Νέα

Ποια πρόσωπα της ελληνικής μουσικής σας αρέσουν/εκνευρίζουν περισσότερο?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ολλανδός
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 68
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

rouKoun13

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.562
Κριτικές
2
Like
58
Πόντοι
16
OP
OP
Ολλανδός

Ολλανδός

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
7.971
Like
9
Πόντοι
66
Εμένα με εκνευρίζουν οι "δήθεν" λαικοί τραγουδιστές όπως Βέρτης,Κιάμος,Οικονομόπουλος,Ρέμος και άλλοι που βγάζουν ένα τραγούδι και οι νεολαία το ακούει για μια εβδομάδα και μετά το ξεχνάει.
Λέγονται αυτοί λαϊκοί τραγουδιστές;
Μεγάλοι λαϊκοί τραγουδιστές ήτανε οι εξής: Καζαντζίδης, Διονυσίου, Μπιθικώτσης, Γαβαλάς, Ζαγοραίος, Περπινιάδης, Αγγελόπουλος, Χρηστάκης και άλλοι πολλοί του παλιού λαικού τραγουδιού, οι οποίοι έχουν ξεχαστεί από τη νεολαία.
Στις μέρες μας γνήσιος λαϊκος τραγουδιστής μπορεί να θεωρηθεί μόνο ο Μαργαρίτης

Έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά επέτρεψέ μου να συμπληρώσω τον Θέμη Αδαμαντίδη και τον Δημήτρη Μπάση..γνήσιοι λαϊκοί τραγουδιστές!
 

n.aleftantos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.977
Κριτικές
2
Like
343
Πόντοι
36
στο λαικο ενας ηταν ο αρχοντας και δυστηχως εφυγε οτι εμεινε τωρα ειναι για τα πανηγυρια εντελως



                   [move][size=10pt][size=10pt][size=10pt]  ΑΘΑΝΑΤΟΣ[/size][/size][/size][/move]
 

imipos

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
24
Κριτικές
1
Like
32
Πόντοι
0
για κάποιο λόγο μου τη σπάει ο οικονομόπουλος ειδικά από όταν είδα τη φάτσα του.
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Τώρα μένουν Καλομοίρα, Στικούδη, Μπεζαντάκου, Φουρέιρα κτλ...κοντεύουμε!
Καλομοιρα και μπεζαντακου δεν νομιζω να υπαρχουν ακομα στην μουσικη σκηνη.

παντως ολοι χολη βγαζετε. Τι σας αρεσει δεν λετε.

αλλοι απο κει...εκατο χρονια για τις παλιες αγαπες κ κουραφεξαλα....βαρεθηκαμε.... :P :P

Εγω τους ακουγα παλια.  :huh:
παντως δεν ειχαν πολλα τραγουδια για ερωτες αγαπες κτλ.

 

greeksexyboy

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2012
Μηνύματα
130
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά επέτρεψέ μου να συμπληρώσω τον Θέμη Αδαμαντίδη και τον Δημήτρη Μπάση..γνήσιοι λαϊκοί τραγουδιστές!

Οι δύο που ανέφερες δε θα τους θεωρούσα γνήσιους λαϊκούς τραγουδιστές.
Γνήσιοι λαϊκοί τραγουδιστές είναι του στυλ Καζαντζίδη και Διονυσίου είναι η αποψή μου...
 

Melkor13

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
45
Like
0
Πόντοι
0
τυπε μου καλο παλικαρι ο gus αλλα....ο γαμιωλης redneck ξεπλενης σε κανει τον παιζεις οταν πιανει κιθαρα! :cum: :cum: :cum:
 

Επισκέπτης
Διαβάζω το θέμα τούτο, ακούγοντας Hammers of Misfortune - The August Engine ...:headbang2:
Και γαμώ τις δισκάρες ...
Όσο για τους εκνευριστικούς της Ελληνικής Μουσικής, να πάνε να ΓΑΜΗΘΟΥΝΕ!
Ξέρουν και οι ίδιοι ποιοι είναι ...
 
OP
OP
Ολλανδός

Ολλανδός

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
7.971
Like
9
Πόντοι
66
Καλομοιρα και μπεζαντακου δεν νομιζω να υπαρχουν ακομα στην μουσικη σκηνη.

παντως ολοι χολη βγαζετε. Τι σας αρεσει δεν λετε.

Εγω τους ακουγα παλια.  :huh:
παντως δεν ειχαν πολλα τραγουδια για ερωτες αγαπες κτλ.

Δεν είναι χολή ρε τύπε...απλά δεν ακούμε καλή μουσική...ή μήπως θεωρείς οτι όλοι όσοι είναι στην μουσική και πληρώνονται απ' αυτήν, είναι ταλαντούχοι?Θα παρομοίαζες πχ τον Νίνο με τον Διονυσίου?Όχι...οπότε no χολή, just truth...
 

kazabuburas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2012
Μηνύματα
7.064
Κριτικές
27
Like
645
Πόντοι
376
ζακ δαγκωτο...καλος ο gus,πατριωτακι ειναι,αλλα σκηνικα τρωει χωμα απο τον ζακκ....


Ζακαρος και τα μυαλα στο μπλεντερ.
Μπραβο στο πατριωτακι μας τον gus για οσα εχει καταφερει(κανεις αλλος ελληνας δεν εχει φτασει ποτε ψηλοτερα κατ' εμε) αλλα ειναι...ποζερι στην σκηνη  :grin:
Χωρια του οτι παντα πιστευα οτι μεγαλος κιθαριστας δεν ειναι αυτος που παιζει 5000 νοτες το λεπτο αλλα αυτος που ακομα και με δυο νοτες μπορει να σε ανατριχιασει. Συναισθημα λεγεται και ξεχωριζει τους πραγματικα μεγαλους απο τους καλους  :grin:
Ζακαρος  :rockon:

Οσο για την ερωτηση.........εκεινο το γιδι ο σαρμπελ μου την εσπαγε απιστευτα, ευτυχως εξαφανιστηκε  :rockon:

edit: Ευφημος μνεια ξερασματος: Φιλιππος Πλιατσικας  :shit:
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535
Ζακαρος και τα μυαλα στο μπλεντερ.
Μπραβο στο πατριωτακι μας τον gus για οσα εχει καταφερει(κανεις αλλος ελληνας δεν εχει φτασει ποτε ψηλοτερα κατ' εμε) αλλα ειναι...ποζερι στην σκηνη  :grin:
Χωρια του οτι παντα πιστευα οτι μεγαλος κιθαριστας δεν ειναι αυτος που παιζει 5000 νοτες το λεπτο αλλα αυτος που ακομα και με δυο νοτες μπορει να σε ανατριχιασει. Συναισθημα λεγεται και ξεχωριζει τους πραγματικα μεγαλους απο τους καλους  :grin:
Ζακαρος  :rockon:

Οσο για την ερωτηση.........εκεινο το γιδι ο σαρμπελ μου την εσπαγε απιστευτα, ευτυχως εξαφανιστηκε  :rockon:

edit: Ευφημος μνεια ξερασματος: Φιλιππος Πλιατσικας  :shit:
:thumbsup: :thumbsup:
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Πλούταρχος, ο μάστερ της κλαψομουνίασης. Λογικό μετά να τρελαίνονται οι γκόμενες γι'αυτόν, Ελληνίδες και τσούρκες. :headbang:

Φήμες λένε ότι του 'χει μπλαβίσει ο πούτσος από τα πολλά πηδήματα  :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom