Νέα

Πιθανότητες πολέμου με την Τουρκία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Duke Nukem
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 11K
  • Εμφανίσεις 460K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.294
Like
3.552
Πόντοι
1.706
Το έχουμε αναλύσει το θέμα τα πυρηνικά δεν τα έχεις να τα ρίξεις. Τα έχεις για να τα έχεις.
Εγώ αν ήμουν Ερντογάν θα αγόραζα είτε από τον Κιμ είτε από Ιράν είτε από Κίνα 3 πυρηνικές κεφαλές και μια μικρή για υποθαλάσσια δοκιμή. Αν ήμουν Μητσοτάκης θα αγόραζα μόνο μια, και θα την πήγαινα δώρο στον ζελενσκι, να κάτσουν και οι δύο μαζί πάνω στην πυρηνική και να απειλουν ότι θα την σκάσουν αν δεν αποσύρει ο Πούτιν τα στρατεύματα και ο Ερντογάν δεν υπογράψει ότι δεν θα έρθει νύχτα....
Ακόμα πιο εύκολο είναι να πάει να πάρει από το Πακιστάν, όχι αγοράσει, πάρει.
Μετά έχει μπούτσα, στο ξαναγράφω.
Η περιοχή είναι επικίνδυνη για τέτοια όπλα.
 

funkyxxxxx

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.534
Κριτικές
1
Like
3.103
Πόντοι
456
Λάθος κάνεις, δεν θέλιε το μισό Αιγαίο.
Όλο τον κόσμο θέλει και από κάπου πρέπει να αρχίσει....
Απαπαπαπα.....τη Δευτέρα με τον κηδεμόνα σου.
Για να κατεβαίνει ο Ρώσος στη Μεσόγειο οπότε γουστάρει.
 

politis

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
4.502
Like
4.677
Πόντοι
1.706
Δεν μου λέτε σε μικρό η μεγάλο βάθος χρόνου.
Ποια χώρα θα αποκτήσει πυρηνικά όπλα; Η Ελλάδα ή η Τουρκία;
Εγώ λέω ότι στα επόμενα χρόνια κάποια από τις δύο χώρες θα κάνει πυρηνική δοκιμή. Ξέρετε αυτές οι μικρές υποθαλάσσιες εκρήξεις που δείχνουν στον αντίπαλο ότι κατέχεις πυρηνικά.
Τύπε Termin το πλησιέστερο σε μικρή υποθαλάσσια πυρηνική έκρηξη που θα αποκτήσουν και οι δυο χώρες είναι αυτό:
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.294
Like
3.552
Πόντοι
1.706
Απαπαπαπα.....τη Δευτέρα με τον κηδεμόνα σου.
Για να κατεβαίνει ο Ρώσος στη Μεσόγειο οπότε γουστάρει.
Γιατί, έτσι όπως είμασταν πρίν την εισβολή στην Ουκρανία τι έκανε ο Ρώσος, δεν κατέβαινε???
Τώρα, τόσους μήνες μετά γιατί δεν μπορεί να κατέβει??
Εμείς κλείσαμε τα Στενά??
Που τα Στενά έκλεισαν για να μην ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ άλλοι αλλά ας μην μακρυγορούμε...
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.370
Like
9.495
Πόντοι
2.306
Σκατα στους Τουρκαλαδες
Πουτσα στις Τουρκάλες
 
  • Like
Αντιδράσεις: TNT!

funkyxxxxx

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.534
Κριτικές
1
Like
3.103
Πόντοι
456
Γιατί, έτσι όπως είμασταν πρίν την εισβολή στην Ουκρανία τι έκανε ο Ρώσος, δεν κατέβαινε???
Τώρα, τόσους μήνες μετά γιατί δεν μπορεί να κατέβει??
Εμείς κλείσαμε τα Στενά??
Που τα Στενά έκλεισαν για να μην ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ άλλοι αλλά ας μην μακρυγορούμε...
Σε πόλεμο Αμερικα,ΝΑΤΟ εναντίον Ρωσίας δεν θα μπορούν να βγουν. Αν πάρει ο Τούρκος μισό Αιγαιο θα κάνει ότι θέλει με τον Ρώσο και θα εκβιάζει παίζοντας σε 2 ταμπλό όπως κάνει τώρα και εντός ΝΑΤΟ που είναι και μας έχει σπάσει τα φρύδια.
 

daftrucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2022
Μηνύματα
928
Like
1.184
Πόντοι
206
Ακόμα πιο εύκολο είναι να πάει να πάρει από το Πακιστάν, όχι αγοράσει, πάρει.
Μετά έχει μπούτσα, στο ξαναγράφω.
Η περιοχή είναι επικίνδυνη για τέτοια όπλα.
Το Ιράν δεν έχει πυρηνικά ακόμη. Το Πακιστάν ήδη έλαβε προειδοποίηση. Τους έριξε τη σφαλιάρα ο Μπάιντεν την περασμένη Πέμπτη και μετά τους εδωσε ντεπον το Σ.Ντ. Το νόημα όμως το επιασαν οι Πακιστανοί. Μαλακίες στο club αυτό δεν επιτρέπονται.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
Και όμως ο Μητσοτάκης κάποτε παρά τρίχα να φέρει πυρηνική βόμβα. Τελικά έφερε άλλο βλήμα. Μέχρι και εγώ τότε πήρα zenit.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.546
Κριτικές
62
Like
45.246
Πόντοι
9.297
Πραγματικό γεγονός από τη θητεία μου.

Έχω οριστεί ως ασφάλεια πεδίου βολής. Στο συγκεκριμένο πεδίο και στο συγκεκριμένο πόστο η δουλειά μου υποτίθεται θα ήταν να προσέχω να μην περάσει κανείς από ένα χωμάτινο δρομάκι που υπήρχε πίσω από το πεδίο βολής. Όταν λέμε πίσω εννοώ πίσω από το μισο-τεχνητό ανάχωμα που είχε ένα ύψος της τάξης των 30-35 μέτρων (μπορεί και παραπάνω) και που μπροστά του και στην βάση του ήταν τοποθετημένοι οι στόχοι.
Την άραξα λοιπόν κι εγώ σε μια πέτρα απλά για να περάσει η ώρα χωρίς μπορώ να φανταστώ αυτό που θα ζούσα σε λίγο…
Όταν ξεκίνησαν οι βολές έπαθα πλάκα. Σφαίρες να περνάνε πολύ ψηλά πάνω μου σφυρίζοντας με αυτό τον δαιμονισμένο τρόπο που μόνο όποιος τον έχει ακούσει καταλαβαίνει… Και κάποιες να χτυπάνε σε μερικές πέτρες στην κορυφή του αναχώματος και να εξοστρακίζονται στο άπειρο αναγκάζοντάς με να το πάρω λίγο πιο σοβαρά και να μένω πίσω από ένα δέντρο για παν ενδεχόμενο...Κόντεψα να βάλω τα κλάματα… Πως είναι δυνατόν ρε πούστη μου να ρίχνεις από τα 100 μέτρα και οι σφαίρες να περνάνε πάνω από την κορυφή του αναχώματος δηλαδή + 40 μέτρα ψηλότερα από τους στόχους ??? Ούτε σε μπεκάτσες να ρίχνανε… Και δεν μιλάμε για κάποιες λίγες τέτοιες άστοχες- μιλάμε για πάρα πολλές…
Το ψυχανεμιζόμουν από πριν αλλά εκεί βεβαιώθηκα. Τσάμπα κουβαλάνε όπλο οι περισσότεροι…
Σε τι γιωταδικη μονάδα έπεσες μάν;
 

dremisa

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2019
Μηνύματα
34
Like
286
Πόντοι
20
Ρε παιδια,εγω ασχετος ειμαι και διαβαζω,διαβαζω,διαβαζω...οκ εσεις τα λετε καλυτερα.Εχω ορισμενες αποριουλες αν επιτρεπεται....Αφου σκοπος του Τουρκου ειναι να ερθει νυχτα,αφου ειναι τοσο δυνατος,αφου εχει τεχνολοτζι γαματη,αφου αφου αφου ΓΙΑΤΙ μεχρι τωρα μενει μονο στα ΛΟΓΙΑ???ΤΙ τον εμποδιζει να κανει περιπατο?Εδω και μια τριετια ολο απειλες,ολο μαγκιες,κι απο σουπα κομμενο αυγολεμονο.Α και κατι ασχετο...ετυχε πριν τρια χρονια να ειμαι Κωνπολη για δεκα ημερες,πριν πεντε χρονια Σμυρνη,κλπ κλπ.Πισω απο τη βιτρινα του τουρισμου,στα μεσα στενα των πολεων,ειδα την Ελλαδα της δεκαετιας του 70.Οσο μπουρδελο κι αν ειμαστε στο Ελαντα,αυτοι ειναι ακομα....πισωωωω,πολυ πισωωωω.....Αν δεν βρεθει κανας καλος προδοτηςδικος μας να τους τα δωσει αερα γιατι πιεζουν,εχω την αισθηση οτι μας κλανουν μια μαντρα αδερφια....
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.719
Κριτικές
183
Like
43.862
Πόντοι
21.896
Να αγοράσω καλύτερα στην Κρήτη που κατοικοεδρεύω???
Την πέταξες την μαλακια.
Συγκρίνεις το ζόρι που τραβά ένας από Έβρο που έχει χωράφια σπίτι βιοτεχνία μαγαζί ή από Σάμο με τα Χανιά κ το Ηράκλειο ;;;;
Είστε μυρωδιαδες αφου δεν έχετε ουδεμία επαφή με το θέμα Ελλάδας Τουρκία.




Μόνο μυκονοςςςς κ bolivar λόγια παχιά κ νέα Δημοκρατία .....
Αντί να πεις όντως κ εμείς να αναπτύξουμε βιομηχανία ,γράφεις το κλασικά να πας να ζήσεις εκεί ( Τουρκία)
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ROB. C

TNT!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.409
Κριτικές
2
Like
2.979
Πόντοι
456
Ναι οι κακομοίρηδες στον Εβρο, γιαυτό κάθε ΣΚ είναι για ψώνια και βενζίνη στην Αδριανούπολη.
Οι πατριώτες.
 

dremisa

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2019
Μηνύματα
34
Like
286
Πόντοι
20
Εσύ γιατί δεν του λες Έλα όποτε θες σε περιμένω? Αλλά πας στη μαμά ΗΠΑ και Ευρώπη και κλαψουριζεις?
Γιατι εχω πολιτικους αρχηγους που δεν ρισκαρουν σε βαθμο προδοσιας,αλλα αν βρεθει καποιος να τους πει ΕΛΑ,γιατι πιθανως να αναγκαστει, εμεις τι ειμαστε διαθετιμενοι να χασουμε,ο καθενας σαν μοναδα για να πουμε υπερασπιζω την ΠΑΤΡΙΔΑ?Εγω προσωπικα 55 ειμαι,και παω μεσα στα ολα κι οτι γινει.Ακουω ομως και κατι αλλους που ψαχνουν μερος να κρυφτουν...ΔΕΝ το παιζω ηρωας,ουτε θελω πολεμο...
 

dremisa

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2019
Μηνύματα
34
Like
286
Πόντοι
20
Ναι αλλά όπως τα λες αυτοί δεν τολμούν να έρθουν άρα δεν βρίσκω το λόγο να κλαψουριζεις γύρω γύρω. Για να σε τραμπουκιζουν έτσι και να μην αντιδράς ξέρουμε όλοι από παιδιά τι σημαίνει
Εσυ φιλε μου τους βλεπεις να τολμανε???Δεν μου απαντησες ομως τι εισαι διαθετιμενος να χασεις....εσυ προσωπικα
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.294
Like
3.552
Πόντοι
1.706
Την πέταξες την μαλακια.
Συγκρίνεις το ζόρι που τραβά ένας από Έβρο που έχει χωράφια σπίτι βιοτεχνία μαγαζί ή από Σάμο με τα Χανιά κ το Ηράκλειο ;;;;
Είστε μυρωδιαδες αφου δεν έχετε ουδεμία επαφή με το θέμα Ελλάδας Τουρκία.




Μόνο μυκονοςςςς κ bolivar λόγια παχιά κ νέα Δημοκρατία .....
Αντί να πεις όντως κ εμείς να αναπτύξουμε βιομηχανία ,γράφεις το κλασικά να πας να ζήσεις εκεί ( Τουρκία)
Α)Έλα λοιπόν στην Κρήτη, δραστηριοποιήσου εδω και μετά πες μας για δυσκολίες. Μπας και σου είπε κανείς πως η Κρήτη ζεί μόνο από τους καλοκαιρινούς μήνες?? Λάθος στο είπανε.
Β)Την ανάπτυξη του τούρκου ΔΕΝ την θέλω, κακό θα κάνει στην πατρίδα μου. Γιατί δεν θέλω εθνικό αεροπλάνο, θέλω αεροπλάνο που να πετάει και να κάνει τη δουλειά του. Γιατί δεν θέλω εθνικό αυτοκίνητο, θέλω αυτοκίνητο που να μπορεί να κυκλοφορεί στο δρόμο. Χίλια άλλα μπορεί κανείς να γράφει με τις ώρες.
Γ)Μύκονος κείται μακράν τη στιγμή που δίπλα μας είναι οι κρητικές παραλίες, με όλα τα υπόλοιπα παρεμφερή παρελκόμενα.
Δ)Επαναλαμβάνω πως δεν σε στέλνω. Σε προτρέπω να πας στην πατρίδα της καρδιάς σου.
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΖΑΛΙΖΕΙΣ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.719
Κριτικές
183
Like
43.862
Πόντοι
21.896
Α)Έλα λοιπόν στην Κρήτη, δραστηριοποιήσου εδω και μετά πες μας για δυσκολίες. Μπας και σου είπε κανείς πως η Κρήτη ζεί μόνο από τους καλοκαιρινούς μήνες?? Λάθος στο είπανε.
Β)Την ανάπτυξη του τούρκου ΔΕΝ την θέλω, κακό θα κάνει στην πατρίδα μου. Γιατί δεν θέλω εθνικό αεροπλάνο, θέλω αεροπλάνο που να πετάει και να κάνει τη δουλειά του. Γιατί δεν θέλω εθνικό αυτοκίνητο, θέλω αυτοκίνητο που να μπορεί να κυκλοφορεί στο δρόμο. Χίλια άλλα μπορεί κανείς να γράφει με τις ώρες.
Γ)Μύκονος κείται μακράν τη στιγμή που δίπλα μας είναι οι κρητικές παραλίες, με όλα τα υπόλοιπα παρεμφερή παρελκόμενα.
Δ)Επαναλαμβάνω πως δεν σε στέλνω. Σε προτρέπω να πας στην πατρίδα της καρδιάς σου.
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΖΑΛΙΖΕΙΣ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ
Εσύ δεν θες αεροπλάνα διότι έχεις μάθει από την πουστροφαρα από τα Χανιά να εξυπηρετει τους ξένους σκορπίζοντας δεξιά κ αριστερά το δημόσιο χρήμα για αγορά ξένων αεροπλάνων κ όχι να αναπτύσσουμε δικά μας αμάξια κ δικά μας προϊόντα κ αεροπλανα

Εσύ ζαλίζεις τα αρχιδια παπαγαλάκια της νέας δημοκρατίας

Ζεις στη Κρήτη κ είσαι μυρωδιάς από ελληνοτουρκικά αφού χαμπάρι δεν ξέρεις τι γίνεται στην Τουρκία ........κ αντί να σκεφτείς που ειμαεταν εμείς το 1989 κ που αυτοί κ πως κατάντησαμε να κονταροχτυπιομαστε για βιοτικό επίπεδο με Ρουμάνους κ βουλγαροτουρκους αντί με Πορτογάλους κ Ισπανούς για βιοτικό επίπεδο ..

Κοίτα να μαζέψεις τον αυγερακη κ σενετακη διότι ακόμα μαλώνουν για το ταμείο κάτω ( ψιλά γράμματα )

Τι άλλο είπε ο Σκάι σήμερα;;;;; .
Μερικοί είστε μυρωδιαδες πάντως γεννησιμιου σας ή λόγω παοαγαλισμου..
Άντε γράψε τώρα. Για την Ουκρανία.

Α κ που είσαι καταφέρατε να φαληρισετε την ένωση πεζών ένωση Μεσσαράς κ ασφαλώς κ Ηρακλείου ..

Τέτοια Ελλάδα θέλουμε της φαληρσμας τελικά
 

Alexis_cool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.386
Like
4.588
Πόντοι
456
Τα εκπαιδευτηκα οπλα λόγω της χρόνιας χρήσης ειναι φυσιολογικο καποια απο αυτα να εχουν χασει την ευθυβολία τους. Φαντάζομαι σε περίπτωση πολέμου θα δώσουν οπλα απο αυτα που ειναι αποθηκευμένα.
δεν υπαρχουν αποθηκευμενα στις ποσοτητες που εννοεις.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom