Νέα

Πέθανε ο ηθοποιός Ορφέας Ζάχος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kontolagnos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 126
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.314
Κριτικές
62
Like
44.971
Πόντοι
9.297
- Να δουλεύεις όλη μέρα και να μην σ' αφήνουν να κοιμηθείς!
- Έπιασες δουλειά, Κίμων?
- Αύριο πιάνω!


ΘΕΟΣ! Από τους τόσους δευτεραγωνιστές του παλιού ελληνικού κινηματογράφου. Φοβερός!

R.I.P.
Χωρίς τους δευτεραγωνιστες
δεν θα μπορούσαν να αναδειχθούν οι φίρμες.
R.i.p :hi:
 

Sexyjoanna

Call-Girl
Εγγρ.
25 Σεπ 2021
Μηνύματα
23.243
Κριτικές
1
Like
160.434
Λανθασμένα υποθέσατε ... ήταν πεντακάθαρη διόρθωση περί της ασυναρτησίας για βούρκο και διαμάντια για να "ευλογίσετε τα γένια σας"
...υπάρχει παραπάνω από ένα νόημα στην ταινία, αυτό που είπες εσύ,συμφωνώ, αλλα και αυτό που διέκρινα εγώ και κάποιοι άλλοι ίσως.. .αχ πια γενια ευλογω, ξέρω που ζω και τι κάνω συνειδητά, δεν πιστεύω στα χαπυ εντ των ταινιών ,ούτε της ίδιας της ζωής ..είχαμε δεν είχαμε πάντως τον διάλογο μας τον κάναμε..?
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.314
Κριτικές
62
Like
44.971
Πόντοι
9.297
Δεν μου αρέσει η τηλεόραση, ποτε δεν μου άρεσε.. όσο για Ελληνικές ταινίες τις έχω σε dvd ,αρκετές θα έλεγα!!Υπερβολικό σε βρίσκω καλέ μου.. άκου τραγικό γιατί δεν μ αρέσει η τηλεόραση..Σιγά μην κριθω γι αυτό..!Επιλογή μου είναι
Βεβαίως και είναι επιλογή σου....δεν είναι κακό να ξέρεις τι γίνεται γύρω σου στο σήμερα.Δεν είναι όλα δυσάρεστα ,ούτε όλα σχετιζόμενα με πολέμους και ασθένειες...η ομορφιά είναι παντού αλλά δεν μπορούν να την δουν όλοι.Αν ανοίξεις ένα παράθυρο στην υπό πίεση μέρα σου θα την δεις και εσύ.
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.916
Πόντοι
3.556
...υπάρχει παραπάνω από ένα νόημα στην ταινία, αυτό που είπες εσύ,συμφωνώ, αλλα και αυτό που διέκρινα εγώ και κάποιοι άλλοι ίσως.. .αχ πια γενια ευλογω, ξέρω που ζω και τι κάνω συνειδητά, δεν πιστεύω στα χαπυ εντ των ταινιών ,ούτε της ίδιας της ζωής ..είχαμε δεν είχαμε πάντως τον διάλογο μας τον κάναμε..?
υπερβάλαμε εαυτόν :confused: μην επαναληφθεί :tooth:
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.571
Κριτικές
31
Like
13.155
Πόντοι
5.097
εχω κανει αναφορα και στον σπαμερ αντισθενη ,για να δω εχει την ευθιξια να αυτομπαναριστει. :confused: :confused: :confused:
 

Sexyjoanna

Call-Girl
Εγγρ.
25 Σεπ 2021
Μηνύματα
23.243
Κριτικές
1
Like
160.434
Ενημέρωση από την τηλεόραση θα πάρω και τα δελτία;Ενημερώνομαι γλυκέ μου επιλεκτικά απ όπου θέλω και όποτε θελω μέσω διαδικτύου Μπορεί να μην μ αρέσει τηλ αλλα λατρεύω το σινεμά,επίσης μ αρέσει θέατρο,αγαπώ να πηγαίνω σε συναυλίες,τόσα όμορφα υπάρχουν πέραν της τηλεόρασης !!
Βεβαίως και είναι επιλογή σου....δεν είναι κακό να ξέρεις τι γίνεται γύρω σου στο σήμερα.Δεν είναι όλα δυσάρεστα ,ούτε όλα σχετιζόμενα με πολέμους και ασθένειες...η ομορφιά είναι παντού αλλά δεν μπορούν να την δουν όλοι.Αν ανοίξεις ένα παράθυρο στην υπό πίεση μέρα σου θα την δεις και
 
Τελευταία τροποποίηση:

Sexyjoanna

Call-Girl
Εγγρ.
25 Σεπ 2021
Μηνύματα
23.243
Κριτικές
1
Like
160.434
Εγώ απόλαυσα όμως τον διαλογο με όλους ,ακόμα και από τους άσπονδους φίλους μου εδώ.. Διακρίνω ότι υπάρχει πλέον σεβασμός στην αντίθετη άποψη!Νομίζω ότι θα πάω να δω την ταινία,να γελάσω με τις ατάκες του Κίμων....? ,Καληνύχτα boys..
 
Τελευταία τροποποίηση:
  • Like
Αντιδράσεις: fil69

Crucifix

Μέγας
Εγγρ.
15 Νοε 2014
Μηνύματα
4.036
Κριτικές
63
Like
7.783
Πόντοι
4.766
Είστε αυστηρός θεωρώ.. συζήτηση γίνεται όμορφα και με χιούμορ και φυσικά με σεβασμό στον μεγάλο αυτόν ηθοποιό, εξάλλου σ αυτές τις περιστάσεις ο λαός λέει,στην κηδεία γελάμε,στο γάμο κλαίμε..
Για δύο λόγους δεν θα διαφωνήσω μαζί σου ...1) γιατί σ αρεσει το punk και το garage και 2) γιατί έχεις το όνομα της μάνας μου :cheesy:
 

erikos_E

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Φεβ 2014
Μηνύματα
5.715
Κριτικές
19
Like
6.923
Πόντοι
2.646
Θα συμφωνησω, αλλα θα πω και κατι που ισως καποιοι δε θα συμφωνησουν λογω πολιτικων πεποιθησεων. Δεν ειναι μονο οι ηθοποιοι που ητανε φοβεροι εκεινη την περιοδο. Ητανε ο ιδιος ο κινηματογραφος και η φιλοσοφια που ητανε καθαρα φιλοσοφια ιδιωτικης οικονομιας και προσπαθειας αποκομισης κερδους. Γενικα το 60 ητανε ισως η μονη εποχη στην Ελλαδα που πλησιασε κοντυτερα στον φιλελευθερισμο, οσο καμια αλλη εποχη. Απο τοτε που αρχισε να μπαινει στο παιχνιδι η ΕΡΤ και η κρατικη τηλεοραση φυσικα ολα πηρανε την κατηφορα.
Βλεπουμε και σημερα πως οι μεγαλυτερες επιτυχιες (Αγριες Μελισσες, κλπ που εχουν εξισου τεραστιους ηθοποιους ) οφειλονται καθαρα σε ιδιωτικες πρωτοβουλιες και το αγνο κυνηγι του κερδους
Τι σχεση εχει η πολιτικη με τον Κιμωνα. Εδω συζηταμε για τον θανατο ενος καλου και σεμνου ηθοποιου. Μου θυμηζεις γενικη συνελευση στο Πολυτεχνειο οπου πεταφεται ο Προβατας και λεει. "μια και ειμαστε μαζεμενοι δεν βγαζουμε κι ενα ψηφισμα για το βιετναμ"
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Τι σχεση εχει η πολιτικη με τον Κιμωνα. Εδω συζηταμε για τον θανατο ενος καλου και σεμνου ηθοποιου. Μου θυμηζεις γενικη συνελευση στο Πολυτεχνειο οπου πεταφεται ο Προβατας και λεει. "μια και ειμαστε μαζεμενοι δεν βγαζουμε κι ενα ψηφισμα για το βιετναμ"
Εγω θυμαμαι στη Νομική το ΑΚΕΠ, που σε καθε συνελευση ζητουσε να συμπεριληφθει στο ψηφισμα και το αιτημα για φοιτητικο μισθο
 

fil69

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2021
Μηνύματα
162
Like
198
Πόντοι
1
Καλώς ήρθε το δολάριο (τρομερή ταινία και από τις αγαπημένες μου ).Εχουν γνώση οι φυλακές(το είχε πει στην ταινια αυτή ) .Κριμα !!.?
τεραστια ταινια τεραστιοι ηθοποιοι καμμια σχσεη με το τωρα σιγα σιγα φευγουν οσοι αγαπησαμε πολυ κριμα
 
OP
OP
kontolagnos

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.300
Κριτικές
1
Like
35.329
Πόντοι
6.256
...υπάρχει παραπάνω από ένα νόημα στην ταινία, αυτό που είπες εσύ,συμφωνώ, αλλα και αυτό που διέκρινα εγώ και κάποιοι άλλοι ίσως.. .αχ πια γενια ευλογω, ξέρω που ζω και τι κάνω συνειδητά, δεν πιστεύω στα χαπυ εντ των ταινιών ,ούτε της ίδιας της ζωής ..είχαμε δεν είχαμε πάντως τον διάλογο μας τον κάναμε..?
Το νοημα της ταινιας ειναι οτι πρεπει να μαθαινουμε ξενες γλώσσες:)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom