Νέα

Πιθανότητες πολέμου με την Τουρκία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Duke Nukem
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 11K
  • Εμφανίσεις 460K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.556
Πόντοι
3.656
Οταν ο διοικητής τους σκοτώνεται τη δεύτερη μέρα, στις 21 Ιουλίου, από βλήμα όλμου, δεν έχει νόημα να λες ότι η επιχείρηση δεν ειχε απώλειες. Η επιχείρηση δεν ηταν η μια ώρα της αποβασης. Ηταν και η δημιουργία προγεφυρωματος. Αλλιώς δε νοείται αποβατική επιχείρηση. Οπου είχαν αρκετές απώλειες. Απο την αρχή.
Η 2η μέρα είχε απώλειες. Η ΑΠΟΒΑΣΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΠΩΛΕΙΕΣ, αυτό έγραψα. Αν η Εθνοφρουρά ήταν στις θέσεις της και τους γάζωνε, ΙΣΩΣ να μην βρίσκονταν σε αυτή τη Δεινή θέση στη συνέχει του Πολέμου
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.374
Κριτικές
8
Like
32.735
Πόντοι
6.536
Το διάβασα πολύ προσεκτικά. Δείξε μου σε ποιο ακριβώς σημείο αμφισβητεί ότι η Τουρκία έγινε Εγγυήτρια Δύναμη λόγω του Τουρκικού πληθυσμού που υπήρχε στο Νησί, όπως έγραψα
Άλλο ήθελα να δεις φίλε.
Ότι τους έβαλαν εσκεμμένα οι Άγγλοι στο παιχνίδι για να παραμείνουν στην περιοχή.
Οι Τ/Κ ήταν πιστά όργανα των Εγγλέζων και φανατικά ενάντια στον αντιαποικιακό αγώνα των Ε/Κ.
Ο Ραούφ Ντενκτάς σαν εισαγγελέας ήταν υπεύθυνος για τις καταδίκες δεκάδων Ε/Κ αντιστασιακών.
Δυστυχώς οι Ε/Κ μόνοι τους πάλεψαν και δεν αναγνωρίστηκε ο αγώνας τους καθώς παρέμειναν για πάντα έρμαια του ξένου παράγοντα.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.374
Κριτικές
8
Like
32.735
Πόντοι
6.536
Η 2η μέρα είχε απώλειες. Η ΑΠΟΒΑΣΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΠΩΛΕΙΕΣ, αυτό έγραψα. Αν η Εθνοφρουρά ήταν στις θέσεις της και τους γάζωνε, ΙΣΩΣ να μην βρίσκονταν σε αυτή τη Δεινή θέση στη συνέχει του Πολέμου
Μα αφού τους είχαν δώσει οδηγία(από την Αθήνα...) ότι δεν επίκειται εισβολή και ότι πρόκειται για "ασκησεις"....

:confused:
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.556
Πόντοι
3.656
Άλλο ήθελα να δεις φίλε.
Ότι τους έβαλαν εσκεμμένα οι Άγγλοι στο παιχνίδι για να παραμείνουν στην περιοχή.
Οι Τ/Κ ήταν πιστά όργανα των Εγγλέζων και φανατικά ενάντια στον αντιαποικιακό αγώνα των Ε/Κ.
Ο Ραούφ Ντενκτάς σαν εισαγγελέας ήταν υπεύθυνος για τις καταδίκες δεκάδων Ε/Κ αντιστασιακών.
Δυστυχώς οι Ε/Κ μόνοι τους πάλεψαν και δεν αναγνωρίστηκε ο αγώνας τους καθώς παρέμειναν για πάντα έρμαια του ξένου παράγοντα.
Έλα ρε!!!!!!! Οι Άγγλοι εφάρμοσαν το Διαίρει και Βασίλευε; ΠΕΦΤΩ ΑΠΌ ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!!!!!!!!!!!! Δεν έγραψες όμως κάτι τέτοιο. Αντέδρασες σε αυτό που έγραψα για ποιο λόγο οι Τουρκία ορίσθηκε ως Εγγυήτρια Δύναμη
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.374
Κριτικές
8
Like
32.735
Πόντοι
6.536
Έλα ρε!!!!!!! Οι Άγγλοι εφάρμοσαν το Διαίρει και Βασίλευε; ΠΕΦΤΩ ΑΠΌ ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!!!!!!!!!!!! Δεν έγραψες όμως κάτι τέτοιο. Αντέδρασες σε αυτό που έγραψα για ποιο λόγο οι Τουρκία ορίσθηκε ως Εγγυήτρια Δύναμη
Παρεξήγησες,όλα οκ
 

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.894
Κριτικές
34
Like
14.642
Πόντοι
17.346
Δυστυχώς οι Ε/Κ μόνοι τους πάλεψαν και δεν αναγνωρίστηκε ο αγώνας τους καθώς παρέμειναν για πάντα έρμαια του ξένου παράγοντα.

και όχι ενωμένοι καθότι το ΑΚΕΛ έπαιξε παράξενο και ύποπτο ρόλο. Βλέπεις η ΕΟΚΑ δεν ήθελε απλώς την ανεξαρτησία αλλά την ένωση με την Ελλάδα, σε αυτήν την περίπτωση η Κύπρος θα γινόταν αυτομάτως κομμάτι του ΝΑΤΟ, κάτι τέτοιο φυσικά δεν βόλευε την μαμά σοβιετική ένωση οπότε αρκετοί αριστεροί διαφοροποιήθηκαν. Ακόμα και σήμερα ακούγετε στις συγκεντρώσεις του ΑΚΕΛ το σύνθημα "Γριβας ΕΟΚΑ δολοφόνοι "
 
Τελευταία τροποποίηση:

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.577
Κριτικές
62
Like
45.289
Πόντοι
9.297
αμα μπουν οι τουρκοι μαγκες στειλτε πμ

εχω εξοπλισει το εξοχικο με τα παντα. Με ενα τελευταιο ντου στο μινιμαρκετ φορτωνω 200 κιλα ρυζια μακαρονια κτλ και αντε γεια μεχρι το 2025 δεν με βρισκει ουτε ο αγιος φανουριος.
Θα τρως ρύζια και μακαρόνια ως έφεδρος στον Ε.Σ.Ακομα ζέστη έχει ,θα τρως και γεμιστά κάπου κάπου...τυχερακια!
 

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.894
Κριτικές
34
Like
14.642
Πόντοι
17.346
Τούρκος δήμαρχος Τανζού Οζτζάν: «Είμαι έτοιμος να γίνω καμικάζι»
Ρε πούστη τι πίνουν, μιλάμε έχουν ξεφύγει τελείως :headbang::headbang::headbang::headbang::headbang:

 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.553
Πόντοι
8.846
Τούρκος δήμαρχος Τανζού Οζτζάν: «Είμαι έτοιμος να γίνω καμικάζι»
Ρε πούστη τι πίνουν, μιλάμε έχουν ξεφύγει τελείως :headbang::headbang::headbang::headbang::headbang:

Προετοιμασία της κοινής γνώμης στο πλαίσιο εσωτερικών ψυχολογικών επιχειρήσεων...

Αλλά ας έρθουν οι μαλάκες
 
Εγγρ.
28 Αυγ 2022
Μηνύματα
78
Like
230
Πόντοι
20
Εγγρ.
12 Μαΐ 2022
Μηνύματα
326
Like
917
Πόντοι
81

Τούρκοι λιμενικοί βγάζουν όπλα έπειτα από καταδίωξη της Eλληνικής Ακτοφυλακής​


θα φανε πουτσαα τα μεμετια
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.477
Κριτικές
61
Like
42.711
Πόντοι
22.785
:wanker: :wanker:
Το μόνο που μπορείτε να μας κάνετε κύριε Ερντογάν να μας κλασσσσετε τα α*ρχιδια..
ΑΝΑΜΈΝΩ ΜΕΝ.
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: enduro

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.731
Like
3.127
Πόντοι
506
Τούρκος δήμαρχος Τανζού Οζτζάν: «Είμαι έτοιμος να γίνω καμικάζι»
Ρε πούστη τι πίνουν, μιλάμε έχουν ξεφύγει τελείως :headbang::headbang::headbang::headbang::headbang:

Νέο παραλήρημα​

Το παραλήρημα από την πλευρά της Τουρκίας πάντως, συνεχίστηκε και χθες, με την σκυτάλη των προκλήσεων να παίρνει ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης Φουάτ Οκτάι.

Ειδικότερα, αποφάσισε να αναφερθεί με καθυστέρηση στις δηλώσεις του Κυριάκου Μητσοτάκη από το Παρίσι ο οποίος είχε δηλώσει με νόημα ότι «όσοι λένε ότι θα έρθουν νύχτα στα νησιά μας, τους περιμένουμε στο φως της ημέρας. Εκεί που φαίνεται ξεκάθαρα ποιος έχει το δίκιο και την αληθινή ισχύ με το μέρος του».

Ο Οκτάι μιλώντας σε εκδήλωση του κόμματος Ερντογάν (AKP), ανέφερε τα εξής: «Ο Μητσοτάκης λέει μην έρχεστε το βράδυ, ελάτε τη μέρα. Δεν ξέρει ότι όταν η Τουρκία δείξει την αντίδρασή της στο Αιγαίο, η μέρα της Ελλάδας θα γίνει νύχτα. Θα χιονίσει στα νησιά».

 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
Σήμερα ο Έρντογαν έδωσε τα ρέστα του, ενω τα δικά μας χαιβάνια κοιμούνται, ούτε το περιμέναν δεν δουλεύει τίποτα αντικατασκοπεία, τίποτα.....
η Ελλάδα παίζει στις ειδήσεις σε όλο τον κόσμο ότι βουλιάζει βάρκες με μωρά......

Θέτω ένα απλό ερώτημα, γίνομαι Τούρκος απο τον καναπέ μου και έχω εγω ολο το οπλαστασιο της Τουρκίας. Αποφασίζω για μια κανονική πολεμική επιχείρηση εναντίον της Ελλάδας.
Το σχεδιάζω ως εξής, σε περίοδο που η Ελλάδα έχει εκλογές, ανακοινώνω μεγάλη αεροναυτική άσκηση, κάνω ταυτόχρονα χρήση εντός ενος 24ώρου όλων των βαλιστικών πυραύλων που θα πλήξουν στρατηγικούς στόχους και υποδομές από αεροδρόμια διυλιστήρια μέχρι γέφυρες και πολιτικούς στόχους, επιθέσεις κορεσμού με τα drones από 3-4 διαφορετικά σημεία, επιθέσεις με τα υποβρυχια που θα βρίσκονται ήδη σε καίρια σημεία, χρήσει των S400 να μην περάσει η ελληνική αεροπορία εντός της Τουρκίας, και γενική επιστράτευση για ολοκληρωτικό πόλεμο.
Τον πόλεμο μπορεί να τον αρχίσει όποτε θέλει ανατινάζοντας ένα σάπιο πολεμικό της πλοίο, ένα υποβρύχιο, ένα αεροπλάνο της, κλασική προβοκάτσια, έτσι θα αρχίσει να είμαστε σίγουροι.
Δεν μπορώ να καταλάβω σε τι κατάσταση είναι η αντικατοσκοπεία μας, δεν έχω εμπιστοσύνη στο χαιβάνι μας μου χαμογελάει λες και μιλάει σε ηλίθιους, δεν έχω εμπιστοσύνη στους πολιτικούς, αλλά και ούτε τους στρατιωτικούς, που ως συνήθως δεν στροφάρουν......
Αντέχει η Ελλάδα ; η Ευρώπη θα αντιδράσει κάνα εξάμηνο μετά.
Επειδή τα έγραψα και βιαστικά ποιός είναι ο αντικειμενικός μου στόχος; αλλαγή των συνόρων με έναν ολοκληρωτικό πόλεμο μερών ίσως και μηνών.
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.248
Like
34.814
Πόντοι
9.931
Σήμερα ο Έρντογαν έδωσε τα ρέστα του, ενω τα δικά μας χαιβάνια κοιμούνται, ούτε το περιμέναν δεν δουλεύει τίποτα αντικατασκοπεία, τίποτα.....
η Ελλάδα παίζει στις ειδήσεις σε όλο τον κόσμο ότι βουλιάζει βάρκες με μωρά......

Θέτω ένα απλό ερώτημα, γίνομαι Τούρκος απο τον καναπέ μου και έχω εγω ολο το οπλαστασιο της Τουρκίας. Αποφασίζω για μια κανονική πολεμική επιχείρηση εναντίον της Ελλάδας.
Το σχεδιάζω ως εξής, σε περίοδο που η Ελλάδα έχει εκλογές, ανακοινώνω μεγάλη αεροναυτική άσκηση, κάνω ταυτόχρονα χρήση εντός ενος 24ώρου όλων των βαλιστικών πυραύλων που θα πλήξουν στρατηγικούς στόχους και υποδομές από αεροδρόμια διυλιστήρια μέχρι γέφυρες και πολιτικούς στόχους, επιθέσεις κορεσμού με τα drones από 3-4 διαφορετικά σημεία, επιθέσεις με τα υποβρυχια που θα βρίσκονται ήδη σε καίρια σημεία, χρήσει των S400 να μην περάσει η ελληνική αεροπορία εντός της Τουρκίας, και γενική επιστράτευση για ολοκληρωτικό πόλεμο.
Τον πόλεμο μπορεί να τον αρχίσει όποτε θέλει ανατινάζοντας ένα σάπιο πολεμικό της πλοίο, ένα υποβρύχιο, ένα αεροπλάνο της, κλασική προβοκάτσια, έτσι θα αρχίσει να είμαστε σίγουροι.
Δεν μπορώ να καταλάβω σε τι κατάσταση είναι η αντικατοσκοπεία μας, δεν έχω εμπιστοσύνη στο χαιβάνι μας μου χαμογελάει λες και μιλάει σε ηλίθιους, δεν έχω εμπιστοσύνη στους πολιτικούς, αλλά και ούτε τους στρατιωτικούς, που ως συνήθως δεν στροφάρουν......
Αντέχει η Ελλάδα ; η Ευρώπη θα αντιδράσει κάνα εξάμηνο μετά.
Επειδή τα έγραψα και βιαστικά ποιός είναι ο αντικειμενικός μου στόχος; αλλαγή των συνόρων με έναν ολοκληρωτικό πόλεμο μερών ίσως και μηνών.
Τυπε κοψε τις πολλες πολεμικές ταινίες, σε χαλανε!
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom