Νέα

Ποιό βιβλίο προτείνετε / μόλις ολοκληρώσατε;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ais8hsh
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 284K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

kostas-mk37

Μέλος
Εγγρ.
26 Σεπ 2015
Μηνύματα
739
Κριτικές
1
Like
10
Πόντοι
6

Ο ΜΟΝΑΧΟΣ ΠΟΥ ΠΟΥΛΗΣΕ ΤΗ FERRARI ΤΟΥ
SHARMA S. ROBIN
Εκδ. ΔΙΟΠΤΡΑ
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
γκυντερ γκρας ισως μετα τον τομας μαν ο καλυτερος γερμανος, το τενεκεδενιο ταμπουρλο πολυ καλο  ;)

Το τενεκεδένιο ταμπούρλο, αποτελεί και επιτυχημένη περίπτωση (δεν το συναντούμε συχνά) μεταφοράς βιβλίου στον κινηματογράφο
(κάπου στο 1979).
 

Επισκέπτης
" Ο Ατλας επαναστάτησε" της Αϋν Ράντ. Εκπληκτικο βιβλίο!!!
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Τασία Χατζή - Πουτάνα, Δεκατρία χρόνια μετά (εκδ. Οδυσσέας, 1994)

Κοινωνιολογική μελέτη όπου δίνονται αυτούσιες, συγκλονιστικές μαρτυρίες διαφόρων εκδιδομένων, τις οποίες η συγγραφέας
συναντά μετά από 13 χρόνια ξανά, όπου δίνονται στοιχεία για την ζωή και την πορεία
της καθεμιάς εντός και εκτός του χώρου. Εξαιρετικό βιβλίο, αλλά μάλλον εξαντλημένο σήμερα. Διαβάζεται
με τρομερό ενδιαφέρον λόγω των αυθεντικών αφηγήσεων. Το σημειώνω, και ως σχετκό με τον ιστότοπο που μας φιλοξενεί.
 

Συνημμένα

  • poutana.jpg
    poutana.jpg
    11,2 KB · Εμφανίσεις: 31

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.890
Like
12.891
Πόντοι
2.606
δηλαδή το μαγικό βουνό δε σου άρεσε?
απο που το βγαλες αυτο το συμπέρασμα ; :think: αν ανατρέξεις πίσω μερικές σελίδες θα δεις τι γνωμη μου και για το μαγικό βουνό και για το μπουντερμπροκς και για τον μαν γενικότερα
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.386
Κριτικές
61
Like
42.454
Πόντοι
22.785

Εφτά παλιές υποθέσεις που καταχωνιάστηκαν βαθιά για να προστατευτούν από το κακό τους το τέλος. Εφτά καλοφυλαγμένα μυστικά που τόσα χρόνια έμειναν επτασφράγιστα, μακριά από τα μάτια του κόσμου. Εφτά ιστορίες που ως σήμερα ζούσαν λαθραία, με την ψευδαίσθηση ότι έτσι θα ξεχαστούν και θα νικήσουν το τέλος τους, δηλαδή το χρόνο. Εφτά πρωταγωνιστές που νόμιζαν, οι αφελείς, ότι θα ξόρκιζαν το κακό σώζοντας μ’ αυτό τον τρόπο τις αγαπημένες τους ιστορίες και τους εαυτούς τους.
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Πηγε κανεις στην Κοτζια στο παζαρι? :think:

afisa%20teliki%20gia%20site.jpg


Δεν εχω απαιτησεις απο τους ανθρωπους, δεδομενου οτι οντως ειχε (και εχει, μεχρι την Κυριακη ειναι) πολυ χαμηλες τιμες, αλλα ρε πουστη μου? 10% ηταν βιβλια για συνταγες, 10% για κηπουρικη και βοτανα, οτι ναναι γενικα... Πρεπει πραγματικα να κοιταξα το 90% των τιτλων που ειχε, ειχα παει με λιστα, και πηρα με το ζορι δυο βιβλια για να μη φυγω με αδεια χερια!!!! Τραγικο!!

Ειδικη αναφορα στο καβλακι (για να ειμαστε και εντος θεματος site, το οποιο θεμα ειναι προφανως η ληγουριά :grin:) στο δεξι ταμειο οπως βγαινεις... :erection:
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.477
Like
21.846
Πόντοι
5.006
“Ολόγυμνη με ψυχικές αλυσίδες” της Βενετίας Πιτσιλαδή-Chuard
:wanker: :wanker: :wanker: :wanker: :wanker: :wanker: :wanker: :wanker:
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.039
Κριτικές
7
Like
9.746
Πόντοι
1.686
Σκακιστική Νουβέλα - Στέφαν Τσβάιχ

Άπαιχτο...  :rockon:


ΌΛΑ τα βιβλλια του Στέφαν Τσβάϊχ είναι πολύ καλά .

Σου προτεινω και το


ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΩΡΕΣ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ
ZWEIG STEFAN

http://[URL unfurl="true"]www.politeianet.gr/components/com_virtuemart/shop_image/product/4DBC8804A3DA09CA05D0E434E032D5FE.jpg[/img[/URL]]

Εξαιρετική αφήγηση !





 

drclaw

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2014
Μηνύματα
1.106
Like
9
Πόντοι
16
Πηγε κανεις στην Κοτζια στο παζαρι? :think:

Δεν εχω απαιτησεις απο τους ανθρωπους, δεδομενου οτι οντως ειχε (και εχει, μεχρι την Κυριακη ειναι) πολυ χαμηλες τιμες, αλλα ρε πουστη μου? 10% ηταν βιβλια για συνταγες, 10% για κηπουρικη και βοτανα, οτι ναναι γενικα... Πρεπει πραγματικα να κοιταξα το 90% των τιτλων που ειχε, ειχα παει με λιστα, και πηρα με το ζορι δυο βιβλια για να μη φυγω με αδεια χερια!!!! Τραγικο!!

Ειδικη αναφορα στο καβλακι (για να ειμαστε και εντος θεματος site, το οποιο θεμα ειναι προφανως η ληγουριά :grin:) στο δεξι ταμειο οπως βγαινεις... :erection:

Τύπε σχετικά με τις χαμηλές τιμές, 2-3 βιβλία που είδα εγώ και ίσως να αγόραζα είχαν από 6 ως 10 ευρώ. Με 10 ευρώ βρίσκω προσφορές και στα public  :idiot:

Πραγματικά φθηνά (1-2) ευρώ υπήρχαν πολύ λίγα και ήταν της μορφής "παραμύθια για παιδιά 10 σελίδων"  :headbang:

Δε καταλαβαίνω γιατί δε τα βάζουν όλα ως 2 ευρώ ώστε να ξεστοκάρουν και αυτοί παρά τα πηγαινοφέρνουν σε κάθε παζάρι τα ίδια βιβλία ;
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Πηγε κανεις στην Κοτζια στο παζαρι? :think:

afisa%20teliki%20gia%20site.jpg


Δεν εχω απαιτησεις απο τους ανθρωπους, δεδομενου οτι οντως ειχε (και εχει, μεχρι την Κυριακη ειναι) πολυ χαμηλες τιμες, αλλα ρε πουστη μου? 10% ηταν βιβλια για συνταγες, 10% για κηπουρικη και βοτανα, οτι ναναι γενικα... Πρεπει πραγματικα να κοιταξα το 90% των τιτλων που ειχε, ειχα παει με λιστα, και πηρα με το ζορι δυο βιβλια για να μη φυγω με αδεια χερια!!!! Τραγικο!!

Πάω κάθε χρόνο, εδώ και πάρα πολλά χρόνια.
Κάθε χρόνο τα προσφερόμενα βιβλία ανανεώνονται σε ποσοστό 10-15% και αυτά αναζητώ. Αγόρασα και εγώ δυο τεμάχια, σύνολο 8 ευρώ, τα οποία για το ποσό αυτό ήταν μια χαρά επιλογές. Το ένα μάλιστα θεματολογίας του site.
Όποιος πάει συνέχεια και ξέρει τι να περιμένει, δεν του κάνει εντύπωση πια κάτι.
Το συνιστώ όμως σε όσους δεν πιάνουν στα χέρια τους βιβλίο ως αφορμή να ξεφυλλίσουν κανένα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom