Νέα

Πιθανότητες πολέμου με την Τουρκία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Duke Nukem
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 11K
  • Εμφανίσεις 460K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.548
Κριτικές
62
Like
45.256
Πόντοι
9.297
Αν κανει αυτο που λες Ναυαρχε, ναυτικο αποκλεισμο ελληνικων νησιων, ολοι οσους βλεπω στα καναλια αποστρατους, σε τετοια περιπτωση λενε <Τα βουλιαζεις αμεσως στον πατο της θαλασσας χωρις περαιτερω σκεψη και προηγουμενες διαβουλευσεις με εταιρους και συμμαχους.>
Ακόμα και το Πυροβολικό μπορεί να κάνει μερικές βολές στα 25-30 χλμ και να μετατρέψει μερικά από τα πλοία των Μογγόλων σε ξενοδοχεία πολυτελείας για τα υπέροχα ψάρια του Αν.Αιγαιου....
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.719
Κριτικές
183
Like
43.865
Πόντοι
21.896
Δεν ξερεις τι ειναι ο καβουρμας, δεν ηξερες ποιος ειναι ο πατερας του Πλευρη, ποσων ετων εισαι τυπε?
Είναι δημοκρατικός τύπος ο φίλος μας:confused:.:rockon:....δεν ασχολείται με φασισταρια τυπου Πλεύρη κ γιου:confused:
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.553
Πόντοι
8.846
Εγω που θα φερω μια αθεη κολομπιανα, σού κανει?
Φίλε μου είσαι μοναχοφάης, δε μας κάνει :grin: :grin: :grin:
Αν γίνεις αριστερός και πιστέψεις στην κοινοκτημοσύνη το συζητάμε :confused: :confused: :grin: :grin:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
...ρε μαγκες, να κανω κ εγω μια χαζη ερωτηση. Νταξ΄σχεδια υπαρχουν, επικαιροποιουνται συνεχως, οπλισμο κ δυναμικο εχουμε κτλ. Τους χιλιαδες "μεταναστες" που εχουμε στα νησια μας και στην ενδοχωρα, που ειναι νεο φρουτα και ειναι η πεμπτη φαλαγγα, τι θα τους κανουμε? Εχουν προλαβει να σχεδιασουν για αυτο?!?!? :think::think::think:
Αυτο ειναι αρμοδιοτητα της αστυνομιας και φυσικα εχει προβλεφθει
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Φίλε μου είσαι μοναχοφάης, δε μας κάνει :grin: :grin: :grin:
Αν γίνεις αριστερός και πιστέψεις στην κοινοκτημοσύνη το συζητάμε :confused: :confused: :grin: :grin:
Η αριστερα πιστευει στην κοινοκτημοσυνη? Απο πότε?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ε καπου εκει ειναι και ο καβουρμάς
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.548
Κριτικές
62
Like
45.256
Πόντοι
9.297

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Το σεναριο να προχωρησουν οι Τουρκοι σε αποκλεισμο νησιων με το ναυτικο τους, με το προσχημα της αποστρατιωτικοποιησης ειναι ενα σεναριο που παιζει γενικως. Ειναι δεδομενο οτι αν υπαρξει κατι τετοιο, το επομενο λεπτο τα τουρκικα καραβια θα ειναι στο βυθο. Δεν υπαρχει ελληνικη κυβερνηση που να ανεχθει ταπεινωση αποκλεισμου νησιου.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Εντάξει, οι αγνοί αριστεροί.
Όχι το κόμμα :grin:
Τι ειναι οι "αγνοι αριστεροι"?
 

TNT!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.409
Κριτικές
2
Like
2.979
Πόντοι
456
Η είχες ειδικότητα που θέλει τρεις γραμμές για να περιγραφεί η ήσουν απλά βυσματιας....
Απλά ήθελα να είμαι κοντά σε παραλία αλλά τον χειμώνα όταν φυσάει δεν είναι και τόσο καλά
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Η είχες ειδικότητα που θέλει τρεις γραμμές για να περιγραφεί η ήσουν απλά βυσματιας....
Αναρωτιεμαι καμια φορα, η ειδικότητα του "καντηλαναφτη στο εκκλησακι του Λυκαβηττού" που ειχε ο Σαραβακος την δεκαετια του 1980 οταν υπηρετούσε στο ναυτικο, και η αρμοδιοτητα του ηταν να αναβει το καντηλι μια φορα τη βδομαδα, υπαρχει ακομη ή καταργηθηκε οταν απολυθηκε?
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.278
Κριτικές
2
Like
18.988
Πόντοι
3.656
Χαίρομαι που υπάρχουν άνθρωποι που βλέπουν το ποτήρι μισογεμάτο. Δεν το λέω ειρωνικά καλό είναι να υπάρχει και αντίλογος.
Άλλο βέβαια που τα τελευταία 3 χρόνια οι μογγόλοι έκαναν και υπερπτήσεις σε μεγάλα κατοικημένα νησιά για παράδειγμα. Αν έλεγες σε κανέναν το 80 πως οι τούρκοι θα έκαναν υπερπτήσεις στη Λέσβο θα έβαζε τα γέλια.

Nέες προκλήσεις: Ζεύγος τουρκικών F-16 πέταξε δύο φορές πάνω από τη Λέσβο

Τους μογγόλους πάντα θα τους βρίσκουμε μπροστά μας ώσπου να πάρουν ένα μάθημα, αυτή είναι η άποψη μου.
Οι γονείς μας πάντα θα λένε γιατί οι παππούδες δεν τους βάλανε στη θέση τους το 74, εμείς γιατί δεν τους βάλανε οι γονείς μας το 97 και τα παιδιά μας γιατί δεν τους βάλαμε εμείς το 2020 αλλιώς θα αποθρασύνονται όλο και πιο πολύ ώσπου χωρίς να πέσει ούτε τουφεκιά να φιλανδοποιηθούμε.

Αν σκοπός της πολιτικής ελίτ είναι να γίνει η Ελλάδα Φιλανδία του ψυχρού πολέμου απλά ας μας το πούνε. Αλλιώς δεν έχει νόημα να μιλάμε για κλιμάκωση της έντασης χωρίς να κάνουμε τίποτα και να περιμένουμε από τους ξένους να βγάλουν το φίδι από την τρύπα. Αλλοίμονο σε αυτόν που δεν έχει νύχια να ξυστεί και περιμένει από τα ξένα.
όπως τα λες και λίγα λες ,πολύ λίγα !!!
τα επίσημα στοιχεία :confused:
παραβιάσεις.png
 

TNT!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.409
Κριτικές
2
Like
2.979
Πόντοι
456
Αναρωτιεμαι καμια φορα, η ειδικότητα του "καντηλαναφτη στο εκκλησακι του Λυκαβηττού" που ειχε ο Σαραβακος την δεκαετια του 1980 οταν υπηρετούσε στο ναυτικο, και η αρμοδιοτητα του ηταν να αναβει το καντηλι μια φορα τη βδομαδα, υπαρχει ακομη ή καταργηθηκε οταν απολυθηκε?
Είχα φίλο που ήταν στην υποδοχή του κοινού στο Αβέρωφ
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.553
Πόντοι
8.846
Απλά ήθελα να είμαι κοντά σε παραλία αλλά τον χειμώνα όταν φυσάει δεν είναι και τόσο καλά
Χάλια...
Άσε που ενίοτε ακούγεται κι η κινηση της παραλιακής :confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom