Νέα

Ποιά είναι η γνώμη σας για τον πανηγυρισμό του Κατίδη;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα boobomastoras
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 675
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
Αυτα ειναι δικα σου ή τα εχεις διαβασει καπου?.. Θα ξεχασω τι ειναι προσφυγας με οσα γραφεις

Aστον ο τυπος ειναι μεγαλος πυροφορος, το χει καψει και δε ξερει τι λεει
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Eσυ με ποιον ησουνα τυπε? Εγω για να πω την αμαρτια μου υποστηριζα Lietuva παντως  :rolleyes:
εγω ξεκινησα με σερβια αλλα οταν καταλαβα το στεγνο καθαρισμα με λιθουανια τυπε
ενταξει ειπαμε να τους σπρωξουν αλλα αυτοι το παρακαναν :grin:
 

DON GIOVANNI

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2011
Μηνύματα
3.562
Like
6
Πόντοι
16
Επειδη βαριεμαι να διορθωνω τις παπαριες του προηγουμενο οσον αφορα τα χρωματα  τα χρησιμοποιούσαν οι Έλληνες της Μικράς Ασίας σε ποικίλες εκδηλώσεις. Πάντως μετά την καταστροφή της Σμύρνης τα χρώματα για κάποιους πήρανε βαθύτερη ερμηνεία. Το ερυθρό είναι το αίμα των Ελλήνων που χύθηκε στο διωγμό και το κυανό, το χρώμα της Ελλάδας ή και του Αιγαίου που διέσχισαν οι πρόσφυγες

Έχεις δίκιο αυτή είναι ή επίσημη εκδοχή εγώ ίσως είχα μείνει με την εντύπωση  ότι τα χρώματα στος φανέλες τους αντανακλούσαν καί την διαμάχη που λέγεται ότι υπήρχε μεταξύ Απόλλωνα καί Πανιωνίου για το ποιός ήταν περισσότερο ελληνική ομάδα !
 

jstar

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2010
Μηνύματα
2.441
Like
14
Πόντοι
16
Ο καθε ανθρωπος εχει δικαιωμα για δευτερη ευκαιρια..να μην τον σταυρωσουμε..νεο παιδι ειναι.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
κόκαλο ο τύπος πίσω της :tooth:



πάντως πέρα απ'την πλάκα η άνοδος του φασισμού παίζει να είναι και το μοναδικό πράγμα για το οποίο τρέμει το ελληνικό κράτος στο εσωτερικό του, ούτε ταξικές επαναστάσεις, ούτε αγανακτισμένους διαδηλωτές, ούτε τίποτα, η απειλή του φασισμού είναι προ των πυλών και κάποια ξεχειλωμένα σώβρακα έχουν λερωθεί
τυπε θα διαβαζουν εδω τι γραφει ο λακης και σου λενε τι γαμησαμε :grin:
 

vaglis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.752
Κριτικές
41
Like
20
Πόντοι
616
Επειδη ενας ποδοσφαιριστης χαιρετησε ναζιστικα επρεπε να γινει πρωτο θεμα στην υφηλιο και να στιγματιστει η χωρα και οι Ελληνες? Τοσο μαλακες ειμαστε λοιπον και βγαζουμε μονοι μας τα ματια μας? Τοσο πολυ προβολη επρεπε να δειξουν τα εγχωρια καναλια? Τοσες δηλωσεις, καταδικες απο πολιτικα κομματα και αφορισμοι? Ετσι... να παιρνουμε την τριχα και να την κανουμε τριχια. Οτι μπορουμε ωστε να δυσφημουμε τη Ελλαδιτσα μας το κανουμε. Ας παιξουμε το παιχνιδι της Μερκελ και του Σοιμπλε. "Ανικανοι", "Τεμπεληδες", "Λαμογια", τωρα και "Ναζι", "Φασιστες" και "Ρατσιστες" οι Ελληνες.
ΜΠΡΑΒΟ! :jerking:
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
η ελλαδα για την 4η θεση ηταν τυπε
η σερβια καλυτερη ομαδα

Αφου μας πηραν με πουστια στον ημιτελικο τυπε αν θυμασαι. Οπως και πολυ δυσκολα στο πρωτο ματς στους ομιλους. Ασε μη μου τα θυμιζεις
 

Επισκέπτης
Επειδη βαριεμαι να διορθωνω τις παπαριες του προηγουμενο οσον αφορα τα χρωματα  τα χρησιμοποιούσαν οι Έλληνες της Μικράς Ασίας σε ποικίλες εκδηλώσεις. Πάντως μετά την καταστροφή της Σμύρνης τα χρώματα για κάποιους πήρανε βαθύτερη ερμηνεία. Το ερυθρό είναι το αίμα των Ελλήνων που χύθηκε στο διωγμό και το κυανό, το χρώμα της Ελλάδας ή και του Αιγαίου που διέσχισαν οι πρόσφυγες


πςςςςςςςςςςς ειχαν προβλεψει το ξεριζομο πριν γινει ε και το βαλαν στα χρωματα τους!! αυτο θα πει να εισαι μπροστα απο την εποχη σου!
 

Επισκέπτης
Αδελφέ για να λέμε τα πράματα όπως πρέπει ή Α.Ε.Κ. ιδρύθηκε μεν το 1924  αλλά  το σωματείο-πρόγονος της που μεγαλούργησε στην Κωνσταντινούπολη ήταν ή Πέρα Κλούμπ ομάδα που είχε αναδειχθεί καί πρωταθλήτρια Τουρκίας  :rockon: ! επίσης ή ουσιαστική διαφορά Απόλλωνα Σμύρνης καί Πανιωνίου ήταν ότι ό μεν Απόλλων απευθυνότανε μόνο ή κυρίως στο ελληνικό στοιχείο ( εξ' ού καί ή γαλανόλευκη φανέλλα ) αντίθετα ό Πανιώνιος είχει μια πιο υπερεθνική απήχηση ( εξ΄ού κάί ή ένωση τών δύο χρωμάτων στην φανέλλα του με το μπλέ καί το κόκκινο )!

δε γραφεις τιποτα διαφορετικο απο οσα γραφω

ΑΕΚ = Αθηνα 1924

Περα Κλουμπ = Κωνσταντινουπολη

ΤΙ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ?
 

Επισκέπτης
Μου φαινεται οτι ο xlexlekias τα γραφει σωστα, δεν μπορω να καταλαβω σε τι διαφωνειτε? Οσο για το χαιρετισμο, ο αυθεντικος ναζιστικος χαιρετισμος ειναι με το χερι προτεταμενο χαμηλοτερα και τα δαχτυλα ενωμενα. Πολυ κακως του αποδοθηκε η μομφη αυτη
 

Επισκέπτης
Δε γουσταρω να συμφωνουν μαζι μου οι φασιστες, αμα ειναι μεινετε στο μαλακα τον Κατιδη και τις παπαριες τους και αφηστε την ιστορια της ΑΕΚ απ'εξω γιατι δεν εχετε ιδεα...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom