
1
Like
110
Πόντοι
1
Γράφει κάποιες ασκήσεις και εξηγεί με ποιο τρόπο γίνονται
Το εχω το εν λογο βιβλιο, σωστα τα λες αλλα καλυτερα να γινονται με την παρτενερ σου και οχι μονος, γιατι αλλη αισθηση μονος και αλλη το γυναικειο χερι.
 

Ghajnsielem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2023
Μηνύματα
843
Κριτικές
1
Like
2.283
Πόντοι
446
images.jpeg


Μου το ειχε προτείνει ενας παλαιοβιβλιοπωλης, βιβλίο για παιδιά μου ειχε πει είναι. Το διάβασα αλλά δεν θα το έλεγα για παιδιά γιατί είναι αρκετά βαρύ βιβλίο και ψυχοπλακωτικο. Είναι το μόνο βιβλίο αριστερού συγγραφέα που αξίζει να έχουν οι βιβλιοφάγοι. Υπόθεση δεν λεω διαβαστε το.
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.937
Κριτικές
30
Like
20.473
Πόντοι
8.846
Υποθέτω το έχεις διαβάσει. Ναι, φοβερό βιβλίο και φοβερός τύπος ο υποπτέραρχος. Τον γνώρισα όταν πήγα να αγοράσω το βιβλίο από το σπίτι του.
Αείμνηστος…!!!
Μακάρι να είχαν ακούσει όλοι την ιστορία από τον ίδιο...
 

Μάγος του ΟΖ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2022
Μηνύματα
646
Like
1.400
Πόντοι
206
images.jpeg


Μου το ειχε προτείνει ενας παλαιοβιβλιοπωλης, βιβλίο για παιδιά μου ειχε πει είναι. Το διάβασα αλλά δεν θα το έλεγα για παιδιά γιατί είναι αρκετά βαρύ βιβλίο και ψυχοπλακωτικο. Είναι το μόνο βιβλίο αριστερού συγγραφέα που αξίζει να έχουν οι βιβλιοφάγοι. Υπόθεση δεν λεω διαβαστε το.
Το είχα διαβάσει μικρός σα παιδί. Είναι στενάχωρο όπως είπες. Η γραφή κάπου κάπου ασυνάρτητη και δε καταλαβαίνεις εύκολα. "Εξυμνεί" τη πικρή φτώχεια και τους πτωχούς σαν αγνούς ανθρώπους. Μου είχε αρέσει ιδιαίτερα πολύ σαν ρομαντικός που ήμουν κάποτε.
 

Ghajnsielem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2023
Μηνύματα
843
Κριτικές
1
Like
2.283
Πόντοι
446
Το είχα διαβάσει μικρός σα παιδί. Είναι στενάχωρο όπως είπες. Η γραφή κάπου κάπου ασυνάρτητη και δε καταλαβαίνεις εύκολα. "Εξυμνεί" τη πικρή φτώχεια και τους πτωχούς σαν αγνούς ανθρώπους. Μου είχε αρέσει ιδιαίτερα πολύ σαν ρομαντικός που ήμουν κάποτε.
Εμενα με ειχαν νευριασει πως φερθηκανε στο βοσκο οι χωριατες σαν σκουπιδι.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Μου το ειχε προτείνει ενας παλαιοβιβλιοπωλης, βιβλίο για παιδιά μου ειχε πει είναι. Το διάβασα αλλά δεν θα το έλεγα για παιδιά γιατί είναι αρκετά βαρύ βιβλίο και ψυχοπλακωτικο. Είναι το μόνο βιβλίο αριστερού συγγραφέα που αξίζει να έχουν οι βιβλιοφάγοι. Υπόθεση δεν λεω διαβαστε το.
Κλασικό είναι. Όλοι τότε είχαμε διαβάσει όταν ήμασταν παιδιά.


Προτείνω το ακόλουθο αυτήν την εποχή της τρέλας που ζούμε. Οι περισσότεροι έχουν ψυχολογικά, απλά δεν τολμούν να το παραδεχτούν διότι θα καταρρεύσει όλο το αφήγημα που έχουν δημιουργήσει για τον εαυτό τους.

 

Ghajnsielem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2023
Μηνύματα
843
Κριτικές
1
Like
2.283
Πόντοι
446
Ενα παιδι μετραει τα αστρα μεταφραστηκε στα κινεζικα, το προωθησε και διανεμε η ναυτιλιακη εταιρεια cosco στα σχολεια της κινας. Το λατρεψανε. Για fun fact το εγραψα
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Αγόρασα αυτό εδώ τις προάλλες


για να διαβάσω πως αυτός ο μπινές κατάφερε να αιματοκυλήσει όλον τον πλανήτη.
 

Ghajnsielem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2023
Μηνύματα
843
Κριτικές
1
Like
2.283
Πόντοι
446
51Ntdrw9uiL._AC_UF1000,1000_QL80_.jpg




Το αγαπημένο βιβλίο του κούλη που το εφαρμόζει στο έπακρο. Το βρίσκετε τσάμπα σε pdf αν έχετε καλή γνώση αγγλικών διαβάστε το.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom