Νέα

Πέθανε σε ηλικία 95 ετών ο Νέλσον Μαντέλα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jhonny64
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 583
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
Τι να σου πω ρε μαύρε;

Αποκαλείς τον εαυτό σου και φιλελεύθερο.......

Α, "φιλελεύθεροι" είναι όσοι υποστηρίζουν τον περιορισμό της ελευθερίας της έκφρασης, στό όνομα μιας θολοκουλτουριάρικιας "πολιτικής ορθότητας";

Θα σε στεναχωρήσω ίσως, αλλά δεν είμαι τέτοιου είδους "φιλελεύθερος"...
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
ρε σαβρα πολυ κλαμα για τον μαντελα. συμφοιτητες εισασταν?
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Από τον Νιούτ Γκίνγκριτς, που περισσότερο συντηρητικό δε θα μπορούσες να βρεις, η καλλίτερη ίσως νεκρολογία του Μαντέλα:


www.gingrichproductions.com/2013/12/what-would-you-have-done-nelson-mandela-and-american-conservatives/]What Would You Have Done? Nelson Mandela and American Conservatives[/url]

Όπου απαντάται με τον καλλίτρεο τρόπο αν ήταν κομμουνιστής ο Μαντέλα.

Αλλά τι να πεις, αφού απεφάνθηκαν οι ρατσιστές του bou.com αυτοί θα ξέρουν καλλίτερα.

Εγώ κρατάω μόνον το: "Η Νότια Αφρική είναι σήμερα σε καλλίτερη μοίρα από πολλές άλλες χώρες εξ αιτίας του Νέλσον Μαντέλα".

Μπα, κομμουνιστής θα είναι και ο Νιούτ.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
τυπε αν υπηρξε προσωπικη σχεση ας το δουμε αλλιως. με επιεικεια.
τυπε ολοι οι αντιρατσιστες-σοσιαλιστες-προοδευτικοι ανθρωποι συνδεονται μεταξυ τους τυπε
κατι σαν τον Professor X και το Cerebro :grin:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Από τον Νιούτ Γκίνγκριτς, που περισσότερο συντηρητικό δε θα μπορούσες να βρεις, η καλλίτερη ίσως νεκρολογία του Μαντέλα:


www.gingrichproductions.com/2013/12/what-would-you-have-done-nelson-mandela-and-american-conservatives/]What Would You Have Done? Nelson Mandela and American Conservatives[/url]

Όπου απαντάται με τον καλλίτρεο τρόπο αν ήταν κομμουνιστής ο Μαντέλα.

Αλλά τι να πεις, αφού απεφάνθηκαν οι ρατσιστές του bou.com αυτοί θα ξέρουν καλλίτερα.

Εγώ κρατάω μόνον το: "Η Νότια Αφρική είναι σήμερα σε καλλίτερη μοίρα από πολλές άλλες χώρες εξ αιτίας του Νέλσον Μαντέλα".

Μπα, κομμουνιστής θα είναι και ο Νιούτ.

το αυτογκολ απο αφελεια ειναι ή απο πονηρια?  :2funny: αν θες να μας πεισεις οτι ο μαντελα ηταν πιονι της ιδιας πλευρας της σκακιερας φχαριστουμε το ξερουμε. θα μας πεις και για τους κομμουνιστες του εαμ σε λιγο να γουσταρουμε?
 

Επισκέπτης
IN 2011, the British historian Stephen Ellis published a paper concluding that Nelson Mandela had been a member of the South African Communist Party — indeed, a member of its governing Central Committee. Although Mandela’s African National Congress and the Communist Party were openly allied against apartheid, Mandela and the A.N.C. have always denied that the hero of South Africa’s liberation was himself a party member. But Ellis, drawing on testimony of former party members and newly available archives, made a convincing case that Mandela joined the party around 1960, several years before he was sentenced to life in prison for conspiring to overthrow the government
:grin:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
IN 2011, the British historian Stephen Ellis published a paper concluding that Nelson Mandela had been a member of the South African Communist Party — indeed, a member of its governing Central Committee. Although Mandela’s African National Congress and the Communist Party were openly allied against apartheid, Mandela and the A.N.C. have always denied that the hero of South Africa’s liberation was himself a party member. But Ellis, drawing on testimony of former party members and newly available archives, made a convincing case that Mandela joined the party around 1960, several years before he was sentenced to life in prison for conspiring to overthrow the government
:grin:

τυπε μη στενοχωρεις τον σαβρα. ανηκει στο δογμα παγκαλου. οι κομμουνιστες ινστρουκτορες κανουν reboot clean start οταν γινονται σοσιαλιστες.
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
Αλλά τι να πεις, αφού απεφάνθηκαν οι ρατσιστές του bou.com αυτοί θα ξέρουν καλλίτερα.

Εγώ κρατάω μόνον το: "Η Νότια Αφρική είναι σήμερα σε καλλίτερη μοίρα από πολλές άλλες χώρες εξ αιτίας του Νέλσον Μαντέλα".

Μπα, κομμουνιστής θα είναι και ο Νιούτ.

Δεν κάθησα να τον ακούσω, για να πω είμαι ειλκρινής, αλλά αν όντως τα είπε έτσι μάλλον την μισή αλήθεια είπε!
Η Νότιος Αφρική είναι όντως σε καλύτερη μοίρα από ΟΛΕΣ τις υπόλοιπες Αφρικανικές χώρες, αλλά όχι χάριν του Μαντέλα βέβαια! Χάριν των υποδομών και της ανάπτυξης που άφησαν πίσω τους οι "κακοί αποικιοκράτες" λευκοί!

Να είμαστε καλά λίγα χρόνια ακόμα να δούμε που θα ξεπέσει κι αυτή, να γίνει σαν τις άλλες χώρες της ίδιας Ηπείρου! ;)
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
τυπε μη στενοχωρεις τον σαβρα. ανηκει στο δογμα παγκαλου. οι κομμουνιστες ινστρουκτορες κανουν reboot clean start οταν γινονται σοσιαλιστες.
ο σοσιαλισμος εξαγνιζει τυπε  :rockon:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
τυπε μη στενοχωρεις τον σαβρα. ανηκει στο δογμα παγκαλου. οι κομμουνιστες ινστρουκτορες κανουν reboot clean start οταν γινονται σοσιαλιστες.

In one of his several trials, Mandela was asked if he was a Communist. “If by Communist you mean a member of the Communist Party and a person who believes in the theory of Marx, Engels, Lenin and Stalin, and who adheres strictly to the discipline of the party, I did not become a Communist,” he replied.

Εγώ θα πω μόνον:

De Beers και Anglo American.

 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Πέρασα να πω ένα γεια, και ότι μου έχει λείψει το παλιό bou με θέματα σαν κι αυτό.  :grin:
 

Επισκέπτης
In one of his several trials, Mandela was asked if he was a Communist. “If by Communist you mean a member of the Communist Party and a person who believes in the theory of Marx, Engels, Lenin and Stalin, and who adheres strictly to the discipline of the party, I did not become a Communist,” he replied.

Εγώ θα πω μόνον:

De Beers και Anglo American.
μαλιστα... κατά δηλωση δηλαδή. Οκ και εγω δεν είμαι ρατσιστης, ποτε δεν θα γινω  :grin:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
In one of his several trials, Mandela was asked if he was a Communist. “If by Communist you mean a member of the Communist Party and a person who believes in the theory of Marx, Engels, Lenin and Stalin, and who adheres strictly to the discipline of the party, I did not become a Communist,” he replied.

Εγώ θα πω μόνον:

De Beers και Anglo American.

κατι σαν τις απαντησεις- μη απαντησεις του παπια δηλαδη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom